Jump to content

Redmi 3


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

α μιουι δεν μπορω να βαλω την εφαρμογη της για το cloud μετα..

εχω ξεκλειδωσει bootloader Κι εχω twrp αλλα ειναι στα κινεζικα το τελευταιο.. αν καταλαβαινω τι λες.. απλα τα install Κλπ ειναι στα αγγλικα :D μπορω να το αλλαξω ευκολα αληθεια αυτο?

 

μάλλον έχεις παλιό ,τι έκδοση λέει ;

επίσημα υπάρχει το twrp και άρα και τα αγγλικά (λογικά αν κατεβάσεις το https://play.google.com/store/apps/details?id=me.twrp.twrpapp και το κατεβάσεις και το εγκαταστήσεις από εκεί θα είσαι οκ)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σας,

 

Είχα το Cubot s200, το οποίο υποστήριζε double tap και με εξυπηρετούσε αφάνταστα..

 

Υπάρχει κάτι ανάλογο στο Redmi 3 Pro σε κάποια έκδοση του λογισμικού ή τουλάχιστν σε κάποιο σχετικό app από Google Play??

 

Καλό Πάσχα & Καλή Ανάσταση σε όλους!!!

Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Δεν το υποστηρίζει από μόνη της η συσκευή, αλλά χρησιμοποιώντας κατάλληλο launcher (π.χ nova) γίνεται σβήσιμο οθόνης με double tap. Οπότε σε συνδυασμό με το fingerprint για άνοιγμα, σπάνια ακουμπάς το on/off.
Link to comment
Share on other sites

Περίμενε φίλε μου, το Nova Premium έχω..Ποια είναι η ρύθμιση που το υποστηρίζει????
Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Περίμενε φίλε μου, το Nova Premium έχω..Ποια είναι η ρύθμιση που το υποστηρίζει????

Ρυθμίσεις-- χειρονομίες& πλήκτρο---διπλό πάτημα----κλείδωμα οθόνης.

Link to comment
Share on other sites

Μετά τις ρυθμίσεις σε έχω χάσει..Έχω και αγγλικό μενού...Το Χειρονομίες & πληκτρο που είναι??? Σε ευχαριστώ προκαταβολικά για το χρόνο σου!!
Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Στο ελληνικό μενού (που έχω εγώ) είναι η τρίτη ρύθμιση από το τέλος, κάτω από τη νυχτερινή λειτουργία.
Link to comment
Share on other sites

Τελευταία χάρη αν μπορείς φίλε, γιατι με ενδιαφέρει πάρα πολύ το θέμα..

 

¨οποτε έχεις χρόνο ανεβασε ενα screen shoot για το που πρέπει να πάω στις ρυθμίσεις, γιατί δεν το βρίσκω.. ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!

Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Το απόγευμα θα μπορώ.

Αν θες για πιο άμεσα ανέβασε ένα δικό σου screenshot να δώ και επίσης δες την έκδοση nova που έχεις.

Edited by nikiforos_
Link to comment
Share on other sites

ρυθμίσεις του nova λέμε εεεε όχι του κινητού

 

7 απο πάνω , 3 απο κάτω, ε δεν είναι δύσκολο , gestures & buttons & voice κάτι τέτοιο θα λέει

έχει ενα εικονίδιο με κάτι σαν 2 παγωτα χωνάκι :)

Link to comment
Share on other sites

μάλλον έχεις παλιό ,τι έκδοση λέει ;

επίσημα υπάρχει το twrp και άρα και τα αγγλικά (λογικά αν κατεβάσεις το https://play.google.com/store/apps/details?id=me.twrp.twrpapp και το κατεβάσεις και το εγκαταστήσεις από εκεί θα είσαι οκ)

 

για να δουμε αν γινει τοσο απλα.. τουλχ να βαλω την νεοτερη ελληνικη αν δεν θελει wipes κλπ

(ελπιζεις και για 7 ε? :lol: )

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γεια σας παιδιά, θελω να αλλαξω ρομ στο redmi 3 του ξαδερφου μου και αμα ειναι εύκολο θελω να με βοηθήσετε με τη διαδικασία (απο ξεκλειδωμα μεχρι τέλους) γιατι στο miui gr επικρατεί ενα χαος και δεν εχω βγαλει άκρη...ευχαριστώ εκ των προτέρων

Το κινητο δεν το εχει πειραξει απο οταν το πηρε και ηρθε με miui 7.1 global stable 7.1.1.0

LeEco le max 2 x829 , 8.1 Oreo Extended
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά, θελω να αλλαξω ρομ στο redmi 3 του ξαδερφου μου και αμα ειναι εύκολο θελω να με βοηθήσετε με τη διαδικασία (απο ξεκλειδωμα μεχρι τέλους) γιατι στο miui gr επικρατεί ενα χαος και δεν εχω βγαλει άκρη...ευχαριστώ εκ των προτέρων

Το κινητο δεν το εχει πειραξει απο οταν το πηρε και ηρθε με miui 7.1 global stable 7.1.1.0

Από πού το αγόρασες?

