Jump to content

Redmi 3


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το εχω με δυο κάρτες και δεν υπάρχει κανενα πρόβλημα.

Φίλε με official το έχεις ή με multi;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κατεβασε αυτο

Ξεζιπαρε το και περνα το φακελο στο κινητο.

Εγκατεστησε το "Google Installer_2.0.apk"

Τρεξε αυτο που εγκατεστησες και πατα το μπλε κυκλο.

Σε ολα θα κανεις install και ok( ποτε launch)

Μολις τα περασει ολα πατα το κοκκινο κυκλο.

Αφου περασεις το λογαριασμο κτλ εγκατεστησε το πιο καινουριο playstore μεσα απο το φακελο( εγω εχω μεσα στο φακελο το 6.2.10 που ειναι σχετικα καινουριο)

 

κατ αρχάς να σε ευχαριστήσω κι εγώ με τη σειρά μου για τις αναλυτικές οδηγίες σου. ακολούθησα τα βήματα και μπήκε το playstore αλλά τις υπόλοιπες εφαρμογές τις google δεν τις βλέπω.. και στη μνήμη βλέπω 9.67 GB ελεύθερα.. τι παίχτηκε?

 

να πω επίσης ότι παρήγγειλα 29.02 (Παρασκευή!) και μου ήρθε το χαρτί από το ταχυδρομείο χτες 09.03.. μιλάμε για ταχύτητα.. ούτε σωστό update δεν έκανε το tracking και το κινητό ήταν εδώ

You Sun of a Beach!!! :p
Link to comment
Share on other sites

χαζή απορία

 

επειδή μάλλον αυτό λέω να πάρω (αντί για το note)

στο άσπρο (για αλλαγή) το Led φαίνεται καλά ; :)

 

το led φαίνεται καλά.και έχει 7 χρώματα.

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

σε λιγο καιρο θα εχουμε και redmi 3s με δαχτυλικο αποτύπωμα,ιδια χαρακτηριστικα και πιο χαμηλη μπαταρια..για αυτο πηγαν ενα 5€ πιο πανω το grey στο vickmall?
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

σε λιγο καιρο θα εχουμε και redmi 3s με δαχτυλικο αποτύπωμα,ιδια χαρακτηριστικα και πιο χαμηλη μπαταρια..για αυτο πηγαν ενα 5€ πιο πανω το grey στο vickmall?

 

δηλαδή θα προστεθούν 2 αρνητικά χαρακτηριστικά στο κινητό.. εαν ήταν να μας παίρνουν το δακτυλικό αποτύπωμα παίρναμε και το note3.

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

δηλαδή θα προστεθούν 2 αρνητικά χαρακτηριστικά στο κινητό.. εαν ήταν να μας παίρνουν το δακτυλικό αποτύπωμα παίρναμε και το note3.

 

πως γίνεται να είναι αρνητικό κάτι το οποίο δεν είσαι υποχρεωμένος να χρησιμοποιήσεις ;

Link to comment
Share on other sites

πως γίνεται να είναι αρνητικό κάτι το οποίο δεν είσαι υποχρεωμένος να χρησιμοποιήσεις ;

 

μάλλον λάθος διατύπωση,αν ισχύει οτι θα μειωθεί η χωρητικότητα θα είναι μάλλον λόγω του δακτυλικού αποτυπώματος.

ας περιμένουμε να δούμε τι θα βγει ...

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

μάλλον λάθος διατύπωση,αν ισχύει οτι θα μειωθεί η χωρητικότητα θα είναι μάλλον λόγω του δακτυλικού αποτυπώματος.

ας περιμένουμε να δούμε τι θα βγει ...

 

της μπαταρίας ;

αν ήταν ίδια ε χαντακώνει το redmi3

τώρα έχεις να επιλέξεις

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν έλεγε να κατέβει ota ή 7.2.4.0

Την κατέβασα από εδώ http://en.miui.com/download-298.html και έκανα ενημέρωση μέσω του updater.

Όλα καλά μέχρι στιγμής χωρίς κάποιο πρόβλημα.

Ήρθε και το sms από την xiaomi για unlock οπότε περιμένουμε την πρώτη developer rom.

