Jump to content

MP3 players (τιμές, συγκρίσεις, εντυπώσεις και mini-FAQ)


teorizo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα εδω και καμια ωρα το εχω παρει και ειναι καταπληκτικο καλα ακουγεται και ειναι πολυ πολυ μικρο το βραδακι θα περασω και μουσικη και video.

αντε με γεια μου :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μου ηρθε κι εμενα το Creative Zen V Plus σημερα....

ειναι απιστευτο πως ενα τοσο μικρο mp3 player εχει μνημη 8 gb...

θα το δουλεψω και θα σας εχω review...

αυτο που με χαλασε ηδη ειναι οτι δεν εχει φορτιστη πριζας στο πακετο. παρα μονο απο pc..

πρεπει να παρεις ξεχωριστο mini-usb....

(αν βαλω απο αλλη συσκευη θα εχω προβλημα;;;)

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

μου ηρθε κι εμενα το Creative Zen V Plus σημερα....

ειναι απιστευτο πως ενα τοσο μικρο mp3 player εχει μνημη 8 gb...

θα το δουλεψω και θα σας εχω review...

αυτο που με χαλασε ηδη ειναι οτι δεν εχει φορτιστη πριζας στο πακετο. παρα μονο απο pc..

πρεπει να παρεις ξεχωριστο mini-usb....

(αν βαλω απο αλλη συσκευη θα εχω προβλημα;;;)

 

πως το φορτισες εμενα δεν φορτιζει το συνδεσα με το pc αλλα τιποτα

τι να κανω;;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

περασες το λογισμικο στην αρχη;;;

αν και δε φανταζομαι να παιζει ρολο.....

κατεβασε το αριστερο πλαινο πληκτο προς τα κατω και δες αν πανω δεξια στην οθονη υπαρχει το αντιστοιχο σημαδι..

 

αν δε σου δουλεψει ή αν θελεις κατι αλλο , ελα σε pm...να μην το κανουμε chat εδω και μας κραξουνε....

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

λοιπον.....το εχω full φορτισμενο και το δοκιμαζω εδω και κανα μισαωρο...

Θετικα

1)απιστευτα μικρο

2)παρα μα παρα πολλες επιλογες

3)αψογο radio

4)καλα ακουστικα

5)video εχει αλλα η μικρη οθονη δεν ξερω κατα ποσο θα με βολεψει..

 

Αρνητικα

1)λιγο ζορι με το joystick

2)δεν ξαναειχα mp3 player στο παρελθον αλλα ο ηχος του δε με ενθουσιασε...δεν ξερω τι περιμενα.....σε ολα τα tests διαβασα κορυφαιες κριτικες για την αποδοση του οποτε παιζει και να ειμαι βλαμμενος εγω....

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

ε οχι κ βλαμμενος εκτος αν ειμαστε κι οι 2!:lol:

 

ουτε κ εμενα με ενθουσιασε (πολυ flat ηχος), το πηρα δωρο στον αδερφο μου επειδη ηθελε κατι μικρο για να ακουει που και που. παρεπιμπτοντως μετα απο 1μηνα που το χει του χαλασε!! κουφο! το βαλε να φορτισει στο pc μια μερα και δεν ξανανοιξε! τωρα το στειλε πισω και περιμενει να δει τι θα γινει...

 

εγω ,τελειως κατα τυχη, πετυχα μια τρελη ευκαιρια στο ραδιοαθηναι!! Το cowon iaudio x5 20 gb απο 300 ευρω 150 !!!! και το πηρα! μπορω να πω οτι ειναι οτι ακριβως χρειαζομουνα κ ηθελα. ειναι ums και δε διαβαζει id3tags (παρα μονο οταν παιζει το τραγουδι) γεγονος που κανει ακομη πιο ευκολα τα πραγματα στη μεταφορα και αρχειοθετηση. ο ηχος εχει απειρα μπασσα, πραγμα που μπορει να δυσαρεστησει μερικους, αλλα με το custom eq ολα λυνονται. και παιζει και flac (λογω μνημης μονο ενα συγκροτημα εχω σε flac).

 

παντως σε σχεση με το iriver h10 δεν παιζεται. το X5 εχει πολυ πιο καθαρο ηχο. αλλα με το καινουριο iriver e10 ειναι πανω κατω τα ιδια σε ποιοτητα ηχου.

Link to comment
Share on other sites

τοτε γιατι γραφουν ολοι στο net για την αψογη πιστοτητα στην αναπαραγωγη mp3 και οτι μονο με το Ipod μπορει να συγκριθει κτλ κτλ....;;;πλακα μας κανουν;;;

πχ δες αυτο http://reviews.cnet.com/4323-6532_7-6509080.html?tag=txt

και αυτο http://www.itreviews.co.uk/hardware/h1036.htm (κατω κατω γραφει Sound quality is excellent, better (if possible) than a lot of other players we've looked at recently.)