Βάλε ένα screenshot από το about phone.

Link to comment
Share on other sites

Από πού το αγόρασες?

Βάλε ένα screenshot από το about phone.

Απο Minideal ειναι αγορασμένο...αν σας ειναι εύκολο στειλτε μου εναν οδηγο4683124a6d67ec3af59e8d6f8712dcba.jpg

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

LeEco le max 2 x829 , 8.1 Oreo Extended
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό σου τώρα έχει μούφα ρομ και όχι official, να ξέρεις.

Ο οδηγός που πρέπει να ακολουθήσεις, σε πρώτη φάση, είναι αυτός.

Εν συντομία τα βασικά βήματα με τη σειρά:

1. Πρέπει να περάσεις official rom (προτίμησε dev και όχι stable)

Έπειτα χρειάζεσαι αυτό τον οδηγό για τα επόμενα βήματα:

2. Πρέπει να ξεκλειδώσεις bootloader (προϋποθέτει mi account με δικαίωμα ξεκλειδώματος)

3. Πρέπει να περάσεις twrp.

4. Περνάς, τέλος, την ελληνική rom του φόρουμ (developer ή stable).

Edited by nikiforos_
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλημέρα στην παρέα,

 

Από τότε που άλλαξα τις sim σε 4G, σε ακανόνιστα διαστήματα οι κάρτες κάνουν reset και ζητουν παλι τα πιν τους, ενω χάνονται πάντα και τα settings σχετικα με το απο ποια καρτα γινονται κλήσεις και ποια λειτουργει για internet..

 

Καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα,

 

Από τότε που άλλαξα τις sim σε 4G, σε ακανόνιστα διαστήματα οι κάρτες κάνουν reset και ζητουν παλι τα πιν τους, ενω χάνονται πάντα και τα settings σχετικα με το απο ποια καρτα γινονται κλήσεις και ποια λειτουργει για internet..

 

Καμια ιδεα?

Τί ρομ φοράς, για ανέβασε φώτο.

Link to comment
Share on other sites

Δείχνει official, άρα μάλλον δεν προέρχεται από αυτή το πρόβλημά σου.

Θα έλεγα να δοκιμάσεις με καμιά άλλη sim να δείς αν θα συνεχίσει το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Δείχνει official, άρα μάλλον δεν προέρχεται από αυτή το πρόβλημά σου.

Θα έλεγα να δοκιμάσεις με καμιά άλλη sim να δείς αν θα συνεχίσει το πρόβλημα.

 

To πιθανότερο είναι αυτό που λες και γω εκει εχω καταλήξει.

Υπάρχει τρόπος να αποκλείσω μονιμα την μια καρτα απο το να χρησιμοποιει δεδομενα?

Πρακτικα το προβλημα μου ειναι το εξης: Χρησιμοποιω δεδομενα κινητης μονο απο την δευτερη καερτα. Οποτε οταν μου δημιουργειται το προβλημα και κανει reset, αυτοματα γυριζει τα δεδομενα στην πρωτη καρτα. Και ετσι και για λιγα δευτερολεπτα, τρωω χωρις λογο την ημερησια χρεωση απο την wind εστω και για 10kB

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους σας,

Εδώ και 3 μέρες παρακολουθώ το forum και προσπαθώ να καταλάβω 2-3 πράγματα που με ενδιαφέρουν αλλά, απ΄ ότι φαίνεται, οι γνώσεις μου δεν είναι αρκετές και ζητώ την βοήθεια και συμβουλή σας.

Σκέφτομαι να πάρω για τη γυναίκα μου, μέσω αναβάθμισης Cosmote, το ΧΙΑΟΜΙ Redme Note 3 Dual (εάν έβαλα σωστά το link μπορείτε να το δείτε εδώ… ). Οι ερωτήσεις που έχω είναι οι εξής:

.1..) δουλεύει καλά στα Ελληνικά χωρίς καμία αλλαγή (π.χ. root, αλλαγές sim, κ.α. σεταρίσματα που δεν καταλαβαίνω;

.2..) υποστηρίζεται/αντιπροσωπεύεται σωστά από την Ελληνική αντιπροσωπεία; Ζούμε σε απομονωμένη περιοχή του Πηλίου με κοντινότερη πόλη το Βόλο.

