Jump to content

Redmi 3


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά,

Μόλις παράγγειλα το Redmi 3 από minideal eu warehouse για την γυναίκα μου.

Αν και έχω το redmi note 2 έχω ψιλό χαθεί με τον κλειδωμένο bootloader.

Επειδή η γυναίκα μου έχει συνηθίσει με ελληνικό μενού στο κινητό, εάν έρθει με πειραγμενη ρομ, μπορώ μετά να φλασαρω την ελληνική ρομ? Εάν κάποιος ξέρει με ποιον οδηγό?

Επίσης έχει κάνεις εμπειρία από το εν λόγω κατάστημα?

Κάνει όντως μόνο 2 μέρες για να έρθει το δέμα?

Edited by jp7rgv
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά,

Μόλις παράγγειλα το Redmi 3 από minideal eu warehouse για την γυναίκα μου.

Αν και έχω το redmi note 2 έχω ψιλό χαθεί με τον κλειδωμένο bootloader.

Επειδή η γυναίκα μου έχει συνηθίσει με ελληνικό μενού στο κινητό, εάν έρθει με πειραγμενη ρομ, μπορώ μετά να φλασαρω την ελληνική ρομ? Εάν κάποιος ξέρει με ποιον οδηγό?

Επίσης έχει κάνεις εμπειρία από το εν λόγω κατάστημα?

Κάνει όντως μόνο 2 μέρες για να έρθει το δέμα?

Καλησπερα...

Φίλε μου του Minideal η ευρωπαϊκή αποθήκη ειναι Θεσσαλονίκη οπότε δεν θα εχεις θεμα ,λογικά κανει απο 1 -3 εργάσιμες .

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Εγώ εχω official και μου ήρθε αυτόματα! Πάντως δεν έρχεται σε όλους την ίδια στιγμή! Αν δεν έχεις official την κατεβαζεις απο την επίσημη σελίδα!
Link to comment
Share on other sites

επειδη δεν εχω επαφη με την κοινοτητα της xiaomi

 

να προτιμησω το απλο redmi που εχουν βγει roms

η το pro που δεν εχω γνωση αν εχει βγει κατι?

+bobb -=azor=-
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση; το κινητό με τι Android έκδοση έρχεται; 5 ή 6;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση; το κινητό με τι Android έκδοση έρχεται; 5 ή 6;

 

Με 5.1.1. Θα πάρει όμως και android 6.

Link to comment
Share on other sites

Άλλος ένας που άνοιξε τα μάτια του. :lol:

 

Δε λες τιποτα!! Αν και την περιμενα πολυ καιρο αυτη τη στιγμη κ ημουν μυημενος θα ελεγα απο φιλαρακι μου που παιζει μπαλα αλα κινεζικα εδω κ πολυ καιρο κ απλα περιμενα να φαει τα ψωμια του το αλλο που ειχα. Παντως δε το συζητω, στα λεφτα που δινουμε, διναμε..! παιρνεις κινητο με τεχνικα χαρακτηριτικα παγκοσμιας κλασης.. Long live the chinese! :lol:

Link to comment
Share on other sites

παιδια όντως το ηχείο σε ανοιχτη ακροάση δεν ειναι ικανοποιητικο;;;

 

μηπως αν πειραχτουν και ανεβουν οι τιμές με το mobileuncle MTK tool διορθωθούν τα πράγματα;

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=374049

 

σχετικά με το παχος και το βαρος του κινητού ποια ειναι η γνωμη σας;

Link to comment
Share on other sites

Φήμη απλώς ή έχεις κάποιο σίγουρο link / νέο;

 

θα πάρει , αυτό είναι το μόνο σίγουρο , το θέμα είναι να την πάρει πριν το 17 :)

παιδια όντως το ηχείο σε ανοιχτη ακροάση δεν ειναι ικανοποιητικο;;;

 

μηπως αν πειραχτουν και ανεβουν οι τιμές με το mobileuncle MTK tool διορθωθούν τα πράγματα;

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=374049

 

θες να καταστρέψεις το κινητό ; αυτό είναι για MTK συσκευές, το redmi 3 έχει snapdragon

Link to comment
Share on other sites

ναι εχεις δικιο, συγνωμη

 

αλλα δεν υπαρχει αλλος τροπος να αυξησουμε την ενταση του ακουστικου κατα την κληση και του ηχειου της ανοιχτης ακρόασης;;;;;

 

πως μπορουμε να κανουμε root της συσκευής οταν ειμαστε στην official ROM ;

 

θα πάρει , αυτό είναι το μόνο σίγουρο , το θέμα είναι να την πάρει πριν το 17 :)

 

 

