Jump to content

Huawei Mate 8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μην μπερδεύεσαι το s7 edge μπορεί να είναι 5.5 άλλα λογο καμπύλης είναι μικρότερο στο μάτι δεν είναι σαν να έχεις ένα με 5.5 οθόνη.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν εξαιρέσουμε την κάμερα συνφορουμιτη σε τι άλλο είναι καλύτερο το p9 plus ξέρω είχες και τα δύο και με ενδιαφέρει ή γνώμη σου

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-AL10 μου

 

Δεν θέλω να το κάνουμε Vs το thread, αλλά μπορώ να πώ με σιγουριά οτι το Huawei είναι πιο σβέλτο, έχει πολλά πιο πολλά SW tweaks στη μαμά ROM και βέβαια έναν αλάνθαστο δαχτυλικό αναγνώστη. Επίσης το ότι είναι στο πίσω μέρος της συσκεύς βολεύει - προσώπικα εμένα - πιο πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να το κάνουμε Vs το thread, αλλά μπορώ να πώ με σιγουριά οτι το Huawei είναι πιο σβέλτο, έχει πολλά πιο πολλά SW tweaks στη μαμά ROM και βέβαια έναν αλάνθαστο δαχτυλικό αναγνώστη. Επίσης το ότι είναι στο πίσω μέρος της συσκεύς βολεύει - προσώπικα εμένα - πιο πολύ.

 

Μα δεν σε ρωτησε για αλλη μαρκα... χαχαχ mate8 vs p9 ηταν η ερωτηση

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ Υπαρχει θεμα με τα κινεζικα σαν χαρακτηρες? Κατι τετοιο πηρε το ματι μου στις τελευταιες σελιδες...

 

Σας ευχαριστω και παλι.

 

Όχι κανένα θέμα... Ο φίλος αναφερόταν σε κινεζική έκδοση και εγγραφή στο σαιτ της Huawei

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ στην αρχή ήμουν ανάμεσα σε νοτε5 ή ματε8 και δεν το πίστευα ότι εγώ που πάντα είχα σαμσουνγκ σκεφτόμουν ένα κινέζικο.

Τελικό αποτέλεσμα αγόρασα το κινέζικο και πραγματικά δεν το πιστεύω ότι είναι τόσο μα τόσο καλό.

Σίγουρα να το δοκιμάσεις πριν το πάρεις πραγματικά αξίζει.

Φυσικά και η κάμερα του ς7 απλά δεν υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ στην αρχή ήμουν ανάμεσα σε νοτε5 ή ματε8 και δεν το πίστευα ότι εγώ που πάντα είχα σαμσουνγκ σκεφτόμουν ένα κινέζικο.

Τελικό αποτέλεσμα αγόρασα το κινέζικο και πραγματικά δεν το πιστεύω ότι είναι τόσο μα τόσο καλό.

Σίγουρα να το δοκιμάσεις πριν το πάρεις πραγματικά αξίζει.

Φυσικά και η κάμερα του ς7 απλά δεν υπάρχει.

 

Βασικά είχες κορεάτικο & σκεφτόσουν κινέζικο.

Η huawei έχει ξεφύγει από τον όρο κινεζιά, το κινέζικο είναι απλά ο όρος για να προσδιοριστεί η καταγωγή της συσκευής.(όπως π.χ. ταιβανέζικο για htc, κορεάτικο για samsung/lg κλπ), γι'αυτό όμως ζητάει και το ανάλογο αντίτιμο ;)

Πρέπει να φτιάξει και μια κάμερα ανάλογη του ανταγωνισμού, κάποια στιγμή. :mad:

Link to comment
Share on other sites

Σωστά τα λες αλλά μέχρι να το πάρω και να σιγουρευτώ Όταν το έλεγα κινέζικο το έλεγα απαξιωτικά. Φυσικά αναθεώρησα .

Συμφωνώ για την κάμερα είμαι σίγουρος πως θα φτιαχτεί όπως επίσης ότι θα ανέβουν και οι τιμές τους αλλά ότι πληρώνεις παίρνεις.

Link to comment
Share on other sites

Πιστευα οτι θα με βοηθουσατε να ξεδιαλυνω τα πραγματα στο κεφαλι μου... αλλα με μπερδεψατε περισσοτερο.. χαχα με την καλη εννοια φυσικα.

Θελω την καμερα του S7...πραγματικα θα μου λυσει τα χερια...

Θελω ομως και το πιο δυνατο(???) σημα του mate...

Να παρω λετε 2 συσκευες?? Χαχα για all around και μια για την δουλεια που το samsungμου βγαινει εκτος δικτυου...χεχε

Η οθονη του S7 θα φανει μικρη συγκριτικα με του note 3 λογο κυρτοτητας που αναφερει πιο πανω ο φιλος??