 

Πολυ ωραία ή νέα lock screen.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160310/087a1d799849cd528a1584928d1eaff0.jpg

 

Θα μάθω κινέζικα τελικά. :p

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα εχω κάποια προβλήματα αν στις επαφές δεν ειναι μπροστά το +30 οποιος μου στειλει μήνυμα δεν δειχνει ποιος ειναι αλλα μονο τον αριθμό... γιατι? υπαρχει καποια ρυθμισει? δηλαδη θα πρεπει με το ζορι να εχεις ολους τους αριθμούς με +30 μπροστά?

και εκει που κοίταγα τα μηνύματα έφαγε κώλυμα και εκανε restart το κινητό μήπως φταιει η rom? εαν βαλω την ελληνική rom θα φτιάξουνε αυτα?

Link to comment
Share on other sites

Για δείτε όσοι έχετε την official αγγλο-κινέζικη και όχι μόνο.

https://xiaomi-miui.gr/community/wsif/index.php/Entry/6108-Stable-V7-1-3-0-Xiaomi-Redmi-3/#description

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα εχω κάποια προβλήματα αν στις επαφές δεν ειναι μπροστά το +30 οποιος μου στειλει μήνυμα δεν δειχνει ποιος ειναι αλλα μονο τον αριθμό... γιατι? υπαρχει καποια ρυθμισει? δηλαδη θα πρεπει με το ζορι να εχεις ολους τους αριθμούς με +30 μπροστά?

και εκει που κοίταγα τα μηνύματα έφαγε κώλυμα και εκανε restart το κινητό μήπως φταιει η rom? εαν βαλω την ελληνική rom θα φτιάξουνε αυτα?

 

θέμα του sms app είναι εδώ και χρόνια (γιατί στην κίνα έχουν περισσότερα νούμερα στα τηλ)

στην ελληνική βάζουν πειραγμένο το app αλλά για τους 160char δεν νομίζω να φτιάχνει κι αυτό

βάζεις άλλο app ή βάζεις σε όλες τις επαφές το +30

Link to comment
Share on other sites

To εχω 3 μερες το κινητο, αντικαθιστα το lumia 640. Πρωτη συσκευη εχω το nexus 6.

 

Το εβγαλα πριν 11 ωρες απο το φορτιστη, εχει 3 ωρες οθονη και η μπαταρια εχει πεσει στο 78% :lol:

 

Ταχυτητα σπερνει, οθονη καλη, ποιοτητα κατασκευης συμπαθητικοτατη.

Σοβαρη πλεον η Miui, καμια σχεση με το bloat του παρελθοντος.

 

Στα μειον:

 

Απαραδεκτα ηχεια, αστεια καμερα.

Τα buttons πατιουνται λιγο δυσκολα, με ζοριζει το ξεκλειδωμα της συσκευης.

Ειναι δυσκολο για μη-γνωστη να σεταρει το κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Potapos από βικ η αγορά; γιατί με ενδιαφέρει...

 

Ναι vickmall.. Μέχρι τώρα ευχαριστημένος.. Ψάχνω πως βάζω widget γτ από redmi απλό προέρχομαι αλλά θα τη βρω την ακρη

You Sun of a Beach!!! :p
Link to comment
Share on other sites

To εχω 3 μερες το κινητο, αντικαθιστα το lumia 640. Πρωτη συσκευη εχω το nexus 6.

 

Το εβγαλα πριν 11 ωρες απο το φορτιστη, εχει 3 ωρες οθονη και η μπαταρια εχει πεσει στο 78% :lol:

 

Ταχυτητα σπερνει, οθονη καλη, ποιοτητα κατασκευης συμπαθητικοτατη.

Σοβαρη πλεον η Miui, καμια σχεση με το bloat του παρελθοντος.

 

Στα μειον:

 

Απαραδεκτα ηχεια, αστεια καμερα.

Τα buttons πατιουνται λιγο δυσκολα, με ζοριζει το ξεκλειδωμα της συσκευης.

Ειναι δυσκολο για μη-γνωστη να σεταρει το κινητο.

 

Να σε ρωτήσω φίλε, γιατί έχεις και το Nexus 6 ως πρώτη συσκευή οπότε δεν ξέρω αν τα ηχεία και την κάμερα τα χαρακτηρίζεις έτσι συγκρινόμενα με αυτά του Nexus 6 ή όχι. Δεν ξέρω αν έχεις δει την κάμερα του Meizu mx3 ή τα ηχεία του (αυτό το κινητό είχα πριν και θα με βόλευε να τα έκρινες βάση αυτού) αλλά έστω προσπαθώντας να τα κρίνεις αυτά καθεαυτά, είναι τόσο αστεία όντως? Και η κάμερα του και τα ηχεία του?

