Jump to content

Redmi 3


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπέρα σε όλους

είναι αξιόπιστο αυτό το κατάστημα;

η τιμή είναι οκ?

 

δώσε μας το λινκ

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ανακλυψα τρελο bug.

Με την multilanguage έκδοση από vickmall οταν το κινητό φορτίζει κάνει κάτι τρέλα στο touch του ή γενικά τρέλα δεν μπορείς να το κουμαντάρει...αλλα μόνο όταν φορτίζει αυτή η δουλεια

Link to comment
Share on other sites

Ανακλυψα τρελο bug.

Με την multilanguage έκδοση από vickmall οταν το κινητό φορτίζει κάνει κάτι τρέλα στο touch του ή γενικά τρέλα δεν μπορείς να το κουμαντάρει...αλλα μόνο όταν φορτίζει αυτή η δουλεια

 

αυτό συνήθως λέγεται έχω πρόβλημα με τον φορτιστή ή με την μπρίζα που έχω τον φορτιστή

bug bug δεν το λες

Link to comment
Share on other sites

αυτό συνήθως λέγεται έχω πρόβλημα με τον φορτιστή ή με την μπρίζα που έχω τον φορτιστή

bug bug δεν το λες

Όχι παιδια το έχω και εγώ που έχω επίσημη αγγλοκινεζικη Ρομ. Το γράφουν και στο επίσημο φόρουμ της Xiaomi, είναι bug.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ειναι φορτιστης πάντως

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Όχι παιδια το έχω και εγώ που έχω επίσημη αγγλοκινεζικη Ρομ. Το γράφουν και στο επίσημο φόρουμ της Xiaomi, είναι bug.

 

δοκιμάσατε να φορτίσετε σε άλλη μπρίζα και με άλλο φορτιστή (και καλώδιο) ;

 

γιατί και σε μένα το παθαίνει αυτό (και σε άλλες συσκευές) αλλά είναι καθαρά θέμα μπρίζας ή φορτιστή

(τώρα αν καταφέραν να το κάνουν και software ε τι να πω)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά help, παρέλαβα σήμερα απο vickmall, με english-chinese rom, αλλά δέν αναγνωρίζει τις κάρτες sim.

Δοκίμασα και άλλες κάρτες, ρυθμίσεις σε preffered networks, factory reset, αλλα δέν γίνεται τίποτα.

Μπορώ να δοκιμάσω κάτι άλλο ή μου ήρθε ελλατωματικό κομμάτι?

Ευχαριστώ.

Edit. Με μία κάρτα μέσα δουλεύει, είτε με απενεργοποιημένη την δεύτερη, άρα το πρόβλημα βρίσκεται στην υποδοχή της sim 2

Edited by crueljay
Link to comment
Share on other sites

τα site είναι αυτά

http://www.handystrahlung.ch/sar.php?Marke=Xiaomi&Suche=&Sort=Mdl&SAR=

http://sarshield.com/radiation-chart/

 

άντε πάλι να ψάξεις για άλλο κινητό:( (οχι τίποτα αλλο δεν υπάρχει κατι παραπλήσιο σε αυτά τα specs)

 

Εγω πάντως βρίσκω και εδώ : http://smartphone-sar-value.com/xiaomi/xiaomi-redmi-2-prime-sar-value/

Οσο αφορά το δικό μου κινητό (Note 2) η σελίδα που δίνεις έχει 0,50 διαφορά απο αυτη που βρίσκω εγω.

Πάρα πολύ μεγάλη διαφορά.

Δγιαδόσται !!!11! :https://www.thepressproject.gr/
Link to comment
Share on other sites

η αλήθεια είναι οτι απο την στιγμή που δεν δίνει επίσημα στοιχειά η εταιρεία ειναι μπέρδεμα.

Άλλα απο την άλλη πιστεύω οτι εαν ειχε πραγματικά χαμηλό sar θα έβγαινε πρώτη η εταιρεία να το διατυμπανίσει.(τις χρεώνουν πολύ υψηλά sar σε ολα τις τα κινητά και δεν εχει ακουστεί κάτι διαφορετικό)

τέλος πάντων αφου δεν υπάρχει κινητό με παραπλήσια χαρακτηριστικά ,θα συμβιβαστώ με bluetooth,μέχρι να βγει κάτι άλλο.(είναι κοντά το honor 6 άλλα χάνει σε 6 σημεία)

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

δώσε μας το λινκ

ουπςςς το λινκ!

edit

καλησπέρα σε όλους

είναι αξιόπιστο αυτό το κατάστημα;

http://www.to2c.com/xiaomi-redmi-3.html

η τιμή είναι οκ?

Link to comment
Share on other sites

η γνώμη μου είναι vickmall και ας πληρώσεις και 3-4 ευρα παραπάνω..

http://www.vickmall.com/xiaomi-redmi-3.html

 

υ.γ. πλήρωσα λίγο ακριβά το Nillkin Tempered glass,,,, πιστεύω να τα αξίζει..(υπάρχει κάνεις που το έχει πάρει?)

Edited by aristidis540
siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά μαγαζί είναι το to2c. Έχω κάνει 3 αγορές από εκεί. Αλλά η τιμή του είναι ακριβώς ίδια με του vickmall. Οπότε καλύτερα από vickmall.
Link to comment
Share on other sites

η αλήθεια είναι οτι απο την στιγμή που δεν δίνει επίσημα στοιχειά η εταιρεία ειναι μπέρδεμα.