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου κι εγώ ήμουν ακριβώς στο ίδιο δίλημμα μεταξύ των 2 πριν από λίγο καιρό,προερχόμενος από Ζ5.

Επέλεξα το mate για την διαφορά που θα έβλεπα στο μέγεθος της οθόνης,από 5.2 σε 6 και όχι σε 5.5 και για την μπαταρία.Βέβαια και το edge από ότι λένε έχει εξαιρετική μπαταρία,αλλά του mate και με την βαριά χρήση που κάνω,μου βγάζει 2 μέρες,βασικό για μένα,ενώ στο Ζ5 την μέρα την είχα οριακά πολλές φορές.

Τώρα στην κάμερα σίγουρα το egde είναι μπροστά,αλλά και το mate είναι αξιοπρεπέσταστο,για παρά πάνω έχω φωτογραφική μηχανή.

Η οθόνη του mate αν και θα μπορούσε να ήταν ποιο φωτεινή,έχει πολύ καλή ρύθμιση για τη θερμοκρασία του χρώματος(μου αρέσει το ψυχρό λευκό) ενώ στο edge αν εξαιρέσω το εξαιρετικό του μαύρο λόγω amoled,το θερμό λευκό που βγάζει δεν μου πολύ αρέσει.

Από ταχύτητα και αμεσότητα δεν νομίζω κάποιο από τα 2 να υστερεί,όπως ανέφεραν και τα παιδιά ποιο πάνω.

Οπότε σε όποιο από τα 2 και να πας,δεν θα το μετανιώσεις........στην τελική τράβα κι έναν κλήρο :grin:

Link to comment
Share on other sites

Αν βαζεις εσυ τα χρηματα τραβαω και κληρο και οτι θες.. χαχαχα

Απλα οι τιμες τους δεν ειναι κ οι χαμηλοτερες ωστε αν τελικα δεν μου κανει η οποια επιλογη μου να μπορω μετα ευκολα να κανω αλλαγη... δυστυχως ..

Οποτε θελει πολυ σκεψη το πραγμα κ το κακο ειναι πως απο τον κυκλο μου εδω Χαλκιδα δεν εχει κανενας κανενα απο τα 2 ωστε να γινει ενα "test drive" πρωτα ...

Καταραμενα μνημονια...

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Αν βαζεις εσυ τα χρηματα τραβαω και κληρο και οτι θες.. χαχαχα

Απλα οι τιμες τους δεν ειναι κ οι χαμηλοτερες ωστε αν τελικα δεν μου κανει η οποια επιλογη μου να μπορω μετα ευκολα να κανω αλλαγη... δυστυχως ..

Οποτε θελει πολυ σκεψη το πραγμα κ το κακο ειναι πως απο τον κυκλο μου εδω Χαλκιδα δεν εχει κανενας κανενα απο τα 2 ωστε να γινει ενα "test drive" πρωτα ...

Καταραμενα μνημονια...

 

Εμμμμ... Αυτά τα λένε πιο νωρίς. Το Σάββατο έπινα ποτάκι στο Mostar και είχα μαζί μου το

Mate 8 4-64g εγώ και το P9 ή γυναίκα μου...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Εεεεμ που να το ξερω αδερφε?? Ελπιζω να περασατε καλα... off topic..

Τι εννοεις mate 8 -4?

Επισης αλλο ειναι το mate S και αλλο το mate 8?

Μαμω τα μπερδεματα...

Edited by crazyio

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Εεεεμ που να το ξερω αδερφε?? Ελπιζω να περασατε καλα... off topic..

Τι εννοεις mate 8 -4?

Επισης αλλο ειναι το mate S και αλλο το mate 8?

Μαμω τα μπερδεματα...

 

Εννοει mate 8 με 4gb ram και 64 gb rom...

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Εεεεμ που να το ξερω αδερφε?? Ελπιζω να περασατε καλα... off topic..

Τι εννοεις mate 8 -4?

Επισης αλλο ειναι το mate S και αλλο το mate 8?

Μαμω τα μπερδεματα...

 

Ναι εννοώ Mate 8 4g ram 64gb rom dual sim active...

Ναι άλλο είναι το Mate S (5,5 ιντσών και υποδιεστερος επεξεργαστης)

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

με την b320 παρατηρω battery drain σε αδρανεια της ταξεως του 5% /ωρα κ επισης ανεπαισθητα lags οταν ανοιγω τη καμερα .....

 

να κανω ενα reset ???

Link to comment
Share on other sites

με την b320 παρατηρω battery drain σε αδρανεια της ταξεως του 5% /ωρα κ επισης ανεπαισθητα lags οταν ανοιγω τη καμερα .....

 

να κανω ενα reset ???

