Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για συσκευές της Motorola


johner
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

einai krima pou den yparxoun programmata gia ta motorolla.Sigoura den einai polys kopos kapoios programamatisths na ta ftiaxei na paizoun se motorolla.Etsi mou rxete na to parw thema gia ptyxiakh :P

 

pantws xthes ekana to prwto mou bluejack se ena T610 :P

Link to comment
Share on other sites

Υπήρχε για το Ρ800 θυμάμαι πρόγραμμα. Πάντως αν ξέρεις από java ο κώδικας υπάρχει free. Τον είχα χρησιμοποιήσει για να φτιάξω ένα midlet αλλά δεν μου κάθισε.

You have to take the money first. When you get the money, you get the power, and when you get the power then you get the woman.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον δε μπορει να γινει αυτο που λετε μιας και δε γινεται μεσω java να περασεις εντολες στο BT chip του κινητου.....ΟΙ εφαρμογες αυτες φτιαχτηκαν για symbian και ετσι μπορουν να επεμβουν σε καθε hardware κοματι του.....Βεβαια καποια java apps που εχει η ΣΕ δουλευουν και μεσω ΒΤ!!!!!! :!:
:tease:
Link to comment
Share on other sites

Aπ΄οτι ξέρω (είχα κατεβασει ενα pdf καποτε) με τη j2ME υποστιρίζονται εντολές για ΒΤ.

Παντως αυτο που περιγραφει ο spooker είναι αποστολη δωρεάν, ανώνυμου μηνύματος σε μικρή ακτίνα! Τα νόκια μπορούν να στείλουν και txt (ως σημείωση) σε αντίθεση με το δικό μας που έχει τόση φασαρία για να στείλεις ως επαφή...

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι η Μotorola έχει βγάλει ειδική μηχανή ανάπτυξης java εφαρμογών που μπορούσες να την χρσηιμοποιήσεις για να φτιάξεις κάποιο midlet.

You have to take the money first. When you get the money, you get the power, and when you get the power then you get the woman.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Gousgounis (15 Σεπ. 2004 , 00:58)

 

Aπ΄οτι ξέρω (είχα κατεβασει ενα pdf καποτε) με τη j2ME υποστιρίζονται εντολές για ΒΤ.

Παντως αυτο που περιγραφει ο spooker είναι αποστολη δωρεάν, ανώνυμου μηνύματος σε μικρή ακτίνα! Τα νόκια μπορούν να στείλουν και txt (ως σημείωση) σε αντίθεση με το δικό μας που έχει τόση φασαρία για να στείλεις ως επαφή...

 

 

Σιγουρα υποστηριζεται, αλλα μου φαινεται περιεργο να δουλευουν μονο σε symbian κινητα οπου η προσβαση στο hardware κοματι ειναι καπως πιο ευκολη!!!!

Οπως και να εχει παντως ειναι διασκεδαστικο να στελνεις ανωνυμα μηνυματα σε διπλανα ατομα!!!!Η φαση μιλαμε να τους δουλευεις λιγο και να μην ξερουν ποιος εισαι!!!!! :p

:tease:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ακριβώς, και όχι μόνο αυτό αλλά και πολλες άλλες λειτουργίες.

You have to take the money first. When you get the money, you get the power, and when you get the power then you get the woman.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jowhn (28 Σεπ. 2004 , 14:52)

 

Ακριβώς, και όχι μόνο αυτό αλλά και πολλες άλλες λειτουργίες.

 

 

sou exw steilei PM....gia mia xarh pou thelw.... :o

Link to comment
Share on other sites

Εσένα δεν σε πειράζει η state του τηλεφώνου, το μόνο που χρειάζεσαι είναι να κατεβάσεις με το P2Kmanager τα seems που σου χρειάζονται να τα ανοίξεις με το seemplayer, να τα τροποποιήσεις και μετά να τα ξαναπεράσεις με το P2Kmanager.

You have to take the money first. When you get the money, you get the power, and when you get the power then you get the woman.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jowhn (30 Σεπ. 2004 , 12:46)

 

Εσένα δεν σε πειράζει η state του τηλεφώνου, το μόνο που χρειάζεσαι είναι να κατεβάσεις με το P2Kmanager τα seems που σου χρειάζονται να τα ανοίξεις με το seemplayer, να τα τροποποιήσεις και μετά να τα ξαναπεράσεις με το P2Kmanager.

 

 

xrhsimopoihsa ena allo programmataki pou eixe ekei pou elege oti htan poio advanced...kai allaksa to onoma sthn eksw othonoula...energopoihsa thn anafora...

 

tipota allo kalo pou akshzei na kanoume??? na diorthosoume auto pou xtypaei prwta h donhsh kai meta apo ligo arxhzei na xtypaei to koudounisma ginete? to exei dokimasei kaneis??

