Jump to content

Redmi Note 3


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το μόνο που με χάλασε στο redmi είναι η οθόνη του, έχω συνηθίσει τόσο καιρό το 930 και μου χτύπησε αμέσως η διαφορά!!!!

 

Συγκρινεις ενα κινητό με μιαμιση φορα πανω σε τιμη και με oled οθονη

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα κι απο μένα.

Με περίσσια υπομονή έκατσα και διάβασα προσεκτικά όλες τις σελίδες του συγκεκριμένου τοπικ.

Είμαι εν αναμονή απο μέρα σε μέρα της παραλαβής του τηλεφώνου, το οποίο αγοράστηκε από etotalk.com.

Δεν ειχα ιδέα τι και πως, και απ ότι κατάλαβα θα συνοδεύεται με τη ρομ του μαγαζιού.

Ολοι αναφέρετε πως θα ήταν καλύτερο να φλασαριστεί και να μεταβεί στην έκδοση stable 7.1.6, μιας και για τη τελευταία δεν είναι ξεκάθαρα τα πράγματα ακόμη.

 

Ρωτάω εγώ τώρα ο νουμπάς, βασίζομαι στον οδηγό του φίλου που βρίσκω στη πρώτη σελίδα, ή εδώ: https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/11647-%CE%B5%CE%B3%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%AC%CF%83%CF%84%CE%B1%CF%83%CE%B7-%CF%84%CE%B7%CF%82-multi-stable-7-1-6-xiaomi-eu/

 

Επίσης, που θα βρώ να κατεβάσω τη συγκεκριμένη ρομ φουλ, μιας και ο οδηγός έχει παλαιότερη.

 

Δε θέλω ξεκλειδώματα και πολλά πολλά, με βολεύουν τα Αγγλικά, και νομίζω οτι είναι καλύτερο να έχω την official.

Τώρα ελπίζω μετά να μην αρχίσουν οι προσευχές (play store, συγχρονισμος επαφων, SMS Και τα σχετικά...)

 

Πιστεύω δε θα τη μετανιώσω την αγορά μου.

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι απο μένα.

Με περίσσια υπομονή έκατσα και διάβασα προσεκτικά όλες τις σελίδες του συγκεκριμένου τοπικ.

Είμαι εν αναμονή απο μέρα σε μέρα της παραλαβής του τηλεφώνου, το οποίο αγοράστηκε από etotalk.com.

Δεν ειχα ιδέα τι και πως, και απ ότι κατάλαβα θα συνοδεύεται με τη ρομ του μαγαζιού.

Ολοι αναφέρετε πως θα ήταν καλύτερο να φλασαριστεί και να μεταβεί στην έκδοση stable 7.1.6, μιας και για τη τελευταία δεν είναι ξεκάθαρα τα πράγματα ακόμη.

 

Ρωτάω εγώ τώρα ο νουμπάς, βασίζομαι στον οδηγό του φίλου που βρίσκω στη πρώτη σελίδα, ή εδώ: https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/11647-%CE%B5%CE%B3%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%AC%CF%83%CF%84%CE%B1%CF%83%CE%B7-%CF%84%CE%B7%CF%82-multi-stable-7-1-6-xiaomi-eu/

 

Επίσης, που θα βρώ να κατεβάσω τη συγκεκριμένη ρομ φουλ, μιας και ο οδηγός έχει παλαιότερη.

 

Δε θέλω ξεκλειδώματα και πολλά πολλά, με βολεύουν τα Αγγλικά, και νομίζω οτι είναι καλύτερο να έχω την official.

Τώρα ελπίζω μετά να μην αρχίσουν οι προσευχές (play store, συγχρονισμος επαφων, SMS Και τα σχετικά...)

 

Πιστεύω δε θα τη μετανιώσω την αγορά μου.

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Οποια ρομ και να κατεβασεις ο updater θα σου βρει την τελευταία ρομ.

