Jump to content

MP3 players (τιμές, συγκρίσεις, εντυπώσεις και mini-FAQ)


teorizo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξέρει ξέρει. :)

Όχι όσα ξέρει για τα iPod αλλά ξέρει όσα χρειάζεται. Κυρίως το ότι το συγκεκριμένο μοντέλο έχει καταργηθεί εδώ και μήνες και στο ebay νέο το βρίσκεις με 120 Ε. Παρ'όλα αυτά όταν το είχα δει μου είχε φανεί ψιλοτίμιο και καλή κατασκευή, αλλά για τα λεφτά που έκανε τότε καινούριο, δε θα το αγόραζα με τίποτα. Γιατί ακόμα και αν αφήσεις τις καθαρά προσωπικές μου προτιμήσεις στην άκρη (δηλαδή το θέμα διαχείριση με drag and drop, μία μέθοδος στην οποία αδυνατώ να επιστρέψω, καθώς και το θέμα των πλήκτρων χειρισμού), έκρινα ότι είχε πολύ μικρή οθόνη και πολύ μεγάλες διαστάσεις. 1.8 ιντσες οθόνη ίσως να αντέχεται για φωτογραφίες αλλά για video πολύ δύσκολα (για σύγκριση, το nano έχει 1.5", το iPod 2,5" και το zune 3"). Και οι συνολικές διαστάσεις του είναι μεγαλύτερες του iPod. Τότε δε, κόστιζε σχεδόν όσο και ένα iPod οπότε δε δυσκολεύτηκα πολύ στο να σχηματίσω άποψη.

Προσωπική πάντα οπότε μην πέσετε να με φάτε τώρα :)

 

Καλό μήνα!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ipod 10.4x6.09x1.09 cm

J70 10x6.2x1.6 cm

 

Δεν είναι και τεράστιες οι διαφορές αλλά όταν βάζεις ενσωματωμένο

ραδιόφωνο, μικρόφωνο και άλλες λειτουργίες τις οποίες δεν έχει

το ipod λες χαλάλει το μέγεθος.

 

Και όσο αναφορά την τιμή, την ποιότητα κατασκευής και τα

περιεχόμενα του πακέτου αγοράς πιστεύω πως είναι λογική.

Βάλε πόσο είναι να τα πάρεις όλα αυτά για το ipod...

:)

Καλό Μήνα!

 

@Muck Smith

Άλλαξα θύρα στον εξωτερικό και όλα οκ!

;)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Γι'αυτό είπα προσωπική άποψη. Εγώ προτίμησα τον τρόπο διαχείρισης iPod/iTunes και το μέγεθος (50% παραπάνω στο πάχος και 50% μικρότερο εμβαδό οθόνης δεν είναι αμελητέο) σε σχέση με το μικρόφωνο και το ραδιόφωνο που δε με ενδιαφέρουν καθόλου. Καταλαβαίνω όμως ότι εάν με ενδιέφεραν, τα κριτήριά μου θα ήταν σαφώς διαφορετικά.
Link to comment
Share on other sites

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

re paidia mipos mporeite na mou proteinete kati. eho to ZEN NANO PLUS sta 512 (kerdismeno sto tavli :lol: ) kai skeftomai na paro kati antoistiho sto 1giga kathos den hreiazomai parapano kai den me noiazei oute to radiofono (an ehei kalos) oute i eghromi othoni. sto t3 eihe mia sugkrisi me mp3 kai eihe to samsung YP-U2 sta 99 euro kai to PHILIPS GOGEAR SA1335 sta 120. vasika me endiaferei i poiotita kai i entasi tou ihou, na vazo drag and drope ta mp3 kai i endotsepia :lol: hrisi kathos allazo suneheia tragouida kai den thelo na vgazo kathe ligo to mp3 apo tin tsepi. mi mou peite na pao na xanaagoraso to nao plus :p. thanks

[sigpic][/sigpic]

I Am, by any practical defintion of the words, foolproof and incapable of error. - HAL9000

Link to comment
Share on other sites

re paidia mipos mporeite na mou proteinete kati. eho to ZEN NANO PLUS sta 512 (kerdismeno sto tavli :lol: ) kai skeftomai na paro kati antoistiho sto 1giga kathos den hreiazomai parapano kai den me noiazei oute to radiofono (an ehei kalos) oute i eghromi othoni. sto t3 eihe mia sugkrisi me mp3 kai eihe to samsung YP-U2 sta 99 euro kai to PHILIPS GOGEAR SA1335 sta 120. vasika me endiaferei i poiotita kai i entasi tou ihou, na vazo drag and drope ta mp3 kai i endotsepia :lol: hrisi kathos allazo suneheia tragouida kai den thelo na vgazo kathe ligo to mp3 apo tin tsepi. mi mou peite na pao na xanaagoraso to nao plus :p. thanks

 

Nα πας να ξαναγοράσεις το nano plus.

 

Εναλλακτικά, να ξανακερδίσεις στο τάβλι :p

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Nα πας να ξαναγοράσεις το nano plus.