 

Υποτιθεται οτι η 320 ειναι πιο καλη στην μπαταρια αρα μαλλον κατι αλλο παιζει... Εγω δεν την εχω βαλει ακομα. Περιμενω 330+ για να ειναι διορθωμενα τα θεματα της καμερας...

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

με την b320 παρατηρω battery drain σε αδρανεια της ταξεως του 5% /ωρα κ επισης ανεπαισθητα lags οταν ανοιγω τη καμερα .....

 

να κανω ενα reset ???

 

Την έχω πάνω από την Β180 από την πρώτη μέρα που βγήκε χωρίς καθαρή εγκατάσταση.

Η μπαταρία είναι στα επίπεδα της Β180 και όχι το βράδυ (7ωρες) με κλειστά data - wifi θα μου χάσει 1% αντε 2%...δεν έχω παρατηρήσει κάτι άλλο... Ίσως να έχει λίγο μεγαλύτερη κατανάλωση με χρήση 4g... Αλλά ίσως...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως παιδιά ή b350 μου έβγαλε 7.5 ώρες sot με τα πάντα ανοιχτά και μισή μέρα σε 4g

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-AL10 μου

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

....αν κανω reset θα ειναι καλυτερα ??

 

Αν έχεις στήσει ολόκληρο το τηλέφωνο κάνε υπομονή να βγει κανένα ακόμα update και κάνεις τότε...ούτως ή άλλως. δεν το βλέπω να αργεί και πολύ

 

----- προσθήκη μηνύματος 110 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εμένα πάντως παιδιά ή b350 μου έβγαλε 7.5 ώρες sot με τα πάντα ανοιχτά και μισή μέρα σε 4g

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-AL10 μου

 

Εσύ με την κινεζική άσε μας γιατί ζηλεύουμε.... Και δεν μας έχεις πει λίγα λόγια για την κάμερα...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις στήσει ολόκληρο το τηλέφωνο κάνε υπομονή να βγει κανένα ακόμα update και κάνεις τότε...ούτως ή άλλως. δεν το βλέπω να αργεί και πολύ

 

----- προσθήκη μηνύματος 110 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Εσύ με την κινεζική άσε μας γιατί ζηλεύουμε.... Και δεν μας έχεις πει λίγα λόγια για την κάμερα...

 

το εχω οντως στησει αλλα χω κρατησει backup.....δεν γινεται να κανω reset κ μετα recover ?

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις στήσει ολόκληρο το τηλέφωνο κάνε υπομονή να βγει κανένα ακόμα update και κάνεις τότε...ούτως ή άλλως. δεν το βλέπω να αργεί και πολύ

 

----- προσθήκη μηνύματος 110 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Εσύ με την κινεζική άσε μας γιατί ζηλεύουμε.... Και δεν μας έχεις πει λίγα λόγια για την κάμερα...

Δεν ξέρω πολλά ούτε και έχω ιδιαίτερες γνώσεις εμένα όλες οι κάμερες καλες μου φαίνονται χαχα στα νεξους που είχα να φανταστεις κάποιες ρομ δεν είχαν κάμερα και εγώ ξεχνουσα να βάλω :)

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-AL10 μου

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

το εχω οντως στησει αλλα χω κρατησει backup.....δεν γινεται να κανω reset κ μετα recover ?
Ενα καθάρισμα στην cache έκανες μήπως βοηθήσει? Ρυθμίσεις - συνθέτες ρυθμίσεις - Μνήμη & αποθηκευτικος χώρος - καθαρισμός αποθηκευτικου χώρου και αφήνεις τσεκάρισμενα μόνο τα : εκκαθάριση μνήμης, εκκαθάριση μνήμης cache και προσωρινή μνήμη εφαρμογών και μόλις τελειώσει επανεκκίνηση
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Πιστευα οτι θα με βοηθουσατε να ξεδιαλυνω τα πραγματα στο κεφαλι μου... αλλα με μπερδεψατε περισσοτερο.. χαχα με την καλη εννοια φυσικα.

Θελω την καμερα του S7...πραγματικα θα μου λυσει τα χερια...

Θελω ομως και το πιο δυνατο(???) σημα του mate...

Να παρω λετε 2 συσκευες?? Χαχα για all around και μια για την δουλεια που το samsungμου βγαινει εκτος δικτυου...χεχε

Η οθονη του S7 θα φανει μικρη συγκριτικα με του note 3 λογο κυρτοτητας που αναφερει πιο πανω ο φιλος??

Μια και έχω και τα 2... Το mate 8 είναι ένα πολύ καλό τηλέφωνο. Τα + και τα - λίγο πολύ τα έχουμε αναφέρει επανειλημμένα. Αυτό που δεν έχει αναφερθεί είναι ότι το touch του s7 edge ανήκει σε άλλα επίπεδα.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...