Jump to content

myphone POLL: Τι σας εκνευρίζει στις συσκευές σας;


Psylos_
 Κοινοποίηση

Τι σας εκνευρίζει στο smartphone σας;  

1.229 members have voted

  1. 1. Τι σας εκνευρίζει στο smartphone σας;

    • Η διάρκεια της μπαταρίας
      488
    • Η φωτεινότητα της οθόνης
      31
    • Η ανάλυση της οθόνης
      16
    • Οι επιδόσεις της συσκευής
      77
    • Ο σχεδιασμός / Η ποιότητα κατασκευής
      38
    • Bugs στο software
      195
    • Δεν είναι αρκετά παραμετροποιήσιμο
      57
    • Δεν έχει user friendly interface
      7
    • Δεν παίρνει πλέον αναβαθμίσεις
      161
    • Άλλο (γράψτε στα σχόλια)
      52
    • Τίποτα, έχω το τέλειο κινητό!
      107
    • Δεν ξέρω / Δεν απαντώ
      0


Recommended Posts

Η ρημάδα η μπαταρία φυσικά, καθώς και η απουσία κάρτας μνήμης...:mad:
GF768, 3210, 3310, GD67, T630, K750, GX29, K510, W200, 5800, 5230, N97, X5pro, C7, 808, LG G, Lumia 820, 1020, 640, J7(2016)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 154
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν παραπονεθω για τη μπαταρια στο Ζ3c θα πεσει φωτια να με καψει!! :lol::lol:

Το μονο που μου εχει λειψει ειναι η fullHD αναλυση καποιες φορες. Α, και μια καλυτερη καμερα....

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα με το OnePlus One που εχω προς το παρον για daily driver, δεν εχω κανενα παραπονο και δεν μου λειπει τιποτα ;)

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Galaxy S6. Η μπαταρία. Μου βγάζει άνετα μια μέρα αλλά μέχρι εκεί. Ευτυχώς που είναι γρήγορη η φόρτιση.
Nokia 6110->Nokia 3310->Ericsson T20e->Nokia 3510i->SE T68i->Panasonic GD87->SE K700->Siemens CX75->SE K750->SE W850->SE K800->SE C702->SE K850->SE C902->SE Yari->SE Satio->Samsung Galaxy S II->HTC One->Nokia Lumia 930->Galaxy S6->Galaxy S7->HTC U11->Oneplus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ξερω οτι δεν θα παιρνει αλλες αναβαθμισεις,αλλα να ειναι καλα το odin....
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Ήμουνα σίγουρος για το αποτέλεσμα προτού ψηφίσω. Τα bugs διορθώνονται, και η τελευταία έκδοση λογισμικού δεν σημαίνει πάντα ότι είναι η καλύτερη... η μπαταρία όμως χαντακώνει πολλές συσκευές, και ειδικά όταν δεν μπορεί να αλλάξει εύκολα (ενσωματωμένη) αποτελεί βασικό πρόβλημα! Πρέπει επιτέλους να μπουν στα κινητά εξελιγμένες μπαταρίες που να φορτίζουν γρήγορα και να διαρκούν πολύ. Edited by Conception
Link to comment
Share on other sites

To bloatware φυσικα, που αν ειναι δυνατον δεν ειναι στις πιθανες απαντησεις :lol::lol::lol::lol:

Ψηφισα οτι εχω το τελειο κινητο (ΝΟΤΕ4) αλλα αυτο μονο διοτι ξηλωσα τις αηδιες της σαμσουνγκ και εβαλα custom rom

Link to comment
Share on other sites

Αν χρησιμοποιούσα ακόμα το SIII μου θα έγραφα πολλά όπως διάρκεια μπαταρίας, λαγκ, δεν παίρνει πια αναβαθμίσεις και ποιότητα κατασκευής. Με το S6 edge δεν έχω τέτοια παράπονα. Εκτός από το ότι δεν είναι τόσο παραμετροποιήσιμο όσο το 3ων ετών και SIII. Για να βελτιώσουν την ταχύτητα του Touchwiz αφαίρεσαν πολλές επιλογές. Ακόμα και το stock ξυπνητήρι είχε περισσότερες και μερικές ήταν πολύ χρήσιμες κιόλας.

 

Η μπαταρία δεν με έχει προδώσει ακόμα, αλλά όπως είναι φυσικό είναι ένας τομέας που όσο και και έχεις, περισσότερη διάρκεια είναι πάντα καλύτερη.

