Jump to content

Redmi Note 3


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλα αυτο το ηξερα αλλα ελεγα μήπως γινοταν κ μεσω twrp γιαβνα μην μπλεκω με υπολογιστή
...Παναγιώτης[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για όσους έχετε βαρεθεί το theme του Miui και έχετε ακόμα Αγγλοκινέζικη Rom σαν προτείνω το να κατεβάσετε από το app themes το Zeny purple ή το Zeny Deluxe. Είναι port του launcher των κινητών Asus και είναι πολύ ωραία σχεδιασμένο. Ακόμα και το boot icon αλλάζει σε Asus.590e15cf63d9e54ca12db95dde9ce79b.jpgf6b0485107645feffb8823455a1be3d3.jpg

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

OnePlus Referral Program: https://oneplus.net/gr/invite#EKRHPVBXTCA68Q9 για 20€ έκπτωση σε accessories Oneplus.
Link to comment
Share on other sites

Με TWRP δεν ξέρω αν γίνεται, αλλά εφόσον θα περάσεις Official λογικά μπορείς από την εφαρμογή Update.

 

Πως εννοεις δλδ;

...Παναγιώτης[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πως εννοεις δλδ;

 

Μπορείς να κατεβάσεις από εδώ την ROM, Stable ή Developer, να πας στην εφαρμογή "Update" της MIUI, να πατήσεις τις τρεις τελίτσες που είναι πάνω αριστερά (ή δεξιά) και να πατήσεις "Choose update package". Διαλέγεις τη ROM που κατέβασες και το αφήνεις να κάνει ενημέρωση.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κατεβάσεις από εδώ την ROM, Stable ή Developer, να πας στην εφαρμογή "Update" της MIUI, να πατήσεις τις τρεις τελίτσες που είναι πάνω αριστερά (ή δεξιά) και να πατήσεις "Choose update package". Διαλέγεις τη ROM που κατέβασες και το αφήνεις να κάνει ενημέρωση.

 

Ναι αλλα ετσι θα σε πετάξει παλι σε twrp αλλα το θεμα ειναι οτι δεν θυμάμαι αν έτσι φλασαρει κ το recovery ωστε να γυρίσει τελείως στοκ

...Παναγιώτης[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Παιδιά γτ όταν το φορτίζω εν λειτουργία βγάζει περισσότερο χρόνο οθόνης; Ενώ όταν το φορτίζω κλειστό βγάζει μέχρι και μία ώρα λιγότερη;

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

OnePlus Referral Program: https://oneplus.net/gr/invite#EKRHPVBXTCA68Q9 για 20€ έκπτωση σε accessories Oneplus.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Έχω το εξής πρόβλημα με το κινητό: Πολλές φορές δεν λειτουργεί το ακουστικά σε κλήσεις. Δηλαδή με ακούν, αλλά δεν τους ακούω. Αν κάνω restart το κινητό φτιάχνει το πρόβλημα, ωστόσο όχι ολοκληρωτικά καθώς προκύπτει ξανά θέμα. Έχει αντιμετωπίσει κανείς κάτι παρόμοιο; Τι μπορώ να κάνω για να φτιάξει; Ένα format θα ήταν καλό;
Link to comment
Share on other sites

Κάνε όπως λες ένα φορματ και βλέπουμε.

Εγώ έχω κάτι παρόμοιο αλλά με την φόρτιση, ίσως χρειαστεί επανεκκίνηση για να δει τον φορτιστή.

 

Κακά τα ψέματα αλλά και το καλύτερο κινεζικό προς το παρόν είναι "κινέζικο"

 

Σε ένα Samsung δεν θα συναντουσες τέτοια κουλά!!

Link to comment
Share on other sites

Κάνε όπως λες ένα φορματ και βλέπουμε.

Εγώ έχω κάτι παρόμοιο αλλά με την φόρτιση, ίσως χρειαστεί επανεκκίνηση για να δει τον φορτιστή.

 

Κακά τα ψέματα αλλά και το καλύτερο κινεζικό προς το παρόν είναι "κινέζικο"

 

Σε ένα Samsung δεν θα συναντουσες τέτοια κουλά!!

