Jump to content

Redmi Note 3


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δες πρώτα drivers

Και μετά ότι SP tools έχει η κάθε ρομ...

Φλασαρα πριν λίγο την space ROM και όλα οκ

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δες πρώτα drivers

Και μετά ότι SP tools έχει η κάθε ρομ...

Φλασαρα πριν λίγο την space ROM και όλα οκ

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

Όταν χρησιμοποιώ τοβSP tool που είναι μαζί με την ρομ, όταν επιλέγω το αρχείο scatter μου βγάζει ένα παράθυρο που λέει "processing" και κολλάει εκεί και δεν κάνει τπτ

Link to comment
Share on other sites

Όταν χρησιμοποιώ τοβSP tool που είναι μαζί με την ρομ, όταν επιλέγω το αρχείο scatter μου βγάζει ένα παράθυρο που λέει "processing" και κολλάει εκεί και δεν κάνει τπτ

 

Δες πρώτα drivers

Και μετά ότι SP tools έχει η κάθε ρομ...

Φλασαρα πριν λίγο την space ROM και όλα οκ

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

[ATTACH]65126[/ATTACH]

 

κατεβασα αλλη ρομ.. κολλαει και αυτη εδω! ουτε cancel δεν μπορω να πατησω.. και αν το κλεισω και το ξαναανοιξω με βγαζει απεευθειας σε αυτο το σημειο

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε σε pc με win7 να τελιωνεις χαχα

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

Χαχαχαχα.. Νομίζω αυτό είναι πιο δύσκολο.

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχα.. Νομίζω αυτό είναι πιο δύσκολο.

Ευκολο ευκολο...σε καποιον φιλο.

Κατι θα βρεις σιγουρα να κανεις την δουλεια σου!

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

http://en.miui.com/thread-239876-1-1.html

 

αν περασεις αυτην,θα εχεις τα παντα,και δεν χρειαζεται να σε απασχολει ποτε θα ξεκλειδωθει ο botloader.

Απο μπαταρια πως παει? Τωρα εχω αυτη που βαζει το vickmall, θα δω καποια διαφορα ή ειναι το ιδιο?

Link to comment
Share on other sites

Απο μπαταρια πως παει? Τωρα εχω αυτη που βαζει το vickmall, θα δω καποια διαφορα ή ειναι το ιδιο?

 

Αυτη την στιγμή ειμαι στο 52% με 2,5 ωρες οθονη. λογικα φτανει το τετραωρο

Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

Παίδες , το GsmArena έδωσε το Sar του κινητού 0,33 γράφει !!! Να είναι σωστό άραγε ... Δεν είναι κάνα Site της πλάκας ...

http://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_note_3_(mediatek)-7769.php

Δγιαδόσται !!!11! :https://www.thepressproject.gr/
Link to comment
Share on other sites

Παίδες , το GsmArena έδωσε το Sar του κινητού 0,33 γράφει !!! Να είναι σωστό άραγε ... Δεν είναι κάνα Site της πλάκας ...

http://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_note_3_(mediatek)-7769.php

Και στο miui.com σε ενα θεμα το ιδιο γραφει, 0.328!!!

Λογικα αυτο ειναι!

 

 

Κατι αλλο θελω να ρωτησω εγω.

Καποια στιγμη ειχα βρει στο μενου μια επιλογη που σου αλλαζει τα εικονιδια των εφαρμογων και στα κανει οπως ειναι κανονοκα απο την εταιρια, οχι στυλ miui...

Που την ειχα βρει την επιλογη? Χαχα

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει έγγραφο από την εταιρεία Με το σαρ (Το είχα βάλει πιο παλιά)

 

Στάλθηκε από το 2013023 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχα.. Νομίζω αυτό είναι πιο δύσκολο.

 

Όταν περνας τους drivers πρεπει μετά να κάνεις, επανεκκίνηση το pc. Επειτα να έχεις ενεργο τον εντοπισμο σφαλματων

Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Θα ηθελα την βοηθεια σας σε 2 μικρα θεματακια.. Ο αδερφος μου εχει το note 3 και μιας και με ρωτησε ηθελα να σας πω τα εξης.