 

Ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτήσω φίλε, γιατί έχεις και το Nexus 6 ως πρώτη συσκευή οπότε δεν ξέρω αν τα ηχεία και την κάμερα τα χαρακτηρίζεις έτσι συγκρινόμενα με αυτά του Nexus 6 ή όχι. Δεν ξέρω αν έχεις δει την κάμερα του Meizu mx3 ή τα ηχεία του (αυτό το κινητό είχα πριν και θα με βόλευε να τα έκρινες βάση αυτού) αλλά έστω προσπαθώντας να τα κρίνεις αυτά καθεαυτά, είναι τόσο αστεία όντως? Και η κάμερα του και τα ηχεία του?

 

Ευχαριστώ!!

 

Σοβαρη φωτο δεν μπορεις να βγαλεις με το redmi 3.

Αντε, με το ζορι σε πολυ καλες συνθηκες, με μερα κλπ να βγει κατι αποδεκτο.

Μολις πεσει λιγο το φως, οι φωτο ειναι για πεταμα.

Τρομερος θορυβος, και αν κινειται καποιος, εστω και ελαχιστα, εχεις θολουρα.

 

Το ηχειο ειναι δυνατο, δεν θα εχεις κανενα προβλημα με ειδοποιησεις. Αλλα για μουσικη ουτε λογος. Μονο ακουστικα.

 

Και φυσικα, δεν συγκρινω με το N6 αλλα με το 640.

To 640 ειναι λιγο καλυτερο και στα 2.

Edited by nikchris
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.έχω στα χέρια μου το redmi note 2 και θέλω να πάρω το redmi 3 για δώρο.σε σύγκριση με το redmo note 2 ή κάμερα πως είναι?είναι στα ίδια επίπεδα ή χειρότερη; Επειδή είδα ότι κάποιοι είναι απογοήτευμενοι.
Link to comment
Share on other sites

Με official είμαι.

 

Προφανώς το πρόβλημα με τις sim που αναφέρθηκε είναι με τη multi αλλά θα βγουν οι επόμενες εκδόσεις που θα το διορθώνουν τα οποία θέματα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.έχω στα χέρια μου το redmi note 2 και θέλω να πάρω το redmi 3 για δώρο.σε σύγκριση με το redmo note 2 ή κάμερα πως είναι?είναι στα ίδια επίπεδα ή χειρότερη; Επειδή είδα ότι κάποιοι είναι απογοήτευμενοι.

 

Ακριβώς ίδια περίπτωση και εγώ! Και επειδή ο φίλος πιο πάνω με προβλημάτισε θα ήθελα και εγώ μια σύγκριση σε καμερα-ηχεια-οθονη με το redmi note 2 αν κάποιος τα έχει και τα δυο.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν έλεγε να κατέβει ota ή 7.2.4.0

Την κατέβασα από εδώ http://en.miui.com/download-298.html και έκανα ενημέρωση μέσω του updater.

Φιλε απλα το κατεβασες στο pc και το εκανες αντιγραφη στον ‘downloaded_rom' και μετα πηγες στο Updater και σου εβγαλε αναβάθμιση ?

(βασικα σου εστειλε στο Updater την 7.2.4.0 και δεν μπορουσε να κατεβει ή δεν την εστειλε καν?

Edited by greenalex1996
Link to comment
Share on other sites

Φιλε απλα το κατεβασες στο pc και το εκανες αντιγραφη στον ‘downloaded_rom' και μετα πηγες στο Updater και σου εβγαλε αναβάθμιση ?

(βασικα σου εστειλε στο Updater την 7.2.4.0 και δεν μπορουσε να κατεβει ή δεν την εστειλε καν?

 

Την κατέβασα από το κινητό.

Πήγα στο updater πατησα τις τρεις τελείες πάνω δεξιά μετά choose update package και επελεξα το αρχείο που είχε κατέβει.

Εδω και τόσες μέρες όταν πατουσα check for updates μου έλεγε ότι δεν υπάρχει κάτι διαθέσιμο.

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...