Jump to content

PC ή MACintosh?


VIDEOMIX
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κανέναν υιό,και μάλιστα χωρίς πρόγραμμα security διοτι μπαίνω σε σωστές διευθύνσεις. Οταν μπαίνω κυρίως σε ξένες, κάτι θα αρπάξω αλλα το αποβάλω με το ad-aware. To mac το έχω για ποιό σοβαρές δουλειές.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 91
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μα ουτε εγω κολλαω απο σελιδες.τα mail μου την κανουν συνεχεια!

MAX POWER 092, ΣΕΛΙΔΑ 92

ΚΡΗΤΙΚΟ BASSΟΚΙΝΗΤΟ MAZDA RX-8

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Αν προσέχεις δεν κολλάς. Γνωστό. Επίσης γνωστό είναι το ότι αν ήταν πιο διαδεδομένα τα mac θα κολλούσαν κι αυτά με την ίδια ευκολία. Απλά επειδή το 95% των χρηστών έχουν PC, και οι ιοί φτιάχνονται για PC.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Να το θεμα που απασχολει τον jeamca και θελω να του πω πως εγω εχω macintosh και ειμαι πολυ ευχαριστημενος και το κυριωτερο, εχει μεγαλη αξια μeταπωλησης το οποιοδιποτε μοντελο, εν αντιθεση μe τα PC'S.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Eπι τι ευκαιρία, θα ήθελα να γράψω την εμπειρία μου απο το mac. Υψηλή ποιότητα, αξιοπιστία και συμβασιμότητα με οτιδίποτε συσκευή το συνδέσεις, δίχως την ανάγκη προγραμμάτων εγκατάστασης. Φοβερό.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Mac εννοείται, ειδικά αν είναι για επαγγελματική χρήση! Εδώ έχω μάκιντος φορητό (υποτίθεται οι φορητοί υστερούν των ντέσκτοπ) και δεν μου χει κολλήσει ποτέ και πάει και μαμιώντας με 1γκίγκαχερτζ και το ντέσκτοπ ώρες ώρες μού' ρχετε να το σπάσω!!! Ά ρα μάκιντος=μονόδρομος (ειδικά για επαγγελματίες)!!

PORSCHE BoxsterS 3.2

Mini CooperS

KAWASAKI ZX10 07 muzzy's full exhaust, PCIII, K&N

Είμαι πλέον ευτυχισμένος.....:D

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Κι εγώ πάντως σαν επαγγελματίας θα μιλήσω και θα πω ότι καμία σχέση από άποψη επιδόσεων τα Mac με τα Pc (τα Mac σαφώς ανώτερα), οπότε αν θέλεις να κάνεις σοβαρή δουλειά, ελαχιστοποιώντας το χρόνο θα θα χρειάζεσαι για να επεξεργάζεσαι βίντεο και φωτογραφίες πούλα το pc και πάρε ένα σοβαρό macintosh.
Όμιλος πινγκ-πονγκ Χαλκίδας: http://www.ping-pong.gr
Link to comment
Share on other sites

Λαθος πιστεύεις....Και μαλιστα η Apple δίνει και μαζι με το λειτουργικό τα developer tools όπου έχει ένα σωρό γλώσσες και περιβάλλον όπου ο προγραμματισμός γίνεται παιχνιδάκι...Κάνε μια βόλτα στο σιτε της και θα καταλάβεις.

 

Και μάλιστα φτιάχνεις και εφάρομαγές που να τρέχουν και σε pc.

MAX POWER 092, ΣΕΛΙΔΑ 92

ΚΡΗΤΙΚΟ BASSΟΚΙΝΗΤΟ MAZDA RX-8

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Με συγχωρείς αλλά τα παιδιά που δουλεύουν σε αυτό το μαγαζί δυστυχώς δεν ξέρουν τι τους γίνεται..!! Κοίτα είμαι χρήστης μακ εδώ και πολύ καιρό..Πίστεψέ με δεν μου έχει λείψει τίποτα απο τα πισι!! Δυστυχώς η rainbow είναι πληγή για τα μακ στην Ελλάδα..

 

Φίλε τα μακ στην Ελλάδα δεν υστερούν στην λειτουργικότητα αλλά στην υποστήριξη απο τη ίδια εταιρία που τα φέρνει..Αλλιώς θα ήταν αρκετά ανεβασμένα..

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος TeRRaN (12 Νοέ. 2004 , 01:00)

 

Δυστυχώς η rainbow είναι πληγή για τα μακ στην Ελλάδα..

 

Αυτό ισχύει. Δυστυχώς είναι από τις χειρότερες αντιπροσωπίες με διαφορά :mad:
Link to comment
Share on other sites

Το μηχάνημα έχει πάρα πολλά να δώσει...Ιδιαίτερα τώρα με το νέο λειτουργικό (64bit) που θα κυκλοφορήσει αρχες 2005 θα δεις τι μπορεί να κάνει αυτο το διαμάντι.!

 

Από ότι κατάλαβα ασχολείσαι με βίντεο και μονταζ...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος SakisPlayer (12 Νοέ. 2004 , 12:41)

 

Τώρα πιά που έχω 3 PC, (τα 2 καινούργια,) ήρθε μάλλον η ώρα για πώληση και μετά αγορά ενός G5. Τι λέτε οι γνώστες;

 

 

File egw eimai xristis kai PC kai mac (exw Powerbook to telelftaio) kai asyzythth mac ektos oti to leitoyrgiko ton PC (windows) sou vgazei thn panagia me thn astatheia tou kai ta kolimata gia logous ilithious einai kai mia megali pligi sto thema tou internet mias kai kollaei tous ious poio grigora apo oti mia poutan.. arwsteies :whistle: se poio palia post kai anaferomai kai ston anthropo pou anoikse afto to thread o anthropos rotage th einai kalitero gia thn douleia tou eno eixe thn apanthsei mprosta sta matia tou (mias kai opws eixe anaferei oi synadelfoi tou doulevan me mac kai kanan oti aftos sto miso xrono kai wraia douleia) :confused: twra giati rwtage enas theos kserei .....isws.

 

Xwris na thelw na se parw sto laimo mou mias kai PC tha exeis pali sou lew poula ta PC pare ena G5 powermac kai anamenai kai to neo mamato leitourgiko (Tiger) pou vgnei sto prwto trimhno tou 05 kai ase ta PCia na perimenoun to petsokomeno pleon Longhorn otan vgei.(mias kai o Bill gia na prolavei hmeromhnies kai thn mac pleon exei arxisei na aferei leitourgeies pou ypotithetai tha eixan ta longhorn)

 

BTW to Tiger to exw dei na doulevei kai kanei papades :lol:

 

ΥΓ. Sygnwmh gia ta greeklish eimai viastikos kai symfwnw me olous to service kai h eksypyrethsh ths rainbow einai tragikh opws kai oi times twn mac sthn ellada opote sou proteinw na ton agoraseis apo germania kalytera.eggyhsh 1+2 xronia pagkosmiws

;) ........ayta .

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...