 

1ον. Οταν μπαινει στο ι.χ του εχει ενα car bluetooth parrot και συνδεει με αυτο το κινητο. Οταν βαζει μπροστα την μηχανη βαζει ενα κωδικο ασφαλειας που του ζηταει το κινητο δειχνει οτι εχει γινει η συζευξη και συνδεεται κανονικα με το car kit και ολα καλα.Το θεμα ειναι πως καθε λιγο του ζηταει κωδικο αν βγει απο το αμαξι και ξαναμπει κλπ. δεν γινεται με καποιο τροπο να αποθηκευσει μονιμα το κινητο στην μνημη του στα συζευγμενα το bluetooth car kit και να μην ζηταει κωδικο καθε λιγο?? Εγω με το κινητο μου και στο αμαξι μου που εχω κατι αναλογο μια φορα το εκενα και τελος..Ειναι σπαστικο αυτο καθε λιγο ...Ειναι καποια εξτρα ρυθμιση στο xiaomi απο καπου?? :confused:

 

2ον. Απο τοτε που του εβαλε ενας φιλος του αδερφου μου στο κινητο του ξεκλειδωνοντας το την τελευταια ρομ developer κλπ απο το φορουμ το ελληνικο-miui δεν το εκανα εγω και δεν ξερω να τα λεω και σωστα, με την ρομ που εχει ενω ειναι μια χαρα και παει σφαιρα εχουν χαθει - αλοιωθει τα χρωματα της οθονης του κινητου.. Ειναι σαν ξεβαμμενα πως να το πω.. οτι ρυθμιση και να του αλλαξα ειναι ετσι.. καμια σχεση τα χρωματα οταν ηταν με την international ρομ που ειχε προτοερθει ... Τι μπορει να φταιει ρε παιδια ??? :wacko:

Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Όταν περνας τους drivers πρεπει μετά να κάνεις, επανεκκίνηση το pc. Επειτα να έχεις ενεργο τον εντοπισμο σφαλματων

 

Εντοπισμός σφαλματων τσέκ!

Ξαναεγκατεστησα τους drivers, έκανα και επανεκκίνηση (φυσικά και πριν το ίδιο έκανα) αλλά το πρόβλημα εξακολουθεί..

 

Δεν μπορώ να καταλάβω τι κάνω λάθος

Link to comment
Share on other sites

Εντοπισμός σφαλματων τσέκ!

Ξαναεγκατεστησα τους drivers, έκανα και επανεκκίνηση (φυσικά και πριν το ίδιο έκανα) αλλά το πρόβλημα εξακολουθεί..

 

Δεν μπορώ να καταλάβω τι κάνω λάθος

Δοκιμασες να αλλάξεις εκδοση flash tool? Δοκιμασε την κινεζικη. Τώρα που το σκέφτομαι αυτό φταιει οντως.

 

http://www.mediafire.com/download/tpjg4jtdf7sj40t/SP_Flash_Tool_exe_Windows_v5.1516.00.zip

Edited by therion1985
Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!! Προχθές το πρωί ήρθε μήνυμα για ξεκλείδωμα κι εχθές το βράδυ κατάφερα να εγκαταστήσω την τελευταία ελληνική GTV Rom από την ομάδα του xiaomi-miui.gr .

Μέσα στο ΣΚ σκέφτομαι να κάνω μία ανάρτηση με το βήματα που ακολούθησα μαζεμένα και τα προβλήματα που αντιμετώπισα, με αναφορά βέβαια στους φίλους που έγραψαν τους συγκεκριμένους οδηγούς.

Xiaomi Mi Mix 6/256
Link to comment
Share on other sites

ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!! Προχθές το πρωί ήρθε μήνυμα για ξεκλείδωμα κι εχθές το βράδυ κατάφερα να εγκαταστήσω την τελευταία ελληνική GTV Rom από την ομάδα του xiaomi-miui.gr .

