Jump to content

Redmi Note 3


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα παρακαλούσα για τη βοήθεια σας.

Ξαφνικά σταμάτησε να λειτουργεί ο φορτιστής της συσκευής. Σαν να πεθανε ξαφνικά.

Δοκιμάζω να φορτίσω τη συσκεύη με άλλο φορτιστή (5V-2A) και εμφανίζεται το φαινόμενο να φτάνει έως 75% το πολύ, χώρια που ξεφορτίζεται εύκολα.

Τώρα δοκιμάζω φόρτιση μέσω USB, η οποία αργεί χαρακτηριστικά πολύ.

Έχει κανείς ιδέα τι μπορώ να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τα μοντελα που φερνει η info quest ποια ρομ εχουν; την global stable με ελληνικα και ota updates απο την xiaomi; Συγνωμη αν εχει συζητηθει αλλα κανα δυο σελιδες που κοιταξα πισω δεν βρηκα κατι. Ευχαριστω.
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Xiaomi redmi note 3 pro 3gb αξιζει; Προερχομαι απο iphone και ψηνομαι να το αγορασω. Αξιζει τα λεφτα του; Κυριως για εφαρμογες με ενδιαφερει fbk messenger shazam. Με το gps εχει κανενα θεμα; Θελω πολυ να μπω στην κοινοτητα σας.

 

Εαν θελει καποιος ας μου πει. Ειμαι αναμεσα στο redmi note 3 pro 3gb και redmi mi5 παλι 3gb αλλα με φρεναρει ο 820 λογω υπερθερμανσης. Ευχαριστω.

 

mi5 χωρις δευτερη σκεψη πολυ καλυτερη καμερα και επεξεργαστη γενικα πιο premium συσκευη

Link to comment
Share on other sites

Θα παρακαλούσα για τη βοήθεια σας.

Ξαφνικά σταμάτησε να λειτουργεί ο φορτιστής της συσκευής. Σαν να πεθανε ξαφνικά.

Δοκιμάζω να φορτίσω τη συσκεύη με άλλο φορτιστή (5V-2A) και εμφανίζεται το φαινόμενο να φτάνει έως 75% το πολύ, χώρια που ξεφορτίζεται εύκολα.

Τώρα δοκιμάζω φόρτιση μέσω USB, η οποία αργεί χαρακτηριστικά πολύ.

Έχει κανείς ιδέα τι μπορώ να κάνω;

 

Σημερα μου ειπε σχεδον το ιδιο προβλημα μια φιλη μου. Εφτασε στο 2% η μπαταρία και το εβαλε να φορτίσει και δεν φορτιζει μονο αναβοσβήνει το κοκκινο λαμπακι.....Της ειπα να το βαλει να το φορτισει ολο το βραδυ και το πρωι να το ξαναδει.......Πιθανον να ειναι και ο φορτιστης εγω που εχω το Mi4c αλλαξα ηδη 2 φορτιστες. Αλλα επειδη εχει πεσει πολυ ισως θελει ωρα για να ξυπνησει η μπαταρία με καποιον αλλον λειτουργικο φορτιστη.....Καμια ιδεα καποιος αλλος κανεις? Το ιδιο φαινομενο καμια φορα το εχω δει και σε tablet να συμβαινει

Link to comment
Share on other sites

Με το USB πάει 100%?

 

Ναι κανονικά στο 100%

 

Σημερα μου ειπε σχεδον το ιδιο προβλημα μια φιλη μου. Εφτασε στο 2% η μπαταρία και το εβαλε να φορτίσει και δεν φορτιζει μονο αναβοσβήνει το κοκκινο λαμπακι.....Της ειπα να το βαλει να το φορτισει ολο το βραδυ και το πρωι να το ξαναδει.......Πιθανον να ειναι και ο φορτιστης εγω που εχω το Mi4c αλλαξα ηδη 2 φορτιστες. Αλλα επειδη εχει πεσει πολυ ισως θελει ωρα για να ξυπνησει η μπαταρία με καποιον αλλον λειτουργικο φορτιστη.....Καμια ιδεα καποιος αλλος κανεις? Το ιδιο φαινομενο καμια φορα το εχω δει και σε tablet να συμβαινει

 

Ο φορτιστής σίγουρα μας χαιρέτησε. Θα παραγγείλω κάποιον universal για να κάνω τη δουλειά μου.

