Jump to content

Redmi 3


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω την 8.5.3 αλλα τον τελευταίο καιρο το κινητο βαραει επανεκκίνησεις στα καλα καθούμενα... Εκανα επαναφορσ εργοστασιακων ρυθμισεων αλλα το ξαναπαρουσιασε... Τι λετε;

Αν έχεις σίγουρα γνήσια ρομ, τότε ίσως γηρατειά-κακομεταχείριση-υγρασία-πτώσεις κλπ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το κινητο ειναι σχετικά καινουριο... Υπαρχει κανενας οδηγος ευκαιρος να του ξαναπερασω την ρομ

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο ειναι σχετικά καινουριο... Υπαρχει κανενας οδηγος ευκαιρος να του ξαναπερασω την ρομ

Υπάρχει ναι στο φόρουμ της ελληνικής κοινότητας.

Για βάλε ένα screenshot από το about phone να δω ακριβώς τί ρομ φοράς.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Επιτελους σημερα ηρθε η miui 9 σε global stable. Πολυ γρηγορη σε ολα και με καποιες εμφανισιακες αλλαγες εκ πρωτης οψεως.

Nokia 3310 - Panasonic GD67 - Siemens MC60 - Siemens M65 - Sony Ericsson K750 - Samsung U600 - Samsung F480 - Nokia E52 - Lenovo A789 - Xiaomi Redmi 3 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Mi 10 lite 5G - Oneplus Nord 3

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
Χθες ήρθε και η 9.5.2.0 global stable. Περί τα 155 mb. Προς ενημέρωση ενδιαφερομένων.

Nokia 3310 - Panasonic GD67 - Siemens MC60 - Siemens M65 - Sony Ericsson K750 - Samsung U600 - Samsung F480 - Nokia E52 - Lenovo A789 - Xiaomi Redmi 3 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Mi 10 lite 5G - Oneplus Nord 3

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπέρα.

Έχω την συσκευή με την αγγλοκινεζικη.

Πώς μπορώ να την περάσω ξανά γιατί το τηλ σήμερα αρνείται να ανοίξει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Έχω την συσκευή με την αγγλοκινεζικη.

Πώς μπορώ να την περάσω ξανά γιατί το τηλ σήμερα αρνείται να ανοίξει.

Πρέπει να ακολουθήσεις συγκεκριμένο οδηγό που θα βρεις στο xiaomi-miui.gr

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ.

Τελικά μού έκανε την χάρη και ξεκόλλησε.

Η multi πού υπάρχει στην αρχική σελίδα αξίζει σε σταθερότητα;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ.

Τελικά μού έκανε την χάρη και ξεκόλλησε.

Η multi πού υπάρχει στην αρχική σελίδα αξίζει σε σταθερότητα;

 

Βάλε την global rom και άσε τις αγγλοκινέζικες!!

 

:lol::lol:

I am a programmer, i write code,

I will NOT fix your pc!

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι πώς μετά από τρία χρόνια πρώτη φορά μού έκανε τέτοιο κουλό.

Όχι τίποτα άλλο πέρασε η μέρα στην παραλία χωρίς κινητό.

Βέβαια δεν είναι και κακό αυτό άνοιξε λίγο το μάτι παραπάνω.

Τέλος πάντων σάς ευχαριστώ πού ασχοληθηκατε

Link to comment
Share on other sites

Ενας φιλος εχει το συγκεκριμενο κινητο εχει εκδοση android 5.1.1 LWY47V και εκδοση miui 7.3 stable 7.3.2.0. (LHPCNDD) χωρις ελληνικα και θελει να το αναβαθμισει μεσα απο recovery update ωστε να εχει και ελληνικα. Μπορω να κατεβασω απο εδω https://www.theandroidsoul.com/xiaomi-redmi-3-update/ τη δευτερη 9.5.2 stable η την εβδομη 9.2.1 και να κανω την ενημερωση; Ελληνικα θα εχει;

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

Κύριοι μια βοήθεια.

Έκανα reset το τηλέφωνο και προσπαθώ να περάσω τα Google services.

Έχω δοκιμάσει πάρα πολλές εκδόσεις αλλά δεν παίζει καμιά.

