Jump to content

Redmi Note 3


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σόρρυ για τα quotes.

1)Ναι, το 3 είναι χρονισμένο στα 2ghz ενώ το 2 prime στα 2,2

2)Το 2 παίρνει sd card, το 3 οχι, το 3 pro μπορείν να βάλεις αντί για sim μια sd card.

3) Ανάλογα τη ρομ του καθενός

4)Ναι

5)Ναι

6)Ναι

7)Και να μην γράψεις τίποτα, αυτοί ξέρουν τι να κάνουν.

8)Official rom έχει μόνο αγγλικα αλλά παιρνει updates, έχει bloatware( αλλά τα σβήνεις) και περνάς πανεύκολα τα gapps μόνος σε 5 λεπτά. Το τηλέφωνο έχει κλειδωμένο bootloader και μπορείς να περάσεις μόνο ρομ που είναι fastboot . Kάνεις αιτηση για ξεκλειδωμα.

9) Αν χαλάσει πρέπει να το στείλεις Κίνα, δυστυχώς.

10)Δεν ξέρω, πρέπει να σε διαφώτίσει άλλος.

Πάντως αν διαβάσει τους οδηγούς στη πρώτη σελίδα θα λυθούν οι απορίες σου. Σορρυ που στα γράφω χονδρικά και περιληπτικά.:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 108 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Σε ευχαριστώ πολύ, έτσι χονδρικά και περιληπτικά τα ήθελα κι εγώ... Για το 7 θα ρίξω λίγο (ακόμα) διάβασμα για να σιγουρευτώ...

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά, ένας φίλος προσπάθησε να το rootάρει μέσω kingroot apk, το root έγινε με επιτυχία σύμφωνα με την εφαρμογή, το έκανε ένα reboot και κόλλησε στο εικονίδιο της xiaomi.

τι κάνουμε τώρα;

 

(όταν λέω κόλλησε εννοώ για κανα 5ωρο :p )

Έχουμε πει πολλες φορές να μην χρησιμοποιούμε εφαρμογές για ρουτ τύπου kingroot. Πάντως το πρόβλημα του φίλου σου λύθηκε.:):)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

θα πετύχει εφόσον το κινητό είναι ανοιχτό και κολλημένο σε αυτή την οθόνη;

 

Γι'αυτό το λόγο υπάρχει το sp flashtool, για εκτακτες ανάγκες.:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μου εμφανισε αυτο

http://www.ultraimg.com/image/y1qU

Τελικά το έλυσες το πρόβλημα; Τι ήταν;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά , παρήγγειλα το κινητό σήμερα από vickmall, ζήτησα την official rom . Ερώτηση , δουλεύει κανονικά Ελλάδα μ αυτή τη rom και playstore περνώ εύκολα σύμφωνα με τον οδηγό, σωστά ;
One+One
Link to comment
Share on other sites

Oχι εχω κολλησει σε αυτο ...:wacko:

 

και εγω το χα παθει.Η λυση ειναι αλλη εκδοση του flash tool.Εγω προσωπικα το εκανα με την κινζικη εκδοση απο τον οδηγο του Ninzamoz στο πρωτο ποστ,με τη διαφορα οτι δεν εκανα το τρικ για να την μεταφρασω

Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια χθες μου ηρθε το κινητο ειναι οτι πιο ωραιο υπαρχει στα 160 ευρω (το 16αρι) αλλα δεν εχω καταλαβει ακριβως γινεται να το κανεις root (χωρις ξεκλειδωτο bootloader) αν ναι πως γιατι εχω μπερδευτει

Ευχαριστω:D:D:D

Edited by Geodask
Link to comment
Share on other sites

Oχι εχω κολλησει σε αυτο ...:wacko:

 

Κι εγώ το ίδιο θέμα είχα με την έκδοση 5.1520 (για linux) του flash tool. Δοκίμασα την παλιότερη έκδοση (σε windows) που δίνει o ninjamoz στον οδηγό του και δούλεψε μια χαρά.