 

http://en.miui.com/download-295.html. Ο οδηγός μου αναφέρει για ξετσεκαρισμα preloader κατι που ειναο απαραίτητο να γινει.

 

Για μενα στείλε και μια αίτηση ηια ξεκλειδωμα δεν χάνεις κατι

Link to comment
Share on other sites

Φίλε ninjamoz ευχαριστώ για την απάντηση σου, και για το κόπο που έκανες προκειμένου να μας βοηθήσεις όλους.

Ξεκινάω λοιπόν βασιζόμενος απόλυτα και μόνο στον οδηγό σου.

Τώρα, όσον αφορά τον updater, δε θα θελα να αναβαθμίσω στη τελευταία οπότε θα το σκεφτώ. Εχω καεί σε άλλη συσκευή απο αναβαθμίσεις!

Προχωράω λοιπόν και αναφέρω στα σχόλια.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε ninjamoz ευχαριστώ για την απάντηση σου, και για το κόπο που έκανες προκειμένου να μας βοηθήσεις όλους.

Ξεκινάω λοιπόν βασιζόμενος απόλυτα και μόνο στον οδηγό σου.

Τώρα, όσον αφορά τον updater, δε θα θελα να αναβαθμίσω στη τελευταία οπότε θα το σκεφτώ. Εχω καεί σε άλλη συσκευή απο αναβαθμίσεις!

Προχωράω λοιπόν και αναφέρω στα σχόλια.

 

στο λινκ που σου εβαλα. γραφει απο κατω older version. οποτε μπορεις να κατεβασεις την πρωτελευταια γιατι αυτη που εχω στον οδηγο ειναι αρκετα παλια. νομιζω ειναι καμια 8 εκδοσεις παραπίσω

 

παντως αφου εκατσες και διαβασες ολες τις σελιδες στανταρ θα εχεις την υπομονη για την ελληνικη

Edited by ninjamoz
Link to comment
Share on other sites

στο λινκ που σου εβαλα. γραφει απο κατω older version. οποτε μπορεις να κατεβασεις την πρωτελευταια γιατι αυτη που εχω στον οδηγο ειναι αρκετα παλια. νομιζω ειναι καμια 8 εκδοσεις παραπίσω

 

παντως αφου εκατσες και διαβασες ολες τις σελιδες στανταρ θα εχεις την υπομονη για την ελληνικη

 

Ετσι σκέφτομαι να κάνω, και να βάλω την V7.1.6.0 που αναφέρουν όλοι σαν καλύτερη.

Τώρα όμως αναρωτιέμαι, γιατί αυτή που έχεις στον οδηγό είναι γύρω στα 2gb, και αυτή που δίνει το link είναι 800mb?

Θα κάνουμε δουλειά έτσι;

 

Για Ελληνική δε ψήνομαι με τίποτα, εδω και στα τηλέφωνα που έχω τα 2 τελευταία χρόνια αν και είναι απο Ελλάδα, χρησιμοποιώ Αγγλικα.

Δε με ενδιαφέρει καθόλου, πέρα απο το πληκτρολόγιο για τα μηνύματα, chat, viber κτλ. Θα δούμε τώρα στο Xiaomi.

Πιο πολύ με νοιάζει να λύσω επιτέλους το θέμα με το βραχνά στους χαρακτήρες του SMS (160). Θα φανεί!

Link to comment
Share on other sites

Για να παω απο 7.1.8 stable αγγλοκινεζικη σε 7.1.6 αγγλοκινεζικη, μια πισω δλδ. απλα την κατεβαζω και την τρεχω στον updater.

Η φωτογραφια του δεν παλευετε και θελω να τεσταρω με παλια.

Edited by chalk
O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα και καλο μηνα σε ολους. Ξεκλειδωσα το κινητο και περασα την καινουρια τελευταια επισημη ελληνικη απο την κοινοτητα μας. Οταν με παιρνουν τηλ,μαζι με τον ηχο και την δονηση,αναβοσβηνει και το φλας της καμερας.Μηπως ξερει κανεις πως μπορω να το απενεργοποιησω και να μην αναβοσβηνει καθε φορα που με καλουν?
Link to comment
Share on other sites

Για να παω απο 7.1.8 stable αγγλοκινεζικη σε 7.1.6 αγγλοκινεζικη, μια πισω δλδ. απλα την κατεβαζω και την τρεχω στον updater.

