Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για συσκευές της Motorola


johner
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

άντε ρε παιδιά βάλτε και καμμια φωτο του...και ας κάνει κάποιος ένα mini review για κάποιο!! αντικειμενικά τι βελτιωσε και τι όχι..πόσο σου βγήκε bomber?

OnePlus 3T

LeTV X800 CN

Link to comment
Share on other sites

άντε ρε παιδιά βάλτε και καμμια φωτο του...και ας κάνει κάποιος ένα mini review για κάποιο!! αντικειμενικά τι βελτιωσε και τι όχι..πόσο σου βγήκε bomber?

Θα κάνω ένα review πολύ σύντομα με πολλές φωτογραφίες.

Τελικά δεν άντεξα και το πήρα από TIM.Είχε μόνο ένα! :D

 

341 ευρώ!

Link to comment
Share on other sites

Θα κάνω ένα review πολύ σύντομα με πολλές φωτογραφίες.

Τελικά δεν άντεξα και το πήρα από TIM.Είχε μόνο ένα! :D

 

341 ευρώ!

 

Με γεια, με γειά!!!!:) :)

Σήμερα πήγα σε 3 καταστήματα ΤΙΜ μόνο και μόνο για να το δώ.

Σε κανένα δεν υπήρχε.Είχαν έρθεί λέει κάποια κομμάτια και εξαφανιστήκαν αμέσως

Καλά, δεν ντρέπεστε??:p

Πήγατε και τα πήρατε όλα?:chair:

Φαταούλες!!!!:mad: :mad:

Ούτε να το μυριστώ δεν με αφήσατε:protest: :lol:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Eχω στα χερια μου το maxx απο το απογευμα. Ειναι απο τον Γερμανο, πληρως unbranded αλλα με ενσωματωμενες μονο ρυθμισεις Cosmote (και τιποτε αλλο απο Cosmote).

 

Υπεροχη εσωτερικη οθονη, θεοσκοτεινη εξωτερικη οθονη. Χαλια καμερα και πρωτογονο βιντεο. To φλας ειναι απλο λεντακι.

 

ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΜΟΝΙΜΕΣ ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗΣ...ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ!

 

Δεν λειτουργει κανενα απο τα προγραμματα "σκαλισματος"! Modding γιοκ!!! Λειτουργει η Opera για σερφαρισμα μεσω ΤIM Plus.

 

Γρηγορωτατο μενου και ανοιγμα φωτο οι οποιες ειναι ολες ΧΥΜΑ οπως στα N-Series. MONO χειροκινητα κανεις αλμπουμ. Δε βρηκα τροπο να το κανω να διαβασει ξεχωριστα τους φακελους οπως στα προηγουμενα ΜΟΤΟ.

 

ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ υλικα αλλα και λιγος τζογος στο flip.

 

Καλος ηχος απο το μεγαφωνο με ενταση σε επιπεδο Κ750. ΠΑΡΑ πολυ δυνατο ακουστικο. ΠΑΡΑ πολυ καλο σημα σε GSM αλλα το 3G δεν το κραταει ευκολα και ξαναγυριζει πολυ συχνα σε GSM.

 

Πολυ μπερδεμενος ειμαι...σε σχεση με το N70 ME μου φαινεται ...ηλιθιο...ΑΛΛΑ ...ειναι πολυ μουρατο!!! :confused:

 

Λοιπον το πηρα και γω τελικα,δε βαριεσαι!Ωραιο τηλεφωνακι.Απλα δεν μπορεσα να βρω την αναφορα παραδοσης.Υπαρχει καποιο κολπο(γιατι δεν ειχα ποτε motorola) ή απλα δεν εχει καθολου?

2)Δεν παιζει τα ΜΡ3 που ειναι πανω απο 128 σε ποιοτητα.

