Jump to content

Redmi 3


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα. Φίλος έχει το εν λόγω κινητό και μου είπε ότι η μπαταρία εκεί που του κρατούσε 6 μέρες τώρα πέφτει απότομα. Είδα τι χαλάει την μπαταρία και το 38% το κατανάλωνε το "υπηρεσίες google".

 

Έψαξα μια προς μια τις ρυθμίσεις αλλά δε μπόρεσα να βρω κάτι. Το συνεχόμενο wifi δεν ήταν ανοιχτό, το gps το έκλεισα και γενικά έλεγε ότι δεν τρώει πολλή μπαταρία και προσπάθησα γενικά να του μειώσω την κατανάλωση. Παίζει να κάνω κάτι άλλο πέρα από επαναφορά εργοστασιακών; Γιατί δεν το χω και πολύ με τα κινεζικά τηλ, σήμερα ήταν και η πρώτη φορά που έπιασα κινεζικό κινητό για να είμαι ειλικρινής.

 

Έχει miui 7 global 7.3 stable αν το λέω σωστά και γενικά από ότι το έκοψα ένα μισάωρο που το είχα στα χέρια μου , την ελληνική ρομ (ήταν όλα ελληνικά με λίγα λόγια).

 

Αν ξέρει κάποιος ας με βοηθήσει. Ευχαριστώ

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά καλησπέρα. Φίλος έχει το εν λόγω κινητό και μου είπε ότι η μπαταρία εκεί που του κρατούσε 6 μέρες τώρα πέφτει απότομα. Είδα τι χαλάει την μπαταρία και το 38% το κατανάλωνε το "υπηρεσίες google".

 

Έψαξα μια προς μια τις ρυθμίσεις αλλά δε μπόρεσα να βρω κάτι. Το συνεχόμενο wifi δεν ήταν ανοιχτό, το gps το έκλεισα και γενικά έλεγε ότι δεν τρώει πολλή μπαταρία και προσπάθησα γενικά να του μειώσω την κατανάλωση. Παίζει να κάνω κάτι άλλο πέρα από επαναφορά εργοστασιακών; Γιατί δεν το χω και πολύ με τα κινεζικά τηλ, σήμερα ήταν και η πρώτη φορά που έπιασα κινεζικό κινητό για να είμαι ειλικρινής.

 

Έχει miui 7 global 7.3 stable αν το λέω σωστά και γενικά από ότι το έκοψα ένα μισάωρο που το είχα στα χέρια μου , την ελληνική ρομ (ήταν όλα ελληνικά με λίγα λόγια).

 

Αν ξέρει κάποιος ας με βοηθήσει. Ευχαριστώ

 

Είχα κάποια στιγμή το ίδιο πρόβλημα σε global stable και λύθηκε με απλή επανεκκίνηση (ίσως έκανα πάνω απο μία φορα, 2-3).

 

Η rom που έχει ο φίλος πρέπει να είναι πειραγμενη. Η stable του Redmi 3 έχει περάσει προ πολλού σε Miui 8. Ψάξε για αναβάθμιση στο updater και αν σου δίνει, κάνε την. Αν δεν σου δίνει update σκέψου να περάσεις την official stable αν δεν διορθωθει απλά με επανεκκίνηση.

 

Edit: τώρα προσεξα ότι έχει ελληνική ή rom οπότε προφανώς δεν είναι η global stable.

My Hall of Fame: Motorola V360, Samsung E590 & F700.

6.3.28 Xiaomi R3 'IDO' - 2/16 - Gold-Black (custom) - Global Dev

7.6.08 Xiaomi RN4 'MIDO' - 3/32 - All Black - Global Stable

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παιδιά. Αύριο θα το πιάσω ξανά στα χέρια μου και θα κάνω όσα είπατε. Όσο για αναβάθμιση το έκανα σήμερα αλλά δε μου έβγαλε κάποιο update. Θα ενημερώσω αύριο για τα υπόλοιπα !

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παιδιά. Αύριο θα το πιάσω ξανά στα χέρια μου και θα κάνω όσα είπατε. Όσο για αναβάθμιση το έκανα σήμερα αλλά δε μου έβγαλε κάποιο update. Θα ενημερώσω αύριο για τα υπόλοιπα !