 

Εναλλακτικά, να ξανακερδίσεις στο τάβλι :p

 

:lol: mallon tha po ston filo mou na paei na to agorasei sto 1 giga, eheis dikio

[sigpic][/sigpic]

I Am, by any practical defintion of the words, foolproof and incapable of error. - HAL9000

Link to comment
Share on other sites

Και μετά μου λέτε γιατί θεωρώ το Zune αποτυχία μέτριο.

Zune not supporting mass storage mode... supports only tag based storage system (will not appear as drive) (1, 2).

 

Εκτός του ότι όσοι προτιμούν το drag and drop το ξέχασαν ήδη, τι, θα έχω μαζί μου ένα φορητό 30άρη δίσκο και δεν θα μπορώ να τον χρησιμοποιήσω για μεταφορά αρχείων; Λαμπρά!

Link to comment
Share on other sites

Απ'ότι είδα στο Palm φόρουμ σού έχει απαντήσει ο φίλος xpan.

Ρώτησε εκεί και για το αν αξίζει σαν palm μηχάνημα και θα έχεις πλήρη εικόνα.

 

Δεν νομίζω να βρεις κάποιον περισσότερο καταρτισμένο από τους palmάδες δίπλα :D

 

Επιστροφή στα mp3, τι λέγαμε λοιπόν?

ρωτησα και εκει,

αφου εκει ανηκω..

σαν palm μηχανημα το ξερω..

σαν mp3 με ενδιαφερε..

μου απαντησαν..

ευχαριστω πολυ..

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | Kenwood DP-2050 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | Nokia 3210 4G (2024) | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Και μετά μου λέτε γιατί θεωρώ το Zune αποτυχία μέτριο.

Zune not supporting mass storage mode... supports only tag based storage system (will not appear as drive) (1, 2).

 

Εκτός του ότι όσοι προτιμούν το drag and drop το ξέχασαν ήδη, τι, θα έχω μαζί μου ένα φορητό 30άρη δίσκο και δεν θα μπορώ να τον χρησιμοποιήσω για μεταφορά αρχείων; Λαμπρά!

 

 

Πω πω στέρεο ευτυχώς που ΔΕΝ το πήρα ευτυχώς! :D :lol: :p

Όχι πως θα το έπαιρνα και τώρα σύντομα ίσως ήταν δώρο ενηλικίωσης

το 2008 :lol: :lol: :lol:

Όσο χρησιμοποιώ το Samsung τόσο δικαιώνεται η επιλογή μου!

Να σε καλά Muck Smith!

:)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

παιδια για ακουστικα σχετικα φτηνα τι προτεινετε?οχι ψειρες!!

απο αυτα τα μεγαλα μωρε..σαν των dj..(το στυλ)..

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει ξέρει. :)

Όχι όσα ξέρει για τα iPod αλλά ξέρει όσα χρειάζεται. Κυρίως το ότι το συγκεκριμένο μοντέλο έχει καταργηθεί εδώ και μήνες και στο ebay νέο το βρίσκεις με 120 Ε. Παρ'όλα αυτά όταν το είχα δει μου είχε φανεί ψιλοτίμιο και καλή κατασκευή, αλλά για τα λεφτά που έκανε τότε καινούριο, δε θα το αγόραζα με τίποτα. Γιατί ακόμα και αν αφήσεις τις καθαρά προσωπικές μου προτιμήσεις στην άκρη (δηλαδή το θέμα διαχείριση με drag and drop, μία μέθοδος στην οποία αδυνατώ να επιστρέψω, καθώς και το θέμα των πλήκτρων χειρισμού), έκρινα ότι είχε πολύ μικρή οθόνη και πολύ μεγάλες διαστάσεις. 1.8 ιντσες οθόνη ίσως να αντέχεται για φωτογραφίες αλλά για video πολύ δύσκολα (για σύγκριση, το nano έχει 1.5", το iPod 2,5" και το zune 3"). Και οι συνολικές διαστάσεις του είναι μεγαλύτερες του iPod. Τότε δε, κόστιζε σχεδόν όσο και ένα iPod οπότε δε δυσκολεύτηκα πολύ στο να σχηματίσω άποψη.

Προσωπική πάντα οπότε μην πέσετε να με φάτε τώρα :)

 

Καλό μήνα!!

δηλαδη το συγκεκριμενο samsung ειναι ενα παλιο μοντελο?ρωταω γιατι ψηνομαι να το παρω,μαλλον θα το παρω απο ebay αμα το βρω σε καλη τιμουλα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Όπου και να κοίταξα (ακόμα και στο site της Samsung) εμφανιζόταν ως Archived/Discontinued product. Άμα το βρεις σε καλή τιμή πιστεύω ότι είναι καλή αγορά.

 

In other news: το νέο Shuffle (1, 2, 3).

Link to comment
Share on other sites

εγω τελικα το βρηκα 155 ευρω καινουριο(σε μαγαζι με αποδειξη εννοειται) και μαλλον προσανατολιζομαι να το παρω..(η προσφορα ληγει τις 5/11).εχουν μεινει δυο απο αυτα...ταξιδιωτη τι λες την κανουμε?το ζητημα ειναι οτι ειμαι ιταλια...