3)Το πρασινο κουμπι(της απαντησης)Κανει ακριβως το ιδιο πραγμα με το ακριβως απο πανω του που ειναι μπλε,δηλαδη παει κατευθειαν στις εξερχομενες?

4)Το 3g δεν απενεργοποιειται εντελως οπως πχ στο 6280 που ειχα-για να μην καιει μπαταρια υποτιθεται-και να ειναι μονο 2g ή συνεχεια θα εναλλασεται?

5)Θα κανει καποιος καποιο thread με το V6 maxx ή πρεπει να κοιταζουμε σε καποιο παρεμφερες thread πχ του V3i κτλ??

Ευχαριστω!

 

Και κατι τελευταιο:Επειδη ειναιο λιγο μεγαλο το forum μηπως θα μπορουσε κανεις να μου πει 2-3 διευθυνσεις για θεματα ή skins(δε ξερω και την διαφορα)για το V6 maxx?

Link to comment
Share on other sites

Eχω στα χερια μου το maxx απο το απογευμα. Ειναι απο τον Γερμανο, πληρως unbranded αλλα με ενσωματωμενες μονο ρυθμισεις Cosmote (και τιποτε αλλο απο Cosmote).

 

Υπεροχη εσωτερικη οθονη, θεοσκοτεινη εξωτερικη οθονη. Χαλια καμερα και πρωτογονο βιντεο. To φλας ειναι απλο λεντακι.

 

ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΜΟΝΙΜΕΣ ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗΣ...ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ!

 

Δεν λειτουργει κανενα απο τα προγραμματα "σκαλισματος"! Modding γιοκ!!! Λειτουργει η Opera για σερφαρισμα μεσω ΤIM Plus.

 

Γρηγορωτατο μενου και ανοιγμα φωτο οι οποιες ειναι ολες ΧΥΜΑ οπως στα N-Series. MONO χειροκινητα κανεις αλμπουμ. Δε βρηκα τροπο να το κανω να διαβασει ξεχωριστα τους φακελους οπως στα προηγουμενα ΜΟΤΟ.

 

ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ υλικα αλλα και λιγος τζογος στο flip.

 

Καλος ηχος απο το μεγαφωνο με ενταση σε επιπεδο Κ750. ΠΑΡΑ πολυ δυνατο ακουστικο. ΠΑΡΑ πολυ καλο σημα σε GSM αλλα το 3G δεν το κραταει ευκολα και ξαναγυριζει πολυ συχνα σε GSM.

 

Πολυ μπερδεμενος ειμαι...σε σχεση με το N70 ME μου φαινεται ...ηλιθιο...ΑΛΛΑ ...ειναι πολυ μουρατο!!! :confused:

 

 

Φίλε haki, η κριτική σου με απογοήτευσε. Ήμουν έτοιμος να πάρω το maxx, αλλά τώρα δεν ξέρω τι θα κάνω.

Παρ' όλα αυτά, επειδή μπορεί να έχουμε διαφορετικές απαιτήσεις, αν θέλεις σύγκρινέ το, αν μπορείς με το V3x. Για το flash τι ενοείς; Το V3x είχε καλύτερο; Αν είναι led μπορείς να το έχεις και σαν φακό ή όχι;

Link to comment
Share on other sites

2)Δεν παιζει τα ΜΡ3 που ειναι πανω απο 128 σε ποιοτητα.

Είναι δυνατόν??Τα περισσότερα motos παίζουν mp3s μέχρι 192.Εντύπωση μου κάνει.Η motorola πάνω που πάει να βελτιώσει κάτι, χαλάει κάτι άλλο..

Καλά η αναφορά δεν πρόκειται να αλλάξει ποτέ..Έχει γίνει cult πλέον.:lol:

http://img.photobucket.com/albums/v508/rey620/Banner.png
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω ρε παιδια.Αλλα με την αναφορα δεν το καταφερνω.Οταν στελνω μνμ δε μου ζητησε κατι.