οπου και να ψαξεις τα καλυτερα λενε....αρχιζω και σκεφτομαι σοβαρα το ενδεχομενο να ειμαι βλαμμενο...

 

 

σε σχεση με το iriver και το iaudio πως θα το χαρακτηριζες;;;;

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

τοτε γιατι γραφουν ολοι στο net για την αψογη πιστοτητα στην αναπαραγωγη mp3 και οτι μονο με το Ipod μπορει να συγκριθει κτλ κτλ....;;;πλακα μας κανουν;;;

πχ δες αυτο http://reviews.cnet.com/4323-6532_7-6509080.html?tag=txt

και αυτο http://www.itreviews.co.uk/hardware/h1036.htm (κατω κατω γραφει Sound quality is excellent, better (if possible) than a lot of other players we've looked at recently.)

οπου και να ψαξεις τα καλυτερα λενε....αρχιζω και σκεφτομαι σοβαρα το ενδεχομενο να ειμαι βλαμμενο...

 

 

σε σχεση με το iriver και το iaudio πως θα το χαρακτηριζες;;;;

 

κοιτα εχω ειχα βρει αλλα reviews που ειχαν σαν καλυτερη ποιοτητα ηχου την sony, cowon, iriver κ τελευταια τα ipod. το θεμα ειναι οτι εσυ θα ακους κ εσενα τι σ'αρεσει. ασε τον καθενα να λεει οτι θελει.

σε σχεση με ολα τα mp3 που χω ακουσει μ'αρεσε πιο πολυ το iaudio x5 κ το iriver e10. ειχαν πολλα μπασσα και ο ηχος δεν παραμορφωνε καθολου ακομη κ σε μεγαλη ενταση.

αυτο που σου προτεινω ειναι να παρεις καινουρια καλα ακουστικα. θα ακουσεις ΤΕΡΑΣΤΙΑ διαφορα. δωσε τουλαχιστον 30-40 ευρω. αν μπορεις φυσικα δωσε παραπανω.

Link to comment
Share on other sites

λες ;;;

ειχα στο μυαλο μου να παρω κατι καλο πχ τα ETYMOTIC ER6i (κοντα στο 100 € απο το ebay) αλλα το φοβηθηκα γιατι δεν ηξερα αν θα ειχε τοσο μεγαλη διαφορα στον ηχο....

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

ολα οκ το πηγα και μου το αλλαξε στην αρχη ξερεται ...

αλλα μετα οκ και ειναι μια χαρα αυτο εχο περασει και πραμα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

λες ;;;

ειχα στο μυαλο μου να παρω κατι καλο πχ τα ETYMOTIC ER6i (κοντα στο 100 € απο το ebay) αλλα το φοβηθηκα γιατι δεν ηξερα αν θα ειχε τοσο μεγαλη διαφορα στον ηχο....

 

εμενα αυτα που χουν στο πακετο σε συγκριση με κατι sennheiser που χω ακουγεται τεραστια διαφορα στο Χ5. πολυ καθαρος ηχος και ακουγονται τα μπασσα κ δε χρειαζεται να προσθετω εγω απ'το mp3.

εξαλλου κ να τα παρεις δε νομιζω να πανε χαμενα, αν και πιστευω οτι θα ακουσεις μεγαλη διαφορα. ο ηχος της creative δεν ειναι κακος, απλα λειπουν μπασσα.

Link to comment
Share on other sites

οποτε,δικη σου εισηγηση ειναι να αλλαξω ακουστικα....γιατι σκεφτομουν μεχρι και να το πουλησω και να παρω κατι αλλο....

ποια ακουστικα να παρω;;;εχεις κανα μοντελο στο μυαλο σου;;;;μεχρι 50 ευρω να τα δωσω αν ειναι να δω διαφορα....

ο ηχος στο creative μου κανει λιγο "ξερος",,,,σκαει το drum-kit και ακουγεται σαν τακουνι ρε γαμωτο.....

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

οποτε,δικη σου εισηγηση ειναι να αλλαξω ακουστικα....γιατι σκεφτομουν μεχρι και να το πουλησω και να παρω κατι αλλο....

ποια ακουστικα να παρω;;;εχεις κανα μοντελο στο μυαλο σου;;;;μεχρι 50 ευρω να τα δωσω αν ειναι να δω διαφορα....