 

δεν θα σου βγάλει ποτέ γιατί δεν έχεις επίσημη

Link to comment
Share on other sites

δεν θα σου βγάλει ποτέ γιατί δεν έχεις επίσημη

 

Πω αυτό δεν το ήξερα. Αν δεν γίνει κάτι από τα παραπάνω ελπίζω τουλάχιστον κατά την επαναφορά εργοστασιακών να μη μου βγάλει θέμα. Δλδ μη μου βγάλει τίποτα κινεζικά δεν έχει ελληνικά και τέτοια. Ευχαριστώ για την απάντηση

 

Update

Ηταν όντως στο 4g και το γύρισα στο 2g αλλά και πάλι δε βλέπω την επιθυμητή κατανάλωση. Έφαγε 4% σε 2 ώρες με ελάχιστη οθόνη. Ο κάτοχος (κύριος 55 ετών) δεν το χρησιμοποιεί για ίντερνετ κτλ πάρα μόνο για κλήσεις και σύμφωνα με τα λεγόμενά του η μπαταρία κρατούσε 7 μέρες. Μου προτείνετε να κάνω επαναφορά; Δε θα έχω κάποιο θεμα έτσι;

Edited by hayatEvo9

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

Πω αυτό δεν το ήξερα. Αν δεν γίνει κάτι από τα παραπάνω ελπίζω τουλάχιστον κατά την επαναφορά εργοστασιακών να μη μου βγάλει θέμα. Δλδ μη μου βγάλει τίποτα κινεζικά δεν έχει ελληνικά και τέτοια. Ευχαριστώ για την απάντηση

 

Update

Ηταν όντως στο 4g και το γύρισα στο 2g αλλά και πάλι δε βλέπω την επιθυμητή κατανάλωση. Έφαγε 4% σε 2 ώρες με ελάχιστη οθόνη. Ο κάτοχος (κύριος 55 ετών) δεν το χρησιμοποιεί για ίντερνετ κτλ πάρα μόνο για κλήσεις και σύμφωνα με τα λεγόμενά του η μπαταρία κρατούσε 7 μέρες. Μου προτείνετε να κάνω επαναφορά; Δε θα έχω κάποιο θεμα έτσι;

 

Anyone please?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

Anyone please?

 

δεν είναι "απλό πρόβλημα" και σίγουρα το 7 μέρες δεν είναι κάτι σαν δεδομένο

κλείσε τα data αφού δε τα χρειάζεται, μείνε στο 2g, wifi / bt /gps είναι ενεργά ;

έβαλε κάποιο πρόγραμμα καινούριο ; τα google services είναι ενημερωμένα ; (συνήθως γίνονται μόνα τους αλλα προφανώς θέλει να υπάρχει σύνδεση)

μειώνεις την φωτεινότητα της οθόνης (το αυτόματο δε σημαίνει ότι είναι και καλό)

από και πέρα , κοιτάς τι παίζει με το autostart (ασφάλεια->δικαιώματα->αυτόματη έναρξη)

παίζεις και με το ασφάλεια ->μπαταρία και τις επιλογές που έχει εκεί

 

 

και εγώ να τα κάνω όλα αυτά 7 μέρες δεν νομίζω να δω :) (και να δω βέβαια έχω χάσει την έννοια του smartphone)

(δεν είναι σίγουρο ότι με επαναφορά εργοστασιακών θα δεις και διαφορά)

Link to comment
Share on other sites

δεν είναι "απλό πρόβλημα" και σίγουρα το 7 μέρες δεν είναι κάτι σαν δεδομένο

κλείσε τα data αφού δε τα χρειάζεται, μείνε στο 2g, wifi / bt /gps είναι ενεργά ;

έβαλε κάποιο πρόγραμμα καινούριο ; τα google services είναι ενημερωμένα ; (συνήθως γίνονται μόνα τους αλλα προφανώς θέλει να υπάρχει σύνδεση)

μειώνεις την φωτεινότητα της οθόνης (το αυτόματο δε σημαίνει ότι είναι και καλό)

από και πέρα , κοιτάς τι παίζει με το autostart (ασφάλεια->δικαιώματα->αυτόματη έναρξη)