Τώρα πέρα από το φορτιστή, πολύ σημαντικό ρόλο παίζει και το καλώδιο USB.

Με το που χρησιμοποίησα το κοντύτερο καλώδιο του Tablet και όχι το καλώδιο του original φορτιστή, έστρωσαν αρκετά τα πράγματα.

Θα δοκιμάσω και το Calibration της μπαταρίας που συνίσταται, αν και αυτό που μπορώ να πω με βεβαιότητα είναι ότι τα περισσότερα προβλήματα με μεγαλύτερο το battery drain άρχισαν να δημιουργούνται μετά τις αναβαθμίσεις...

Link to comment
Share on other sites

Σημερα μου ειπε σχεδον το ιδιο προβλημα μια φιλη μου. Εφτασε στο 2% η μπαταρία και το εβαλε να φορτίσει και δεν φορτιζει μονο αναβοσβήνει το κοκκινο λαμπακι.....Της ειπα να το βαλει να το φορτισει ολο το βραδυ και το πρωι να το ξαναδει.......Πιθανον να ειναι και ο φορτιστης εγω που εχω το Mi4c αλλαξα ηδη 2 φορτιστες. Αλλα επειδη εχει πεσει πολυ ισως θελει ωρα για να ξυπνησει η μπαταρία με καποιον αλλον λειτουργικο φορτιστη.....Καμια ιδεα καποιος αλλος κανεις? Το ιδιο φαινομενο καμια φορα το εχω δει και σε tablet να συμβαινει

 

Ακριβώς το ίδιο έπαθα σ ένα Redmi note 4G προχθές.

Το πρωί ήταν οκ.

Είχε αναβαθμιστεί πριν μερικές μέρες...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ερώτηση SoS μια θήκη για την kate (θα μας έρθει πο Κωτσοβολο )έκδοση απο Ελλάδα για να βάλω στης γυναίκας μου γιατί δεν το βλέπω να ζει για πολύ και ένα temperate glass υπάρχει έχει δοκιμάσει κάνεις να μου πει να πάρω;Help...
Link to comment
Share on other sites

΄Κύριοι μπορεί κάποιος να πει τι αυτονομίες βλέπει με την μπαταρία;

 

Από σήμα προβλήματα;

 

Κάποιος που να προέρχεται από το redmi 3S να πει διαφορές; 30 ευρώ διαφορά έχουν, αξίζουν;

 

ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα παιδιά, ένας φίλος έχει το κινητό αυτό και πρόσφατα χωρίς να ξέρει τις συνέπειες, έβαλε καταλάθος την stable. Το πρόβλημα του είναι ότι το έχει στα αγγλικά πλέον και δεν είναι εύχρηστο. Μπορεί κάποιος να μου παραθέσει αναλυτικά ποια βήματα πρέπει να κάνει ώστε να περάσει και πάλι developer rom? Κατεβάζει απλά μια έκδοση developer και την κάνει εγκατάσταση μέσω της εφαρμογής Αναβάθμιση-> επιλογή πακέτου ενημέρωσης κτλπ? Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο έμενα. κάτοχος LG g2 και σκέφτομαι να πάρω xiaomi. Είμαι ανάμεσα στο note 3 και redmi 3s. H αγορά θα γίνει αναγκαστικά απο κωτσοβολος . πιο απο τα δυο μου προτείνετε και τι αναβαθμίσεις παίρνουν τα συγκεκριμένα? ευχαριστώ.
:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Πήγαινε στο miui.gr και θα βρεις όλες τις απαντήσεις. Επίσης θα βρεις τρόπους για να ξεκλειδώσει ο bootloader και να βάλεις ελληνική stable rom

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα παιδιά, ένας φίλος έχει το κινητό αυτό και πρόσφατα χωρίς να ξέρει τις συνέπειες, έβαλε καταλάθος την stable. Το πρόβλημα του είναι ότι το έχει στα αγγλικά πλέον και δεν είναι εύχρηστο. Μπορεί κάποιος να μου παραθέσει αναλυτικά ποια βήματα πρέπει να κάνει ώστε να περάσει και πάλι developer rom? Κατεβάζει απλά μια έκδοση developer και την κάνει εγκατάσταση μέσω της εφαρμογής Αναβάθμιση-> επιλογή πακέτου ενημέρωσης κτλπ? Ευχαριστώ.

