Jump to content

Redmi Note 3


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βλέπω αναφορές στα social media της Xiaomi για MIUI 8 στις 10 Μαίου αλλά δεν μπορώ να βρω περισσότερα σχετικά με την έκδοση android στην οποία θα βασίζεται, ούτε για το ποιες συσκευές και πότε θα είναι διαθέσιμη. Έχει δει κανείς τίποτα;

 

Οι φήμες λένε αυτές. Αλλά δεν πολυπιστεύω, μεχρι να βγεί η επίσημη ανακοίνωση της xiaomi στις 10/5.

http://en.miui.com/data/attachment/forum/201604/26/141206dj72kwg8wfg7jqjn.jpg.thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υπάρχει τρόπος να έχω το google play με Ελληνικά στην official china? Έχω καποιες ελληνικές εφαρμογές και τώρα μου τις κατεβάζει στα Αγγλικα.
Link to comment
Share on other sites

'Έκανα μια αναζήτηση στο θέμα αλλά δεν βρήκα κάποιο αποτέλεσμα. Γνωρίζει κάποιος αν η συσκευή αυτή υποστηρίζει MHL συνδεση?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Οποιος έχει την τελευταία ΑγγλοΚινέζικη, έχει θέματα με την μπαταρία ? Απο τότε που έκανα το τελευταίο update μου κρατάει αισθητά λιγότερο, και με την ίδια χρήση όπως πριν..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Οποιος έχει την τελευταία ΑγγλοΚινέζικη, έχει θέματα με την μπαταρία ? Απο τότε που έκανα το τελευταίο update μου κρατάει αισθητά λιγότερο, και με την ίδια χρήση όπως πριν..

αισθητά κιόλας; όχι, εγώ δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα παιδιά. Καινούριος στο forum και η αλήθεια είναι ότι δεν είμαι και πολύ σχετικός στα εξειδικευμένα θέματα που συζητάτε. Έχω παραγγείλει ήδη το κινητό με 3/32 από το mini deal στα 184 ευρώ. Έχω ξαναπάρει κινητό από αυτό το κατάστημα και έμεινα ευχαριστημένος. Η ερώτηση μου είναι αν το αφήσω ως έχει και δεν πειράξω τπτ (rom ή οτιδήποτε άλλο) απλώς δλδ βάλω και τις 2 κάρτες μία vodafone με ίντερνετ και μία wind χωρίς ίντερνετ στο κινητό θα έχω κάποιο θέμα? Μου το παρήγγειλε ένας φίλος που ασχολείται και το μόνο που έγραψε στον κινέζο είναι να βάλει το google play και να σβήσει τις κινέζικες εφαρμογές. Ευχαριστώ προκαταβολικά!
Link to comment
Share on other sites

αισθητά κιόλας; όχι, εγώ δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο

Ναι! Για παράδειγμα, εχω το πρωΪ 100% , μόλις το βγάζω απο την φόρτιση, και το 8ώρο που το παρατάω στην άκρη στην δουλειά, έχει φτάσει στο 85% (αντε να τσεκάρω 3 φορές το κινητο ?). Ενώ πριν ήταν στο 96 ή τέλος πάντων κάπου εκεί ψηλά.

Το ίδιο και όταν το χρησιμοποιηώ. Εννοώ το απογευματάκι, αντε να ανοιξω μαξ καμια ώρα data ή wifi να scrollaρω σε social media, και ενώ πριν αυτό σήμαινε γύρω στο 70% , τώρα φτάνει 35% ,μαξ 40%.

:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Ναι! Για παράδειγμα, εχω το πρωΪ 100% , μόλις το βγάζω απο την φόρτιση, και το 8ώρο που το παρατάω στην άκρη στην δουλειά, έχει φτάσει στο 85% (αντε να τσεκάρω 3 φορές το κινητο ?). Ενώ πριν ήταν στο 96 ή τέλος πάντων κάπου εκεί ψηλά.

Το ίδιο και όταν το χρησιμοποιηώ. Εννοώ το απογευματάκι, αντε να ανοιξω μαξ καμια ώρα data ή wifi να scrollaρω σε social media, και ενώ πριν αυτό σήμαινε γύρω στο 70% , τώρα φτάνει 35% ,μαξ 40%.

:wacko:

Και μενα κανει κατι τετοια τρελα.

Κανε μια δοκιμη που θα σου πω.