Μέσα στο ΣΚ σκέφτομαι να κάνω μία ανάρτηση με το βήματα που ακολούθησα μαζεμένα και τα προβλήματα που αντιμετώπισα, με αναφορά βέβαια στους φίλους που έγραψαν τους συγκεκριμένους οδηγούς.

 

Παντως δεν εχει νοημα να περασεις την καθε νεα ελληνικη ρομ που βγαινει καθε εβδομάδα.Δεν εχει νόημα.Ολες ιδιες είναι χωρις διαφορά

Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

Παντως δεν εχει νοημα να περασεις την καθε νεα ελληνικη ρομ που βγαινει καθε εβδομάδα.Δεν εχει νόημα.Ολες ιδιες είναι χωρις διαφορά

 

Για μένα δεν έχει τόσο σημασία η ROM αυτή καθεαυτή όσο η διαδικασία. Μαθαίνεις και χαίρεσαι!!! Πάντως μου αρέσει και το γεγονός ότι δουλεύω μία ROM που έχει τροποποιηθεί από φίλους προγραμματιστές.

Xiaomi Mi Mix 6/256
Link to comment
Share on other sites

therion1985

 

μολις ξηλωσα την space rom...εχει θεμα με τα βιντεακι σε ολες τις σελιδες. οχι απο youtube, τα in app video...το λενε και σε σχολια.

 

φλασαρα την κανονικα πειραγμενη dev μολις--> http://en.miui.com/thread-233590-1-1.html

Link to comment
Share on other sites

therion1985

 

μολις ξηλωσα την space rom...εχει θεμα με τα βιντεακι σε ολες τις σελιδες. οχι απο youtube, τα in app video...το λενε και σε σχολια.

 

φλασαρα την κανονικα πειραγμενη dev μολις--> http://en.miui.com/thread-233590-1-1.html

 

Οταν λες τα app video.Δωσε μου ενα παραδειγμα να τσεκαρω:confused:

Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

Οταν λες τα app video.Δωσε μου ενα παραδειγμα να τσεκαρω:confused:

 

ωχ δεν θυμαμαι σελιδα που το πετυχα αυτο...νομιζω κατι reviews κινητων εβλεπα.

αλλα δεν ηταν το βιντεο στο youtube αλλα στον σερβερ της σελιδας...και δεν μου το ανοιγε.

 

επισης κατι γινοταν με την συνδεσιμοτητα νομιζω...λιγο πιο αργο wifi και 3G :blink:

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω ολες τις σελιδες.Δε βρισκω κατι.Με μπερδεψες τωρα.τι ειναι αυτά τα app videos?

 

εννοω αυτα που ειναι στον σερβερ της εκαστοτε σελιδας.

ας πουμε ειχα μπει techblog και εκει ολα τα βιντεο ειναι στο youtube...τα παιζει ολα καλα.

 

σε αλλη σελιδα δεν μου τα παιζε...οπως κανει στο pc οταν δεν εχεις flash player ενα πραγμα...

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να βρω τιποτα στην space.Ισως να εχει θεμα το viper sound,δειχνει σαν να μην λειτουργει,αν και σε καμια custom δεν μου δουλεψε.Τωρα εχω αλλο θεμα ,που το συναντησα και στην ελληνικη και στην space.Η εφαρμογη vodafone cu ,κρασαρει οταν πας να βαλεις φωτο στο προφιλ σου.Εχει κανεις cu να τσεκαρει?
Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να βρω τιποτα στην space.Ισως να εχει θεμα το viper sound,δειχνει σαν να μην λειτουργει,αν και σε καμια custom δεν μου δουλεψε.Τωρα εχω αλλο θεμα ,που το συναντησα και στην ελληνικη και στην space.Η εφαρμογη vodafone cu ,κρασαρει οταν πας να βαλεις φωτο στο προφιλ σου.Εχει κανεις cu να τσεκαρει?

 

f2g εχω εγω...

εγω παντως εβαλα την dev και την στηνω...να δουμε τι λεει αυτη :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...