Jump to content

MP3 players (τιμές, συγκρίσεις, εντυπώσεις και mini-FAQ)


teorizo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

θα ήθελα να μου πρότεινετε ένα καλό mp3 player εώς 100 ευρώ!

 

http://www.e-shop.gr/images/PER/PER.661135.jpg

 

CREATIVE ZEN V 2GB BLACK

 

95.00 €

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μηπως ξερει κανεις να μου πει που μπορω να βρω το φ8ηνοτερο ipod nano 4gb 2nd generation ?????

 

thanks... :D

 

Κοίταξε στο Skroutz και θα σου βγάλει διάφορες τιμές...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

http://www.e-shop.gr/images/PER/PER.661135.jpg

 

CREATIVE ZEN V 2GB BLACK

 

95.00 €

και εγώ κάτι τέτοιο σκεφτόμουν.Είναι για τον αδερφό μου βασικά!:rolleyes:Από ηχητική ποιότητα γνωρίζει κανείς?

Link to comment
Share on other sites

και εγώ κάτι τέτοιο σκεφτόμουν.Είναι για τον αδερφό μου βασικά!:rolleyes:Από ηχητική ποιότητα γνωρίζει κανείς?

ολα τα cerative που εχω δοκιμασει τα "σπανε" :music: επισης να διαλεξεις κατι σε μαρκα και μην πεσεις στην παγιδα {φτηνο-πολλα gb} γιατι απο ακουστικοτητα χανουν παρα πολυ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω κ εγώ κάτι.Υπάρχει mp3 που να έχει

Προαιρετικά να παίρνει κανονικές μπαταρίες

να έχει noise canceling

υποδοχή sd κάρτας

 

Ενώ θέλω να έχει 2gb

πολύ καλή ακουστική

ράδιο

μεγάλη αυτονομία

 

Μέχρι 150 ευρώ

Ευχαριστώ:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

My wii number 4822 3681 2073 0582

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, είδα στο ipod video ένος φίλου μου ότι είχε smart playlists... Γίνεται αυτό και στο 2nd gen nano μου;

 

Φυσικά... ;)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά... ;)

Πως; :confused:

Διάβασα στο smartplaylists.com αλλά αυτό που δεν βλέπω πουθενά είναι πως θα αφήσω την smart playlist κενή στο pc ώστε να την κάνω να ασχολείται μόνο με τα δεδομένα του ipod και να μην προσπαθεί να κάνει sync μόνη της.

Link to comment
Share on other sites

Πως; :confused:

Διάβασα στο smartplaylists.com αλλά αυτό που δεν βλέπω πουθενά είναι πως θα αφήσω την smart playlist κενή στο pc ώστε να την κάνω να ασχολείται μόνο με τα δεδομένα του ipod και να μην προσπαθεί να κάνει sync μόνη της.

 

Να και ένα σχετικό χρήσιμο site

http://www.smartplaylists.com/

 

Κάπως έτσι. :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows CE; PPC; 480x640) Opera 8.60 [en])

 

δεν με βοηθας πολύ ρε veco... το λινκ το δα, το πως την αφήνω κενή στο pc ωστε να μην περάσει songs ρώτησα...

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows CE; PPC; 480x640) Opera 8.60 [en])

 

δεν με βοηθας πολύ ρε veco... το λινκ το δα, το πως την αφήνω κενή στο pc ωστε να μην περάσει songs ρώτησα...

 

Δε μας λες τι ακριβώς προσπαθείς να πετύχεις να σου πούμε πως θα το κάνεις;

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να έχω στο nano μου smart playlists, (δηλαδή recently added, most played, top rated) αλλά να βασίζονται στα τραγούδια του ipod, να μην κάνουν sync τα τραγούδια του pc τα οποία ικανοποιούν τα κριτήρια των smart playlists. Και προσπαθώ να δω πως θα το κάνω αυτό...
Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω ότι τα τραγούδια τα βάζεις στο iPod μέσω κάποιων άλλων playlists. Για αυτό που θες να κάνεις εγώ έχω βρει την εξής απλή λύση:

 

Ας υποθέσουμε ότι οι κανονικές playlists που χρησιμοποιείς για να περνάς τραγούδια στο iPod είναι η Α και Β. Φτιάχνεις ένα folder στο iTunes και βάζεις τις playlists εκεί μέσα. Κάνοντάς το αυτό, στο παράθυρο που επιλέγεις ποιές playlists θα συγχρονίζονται δεν αλλάζει τίποτα. Μπορείς όμως μετά να πας στα smart playlists σου, να κάνεις δεξί, edit smart playlist και να προσθέσεις τον κανόνα

Playlist is -το όνομα του folder μέσα στο οποίο έβαλες τις Α και Β-.