Γνωρίζει κανείς να βοηθήσει;

Link to comment
Share on other sites

klaipelas αν βάλεις global νεώτερη της 9.1 (νομίζω , δε θυμάμαι) ναι θα έχει ελληνικά

 

αλλά καλύτερα να πας στο xiaomi-miui.gr να δεις μήπως θέλει ξεκλείδωμα το κινητό (ναι έχει πειραγμένη ρομ αλλά δεν ξέρω πως μπήκε , ίσως είναι κλειδωμένο) και να δεις τους οδηγούς που έχει εκεί

 

kostasw γιατί παιδεύεσαι με κινέζικη ρομ ;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Θέλω να κάνω factory reset το κινητό για να το δωσω καί μου λέει ότι θα διαγραφεί και το Mi account μου, το οποίο ομως χρησιμοποιώ σε άλλο κινητό xiaomi(mi6).Αν κάνω reset θα μου διαγραφεί και από το άλλο κινητό ο λογαριασμός δηλαδή? και αν ναι τι μπορώ να κάνω για να μην γίνει αυτό? Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Θα διαγραφεί απ' το τηλέφωνο.

Δε θα απενεργοποιηθεί ο mi account σου

Εκτός αν γράφει κάτι άλλο.

Ποσταρε εικόνα να δουμε

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Θέλω να κάνω factory reset το κινητό για να το δωσω καί μου λέει ότι θα διαγραφεί και το Mi account μου, το οποίο ομως χρησιμοποιώ σε άλλο κινητό xiaomi(mi6).Αν κάνω reset θα μου διαγραφεί και από το άλλο κινητό ο λογαριασμός δηλαδή? και αν ναι τι μπορώ να κάνω για να μην γίνει αυτό? Ευχαριστώ!

Το factory reset δεν κάνει διαγραφή το mi account. Πριν κάνεις fr πήγαινε ρυθμίσεις mi account και κάνε αφαίρεση τον λογαριασμό (προσοχή αφαίρεση και όχι διαγραφή) και θα πας και στο micloud και θα κάνεις και από κει αφαίρεση την συσκευή. Να ξέρεις με το fr δεν σβήνει τον εσωτερικό χώρο (φώτο, video, κτλ) μόνο data, εφαρμογές

 

 

Ενας φιλος εχει το συγκεκριμενο κινητο εχει εκδοση android 5.1.1 LWY47V και εκδοση miui 7.3 stable 7.3.2.0. (LHPCNDD) χωρις ελληνικα και θελει να το αναβαθμισει μεσα απο recovery update ωστε να εχει και ελληνικα. Μπορω να κατεβασω απο εδω https://www.theandroidsoul.com/xiaomi-redmi-3-update/ τη δευτερη 9.5.2 stable η την εβδομη 9.2.1 και να κανω την ενημερωση; Ελληνικα θα εχει;

 

Όχι δεν μπορείς να την περασεις μέσου updater, από China για να πας σε global χρειάζεται fastboot rom και να την περάσεις με το miFlash. Το καλύτερο είναι να ξεκλειδώσει bootloader και μετά να κάνει flash την Rom.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ! Τελικά στο factory reset σου δινε και την επιλογή αν θες να διαγραφούν και όλα τα αρχεία του κινητού οπότε καθάρισε εντελώς!
Link to comment
Share on other sites

Κάνε και ένα έλεγχο τους φακέλους του αποθηκ/κου χώρου μην τυχόν και υπάρχουν αρχεία που δεν διαγράφηκαν
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έμεινε τίποτα!Το τηλέφωνο ξεκίνησε από την αρχή ουσιαστικά, επανήλθαν και κάποιες κινεζικές εφαρμογές!Δεν μπορώ να ανεβάσω screenshot, σου την δίνει πάντως αυτήν την επιλογή να διαγραφούν αρχεία, εικόνες κλπ.
Link to comment
Share on other sites

Εφόσον το κινητό είναι καθαρό και έκανες αφαίρεση λογαριασμό και συσκευή δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι άλλο
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Εχω την 9.6.1 αγγλοκινεζικη. Τι παιζει με την lock screen? Γιατι δεν βρισκω πουθενα settings? Ουτε το wallpaper δεν μπορω να αλλαξω που εχει εντονο χρωμα και δεν ξεχωριζουν καλα τα notifications
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...