ο ηχος στο creative μου κανει λιγο "ξερος",,,,σκαει το drum-kit και ακουγεται σαν τακουνι ρε γαμωτο.....

sennheiser cx300 :)

Link to comment
Share on other sites

εψαξα για ακουστικα και κατεληξα στα

1)SENNHEISER MX-90 (44 ευρω)

2)Etymotic Inc. ER-6i και (κανα 100αρι απο ebay)

3)Shure E2c (κοντα στα 80 απο ebay)

 

αξιζει τον κοπο να τα δωσω;;;

ξαναδιαβασα κριτικες για το creative zen v plus και ολοι λενε τι καλο που ειναι και ποσο καλο ηχο εχει κτλ κτλ κτλ....

 

λες να περασω αυριο απο τον Nακα να δω τα SENNHEISER....ξερει κανεις αν μπορω να τα δοκιμασω επι τοπου;;;

να παρω δηλαδη μαζι μου τον player και να δω πως παιζουν...

thanx...

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

Δε χάνεις τίποτα :)

 

Πάντως να έχεις υπ'όψιν σου ότι όλα τα in-ear ακουστικά πρέπει να κάνουν άριστη εφαρμογή στο αυτί σου αλλιώς ακούγονται πολύ χειρότερα. Εγώ που μάλλον έχω πρόβλημα στον τομέα αυτό (λολ) έτσι την πάτησα και με τα Sony τα 71S και μετα Shure 2c. Αν ταιριάζουν όλοι λένε πόσο τέλεια είναι βέβαια.

Link to comment
Share on other sites

εψαξα για ακουστικα και κατεληξα στα

1)SENNHEISER MX-90 (44 ευρω)

2)Etymotic Inc. ER-6i και (κανα 100αρι απο ebay)

3)Shure E2c (κοντα στα 80 απο ebay)

 

αξιζει τον κοπο να τα δωσω;;;

ξαναδιαβασα κριτικες για το creative zen v plus και ολοι λενε τι καλο που ειναι και ποσο καλο ηχο εχει κτλ κτλ κτλ....

 

λες να περασω αυριο απο τον Nακα να δω τα SENNHEISER....ξερει κανεις αν μπορω να τα δοκιμασω επι τοπου;;;

να παρω δηλαδη μαζι μου τον player και να δω πως παιζουν...

thanx...

 

τα 2α παντως φαινονται παρα πολυ καλα..και ετοιμα να σου προσφερουν δυνατο κ καλο ηχο..:)

Link to comment
Share on other sites

οντως οπως λεει ο stereo προσεξε με τα in-ear, σκεψου οτι ναι πραγματικα σαν ωτοασπιδα (βουλωνει το αυτι) κ πρεπει να εφαρμοζει τελεια. απ'τα ακουστικα που αναφερες ολα καλα ειναι. εγω βρισκω πιο βολικα τα neckband η που απλα καλυπτουν το αυτι. εχω κ κατι φτηνα koss in-ear.

 

ο αδερφος μου τωρα που του δωσα το iriver ειπε οτι εχει πολυ καλυτερο ηχο απο το creative. εχει πιο πολυ ογκο κ βαθος, νομιζω οτι αυτο θες κ εσυ.

 

και κατι ακομη για τα cx300

http://iaudiophile.net/forums/showthread.php?p=101698

Link to comment
Share on other sites

παιδια,ξερει κανεις καταστημα στη Θεσσαλονικη οπου να μπορω να δοκιμασω διαφορα mp3 player?

δε μιλω μονο για interface αλλα και τον ηχο τους....

μαλλον θα το πουλησω το creative...εκτος αν με ακουστικα αλλαξει τοσο ο ηχος και ικανοποιηθω....

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

τοσο χαλια ειναι; :confused:

δεν εχεις απο καπου αλλα ακουστικα; ή εστω μια αλλη πηγη για να βαλεις τα ακουστικα της συσκευασιας να δεις πως ακουγονται. πχ σε ηχοσυστημα.

τι να πεις...

 

@karx δε φαινεται τιποτα στο λινκ, μηπως πρεπει να εισαι μελος; τι ακριβως λενε για τα ψευτικα cx300;

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα στο pc(οπου επαιζαν σαφως καλυτερα) αν και φανταζομαι οτι δεν ειναι συσκευες συγκρισιμες.....

 

 

btw βρηκα αυτο "The included earbuds aren't bad, equivalent to or a tad better than Apple's pack-ins, though because of their single driver-design the bass response is, of course, limited. Higher grade headphones, like Creative's own Zen Aurvana in-ear ear buds (review coming soon) will reveal a great deal more of the V Plus' output range."

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

 

@karx δε φαινεται τιποτα στο λινκ, μηπως πρεπει να εισαι μελος; τι ακριβως λενε για τα ψευτικα cx300;

 

οχι δε χρειαζεται να σαι μελος, ουτε κ γω ειμαι. απλα εχει καποιες φωτο που δειχνει τις διαφορες μεταξυ original k fake cx300

μπες εδω http://www.iaudiophile.net/news.php κ ειναι τριτη ειδηση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...