Link to comment
Share on other sites

Bugs στο software και έλλειψη micro sd. Την καλύπτω με 32gb που έχω αλλά και πάλι καλό είναι να υπάρχει.
Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει μου διαμαρτύρονται κάποιοι για έλλειψη sd, ράδιο κτλ. Όταν αγόραζαν δεν τους ενοχλούσαν αυτές οι ελλείψεις? Όταν θυματοποιήστε μόνοι σας, έχετε την απαίτηση οι εταιρείες να εισακούσουν τις επιθυμίες σας? Ε ρε "μέταλλο και γυαλι" @ 800€ που χρειάζεστε....

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=5479&dateline=1263640289

get a life...

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που με ενοχλεί λίγο είναι η διάρκεια της μπαταρίας. Κατά τα άλλα, αστέρι το Note 2!
Link to comment
Share on other sites

Πάνω από όλα μπαταρία!! Θέλω να έχει τουλάχιστον ικανοποιητική απόδοση και να βγάζει τουλάχιστον 1 μέρα με φουλ χρήση.

Ελάχιστα με ενδιαφέρουν αναβαθμίσεις και εκδόσεις γενικά παρά μόνο αν έχει κάποιο θέμα η συσκευή και λυθεί με update...

Link to comment
Share on other sites

Lenovo a806 ένα χρόνο μετά με πειράζουν ακόμη ότι και στην αρχή της χρήσης,

1. Φωτεινότητα οθόνης, κυρίως στον ήλιο, επιεικώς απαράδεκτη

2. Ανάλυση οθόνης, με 291 ppi είναι σε χαμηλά επίπεδα

3. Δεν παίρνει αναβαθμίσεις

"Η επανάσταση δεν είναι ένα φρούτο που θα πέσει όταν είναι ώριμο. Πρέπει να κουνήσουμε το δέντρο για να το κάνουμε να πέσει."

Ernesto "Che" Guevara

Link to comment
Share on other sites

Πέρα από το κλασικό πρόβλημα με την αδυναμία της οθόνης υπό το πλούσιο ελληνικό φως(ήλιος), μου τη σπάει η απουσία notification led. Τόσο πολύ κοστίζει ένα λαμπάκι τέλος πάντων???
Nubia M2. LeEco Le pro1 x800 US 5.5.011s official stable (CrisBal) . Cubot Max MT6753 3GB ram/ 32GB, android 6.0, Xiaomi mi10 lite 5G
Link to comment
Share on other sites

Το ότι είναι πολύ λεπτό και σε συνδυασμό με το γυαλί πίσω το κάνει να γλιστράει πολύ εύκολα από το χέρι... Z3+...
I fly with ASICS DynaFlyte 2
Link to comment
Share on other sites

galaxy s6 Που για μενα ισως να μην ειναι το τελειο,ομως ειναι το καλυτερο τηλεφωνο του 15,για μενα φυσικα.

με μονη διαμαρτυρια ισως στην μπαταρια,που ευτυχως δεν υστερει σε σχεση με τον ανταγωνισμο που παιζει αυτη τη στιγμη,δε μιλαω για κινεζικα.

αν ειχε αυτονομια z3-g2 δε θα το αλλαζα με τιποτα,οταν φυσικα βγει ο αντικαταστατης του.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

To bloatware φυσικα, που αν ειναι δυνατον δεν ειναι στις πιθανες απαντησεις :lol::lol::lol::lol:

Ψηφισα οτι εχω το τελειο κινητο (ΝΟΤΕ4) αλλα αυτο μονο διοτι ξηλωσα τις αηδιες της σαμσουνγκ και εβαλα custom rom

χαχαχα έχεις δίκιο...εγώ το συνήθισα πια! Εξάλλου, και stock android να πάρεις, πάλι υπάρχουν εφαρμογές τις google που δεν σε αφήνει να τις απεγκαταστήσεις, αλλά τουλάχιστον απενεργοποιούνται.

Link to comment
Share on other sites

Το ότι δεν υπάρχει στην πραγματικότητα multitasking, οι εφαρμογές μπαίνουν σε freeze στο backround, σε αντίθεση με symbian όπου γίνονταν όλα ταυτόχρονα στο παρασκήνιο.
Symbian, Die hard
Link to comment
Share on other sites

Ελλειψη radio, micro sd και καποια - μικρα - bugs στο software. Τιποτα απο ολα αυτα δε με χαλαεο πολυ αλλα αν τα ειχα θα ηταν τελειο. Το προβλημα της μπαταριας το ελυσα με την eχtended στο alpha μου. :)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...