Xiaomi Mi Mix 6/256
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει κάνει κάποιος προσπάθεια να συνδέσει το κινητό με εξωτερικό monitor;

Επίσης το bluetooth ποντίκι δεν παίζει. Δείχνει ότι συνδέεται κανονικά αλλά δεν εμφανίζεται δείκτης. Καμιά ιδέα;

Edited by emsyr
Xiaomi Mi Mix 6/256
Link to comment
Share on other sites

Το ταπεινό που εχω να προσθέσω σε οτι αφορα την παραγγελια μας απο τα κινέζικα sites ειναι οτι το να γραψεις απο κατω ολο το κατεβατο για το τι πρέπει να κανουν, ΔΗΜΟΣΙΟ δεν πρέπει να ειναι για ευνόητους λόγους. Υποχρεωτικό φυσικά και δεν ειναι,με τόσους τόνους τηλεφωνα που εχουν έρθει απο τους ασιάτες...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, εγώ (και άλλος ένας ΄φιλος), μετά την τελευταία αναβάθμιση (με official είμαστε), έχει ψιλοχαλάσει το δακτυλικό αποτύπωμα.

ΠΟΛΛΕΣ φορές δεν πιάνει και πρέπει συνήθως να πατήσω το κουμπάκι power 2 φορές (να ανάψει κ να σβήσει η οθόνη δλδ) και μετά πιάνει συνήθως

Το είχε κανένας άλλος το πρόβλημα, έχετε κάποια ιδέα τι να κάνω?

 

Δοκίμασα να το σβήσω και να το ξαναπροσθέσω το αποτύπωμα αλλά δεν άλλαξε κάτι..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, εγώ (και άλλος ένας ΄φιλος), μετά την τελευταία αναβάθμιση (με official είμαστε), έχει ψιλοχαλάσει το δακτυλικό αποτύπωμα.

ΠΟΛΛΕΣ φορές δεν πιάνει και πρέπει συνήθως να πατήσω το κουμπάκι power 2 φορές (να ανάψει κ να σβήσει η οθόνη δλδ) και μετά πιάνει συνήθως

Το είχε κανένας άλλος το πρόβλημα, έχετε κάποια ιδέα τι να κάνω?

 

Δοκίμασα να το σβήσω και να το ξαναπροσθέσω το αποτύπωμα αλλά δεν άλλαξε κάτι..

 

αλλος ενας εγω.. :(

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά μόλις πήρα στα χέρια μου το Redmi note 3 mediatek 32/3gb με την stable Miui 7/7.0.19.0.0 δώστε μου μια συμβουλή να το αφήσω ως είναι η να το ξεκλειδώσω να περάσω τις ελληνικές από το xiaomigr δυστυχώς η σελίδα της mini είναι συνεχώς κάτω και δεν μπορώ να ξεκλειδώσω την συσκευή?? Χάνω πολλά πράγματα που είμαι με την stable και όχι την ελληνική??
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αυτο που με πεταει εξω απο εφαρμογες, you tube, games συνεχεια τι κάνουμε σε αυτή την περίπτωση?? Το χω με αγγλο κινεζικη ρομ ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Έχω ένα redmi note 3 2/16 αγορασμένο από vickmall με multi.

Μου παρουσιάζει πρόβλημα με την κάμερα, βγάζει θολές φωτογραφίες, και δεν ανταποκρινετε στα mp του.

Το πρόβλημα εντοπίζετε στην πίσω κάμερα. Φανταστείτε η μπροστά κάμερα βγάζει καλύτερες φωτογραφίες από την πίσω.

 

Έκανα και επαναφορά ρυθμίσεων της κάμερας, και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και τπτ δεν έλυσε το πρόβλημα.

 

Έχει κανένας καμία ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

μπας και εχει καμια ζελατινα στην καμερα;

 

Από την μέσα πλευρά? Γιατί από έξω δεν έχει τπτ

Link to comment
Share on other sites

Από την μέσα πλευρά? Γιατί από έξω δεν έχει τπτ

 

εχεις θηκη συλικονης?Αν ναι η αντανακλαση απο το φλας δημιουργει το προβλημα.Βγαλτην και ξανατραβα φωτο,η δοκιμασε χωρις φλας

Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν βγάλεις άκρη, στο τέλος δοκίμασε μια νεότερη multi.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...