παίζεις και με το ασφάλεια ->μπαταρία και τις επιλογές που έχει εκεί

 

 

και εγώ να τα κάνω όλα αυτά 7 μέρες δεν νομίζω να δω :) (και να δω βέβαια έχω χάσει την έννοια του smartphone)

(δεν είναι σίγουρο ότι με επαναφορά εργοστασιακών θα δεις και διαφορά)

 

ΚΑΤ αρχας ευχαριστώ παρά πολύ για την σχολαστική απάντηση. Να είσαι καλά. Μένει μόνο 2g πλέον το κινητό με κλειστά τα data καθώς ο κύριος που το έχει είναι μεγάλος σε ηλικία και το έχει μόνο ως τηλέφωνο. Ανοίγει μόνο το gps όταν το χρειάζεται γιατί δουλεύει ως οδηγός και πριν από ένα μήνα περίπου του πέρασαν το navigon σπασμένο. Δεν ξέρω αν αυτό έχει σχέση.

 

Για να καταλάβεις περί τίνος κατανάλωση μιλάμε το βγάζει 11 το βράδυ στο 100% και το πρωί στις 7 που ξυπνάει είναι στο 65% σε αναμονή. Περισσότερη μπαταρία τρώγεται από το "υπηρεσίες google" περίπου 35-45% γίνεται από εκεί. Κάτι που δεν είναι λογικό

 

Είδα επίσης ότι στις επαφές δεν έχει δημιουργία αρχείου vcf για να του φτιάξω back up στη κάρτα μνήμης. Εκτός κι αν δεν έψαξα καλά. Το απόγευμα που θα το έχω πάντως ελπίζω να καταφέρω κάτι.

 

Ευχαριστώ και πάλι

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλάβεις περί τίνος κατανάλωση μιλάμε το βγάζει 11 το βράδυ στο 100% και το πρωί στις 7 που ξυπνάει είναι στο 65% σε αναμονή. Περισσότερη μπαταρία τρώγεται από το "υπηρεσίες google" περίπου 35-45% γίνεται από εκεί. Κάτι που δεν είναι λογικό

 

Είδα επίσης ότι στις επαφές δεν έχει δημιουργία αρχείου vcf για να του φτιάξω back up στη κάρτα μνήμης. Εκτός κι αν δεν έψαξα καλά. Το απόγευμα που θα το έχω πάντως ελπίζω να καταφέρω κάτι.

 

Ευχαριστώ και πάλι

 

 

οκ ναι αυτό δεν είναι λογικό , μόνη λύση είναι να δεις μπας και φαίνεται τι φταίει ακριβώς με κάποιο app σαν κι αυτό https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gsamlabs.bbm

 

αλλά γενικά το να μείνεις στην ανεπίσημη ρομ που έχει (και που δεν θα αναβαθμιστεί ποτέ) δεν είναι και ότι καλύτερο

 

έχει εισαγωγή εξαγωγή στις επαφές (ή από τις ρυθμίσεις ή όταν είσαι στο πρόγραμμα πατάς το αριστερό κουμπί για να εμφανίσει το μενού)

Link to comment
Share on other sites

Όταν το πάρω στα χέρια μου το πρώτο που θα κάνω είναι η εγκατάσταση της εφαρμογής που μου έστειλες να δω από εκεί τι γίνεται. Έπειτα θα δω για επαναφορά αλλά δε θα περάσω καμία ρομ και γιατί γενικότερα τα ψιλό φοβάμαι αυτά αλλά και γιατί ο συγκεκριμένος χρήστης δε θέλει αναβαθμίσεις και τέτοια. Πήρε αυτό το κινητό για τις 2 σιμ και την πολύ καλή μπαταρία του οπότε αυτόν τον τομέα θα προσπαθήσω να φτιάξω. Ευχαριστώ και πάλι για την απάντηση. Με βοήθησες πολύ