Αστο να ξεφορτισει και φορτισε το μεχρι 100%....βγαλε φορτιστη και ρεσταρτ.

Καο δουλεψε το και δες τι θα γινει...

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Οποιος έχει την τελευταία ΑγγλοΚινέζικη, έχει θέματα με την μπαταρία ? Απο τότε που έκανα το τελευταίο update μου κρατάει αισθητά λιγότερο, και με την ίδια χρήση όπως πριν..

 

Το ίδιο παρατήρησα και εγώ (έχω την developer) , ελπίζω την Παρασκευή να το διορθώσουν.

Link to comment
Share on other sites

τι γινεται ρε παιδια το ιδιο θεμα κι εγω με την μπαταρια..το φορτιζα παντα πριν κοιμηθω και το εβγαζα το αφηνα ανιοχτο το πρωι 100% δουλεια μπολικο 4g το απογευμα στο 45-50%...εδω και μια βδομαδα το πρωι εχει πεσει στο 90% το απογευμα στο 20% αυτα μρε την multi απο vickmall...περασα την http://en.miui.com/thread-236615-1-1.html απο τον οδηγο του talos_2002 λιγο καλυτερα η μπαταρια δλδ πρωι 97% απογευμα 35%.

καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα.εχω το μοντελο με τα 16gb την αγγλοκινεζικη εκδοση.το αγορασα εδω και ενα μηνα περιπου.Με πεταει συνεχεια απο τις εφαρμογες και ειναι πολυ εκνευριστικο.εχετε να προτεινετε κατι;
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε οτα update για 7.3.1.0LHNCDD.Πάω να το περάσω και θα δούμε ελπίζω να είναι καλό γιατί το τελευταίο update για stable official δεν μου άφησε καλή εντύπωση
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε οτα update για 7.3.1.0LHNCDD.Πάω να το περάσω και θα δούμε ελπίζω να είναι καλό γιατί το τελευταίο update για stable official δεν μου άφησε καλή εντύπωση

 

Το πέρασα αλλά δεν μπορώ να κρίνω ακόμα.

Θα επανέλθω,το βρίσκω πιο γρήγορο πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Το πέρασα αλλά δεν μπορώ να κρίνω ακόμα.

Θα επανέλθω,το βρίσκω πιο γρήγορο πάντως.

Σίγουρα πολύ πιο γρήγορο με αρκετή διαφορά... Ας δούμε λίγο και τη μπαταρία... Πρώτη εντύπωση πολύ καλή πάντως...

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Apple iPhone 3GS: SOLD, Apple iPhone 4: SOLD, Samsung Galaxy S3: SOLD, SONY Xperia Z1: SOLD, LG G2: SOLD, HUAWEI HONOR 6: SOLD, LG G3: SOLD, Xiaomi RedMi Note 3: IN USE
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Μου ήρθε χθες η αναβαθμιση σε 7.3.1.0/stable αλλά έχω ένα σοβαρό θέμα. Ενώ μου εμφανίζει τα εικονίδια των notifications , όταν κατεβάζω πλεόν τη κουρτίνα από πάνω δεν μου εμφανίζει τίποτα για επιλογή. Το έχει παρατήρησει κανείς άλλος;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Μου ήρθε χθες η αναβαθμιση σε 7.3.1.0/stable αλλά έχω ένα σοβαρό θέμα. Ενώ μου εμφανίζει τα εικονίδια των notifications , όταν κατεβάζω πλεόν τη κουρτίνα από πάνω δεν μου εμφανίζει τίποτα για επιλογή. Το έχει παρατήρησει κανείς άλλος;

Όλα κανονικά εδώ... Κατι δεν σου εκατσε καλα... Θα εκανα reset στη θέση σου :)

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Apple iPhone 3GS: SOLD, Apple iPhone 4: SOLD, Samsung Galaxy S3: SOLD, SONY Xperia Z1: SOLD, LG G2: SOLD, HUAWEI HONOR 6: SOLD, LG G3: SOLD, Xiaomi RedMi Note 3: IN USE
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα πολύ πιο γρήγορο με αρκετή διαφορά... Ας δούμε λίγο και τη μπαταρία... Πρώτη εντύπωση πολύ καλή πάντως...