Η φωτογραφια του δεν παλευετε και θελω να τεσταρω με παλια.

άκυρο δεν γινεται με τον updater, downgrade.

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά!

μόλις παρέλαβα το δικό μου και έχω να κάνω κάποιες ερωτήσεις.

πρώτα απ' όλα να ξεκαθαρίσω πως προσπάθησα να διαβάσω σελίδες του thread αλλά μπερδεύτηκα αρκετά, δεν έχω πολλές γνώσεις στο θέμα.

τρέχει την 7.0.19.0.0 MIUI version η οποία δε μου αρέσει καθόλου, μου φαίνεται σαν να λειτουργώ κάποιον launcher του market.

φαντάζομαι λοιπόν πως πρέπει να περάσω νέα ρομ...;;;;;;;

αν ναι, ένας τρόπος δεν είναι να το rootάρω και μετά να περάσω τη rom με το sp flash tool αφού πρώτα έχω εγκαταστήσει τους κατάλληλους drivers;

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά!

μόλις παρέλαβα το δικό μου και έχω να κάνω κάποιες ερωτήσεις.

πρώτα απ' όλα να ξεκαθαρίσω πως προσπάθησα να διαβάσω σελίδες του thread αλλά μπερδεύτηκα αρκετά, δεν έχω πολλές γνώσεις στο θέμα.

τρέχει την 7.0.19.0.0 MIUI version η οποία δε μου αρέσει καθόλου, μου φαίνεται σαν να λειτουργώ κάποιον launcher του market.

φαντάζομαι λοιπόν πως πρέπει να περάσω νέα ρομ...;;;;;;;

αν ναι, ένας τρόπος δεν είναι να το rootάρω και μετά να περάσω τη rom με το sp flash tool αφού πρώτα έχω εγκαταστήσει τους κατάλληλους drivers;

Μπορείς απλά να αλλάξεις theme. Εχει τεράστια ποικιλία.

Δεν χρειαζεται να το ρουτάρεις για να περάσεις ρομ. Μπορείς να φλασάρεις και rooted rom.

Link to comment
Share on other sites

http://en.miui.com/download-295.html. Ο οδηγός μου αναφέρει για ξετσεκαρισμα preloader κατι που ειναο απαραίτητο να γινει.

 

Παιδιά εντελώς πληροφοριακά για το θεμα με το preloader στο flashtool που διάβασα στο αγγλικό φόρουμ. Όταν έχουμε στο κινητό καποια ρομ από τα κινεζομάγαζα (πχ 7.00.19.00 που είναι βασισμένη στη 7.0.19.0), δεν χρειαζεται να ξετικάρουμε την επιλογη του preloader, μπορούμε να το αφήσουμε τικαρισμένο. Όταν όμως έχουμε custom rom(πχ sphinx), τότε πρέπει οπωσδήποτε να ξετικάρουμε το preloader για να αποφύγουμε το τουβλιασμα. Μάλλον γι'αυτό σε μερικές περιπτώσεις μετά το φλασαρισμα ήταν οκ και σε άλλες δημιουργήθηκε πρόβλημα. Βασικά έχω κάνει τη διαδικασία σε καμία δεκαριά κινητά και πάντα τον preloader τον είχα ξετικάρει και ποτέ δεν είχα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς απλά να αλλάξεις theme. Εχει τεράστια ποικιλία.

Δεν χρειαζεται να το ρουτάρεις για να περάσεις ρομ. Μπορείς να φλασάρεις και rooted rom.