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

Όταν το πάρω στα χέρια μου το πρώτο που θα κάνω είναι η εγκατάσταση της εφαρμογής που μου έστειλες να δω από εκεί τι γίνεται. Έπειτα θα δω για επαναφορά αλλά δε θα περάσω καμία ρομ και γιατί γενικότερα τα ψιλό φοβάμαι αυτά αλλά και γιατί ο συγκεκριμένος χρήστης δε θέλει αναβαθμίσεις και τέτοια. Πήρε αυτό το κινητό για τις 2 σιμ και την πολύ καλή μπαταρία του οπότε αυτόν τον τομέα θα προσπαθήσω να φτιάξω. Ευχαριστώ και πάλι για την απάντηση. Με βοήθησες πολύ

 

απλά το θέμα είναι ότι , συνήθως , οι μη επίσημες ρομ (σαν κι αυτή που έχει) που βάζουν τα μαγαζιά ,γενικά, έχουν προβλήματα

Link to comment
Share on other sites

Πω ωωω δηλαδή παίζει να ευθύνεται κι αυτή για την κατανάλωση. Μπορείς να μου στείλεις ένα link για το πως θα περάσω μια νέα επίσημη και σταθερή ρομ σε παρακαλώ; μήπως μπαίνω στο ελληνικό φόρουμ για xiaomi;

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

Πω ωωω δηλαδή παίζει να ευθύνεται κι αυτή για την κατανάλωση. Μπορείς να μου στείλεις ένα link για το πως θα περάσω μια νέα επίσημη και σταθερή ρομ σε παρακαλώ; μήπως μπαίνω στο ελληνικό φόρουμ για xiaomi;

 

συνήθως βγάζουν πολλά προβλήματα αυτές

καλύτερα να μπεις στο ελληνικό φορουμ να δεις τους οδηγούς που έχει

δεν ξέρω αν έχουν αλλάξει τα πράγματα , κανονικά ήθελε να ξεκλειδώσεις τον bootloader (Θέλει κάποιες μέρες για να πάρεις το οκ) για να περάσεις ρομ , αλλά δες καλύτερα στο φόρουμ , μπορεί να έχουν βγει νέοι οδηγοί

 

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Board/151-HowTo-%CE%9F%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CE%BF%CE%AF/

(ρώτα και μια για σιγουριά ποιος είναι ο οδηγός που πρέπει να ακολουθήσεις)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου. Να είσαι πάντα καλά!!! :-)

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου που είναι στην τρέχουσα Stable Dev rom παρουσιάζει πολύ συχνά ένα συγκεκριμένο bug. Αφού το φορτισω πλήρως, η μπαταρία φεύγει υπερβολικά γρήγορα. Παρατηρώντας στο settings-> battery->use είδα ότι η "εφαρμογή" android κι άλλες φορές η "android system" κάνει ασταμάτητη χρήση της CPU. Χωρίς λόγο.

Έκανα bug report στη mi. Λύση σε αυτό το πρόβλημα φαίνεται να δίνει το reboot του κινητού. Αλλά καταλαβαίνετε ότι αυτό δεν μπορεί να θεωρηθεί κανονική λύση. Δεν ξέρω τι φλασια τρώει το λειτουργικό και κάνει αυτή τη βλακεία...

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όταν το πάρω στα χέρια μου το πρώτο που θα κάνω είναι η εγκατάσταση της εφαρμογής που μου έστειλες να δω από εκεί τι γίνεται. Έπειτα θα δω για επαναφορά αλλά δε θα περάσω καμία ρομ και γιατί γενικότερα τα ψιλό φοβάμαι αυτά αλλά και γιατί ο συγκεκριμένος χρήστης δε θέλει αναβαθμίσεις και τέτοια. Πήρε αυτό το κινητό για τις 2 σιμ και την πολύ καλή μπαταρία του οπότε αυτόν τον τομέα θα προσπαθήσω να φτιάξω. Ευχαριστώ και πάλι για την απάντηση. Με βοήθησες πολύ

 

Οι αναβαθμίσεις δεεν γίνονται αυτοματα. Αυτός θα επιλεγεί αν θα κάνει.

 

Για να πας από μουφα rom σε επίσημη δεν χρειάζεται ξεκλειδωμα το κινητό. Αλλά η stable δεν έχει ελληνικά και η dev έχει μάλλον κατώτερου επιπέδου ελληνικά από την μουφα ρομ που δίνει πχ το vickmall.