2)Τωρα σοβαρα δεν αλλαζουν θεματα?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω ρε παιδια.Αλλα με την αναφορα δεν το καταφερνω.Οταν στελνω μνμ δε μου ζητησε κατι.

2)Τωρα σοβαρα δεν αλλαζουν θεματα?

Προς το παρόν,έχες μόνο αυτά που έχει μέσα το τηλέφωνο.

Στο εγγύς μέλλον,θα βγουν και για το MAXX skins,όπως βγήκαν και για το RIZR. ;)

Link to comment
Share on other sites

-Λογικά κάποιες παιδικές ασθένειες θα έχουν λυθεί με τις πρώτες αναβαθμίσεις.

Συνήθως όταν κυκλοφορεί μια συσκευή έχει ήδη κυκλοφορήσει και αναβάθμιση.

Μόλις μάθω νέα ,θα ενημερώσω,και λογικά κάποια συσκευή σύντομα θα πέσει και στα χέρια μου ανοικτή,για νάχω προσωπική άποψη.

-Πειραιά πάντως σε 2-3 καταστήματα που ρώτησα,δεν υπήρχαν τα V6,V3xx-αναμένονται....

Link to comment
Share on other sites

Η τελικη αποφαση εληφθη! Θα κρατησω το V6 και θα δωσω το Ν70-ΜΕ! Αντε να βγαλουμε τις γιορτες μεσα στη γκλαμουρια...μετα...που ξερεις...μπορει και να το αγαπησουμε! :grin:

ΕΤΣΙ! :D

Πήρες τη σωστή απόφαση! :D:D

Link to comment
Share on other sites

1. Αναφορα παραδοσης εχει...πρεπει ομως να την ενεργοποιεις πριν απο καθε αποστολη.

 

Το Motorola V177 με τιμή 29€ έχει αναφορά παράδοσης που ρυθμίζεται μια φορά για όλα τα μηνύματα.

 

Το Motorola RAZR Max των 420€ δεν έχει? :w00t:

Link to comment
Share on other sites

1)Τελικα θα μου πει καποιος πως γινεται με την αναφορα ρε παιδια.Σας ειπα οτι στελνω μνμ και δε μου ζηταει να ενεργοποιησω κατι.

2)Μετονομασια των MP3 που στελνουμε στο τηλ υπαρχει?

3)Μπορεις να βαλεις αλλη εικονα μεσα για wallpaper και αλλη στην εξωτερικη οθονουλα?

4)Υπαρχει κατι αντιστοιχο με τα προφιλ της νοκια για να αλλαζουμε εκτος απο το αθορυβο?

5)Σας παιζει βιντεακια ΜΡ4 ή μονο 3gp.Ξερει κανενας καποιο καλο 3gp converter?Eγω εχω εναν που μετατρεπει πολυ καλα αλλα τα βγαζει σε mp4.

6)Για διευκολυνση αυτων που δεν ξερουν πολλα αλλα και αυτων που εχουν το κινητο (και με γεια σε ολους!) θα κανουμε καποιο thread με ονομασια V6 maxx

ή θα μπαινουμε συνεχεια στο ΤΑ ΝΕΑ MOTOROLA?

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

1)Τελικα θα μου πει καποιος πως γινεται με την αναφορα ρε παιδια.Σας ειπα οτι στελνω μνμ και δε μου ζηταει να ενεργοποιησω κατι.

2)Μετονομασια των MP3 που στελνουμε στο τηλ υπαρχει?

3)Μπορεις να βαλεις αλλη εικονα μεσα για wallpaper και αλλη στην εξωτερικη οθονουλα?

4)Υπαρχει κατι αντιστοιχο με τα προφιλ της νοκια για να αλλαζουμε εκτος απο το αθορυβο?

5)Σας παιζει βιντεακια ΜΡ4 ή μονο 3gp.Ξερει κανενας καποιο καλο 3gp converter?Eγω εχω εναν που μετατρεπει πολυ καλα αλλα τα βγαζει σε mp4.