 

τελος παντων ειναι καλη τιμη αλλα κατι δεν με πειθει...βεβαια 20Γιγα στα 150 ευρω ειναι πολλα.....:blink:

 

edit.ερωτηση προς στερεο...το ιΠΟντ υποστηριζει wma αρχεια?η πρεπει να κανω πρωτα μετατροπη?το λεω γιατι εχω την δισκογραφια Pink Floyd & U2 σε αυτο το φορμα...

 

καλα σας εχω πρηξει...συγνωμη...

 

Μανο μια ερωτηση...το Πλειερ συνδεεται με τον φορτιστη απευθειας για να δουλευει χωρις την μπαταρια???

 

ευχαριστω και συγνωμη για το πρηξιμο...:O

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Pik. Αξίζει το Samsung ειδικά σε αυτή την τιμή μην το σκέφτεσαι

καθόλου!

 

Δεν καταλαβαίνω τι ακριβώς θες να πεις πάντως η μπαταρία δεν βγαίνει

από την συσκευή άρα το χωρίς μπαταρία το ξεχνάμε.

Το J70 συνδέεται κανονικά με τον φορτιστή και μπορείς να πάιζει τραγούδια

όσο φορτίζει.

 

Όχι τα Ipod δεν παίζουν wma αλλά το itunes τα μετατρέπει σε aac.

:)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

 

kala ekei stin apple to ehoun paraxilosei oti tous katevei sto kefali to vgazoun se styl i pod imarton

[sigpic][/sigpic]

I Am, by any practical defintion of the words, foolproof and incapable of error. - HAL9000

Link to comment
Share on other sites

Μάνο δε μας λες και πως γίνεται η όλη επικοινωνία με το J70?

Έχει κάποιο SW η Samsung ή μόνο drag 'n' drop παίζει?

 

Φυσικά και υπάρχει software της Samsung multimedia studio νομίζω πως

το λένε αλλά δεν μπήκα στον κόπο να ανοίξω καν το cd δεν έχω καμία

όρεξη να μπλέκω με τις παραξενιές των softwares.

 

I prefer only rock 'n' roll εεε Drag 'n' Drop!:D :D

 

Γιατί να σπάς τα ...ίδια σου όταν υπάρχει εύκολος τρόπος;

:)

 

@Kap

+1

Φρενίτιδα με τα ipod χαλαρώστε μόνο χαρτί τουαλέτας δεν έχουν βγάλει

με το click wheel γιατί βάση με ηχειάκια που στηρίζουν το χαρτί τουαλέτας

είδαμε :lol:

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

εγω τελικα το βρηκα 155 ευρω καινουριο(σε μαγαζι με αποδειξη εννοειται) και μαλλον προσανατολιζομαι να το παρω..(η προσφορα ληγει τις 5/11).εχουν μεινει δυο απο αυτα...ταξιδιωτη τι λες την κανουμε?το ζητημα ειναι οτι ειμαι ιταλια...

 

τελος παντων ειναι καλη τιμη αλλα κατι δεν με πειθει...βεβαια 20Γιγα στα 150 ευρω ειναι πολλα.....:blink:

 

edit.ερωτηση προς στερεο...το ιΠΟντ υποστηριζει wma αρχεια?η πρεπει να κανω πρωτα μετατροπη?το λεω γιατι εχω την δισκογραφια Pink Floyd & U2 σε αυτο το φορμα...

 

καλα σας εχω πρηξει...συγνωμη...

 

Μανο μια ερωτηση...το Πλειερ συνδεεται με τον φορτιστη απευθειας για να δουλευει χωρις την μπαταρια???

 

ευχαριστω και συγνωμη για το πρηξιμο...:O

η τιμη ειναι αριστη φιλε μου και γιατι οχι,λεω να την κανουμε.για πες μαγαζι.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

εγω τελικα το βρηκα 155 ευρω καινουριο(σε μαγαζι με αποδειξη εννοειται) και μαλλον προσανατολιζομαι να το παρω..(η προσφορα ληγει τις 5/11).εχουν μεινει δυο απο αυτα...ταξιδιωτη τι λες την κανουμε?το ζητημα ειναι οτι ειμαι ιταλια...

....

....

τελος παντων ειναι καλη τιμη αλλα κατι δεν με πειθει...βεβαια 20Γιγα στα 150 ευρω ειναι πολλα.....:blink:

 

150euro για 20Gbyte? Μία χαρά είναι!! Εγώ το δικό μου (την μπαχατέλα) την πήρα 190euro. Ποιο MP3 είναι? Για Samsung μιλάμε?

 

Το TEAC έκανε κάτι περίεργα. Eυτυχώς ξαναπέρασα το firmware και το πρόβλημα λύθηκε!!!!

=========

NIKOS_VITA

Link to comment
Share on other sites

Πάντως, και χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δεν συμπαθώ τα Samsung, θα ήμουν σκεπτικός στο να αγοράσω ένα προϊόν που έχει καταργηθεί _ΚΑΙ_ που ο αντικαταστάτης του προσφέρει σημαντικότατες βελτιώσεις σε σχέση με το παλιότερο μοντέλο. Ακόμα και αν η τιμή του ήταν καλή.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...