 

Και η επίσημη ρομ δεν σου εξασφαλίζει 100% ότι δεν θα έχει ξανά τέτοιο θέμα. Όπως σας ανέφερα πριν, έχω την dev κι έχω battery drainage bug. Πρότεινε αν θες στον κύριο να κάνει reboot μετά τη φόρτιση. Δεν είναι λύση ξέρω, αλλά ααπο τοο να κλαίει συνέχεια τη μπαταρία τουβισως προτιμήσει αυτό. Αν δουλέψει.

My Hall of Fame: Motorola V360, Samsung E590 & F700.

6.3.28 Xiaomi R3 'IDO' - 2/16 - Gold-Black (custom) - Global Dev

7.6.08 Xiaomi RN4 'MIDO' - 3/32 - All Black - Global Stable

Link to comment
Share on other sites

Φόρτιση κάνεις από υπολογιστή;

 

Όχι. Σχεδόν πάντα από τον φορτιστή.

My Hall of Fame: Motorola V360, Samsung E590 & F700.

6.3.28 Xiaomi R3 'IDO' - 2/16 - Gold-Black (custom) - Global Dev

7.6.08 Xiaomi RN4 'MIDO' - 3/32 - All Black - Global Stable

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Έχω αγγλοκιν. rom και την MIUI 8.0.3.0(LAICNDG) και ξαφνικά μου εμφάνισε πρόβλημα η κάμερα. Είτε βγάζει μαύρη οθόνη ή μου εμφανίζει το μήνυμα can't connect to camera. Καμία ιδέα τι φταίει και πώς μπορώ να το διορθώσω; Δεν έχω βάλει εξωτερική κάρτα μνήμης και έχω διαθέσιμα 2gb εσωτερικής μνήμης..
Link to comment
Share on other sites

Όχι. Σχεδόν πάντα από τον φορτιστή.

 

οκ , γιατί παλιά υπήρχε ένα θέμα με το Pc και τη βλακεία το πρόγραμμα mi pc suite και έτρεχε συνέχεια ένα service και ήθελε ρεσταρτ για να σταματήσει

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου που είναι στην τρέχουσα Stable Dev rom παρουσιάζει πολύ συχνά ένα συγκεκριμένο bug. Αφού το φορτισω πλήρως, η μπαταρία φεύγει υπερβολικά γρήγορα. Παρατηρώντας στο settings-> battery->use είδα ότι η "εφαρμογή" android κι άλλες φορές η "android system" κάνει ασταμάτητη χρήση της CPU. Χωρίς λόγο.

Έκανα bug report στη mi. Λύση σε αυτό το πρόβλημα φαίνεται να δίνει το reboot του κινητού. Αλλά καταλαβαίνετε ότι αυτό δεν μπορεί να θεωρηθεί κανονική λύση. Δεν ξέρω τι φλασια τρώει το λειτουργικό και κάνει αυτή τη βλακεία...

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Οι αναβαθμίσεις δεεν γίνονται αυτοματα. Αυτός θα επιλεγεί αν θα κάνει.

 

Για να πας από μουφα rom σε επίσημη δεν χρειάζεται ξεκλειδωμα το κινητό. Αλλά η stable δεν έχει ελληνικά και η dev έχει μάλλον κατώτερου επιπέδου ελληνικά από την μουφα ρομ που δίνει πχ το vickmall.

 

Και η επίσημη ρομ δεν σου εξασφαλίζει 100% ότι δεν θα έχει ξανά τέτοιο θέμα. Όπως σας ανέφερα πριν, έχω την dev κι έχω battery drainage bug. Πρότεινε αν θες στον κύριο να κάνει reboot μετά τη φόρτιση. Δεν είναι λύση ξέρω, αλλά ααπο τοο να κλαίει συνέχεια τη μπαταρία τουβισως προτιμήσει αυτό. Αν δουλέψει.