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Γεια σε όλους :D αγόρασα το μοτορολα ε398 και έχω ένα πρόβλημα . Ο υπολογιστής δεν αναγνωρίζει την σύνδεση usb. Το πρόγραμμα (mobile phone tools) έχει εγκατασταθεί σωστά αλλά οτάν συνδέω το κινητό δεν το βλέπει (αν ανοίξω το system στο control panel για το usb λεει οτι δεν λειτουργεί σωστά ή οτι θέλει ενημέρωση ο οδηγός).

Μήπως μπορείτε να βοηθήσετε :whistle: που μπορώ να βρώ driver για το usb, ψαχνω να βρω και δεν βρισκω τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

file m epidi kai ego xtes pira to E398 kai to egkatestisa ston ipologisti m.akou ti tha kaneis:katarxin enoneis to kinito sto pc ALLA KLEISTO TO KINITO bazeis to cd mesa kai pas diaxeirisi siskeyon opou tha breis aferoumenes monades diskou i kati tetoio(isos argisei na sto entopisei emena argise kanena lepto)meta kaneis klik sti monada aferoumenou diskou kai kaneis enimerosi odigou.tha kaneis oxi tin aytomati tin xeirokiniti kai tha patiseis entopismos apo afiroumenes monades(cd disketa)kai tha to brei meta prepei na kleiseis telios to pc oxi epanekinisi kai tha douleyei.fisika meta epanekinisi tou pc tha anoikseis kai to kinito allios den to briskei.

 

 

elpizo na boithisa

o kosmos den paei kala telika
Link to comment
Share on other sites

στον υπολογιστη έχω windows mellenium αγγλικα.. και δεν υπαρχει πουθενα η επιλογη αφερουμενεσ μοναδεσ δισκου(στο system --- device manager δεν μου λετε να ψαξω; . στο my computer αναγνωρίζει την κάρτα μνημης του κινητου σαν removable disk αλλα δεν γινεται χειροκινητα καμια μεταφορα δεδομενων έστω και αν το βλεπει.
Link to comment
Share on other sites

το προβλημα λύνεται με την μια αν βγάλεις την memory card και το συνδέσεις. Αλλιώς δεν το βλέπει ως κινητο αλλά ως αποθηκευτικό χώρο. Ίσως βγει αναβαθμιση απο την motorola που να το διορθωνει. Μεχρι τοτε...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kmorfiris (26 Οκτ. 2004 , 15:50)

 

το προβλημα λύνεται με την μια αν βγάλεις την memory card και το συνδέσεις. Αλλιώς δεν το βλέπει ως κινητο αλλά ως αποθηκευτικό χώρο. Ίσως βγει αναβαθμιση απο την motorola που να το διορθωνει. Μεχρι τοτε...

 

 

 

Πράγματι έτσι είναι αυτό ήταν το πρόβλημα. Έχεις δίκιο kmorfiris. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω προβλημα με το προγραμμα οταν του ανοιγω το multimedia explorer δεν μπορω να μεταφερω φωτο στο κινητο και απο το κινητο με τιποτα. Το εχω συνδεσει με usb cable και εχω βγαλει τη καρτα μνημης (κατι το οποιο το βρισκω πολυ σπαστικο). Καμια ιδεα?
Link to comment
Share on other sites

....ρε παιδιά, ίσως είμαι εντελώς άσχετος, αλλά δεν μπορώ με τίποτα να βρω πως κάνει λήψη βίντεο το Ε398... και το manual δεν λέει κουβέντα... :confused: :cry: τι γίνεται ????
steile mou mhnyma :P
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Dalai_Lampa ( 2 Νοέ. 2004 , 23:17)

 

....ρε παιδιά, ίσως είμαι εντελώς άσχετος, αλλά δεν μπορώ με τίποτα να βρω πως κάνει λήψη βίντεο το Ε398... και το manual δεν λέει κουβέντα... :confused: :cry: τι γίνεται ????

 

 

 

lol και παλι lol :lol: :lol: το τηλεφωνάκι που αγορασαμε :whistle: δεν τραβαει βίντεο αλλα μόνο αναπαράγει βίντεο που έχει γραφτεί απο αλλή πηγή :!:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος spartacos ( 3 Νοέ. 2004 , 22:26)

 

lol και παλι lol :lol: :lol: το τηλεφωνάκι που αγορασαμε :whistle: δεν τραβαει βίντεο αλλα μόνο αναπαράγει βίντεο που έχει γραφτεί απο αλλή πηγή :!:

 

 

Το βιβλίο οδηγιών λέει και για λήψη βίντεο...

Αλλά και πάλι όταν το συνδέω με το pc και μεταφέρω στη μνήμη μερικά βιντεάκια... πάω στο τηλέφωνο στα multimedia>video και η λίστα είναι κενή.. τι διάολο γίνεται ??? :wacko:

To ίδιο μου κάνει και με τις φωτογραφίες... μόνο τα mp3 μπορώ να τα δώ...

Mήπως η Μοτορόλα τάχεικάνει ψιλοσκατά με το σόφτγουερ ????

steile mou mhnyma :P
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για συσκευές της Motorola
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...