 

Οπότε το smart playlist θα υπολογίζει μόνο τα τραγούδια που είναι μέσα στο folder, δλδ στo iPod. Αν θες να πειράξεις τις ήδη υπάρχουσες top rated κλπ μπορείς, αλλά εγώ έχω κάνει νέες.

 

Το μόνο που πρέπει να προσέχεις μετά είναι ότι, αν φτιάξεις μια νέα (κανονική) playlist, και θες να συμπεριληφθεί και αυτή σε αυτές τις νέες smart playlists, θα πρέπει να τη σύρεις στο folder αυτό, δεν θα αρκεί ο συγχρονισμός και μόνο.

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω ότι τα τραγούδια τα βάζεις στο iPod μέσω κάποιων άλλων playlists. Για αυτό που θες να κάνεις εγώ έχω βρει την εξής απλή λύση:

 

Ας υποθέσουμε ότι οι κανονικές playlists που χρησιμοποιείς για να περνάς τραγούδια στο iPod είναι η Α και Β. Φτιάχνεις ένα folder στο iTunes και βάζεις τις playlists εκεί μέσα. Κάνοντάς το αυτό, στο παράθυρο που επιλέγεις ποιές playlists θα συγχρονίζονται δεν αλλάζει τίποτα. Μπορείς όμως μετά να πας στα smart playlists σου, να κάνεις δεξί, edit smart playlist και να προσθέσεις τον κανόνα

Playlist is -το όνομα του folder μέσα στο οποίο έβαλες τις Α και Β-.

 

Οπότε το smart playlist θα υπολογίζει μόνο τα τραγούδια που είναι μέσα στο folder, δλδ στo iPod. Αν θες να πειράξεις τις ήδη υπάρχουσες top rated κλπ μπορείς, αλλά εγώ έχω κάνει νέες.

 

Το μόνο που πρέπει να προσέχεις μετά είναι ότι, αν φτιάξεις μια νέα (κανονική) playlist, και θες να συμπεριληφθεί και αυτή σε αυτές τις νέες smart playlists, θα πρέπει να τη σύρεις στο folder αυτό, δεν θα αρκεί ο συγχρονισμός και μόνο.

Love you απλά :O:p

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, αυτό πώς σας φαίνεται;Επίσης,με το sonicstage τι παίζει;

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2341132752233.jpg

 

Rocky Balboa-The Italian Stallion

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, αυτό πώς σας φαίνεται;Επίσης,με το sonicstage τι παίζει;

Πολυ ακριβο για την χωρητικοτητα του! σε αυτα τα λεφτα παρε καλυτερα κατι σε i-pod η creative! :music:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πως βάζουμε τράγουδια στο nano;:blink: Έβαλα μερικά, αλλά όταν το ανοίγω που πρέπει να πάω για να τα ακούσω; Δεν έκανα φάκελο για mp3, αλλά έβαλα τα τραγούδια μολίς το άνοιξα δίπλα από τους άλλους φακέλους. Που πάω για να τα παίξει;:confused:
Link to comment
Share on other sites

Από το αρχικό μενού του, πας στο Music. Απ'όπου κι αν είσαι μπορείς να πας στο αρχικό μενού αν κρατήσεις πατημένο για 3 δευτερόλεπτα το πλήκτρο Menu.
Link to comment
Share on other sites

Από το αρχικό μενού του, πας στο Music. Απ'όπου κι αν είσαι μπορείς να πας στο αρχικό μενού αν κρατήσεις πατημένο για 3 δευτερόλεπτα το πλήκτρο Menu.

Πήγα στο Music, αλλά δεν μου έχει τα τραγούδια. Μόνο ΕΠΙΛΟΓΕΣ που μπαίνω μέσα και δεν έχει τίποτε. Πρέπει να κατεβάσω το iTunes για να βάλω τα τραγούδια;:confused:

 

Edit: Κατέβασα, το iTunes και τα ανοίγει. Του έκανα και αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Τα τραγούδια δεν τα ρίχνεις χύμα, θες το iTunes ή κάποιο αντίστοιχο πρόγραμμα.

Δες περισσότερα εδώ: http://www.apple.com/support/ipod101/tunes/

Link to comment
Share on other sites

αν εχει κανεις το samsung YP-K5..

ας αναφερει πως ακουγονται τα ηχεια του, συγκριτικα με W800/N70/5300 η οποιο αλλο κντ θελει.. ΤΗΝΧ

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | Nokia 3210 4G (2024) | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...