 

Έχει κλειδωθεί το bootloader;

:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

μπορει να μου προτεινει καποιος μια ρομ με ελληνικα για κλειδωμενο bootloader για να μην μπλεκω με ξεκλειδωμα.και αν υπαρχει miui 8 γιατι τωρα εχει 7

http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=450535&extra=&highlight=epic%2Brom&page=1

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα γνωρίζει κάποιος εχω ενα redmi note 3 mtk πως θα περάσω απο multilanguage κατευθείαν global stable που εχει κ ελληνικά πλέον (αφου τσεκάρω πρώτα τον bootloader)

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση sos:

Έχω αλλάξει την ρομ του κινεζομαγαζου εξαρχής στην οφισιαλ αγγλοκινεζικη σύμφωνα με τον οδηγό του φόρουμ εδώ ,έβαλα Google store και με το locale more -που με παιδεψε αφάνταστα -και έτσι προσθεσα τα Ελληνικά στις εφαρμογές .

Τώρα που το τηλέφωνο θα το δώσω στον γιο μου μπορεί κάποιος να μου πει πως ξαναξεκιναω ωστε να σβήσω όλα τα δικά μου δεδομένα mail κλπ ,για να το σεταρω στο γιο μου?

Θα χάσω Google και locale more?

Το τηλέφωνο είναι κλειδωμένο.

Δε με πειράζει να μείνει έτσι ,αλλά αν είναι εύκολο το ξεκλείδωμα το συζητάμε.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι για ένα Redmi Note 3 και ήθελα να ρωτήσω... NFC δεν έχει;

Ούτε το Redmi 3S έχει;

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι για ένα Redmi Note 3 και ήθελα να ρωτήσω... NFC δεν έχει;

Ούτε το Redmi 3S έχει;

Όχι και στα 2 ερωτήματα...

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερωτηση.

Εχω το κινητο μονιμα ανοιχτο δεδομενα 4G cosmote και υπαρχουν στιγμες που ενω δειχνει οτι δουλευουν τα data δεν μπορει να συνδεθει στο ιντερνετ.

Για ποιο λογο γινεται αυτό?

Edited by gate6
Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες ημέρες δείχνει αδυναμία να συγχρονίσει απο το google calendar και το Gmail.

Αν και έχω δώσει τα περισσότερα στο permissions του security της συσκευής, εξακολουθεί.

Έχει κανένας σας ιδέα τι μπορεί να παίζει;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ποτέ δεν είχα κινητό με αισθητήρα δακτυλικού αποτυπώματος, πόσα διαφορετικά δακτυλικά αποτυπώματα μπορούμε να ορίσουμε σε έναν αισθητήρα; (διαφορετικά δάχτυλα ή διαφορετικά άτομα)

Εξαρτάται από το Android, από το κάθε κινητό ή κάτι άλλο;

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες ημέρες δείχνει αδυναμία να συγχρονίσει απο το google calendar και το Gmail.

Αν και έχω δώσει τα περισσότερα στο permissions του security της συσκευής, εξακολουθεί.

Έχει κανένας σας ιδέα τι μπορεί να παίζει;

Ευχαριστώ

Δεν ξέρω! Θα σου πρότεινα να κατεβάσεις και τις δύο εφαρμογές και να το ξαναδοκιμάσει.

 

Τις τελευταίες ημέρες δείχνει αδυναμία να συγχρονίσει απο το google calendar και το Gmail.

Αν και έχω δώσει τα περισσότερα στο permissions του security της συσκευής, εξακολουθεί.

Έχει κανένας σας ιδέα τι μπορεί να παίζει;

Ευχαριστώ

Πιθανόν άπειρα εγώ έχω ορίσει 2 για τους δικούς μου δείκτες και 2 για τους δείκτες της γυναίκας μου γιατι γκρίνιαζε.... :p

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

OnePlus Referral Program: https://oneplus.net/gr/invite#EKRHPVBXTCA68Q9 για 20€ έκπτωση σε accessories Oneplus.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...