6)Για διευκολυνση αυτων που δεν ξερουν πολλα αλλα και αυτων που εχουν το κινητο (και με γεια σε ολους!) θα κανουμε καποιο thread με ονομασια V6 maxx

ή θα μπαινουμε συνεχεια στο ΤΑ ΝΕΑ MOTOROLA?

Ευχαριστω.

1.Eσύ πατάς το δεξί πλήκτρο ''αποστολή''.Γι αυτό δε σου λέει να βάλεις αναφορά παράδοσης.Πρώτα πάτα το αριστερό ''επιλογές''-''ρυθμίσεις αποστολής''.

 

2.Λογικά ναι αλλά δε το βρίσκω τώρα. :O

 

3.όχι.

 

4.Τη ''ρύθμιση ήχων'' εννοείς;Από εκεί αλλάζεις προφίλ!

 

5.Το SUPER είναι καλό converter.Λογικά θα παίζει mp4 αλλά δεν έχω βάλει ακόμα.Μόλις βάλω θα σου πω.

 

6.Αφού υπάρχει κόσμος που το πήρε,πρέπει να φτιαχτεί νέο thread ''Μotorola V6 MAXX''.Αν δεν μπορεί άλλος,μπορώ να το φτιάξω εγώ.

Link to comment
Share on other sites

1)Τελικα θα μου πει καποιος πως γινεται με την αναφορα ρε παιδια.Σας ειπα οτι στελνω μνμ και δε μου ζηταει να ενεργοποιησω κατι.

2)Μετονομασια των MP3 που στελνουμε στο τηλ υπαρχει?

3)Μπορεις να βαλεις αλλη εικονα μεσα για wallpaper και αλλη στην εξωτερικη οθονουλα?

4)Υπαρχει κατι αντιστοιχο με τα προφιλ της νοκια για να αλλαζουμε εκτος απο το αθορυβο?

5)Σας παιζει βιντεακια ΜΡ4 ή μονο 3gp.Ξερει κανενας καποιο καλο 3gp converter?Eγω εχω εναν που μετατρεπει πολυ καλα αλλα τα βγαζει σε mp4.

6)Για διευκολυνση αυτων που δεν ξερουν πολλα αλλα και αυτων που εχουν το κινητο (και με γεια σε ολους!) θα κανουμε καποιο thread με ονομασια V6 maxx

ή θα μπαινουμε συνεχεια στο ΤΑ ΝΕΑ MOTOROLA?

Ευχαριστω.

1)Όταν γράψεις το μήνυμα σου δοκίμασε να πατήσεις μενού (το κουμπί με τις 3 γραμμούλες) και δες αν υπάρχει Επιλογές Μηνυμάτων>Αναφορά Παράδοσης

2)Λογικά ναι.Μπορείς να μετονομάσεις όποιο αρχείο θες αρκεί να μην είναι κάποιο προεγκατεστημένο.Στο δικό μου για να αλλάξεις το όνομα αρκεί να πατήσεις μενού>Μετονομάσία (αλλά μην έχεις ανοιχτό το αρχείο, δλδ μην ανοίξεις μια εικόνα και πας να κάνεις μετονομασία)

3)Για την εσωτερική βάζεις ότι θες για wallpaper για την εξωτερική αν η motorola έχει κρατήσει το κλασσικό θα μπορείς να της βάλεις wallpaper το οποίο θα φαίνεται μόνο όταν το πορτάκι είναι ανοιχτό.Αλλά θα πρέπει να γίνει με mod.

4)Ρυθμίσεις>Ρυθμίσεις Ήχων ίσως?

5)Λογικά ναι παίζει και mp4 και 3gp.Εγώ χρησιμοποιώ Imtoo 3gp Converter

 

Να σου πω το manual το κοίταξες καθόλου?Απαντήσεις σε τέτοιου στυλ ερωτήσεις υπάρχουν στο manual.Διάβασε το.