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

Νομίζω πάμε καλύτερα σε όλους τους τομείς,σε σχέση με την προηγούμενη έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Πήρα στα χέρια μου χτες το κινητο και η αλήθεια είναι οτι μετα το samsung galaxy s2 που είχα εχω εντυπωσιαστεί...!εχω 2 καρτες μια wind χωρίς internet και μια vodafone με internet. Μου βγάζει πανω στα δικτυα ποτε το 3G και ποτε μια ενδειξη H, H+....ξέρει κανεις περί τίνος προκειται? Ξέρω ότι 4g υποστηρίζει σωστά? Ευχαριστώ δεν είμαι και πολυ σχετικος!!!
Link to comment
Share on other sites

εχω 2 καρτες μια wind χωρίς internet και μια vodafone με internet. Μου βγάζει πανω στα δικτυα ποτε το 3G και ποτε μια ενδειξη H, H+....ξέρει κανεις περί τίνος προκειται? Ξέρω ότι 4g υποστηρίζει σωστά? Ευχαριστώ δεν είμαι και πολυ σχετικος!!!

 

Είναι ο τύπος δικτύου που χρησιμοποιείς. Μπορείς να το αλλάξεις από τις ρυθμίσεις --> Sim cards & Mobile Networks --> διαλέγεις τη Sim που θες --> Preferred network type και επιλέγεις τον τύπο που θες.

Το 2G είναι το πιο αργό αλλά καταναλώνει την λιγότερη μπαταρία και θα σου εμφανίζει πάνω στην μπάρα την ένδειξη "Ε".

Το 3G είναι "η μέση λύση" με καλές ταχύτητες και σχετική κατανάλωση μπαταρίας. Σαν ένδειξη θα σου εμφανίζει το "3G" όταν δεν γίνεται μεταφορά δεδομένων (όταν δηλαδή το κινητό αυτήν τη στιγμή δεν κάνει καμία εργασία που απαιτεί internet ) και την ένδειξη "H" ή "H+" θα στην εμφανίζει όταν υπάρχει μεταφορικά δεδομένων (δηλαδή χρησιμοποιείς το Internet).

Τέλος, το 4G είναι το πιο γρήγορο σε ταχύτητες αλλά καταναλώνει και την περισσότερη μπαταρία. Σαν ένδειξη θα σου έχει συνεχώς το "4G".

Τώρα, το κινητό ναι μεν υποστηρίζει 4G αλλά θα πρέπει να το έχεις ενεργοποιήσει από τον πάροχό σου. Στην Vodafone συγκεκριμένα πρέπει να στείλεις sms στο 1285 γράφοντας "4G ΝΑΙ" (χωρίς τα ""). Επίσης για να έχεις 4G προϋποθέτει να έχεις και σχετικά νέα κάρτα Sim.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα το κινητό από ελληνικό κατάστημα και έχει ελληνικά και playstore.

Όταν πηγαίνω από την αρχική οθόνη στο settings όλα είναι στα αγγλικά.

Τι πρέπει να κάνω για να είναι όλα στα ελληνικά γιατί το κινητό το θέλω για τον πατέρα μου ;;

 

Το κινητό έχει Android 5.0.2 LRX22G και έχει το MIUI 7.2.3.0

Link to comment
Share on other sites

Γεια παιδια εχω xiaomi redmi note 3 16αρι και εχθες πηγα και αλλαξα απο wind σε q . για καποιο λογο οταν ανοιγω τα δεδομενα δεν εχω ίντερνετ δεν μπορω να μπω πουθενα ( ενω μου εχει δωσει 1.5 gb δωρο) δηλαδη για καποιο λογο δεν λειτουργουν τα δεδομενα επησις πανω στο status bar μου εχει μονιμα ενα σηματακι R με κυκλο ενω οταν ανοιγω τα δεδομενα μου λεει στις ειδοπηοισεις overseas roaming και οταν τα κλεινω μου βγαζει data roaming : you lost data connectivity because you left your home network with data roaming turned off δεν εχω ενεργοποιήσει roaming ( by the way δεν ξέρω καν τι είναι αυτό) ενώ να σημείωσω ότι οι κλήσεις λειτουργούν κανονικά. Ειναι καποια ρυθμιση δεν ξερω help me pls!!!!!! Edited by Captainspyrous
Link to comment
Share on other sites

H Q παίζει σε "roaming" μέσω του δικτύου της wind.

Από τις ρυθμίσεις-σύνθετες-δίκτυα κινητής τηλεφωνίας, ενεργοποίησε το "περιαγωγή δεδομένων".

Σου το λέω με βάση την AOSP, στην MiUI μπορεί να είναι κάπου αλλού αυτή η ρύθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...