Ποτέ δεν είχα πρόβλημα με την φόρτιση. Εκτός από αυτό που ανέφερα παραπάνω. Το κινητό το χω 1 χρόνο + 2 μήνες και είμαι αρκετά ευχαριστημένος. Δεν είμαι φαν της Samsung. Το μόνο που με χάλασε ήταν ο MTK επεξεργαστής του και η παραμονή σε Lollipop. Τίποτα άλλο.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

OnePlus Referral Program: https://oneplus.net/gr/invite#EKRHPVBXTCA68Q9 για 20€ έκπτωση σε accessories Oneplus.
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς δεν κατάλαβες τι έγραψα.

Κ εγώ δεν είχα ποτέ πρόβλημα με το ακουστικό που έχεις εσύ. Κ εγώ σε γενικές γραμμές είμαι ευχαριστημένος με το κινητό. Αλλά τα κινέζικα κακά τα ψέματα δεν είναι ακόμα 100% έτοιμα κινητά.

 

Μάλλον δεν είχες ποτέ ένα καλό κινητό της Samsung γιαυτό λες δεν είσαι φαν!

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς δεν κατάλαβες τι έγραψα.

Κ εγώ δεν είχα ποτέ πρόβλημα με το ακουστικό που έχεις εσύ. Κ εγώ σε γενικές γραμμές είμαι ευχαριστημένος με το κινητό. Αλλά τα κινέζικα κακά τα ψέματα δεν είναι ακόμα 100% έτοιμα κινητά.

 

Μάλλον δεν είχες ποτέ ένα καλό κινητό της Samsung γιαυτό λες δεν είσαι φαν!

Τα κινητά είναι θέμα γούστου και ναι δεν είχα και δεν θα έχω ποτέ Samsung για την τιμή σε σχέση με τα χαρακτηριστικά που δίνει. Αυτή είναι η γνώμη μου value for money. Γενικά οταν έβλεπα τον launcher και το μενού της Samsung έβγαζα σπυράκια. Βέβαια αν πάμε σε κινητά 500+ εκεί δεν ξέρω τι γίνεται και δεν θέλω να μάθω. Ο launcher του S8 νομίζω άλλαξε προς το καλύτερο. Όσον αφορά το κινητό αυτό στα ίδια χρήματα δεν παίρνεις κάτι στα ίδια χαρακτηριστικά όσον αφορά μάρκα Samsung. Οπότε θα αφήσω τα Samsung για αυτούς που έχουν χρήματα για πέταμα σε κινητά. Καθώς εγώ κινητό αλλάζω κάθε 2 ή 3 χρόνια.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

OnePlus Referral Program: https://oneplus.net/gr/invite#EKRHPVBXTCA68Q9 για 20€ έκπτωση σε accessories Oneplus.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
καλησπερα παιδια. εω το κινητο εδω και περιπου δυο χρονια την 16gb εκδοση. προσφατα εκανα update την τελευταια εκδοση της stable rom οπου και ειχε το κινητο και μετα απο το update δεν αναβει το led flash απο πισω. δεν αναβει σε καμια λειτουργια ουτε οταν παω να χρησιμοποιησω τον φακο ουτε οταν παω για παραδειγμα να χρησιμοποιησω flash στην καμερα. αρχικα ειμαι ο μονος που αντιμετωπιζω το προβλημα η ωφειλεται στο update της rom . ενα εβαζα καποια παλαιοτερη εκδοση της rom ισως λυνοταν το προβλημα αλλιως που μπορει να οφειλεται μπορει πχ να ειναι καποια βλαβη hardware στο flash και πως μπορω να βρω λυση???ευχαριστω εκ των προτερων!!:D:)
Link to comment
Share on other sites

Κάνε αντιγραφή τον ακόλουθο κωδικό και κάνε επικόλληση στο αριθμολογία όπου παίρνεις τηλέφωνο.μετέπειτα κατέβα στο led τεστ.

 

* # * # 64663 # * # *

Link to comment
Share on other sites

Κάνε αντιγραφή τον ακόλουθο κωδικό και κάνε επικόλληση στο αριθμολογία όπου παίρνεις τηλέφωνο.μετέπειτα κατέβα στο led τεστ.