 

edit:Με πρόλαβε ο bomber..

http://img.photobucket.com/albums/v508/rey620/Banner.png
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω bomber k Rey!Οκ με την αναφορα,τα προφιλ και τα αλλα.Παντως μετονομασια των ΜΡ3 δεν βρηκα.Εχει μονο διαγραφη-μετακινηση-αντιγραφη.Αν το βρει καποιος ας μου πει και μενα.Οσο για τα mp4 δεν ξερω,πιστευω ειναι αναλογα τι προγραμμα μετατροπης χρησιμοποιεις.Παντως καλα θα ηταν να κανει καποιος ενα thread με το V6!
Link to comment
Share on other sites

Φίλε bomber περιμένουμε review!!!!:) :D :)

Και την γνώμη σου στα γρήγορα.

Μάλλον αυριο το παίρνω:D

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Φίλε bomber περιμένουμε review!!!!:) :D :)

Και την γνώμη σου στα γρήγορα.

Μάλλον αυριο το παίρνω:D

Review από το ΧΧ?Έκανα ένα video review γιατί με τα πολλά λόγια δεν τα πάω καλά! :O:O

 

Ως τώρα είμαι απόλυτα ευχαριστημένος και ιδιαίτερα χαρούμενος.Μου αρέσει ιδιαίτερα ο τρόπος προβολής εικόνων και το σύστημα διαχείρισης των βίντεο/εικόνων/ήχων.

 

όσον αφορά το design,ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον τελικα θα το πουλησω και γω μου φαινεται(το V6 maxx).Χθες το πηρα απο την ΤΙΜ (unbranded)εδω στη Λαρισα,αν ενδιαφερεται καποιος,απο 428 ευρω που εκανε το δινω 350.Εννοειτε οτι ειναι αγρατσουνιστο!Τηλ:6948599789
Link to comment
Share on other sites

Review από το ΧΧ?Έκανα ένα video review γιατί με τα πολλά λόγια δεν τα πάω καλά! :O:O

 

Ως τώρα είμαι απόλυτα ευχαριστημένος και ιδιαίτερα χαρούμενος.Μου αρέσει ιδιαίτερα ο τρόπος προβολής εικόνων και το σύστημα διαχείρισης των βίντεο/εικόνων/ήχων.

 

όσον αφορά το design,ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ!

 

:p

Καλα ντε, δεν περιμένω έκθεση!!!

Το ακουστικό του είναι καλό?Δυνατό?

Από bugs πώς τα πάει??

Στον τηλεφωνικό κατάλογο μπορείς να βάζεις πολλλούς αριθμούς σε κάθε όνομα(όπως στο v3x?)

Από ότι είδα από κοντά το καπάκι δεν έχει τζόγο.:D

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

:p

Καλα ντε, δεν περιμένω έκθεση!!!

Το ακουστικό του είναι καλό?Δυνατό?

Από bugs πώς τα πάει??

Στον τηλεφωνικό κατάλογο μπορείς να βάζεις πολλλούς αριθμούς σε κάθε όνομα(όπως στο v3x?)

Από ότι είδα από κοντά το καπάκι δεν έχει τζόγο.:D

To ακουστικό μου φαίνεται ικανοποιητικό.Του έχω βάλει μερικά τραγούδια και όλα μου ακούγονται φυσιολογικά.έχει και ρύθμιση μπάσων.

Δεν πρέπει να ξεχνάς ότι είχα V3 πριν όμως.

 

Bugs δεν έχω δει ακόμα κάποιο..

Ναι στον τηλεφωνικό κατάλογο μπορείς.

 

Ο ''τζόγος'' στο κάπακι είναι άγνωστη λέξη και για το V3 (13 μήνες) και -ως τώρα- για το ΧΧ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για συσκευές της Motorola
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...