Άλλα απο την άλλη πιστεύω οτι εαν ειχε πραγματικά χαμηλό sar θα έβγαινε πρώτη η εταιρεία να το διατυμπανίσει.(τις χρεώνουν πολύ υψηλά sar σε ολα τις τα κινητά και δεν εχει ακουστεί κάτι διαφορετικό)

τέλος πάντων αφου δεν υπάρχει κινητό με παραπλήσια χαρακτηριστικά ,θα συμβιβαστώ με bluetooth,μέχρι να βγει κάτι άλλο.(είναι κοντά το honor 6 άλλα χάνει σε 6 σημεία)

 

δεν καταλαβαίνουν από Sar , τι να διατυμπανίσει ;

 

Ναι για σας κινέζοι και ινδοί , που επίσημα για σας βγάζω τις συσκευές , έχω χαμηλό sar που θέλουν οι ευρωπαίοι και οι αμερικάνοι ;

Link to comment
Share on other sites

Ανακλυψα τρελο bug.

Με την multilanguage έκδοση από vickmall οταν το κινητό φορτίζει κάνει κάτι τρέλα στο touch του ή γενικά τρέλα δεν μπορείς να το κουμαντάρει...αλλα μόνο όταν φορτίζει αυτή η δουλεια

 

Το προβλημα που αναφερεις ειναι πολυ παραξενο και μου εχει τυχει με αλλες συσκευες. Συγκεκριμενα xperia Arc, motorola moto G (1st gen) , και nexus 5. Μετα απο ψαξιμο ανακαλυψα οτι ο φορτιστης απο το laptop μου αλληλεπιδρουσε καπως περιεργα με τις συσκευες μου και δημιουργουσε αυτο το το προβλημα και οντως, οταν φορτιζα τη συσκευη μακρια απο το λαπτοπ δεν εκανε αυτα τα τρελα που αναφερεις.

 

Δοκιμασε να φορτισεις το κινητο σου σε αλλο δωματιο μακρια απο αλλους φορτιστες καθως τα μαγνητικα τους πεδια μπορει να επηρεαζουν την οθονη σου.

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα με τις Sim που δεν αναγνωριζονται το αντιμετωπισα σε Redmi Note 3 και ΜΟΝΟ σε καρτα Cosmote.

 

Με την Wind δουλευε αψογα με την Cosmote δεν εβρισκε σημα,εβαζα για δευτερη την Wind μαζι με την Cote και δουλευαν κομπλε και οι 2 (η Cosmote καρτα ειχε αλλαχτει με αγορα LG G2 και γραφει 4G πανω)

 

Να μην αποκρινεται η οθονη κατα την φορτιση το ειχα παθει παλιοτερα οταν χρησιμοποιουσα σαπιο φτηνοφορτιστη που εδινε πολυ παραπανω ρευμα εβαλα εναν παλιο απο Zopo και φορτιζε κομπλε.

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα με τις Sim που δεν αναγνωριζονται το αντιμετωπισα σε Redmi Note 3 και ΜΟΝΟ σε καρτα Cosmote.

 

Με την Wind δουλευε αψογα με την Cosmote δεν εβρισκε σημα,εβαζα για δευτερη την Wind μαζι με την Cote και δουλευαν κομπλε και οι 2 (η Cosmote καρτα ειχε αλλαχτει με αγορα LG G2 και γραφει 4G πανω)

 

Να μην αποκρινεται η οθονη κατα την φορτιση το ειχα παθει παλιοτερα οταν χρησιμοποιουσα σαπιο φτηνοφορτιστη που εδινε πολυ παραπανω ρευμα εβαλα εναν παλιο απο Zopo και φορτιζε κομπλε.

Εχω βάλει και Q για δεύτερη και πάλι δεν δουλεύει. Προσπαθώ να φλασάρω άλλη ROM απο το xda μέσω miflash αλλα κάτι παίζεται με τους Qualcomm drivers και τα Windows 10 και δέν βρίσκω άκρη.

Link to comment
Share on other sites

Αρα η πρωτη σου καρτα ειναι και εσενα Cosmote;

 

Μονη της η Q συνδεεται κανονικα;

 

Δεν ειχα αντιμετωπισει ποτε τετοιο προβλημα μεχρι το Redmi Note 3.

 

Ρωτηστε και στην εταιρια σας για αυτο το θεμα μηπως και σας αλλαξουν Sim και στρωσει.

Link to comment
Share on other sites

το περιμένω το κιν τι λέει αξίζει ?? xiaomi και να μην αξίζει ε?ίσως είναι vfm νομίζω το μόνο που χαλάει είναι το dual sim χωρίς sd.

αλλά nο problem σε αυτά τα λεφτά κάνεις υποχωρήσεις.dual sim και back up σε pc.

για όποιον θέλει μια sim και sd και 5" ίσως είναι πολύ vfm.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις το αγόρασα.

Ζήτησα με official rom μιας και όλα μου τα κινητά είναι στα αγγλικά, ελπίζω να μη μου βγει η ψυχή να εγκαταστησω το play store επειδή δεν πολυκατεχω....

Επειδή ακόμα προλαβαίνω, μήπως να το αλλάξω?

Μολών Λαβέ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...