.3..) στην περιγραφή του η Cosmote λέει ότι έρχεται με Android OS v6.0 (Marshmallow) - MIUI 8. Τι σημαίνει το MIUI 8; Θα πάρει άλλη αναβάθμιση πέραν της 6;

.4..) πόσο ευχαριστημένος, κατά την γνώμη σας, είναι ο ‘μέσος’ κάτοχος/χρήστης του από ποιότητα και ζημιές;

 

Ευχαριστώ πολύ, προκαταβολικά, όλους όσους μπείτε στο κόπο να απαντήσετε!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους σας,

Εδώ και 3 μέρες παρακολουθώ το forum και προσπαθώ να καταλάβω 2-3 πράγματα που με ενδιαφέρουν αλλά, απ΄ ότι φαίνεται, οι γνώσεις μου δεν είναι αρκετές και ζητώ την βοήθεια και συμβουλή σας.

Σκέφτομαι να πάρω για τη γυναίκα μου, μέσω αναβάθμισης Cosmote, το ΧΙΑΟΜΙ Redme Note 3 Dual (εάν έβαλα σωστά το link μπορείτε να το δείτε εδώ… ). Οι ερωτήσεις που έχω είναι οι εξής:

.1..) δουλεύει καλά στα Ελληνικά χωρίς καμία αλλαγή (π.χ. root, αλλαγές sim, κ.α. σεταρίσματα που δεν καταλαβαίνω;

.2..) υποστηρίζεται/αντιπροσωπεύεται σωστά από την Ελληνική αντιπροσωπεία; Ζούμε σε απομονωμένη περιοχή του Πηλίου με κοντινότερη πόλη το Βόλο.

.3..) στην περιγραφή του η Cosmote λέει ότι έρχεται με Android OS v6.0 (Marshmallow) - MIUI 8. Τι σημαίνει το MIUI 8; Θα πάρει άλλη αναβάθμιση πέραν της 6;

.4..) πόσο ευχαριστημένος, κατά την γνώμη σας, είναι ο ‘μέσος’ κάτοχος/χρήστης του από ποιότητα και ζημιές;

 

Ευχαριστώ πολύ, προκαταβολικά, όλους όσους μπείτε στο κόπο να απαντήσετε!

1)Ναι (εφόσον θα το πάρεις από την κοσμοτέ)

2)Λογικά ναι, αφού αυτοί στο πουλάνε.

3)Android 6 τρέχει (Miui-8 ονομάζει η ίδια η xiaomi την τελευταία version του λειτουργικού της) και μάλλον θα μείνει με αυτό εφόσον δεν ασχοληθείς εσύ να περάσεις άλλη ρομ.

4)Είναι μοσχοπουλημένο κινητό θα σε ικανοποιήσει σίγουρα (με υποχωρήσεις στις μέτριες κάμερες).

 

ΥΓ. Ζήτα αν μπορείς το redmi 4 που είναι καινούριο μοντέλο, το 3 έχει πάψει να παράγεται.

Link to comment
Share on other sites

1)Ναι (εφόσον θα το πάρεις από την κοσμοτέ)

2)Λογικά ναι, αφού αυτοί στο πουλάνε.

3)Android 6 τρέχει (Miui-8 ονομάζει η ίδια η xiaomi την τελευταία version του λειτουργικού της) και μάλλον θα μείνει με αυτό εφόσον δεν ασχοληθείς εσύ να περάσεις άλλη ρομ.

4)Είναι μοσχοπουλημένο κινητό θα σε ικανοποιήσει σίγουρα (με υποχωρήσεις στις μέτριες κάμερες).

 

ΥΓ. Ζήτα αν μπορείς το redmi 4 που είναι καινούριο μοντέλο, το 3 έχει πάψει να παράγεται.

 

σε ευχαριστώ πολύ Νικηφόρε για τις απαντήσεις σου!

ο λόγος που επέλεξα το redmi 3 από το 4 είναι μόνο για την μεγαλύτερη κάμετα (16 αντί για 13) - δεν γνώριζα ότι το redmi 3 έχει σταματήσει να παράγεται...

Edited by anadrasi
σωστό όνομα
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ πολύ Νικηφόρε για τις απαντήσεις σου!

ο λόγος που επέλεξα το redmi 3 από το 4 είναι μόνο για την μεγαλύτερη κάμετα (16 αντί για 13) - δεν γνώριζα ότι το redmi 3 έχει σταματήσει να παράγεται...

 

επίσης τα περισσότερα Megapixel δεν σημαίνουν καλύτερες φωτογραφίες :)

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ πολύ Νικηφόρε για τις απαντήσεις σου!

ο λόγος που επέλεξα το redmi 3 από το 4 είναι μόνο για την μεγαλύτερη κάμετα (16 αντί για 13) - δεν γνώριζα ότι το redmi 3 έχει σταματήσει να παράγεται...

Ζήτα το 4 αν προλαβαίνεις, έχει ελαφρώς βελτιωμένη κάμερα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...