θες να καταστρέψεις το κινητό ; αυτό είναι για MTK συσκευές, το redmi 3 έχει snapdragon

Edited by bbtp
Link to comment
Share on other sites

Ναι θα ηταν πολυ ενδιαφερον αν γινοταν να φτιαχτει η ενταση της ανοιχτης ακροασης ή κ του ηχειου γενικοτερα, κανενα απ αυτα τα κρυμμενα μενου κ να εχεις επιπλεον ενταση, θα τα εσπαγε!! Χλωμο το κοβω βεβαια, αλλα ποτε δε ξερεις. . Κινεζοι ειναι αυτοι :P
Link to comment
Share on other sites

http://en.miui.com/thread-47505-1-1.html

 

http://forum.xda-developers.com/redmi-1s/themes-apps/how-to-increase-speaker-volume-rom-t2950467

 

αυτα είναι για το redmi 1..

μπορουν να εφαρμοστουν και στο redmi 3;;;;

 

 

Ναι θα ηταν πολυ ενδιαφερον αν γινοταν να φτιαχτει η ενταση της ανοιχτης ακροασης ή κ του ηχειου γενικοτερα, κανενα απ αυτα τα κρυμμενα μενου κ να εχεις επιπλεον ενταση, θα τα εσπαγε!! Χλωμο το κοβω βεβαια, αλλα ποτε δε ξερεις. . Κινεζοι ειναι αυτοι :P
Link to comment
Share on other sites

Οχι, εχει snapdragon. Βαλτε την ελληνική που εχει το Dolby atmos και αυξανει πολυ περισσότερο την ενταση.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Dev, δεν ξερω αν εχει και η stable.

Οι διαστάσεις και το μέγεθός του είναι εξαιρετικά

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Λίγο άσχετο με το θέμα, αλλά ξέρουμε σε ποιούς resellers παίζουν οι καλύτερες τιμές αυτή τη στιγμή;

 

Περίμενα το vickmall κανα μήνα, αλλά δε βλέπω να πέφτει άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Οχι, εχει snapdragon. Βαλτε την ελληνική που εχει το Dolby atmos και αυξανει πολυ περισσότερο την ενταση.

Πολύ καλή φάση!!!

Ανυπομονω να βρω λίγο χρόνο να βάλω την ελληνική,ισως την βαλω αυριο,θα δω!! Μου ήρθε κ το sms τις προαλλες ότι είναι οκ..οτι πρεπει..

 

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λίγο άσχετο με το θέμα, αλλά ξέρουμε σε ποιούς resellers παίζουν οι καλύτερες τιμές αυτή τη στιγμή;

 

Περίμενα το vickmall κανα μήνα, αλλά δε βλέπω να πέφτει άλλο.

 

Δύσκολα θα πέσει μ' αυτή τη ζήτηση. Μπορείς να πάρεις πίσω όμως το 12% της αξίας του αν αγοράσεις από Gearbest έχοντας πρώτα κάνει εγγραφή εδώ:

https://givingassistant.org/

Εμένα μου ήρθε κάπου 130 δολάρια σύνολο το τηλέφωνο μαζί με θήκες και screen protector μέσω αυτού του site. Προσοχή στις οδηγίες όμως για να πάρετε το cashback.

 

Δεν διαφημίζω τίποτα, το ανάφερε αξιόπιστο μέλος σε άλλο φόρουμ και ισχύει απόλυτα όπως διαπίστωσα.

Edited by Bernie
Link to comment
Share on other sites

καπου διαβασα για πολυ κακη ποιοτητα ηχου στο ηχειο που ακους οταν μιλας και στην ενταση χτυπηματος... αληθευει?

ειμαι ενα κλικ απο το να το αγορασω

+bobb -=azor=-
Link to comment
Share on other sites

καπου διαβασα για πολυ κακη ποιοτητα ηχου στο ηχειο που ακους οταν μιλας και στην ενταση χτυπηματος... αληθευει?

ειμαι ενα κλικ απο το να το αγορασω

Kι εγώ το δοκίμασα αρκετά όσο το σετάριζα, δεν έχω κάτι αρνητικό να αναφέρω στον ήχο. Ούτε η φίλη που το πήρε παραπονέθηκε για κάτι, δηλώνει ενθουσιασμένη. Αυτά με την τελευταία stable κινεζοαγγλική ρομ, με άλλη μπορεί να έχει θέμα, δε μπορώ να ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

Πως κανουμε ROOT το κινητο αν ειναι φορτωμενη η τελευταία stable κινεζοαγγλική ρομ ;;;;;;

 

εχει δοκιμασει κανενας αυτην την μεθοδο;

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=433422

 

υπάρχει κάτι πιο ευκολο;

Edited by bbtp
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...