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Δε μου έφερε ο εν λόγω κύριος όμως το κινητό ακόμη για να δω τι τρέχει. Όταν το πάρω στα χέρια μου θα στείλω. Ευχαριστώ και πάλι

 

Update : μου το έφερε σήμερα από το γραφείο. Το κινητό ως δια μαγείας έφτιαξε από μόνο του. Πλέον η κατανάλωση από τις υπηρεσίες Google δεν υπήρχε και είχε χάσει 2% μετά από 3 ώρες αναμονής. Του έβαλα κι αυτόματη τη φωτεινότητα και μέχρι στιγμής όλα καλά. Ευχαριστώ πάρα πολύ όλους όσοι με νιηθησαν

Edited by hayatEvo9

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

:cry::cry: Παιδια το κινητο αυτο το εχω απο το Μαίο απο Vickmall ... http://www.vickmall.com/xiaomi-redmi-3-2gb-ram-16gb-rom-5-0-inch-4g-lte-smartphone-snapdragon-616-octa-core-1-5ghz-4100mah-battery-grey.html .αλλα απο την πρωτη μερα δεν εχω σημα παρα σε ελαχιστα σημεια της πολής μεσα, με αποτελεσμα να το χρησιμοποιω μονο σαν καμερα ή για να συνεδομαι σε ιντερνετ απο απο αλλα router ή να ακουω μουσικη. Σαν τηλεφωνικη συσκευη ειναι για "πεταμα". Καθολου σημα σε ολη την πολη παρα σε ελαχιστες τοποθεσιες... (WIND) παρολο που με αλλες συσκευες υπαρχει δυνατο σημα !!! Εχετε ιδεα τι μπορει να συμβαινει?

 

Να το κρατησω ή να το αλλαξω 6 μηνες με δυσκολία τηλεφωνικης επικοινωνιας νομιζω δεν αξιζει τα 165$ που εσπρωξα!!!:worry::worry:

Link to comment
Share on other sites

:cry::cry: Παιδια το κινητο αυτο το εχω απο το Μαίο απο Vickmall ... http://www.vickmall.com/xiaomi-redmi-3-2gb-ram-16gb-rom-5-0-inch-4g-lte-smartphone-snapdragon-616-octa-core-1-5ghz-4100mah-battery-grey.html .αλλα απο την πρωτη μερα δεν εχω σημα παρα σε ελαχιστα σημεια της πολής μεσα, με αποτελεσμα να το χρησιμοποιω μονο σαν καμερα ή για να συνεδομαι σε ιντερνετ απο απο αλλα router ή να ακουω μουσικη. Σαν τηλεφωνικη συσκευη ειναι για "πεταμα". Καθολου σημα σε ολη την πολη παρα σε ελαχιστες τοποθεσιες... (WIND) παρολο που με αλλες συσκευες υπαρχει δυνατο σημα !!! Εχετε ιδεα τι μπορει να συμβαινει?

 

Να το κρατησω ή να το αλλαξω 6 μηνες με δυσκολία τηλεφωνικης επικοινωνιας νομιζω δεν αξιζει τα 165$ που εσπρωξα!!!:worry::worry:

 

άργησες λίγο να το ψάξεις :)

δοκιμάσες άλλη sim ; δοκίμασες την άλλη υποδοχή; (ναι ξέρω είναι μικρότερη)

ξέρεις ποια έκδοση έχεις ; τον Μάιο δεν υπήρχαν global οπότε αν έχεις ελληνικά λογικά έχεις πειραγμένη rom Και πρέπει να την αλλάξεις

επίσης για τι σήμα λέμε; γενικά ; 4g - 3g - 2g ; αν δεν έχεις με 4g το έβαλες να συνδέεται με 2g ;

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε με άλλη sim. Και εγώ έχω wind και από την πρώτη μέρα το 4G "τα σπάει"
:worry::worry: φιλε μου εχθες πηγα στο καταστημα wind και αλλαξα την καρτα sim με 5ευρω επιβαρυνση...δεν παρατηρησα καμία μα καμία αλαγή στο σήμα...Μέσα στην πόλη μου εκει που με συσκευες των 30 ευρω παινω καμπανα με το Redmi 3 καθολου σημα....

 

Νομίζω 4G δουλευει...Ρυθμίσεις ---- Διαχειριση SIM ----Πληροφοριες SIM (WIND) ---- Προτιμωμενος τύπος δικτύου ----- Δικτυα 4G.... Παλι ΣΗΜΑ Καθολου!!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...