 

* # * # 64663 # * # *

τα εκανα τα τεστ και παλι δεν αναβει το led τι μπορει να φταει??
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Βγήκε σήμερα Miui 8.5.1. China. Αρκετά καλή φαίνεται να δούμε και μπαταρία.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

OnePlus Referral Program: https://oneplus.net/gr/invite#EKRHPVBXTCA68Q9 για 20€ έκπτωση σε accessories Oneplus.
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε σήμερα Miui 8.5.1. China. Αρκετά καλή φαίνεται να δούμε και μπαταρία.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

Και εγώ την έβαλα. Ναι, καλή φαίνεται, αν εξαιρέσεις οτι είχα σκούρο θέμα, και τώρα το γύρω-γύρω των εικονίδιων είναι λευκό και μου κακοφαίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Μου βγάζει <error 492> το playstore. Εχω 7.7.20 global beta. Ίσως μετά το τελευταίο update να παρουσιαστηκε. Κανείς άλλος με το ίδιο πρόβλημα;

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

εχω στα χερια μου ενα redmi 3 ,ενος φιλου.

https://www.dropbox.com/s/4kwjwh6uf7cvldc/Screenshot_2017-09-26-15-54-51_com.android.settings.png?dl=0

δεν μπορω με τιποτα να κανω το unlock μεσω του mi unlock . ενω εχω λαβει τον κωδικο , την ωρα που παει να κανει το unlock (φτανει μεχρι εκει δηλαδη) μου βγαζει οτι δεν γινεται , να παω στις ρυθμισεις , επιλογες για προγραμματιστες και να ενεργοποιησω το oem unlock και μια επιλογη σχετικα με mi unlock (ή καπως ετσι). το προβλημμα ειναι αυτη την τελευταια δεν την βγαζει πουθενα μεσα στις ρυθμισεις.

 

χρειαζομαι βοηθεια

Edited by tempes
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω στα χέρια μου ένα Xiaomi Redmi note 3 αγορασμένο από tinydeal του πεθερού το οποίο έχει ¨βιαστεί¨ και κολλάει, το οποίο λέω να περάσω την Ελληνική ρομ.

Παραθέτω screenshot απο τα specs να δείτε οι έμπειροι πιο μοντέλο είναι και ποια ρομ μπορεί να μπει, μην κάνουμε καμιά μλκ.

Το ξεκλείδωμα του bootloader γίνεται με application πλέον?

Μετά την εγκατάσταση της rom θα έχει κλειδωμένο το google account? θα πρέπει να γίνουν κινήσεις απενεργοποίησης του account πριν το flash?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

1.jpg

Edited by Saloufas17
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω στα χέρια μου ένα Xiaomi Redmi note 3 αγορασμένο από tinydeal του πεθερού το οποίο έχει ¨βιαστεί¨ και κολλάει, το οποίο λέω να περάσω την Ελληνική ρομ.

Παραθέτω screenshot απο τα specs να δείτε οι έμπειροι πιο μοντέλο είναι και ποια ρομ μπορεί να μπει, μην κάνουμε καμιά μλκ.

Το ξεκλείδωμα του bootloader γίνεται με application πλέον?

Μετά την εγκατάσταση της rom θα έχει κλειδωμένο το google account? θα πρέπει να γίνουν κινήσεις απενεργοποίησης του account πριν το flash?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

1.jpg

Είσαι σε λάθος thread, έχεις το RN3 το pro εδώ είναι για το απλό , με τον οκταπύρηνο Mediatek επεξεργαστή, εσύ έχεις τον εξαπύρηνο Qualcomm Snapdragon. Δες το thread για το pro

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

OnePlus Referral Program: https://oneplus.net/gr/invite#EKRHPVBXTCA68Q9 για 20€ έκπτωση σε accessories Oneplus.
Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλά φίλε μου, πάλι καλα ρωτάω γιατί συνήθως παίζει να κάνω μλκ!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά έχει δοκιμάσει κανένας την Dev 7.9.21 Miui 9 για το κινητάκι μας; Κάνα screenshot κλπ....

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

OnePlus Referral Program: https://oneplus.net/gr/invite#EKRHPVBXTCA68Q9 για 20€ έκπτωση σε accessories Oneplus.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...