τι είναι το rooted rom;

Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα την Παρασκευη δυο απο αυτες τις θηκες :

http://www.ebay.com/itm/181956042690?_trksid=p2060353.m2749.l2649&var=481872230822&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Για τα λεφτα τους , λιγοτερο απο 1 ευρω , ειναι μια χαρα και μπαινουν καλα στο κινητο .

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η 7.1.8.0 stable δεν είναι η καλύτερη ROM που υπάρχει για να καταλάβω? Θα δούμε και άλλα update από την συγκεκριμένη ή θα μείνουμε σε αυτήν ?
Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω κατεβάσει την stable 1.7.8.0 από το xiaomi hellas και δε μπορεί να φορτώσει το scatter file το sp flash tool, μου το βγάζει invalid.

τι κάνω λάθος;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω βάλει την gtv 6.2.25 dev. Το πρόβλημα είναι ότι δεν μπορεί να συγχρονισω Facebook με επαφές γιατί απλά δεν μου το φέρνει στους λογαριασμούς. Έκανα unistall κι wipe dalvic cache and cache. Επανεγκατασταση αλλά τίποτα. Καποια πρόταση;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Για να μη σας ζαλιζω με φλασαρισματα:p θα θελα να ρωτήσω κατι για το playstore. Δε μπορώ να κατεβάσω τιποτα απο εκει αν δεν έχω ανοιχτο wifi. Στις ρυθμίσεις του playstore εχω βαλει να κατεβαινουν ολα απο παντού. Δε μπορώ να βρω πουθενά κάποια σχετική ρύθμιση
Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Για να μη σας ζαλιζω με φλασαρισματα:p θα θελα να ρωτήσω κατι για το playstore. Δε μπορώ να κατεβάσω τιποτα απο εκει αν δεν έχω ανοιχτο wifi. Στις ρυθμίσεις του playstore εχω βαλει να κατεβαινουν ολα απο παντού. Δε μπορώ να βρω πουθενά κάποια σχετική ρύθμιση

 

Βρίσκεις την εφαρμογή που γράφει Downloads (πράσινο τετράγωνο με βέλος προς τα κάτω) μπαίνεις μέσα, μετά πατάς πάνω δεξιά στις τρεις τελίτσες και πατάς settings. Πας Download Limit Size και επιλέγεις Unlimited...Μετά θα είσαι κομπλέ!! :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια βοηθεια!!

Ακολουθησα ακριβως τα βηματα στην πρωτη σελιδα αλλα το ρομ δεν εχει playstore και διαφορα κινεζικα σε καποιες επιλογες κλπ. Ναι ******* μου που δεν το ψαξα αλλα τελος παντων.

Προσπαθησα να εγκαταστηαω το stable 1 7 8 0 απ το xiaomi hellas με sp flash tool και δε μπορεσα.

 

Καταρχας, υπαρχει τροπος να εγκαταστησω play store;

Δευτερον, την 1 7 8 0 υπαρχει τροπος να την εγκαταστησω χωρις να κανω αυτα τα περιεργα με τον bootloader; Η ενα αλλο rom με gapps εγκατεστημενα;

Παιδια καιγομαι, βοηθηστε!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια βοηθεια!!

Ακολουθησα ακριβως τα βηματα στην πρωτη σελιδα αλλα το ρομ δεν εχει playstore και διαφορα κινεζικα σε καποιες επιλογες κλπ. Ναι ******* μου που δεν το ψαξα αλλα τελος παντων.

Προσπαθησα να εγκαταστηαω το stable 1 7 8 0 απ το xiaomi hellas με sp flash tool και δε μπορεσα.

 

Καταρχας, υπαρχει τροπος να εγκαταστησω play store;

Δευτερον, την 1 7 8 0 υπαρχει τροπος να την εγκαταστησω χωρις να κανω αυτα τα περιεργα με τον bootloader; Η ενα αλλο rom με gapps εγκατεστημενα;

Παιδια καιγομαι, βοηθηστε!!!

Kαταρχην ηρεμησε

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://en.miui.com/thread-3998-1-1.html

 

Κανε εγκατάσταση

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...