Jump to content

MP3 players (τιμές, συγκρίσεις, εντυπώσεις και mini-FAQ)


teorizo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

φίλε geovass δε σε πρόλαβα,

 

η πρώτη γενιά των ipod mini είχε αυτονομία γύρω στις 6 ώρες.

Η δεύτερη έχει το διπλάσιο.

Κοιτάξτε τι δίνει ως αυτονομία στα specs πάνω στο κουτί πριν το αγοράσετε.

 

Δεν γράφει πουθενά 1st ή 2nd generation ή κάτι τέτοιο.

 

Χμ... ο πωλητης μου φανηκε αρκετα γνωστης του αντικειμενου. :D Μου εδειξε και το δικο του photo να το δω.

Επισης μου ειπε οτι ειναι η τελευταια γενια και οτι θα μου κρατησει γυρω στο 12ωρο η μπαταρια :-)

(παντα για το ipod 20GB μιλαω).

Αντε να δουμε... ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χμ... ο πωλητης μου φανηκε αρκετα γνωστης του αντικειμενου. :D Μου εδειξε και το δικο του photo να το δω.

Επισης μου ειπε οτι ειναι η τελευταια γενια και οτι θα μου κρατησει γυρω στο 12ωρο η μπαταρια :-)

(παντα για το ipod 20GB μιλαω).

Αντε να δουμε... ;)

Φίλε μου ναι στο ipod 4thG η μπαταρία κρατάει 12 ώρες,ένας λόγος ήταν αυτός που δεν στο πρότεινα,ο άλλος οτι στα λεφτά του(λίγο παραπάνω) παίρνεις το photo και ότι αυτό το μοντέλο γενικώς αποσύρεται σύντομα. :)

Υγ.Πάντως να ξέρεις οτι σύντομα θα ανακοινωθούν νέα ipod mini με έγχρωμη οθόνη,καθώς και ipod shuffle με οθόνη(αυτό δεν είναι σίγουρο).

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου ναι στο ipod 4thG η μπαταρία κρατάει 12 ώρες,ένας λόγος ήταν αυτός που δεν στο πρότεινα,ο άλλος οτι στα λεφτά του(λίγο παραπάνω) παίρνεις το photo και ότι αυτό το μοντέλο γενικώς αποσύρεται σύντομα. :)

Υγ.Πάντως να ξέρεις οτι σύντομα θα ανακοινωθούν νέα ipod mini με έγχρωμη οθόνη,καθώς και ipod shuffle με οθόνη(αυτό δεν είναι σίγουρο).

 

Χμ... photo δεν ειχε το Πλαισιο. Εχει λεει προβλημα με την rainbow που ειναι η αντιπροσωπια.

;)

Link to comment
Share on other sites

Χμ... photo δεν ειχε το Πλαισιο. Εχει λεει προβλημα με την rainbow που ειναι η αντιπροσωπια.

;)

Αα κατάλαβα μπορεί πάντως να το είχε κάποιο άλλο υποκατάστημα,τεσπά δεν πειράζει εφόσον τελικά αγόρασες το 20αρι καλορίζικο. :)

Δεν μας είπες για που ταξιδεύεις αν επιτρέπεται? :)

Link to comment
Share on other sites

Αα κατάλαβα μπορεί πάντως να το είχε κάποιο άλλο υποκατάστημα,τεσπά δεν πειράζει εφόσον τελικά αγόρασες το 20αρι καλορίζικο. :)

Δεν μας είπες για που ταξιδεύεις αν επιτρέπεται? :)

 

Με μπριζοσες με τα mini εγχρωμα!! Ποτε θα κυκλοφορισουν ξερεις?

...Μιαμι / Ορλαντο παω ! :p

Link to comment
Share on other sites

Τελικα πηρα το ipod 20gb !!! ;)

καλοριζικο φιλε μου,πηρες τον αρχηγο της ψηφιακης μουσικης :)

 

εγω εχω το ipod 30 giga photo εδω και 1,5 μηνα περιπου και δηλωνω πολυ ευχαριστημενος απο την επιλογη μου.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Με μπριζοσες με τα mini εγχρωμα!! Ποτε θα κυκλοφορισουν ξερεις?

...Μιαμι / Ορλαντο παω ! :p

Βρε συ πηγαίνεις αμερική και πήρες το ipod απο ελλάδα? :confused: 13 ώρες ήταν αυτές θα περνάγανε και μετά θα χτύπαγες το ipod photo με 280 ευρώ:w00t:

Link to comment
Share on other sites

καλοριζικο φιλε μου,πηρες τον αρχηγο της ψηφιακης μουσικης :)

 

εγω εχω το ipod 30 giga photo εδω και 1,5 μηνα περιπου και δηλωνω πολυ ευχαριστημενος απο την επιλογη μου.

Φίλε μου ελπίζω να προσέχεις την οθόνη του μιας και είναι πιο ευαίσθητη απο τα πιο παλιά ipod στις γρατσουνιές :)

Link to comment
Share on other sites

Βρε συ πηγαίνεις αμερική και πήρες το ipod απο ελλάδα? :confused: 13 ώρες ήταν αυτές θα περνάγανε και μετά θα χτύπαγες το ipod photo με 280 ευρώ:w00t:

 

Καλα τα λες, αλλα πως περνανε 13 ωρες μεσα στο αεροπλανο + και να το επερνα απο εκει, με τι mp3 Θα το γεμιζα???

 

(ασε που το σκεπτομαι βεβαια να παρω και απο κει ενα... :-) ) :cool:

Link to comment
Share on other sites

Καλα τα λες, αλλα πως περνανε 13 ωρες μεσα στο αεροπλανο + και να το επερνα απο εκει, με τι mp3 Θα το γεμιζα???

 

(ασε που το σκεπτομαι βεβαια να παρω και απο κει ενα... :-) ) :cool:

Sto plane κάνεις κουράγιο και βλέπεις ταινίες :lol: απο εκεί χτύπα το ipod photo αν δεν έχει βγεί ακόμα ο νέο ipod mini :cool:

Link to comment
Share on other sites

Sto plane κάνεις κουράγιο και βλέπεις ταινίες :lol: απο εκεί χτύπα το ipod photo αν δεν έχει βγεί ακόμα ο νέο ipod mini :cool:

 

Σου ειπα... :rolleyes: το σκεφτομαι !!! ;)

Ξερουμε ποτε βγαινει το mini photo ?

Link to comment
Share on other sites

Σου ειπα... :rolleyes: το σκεφτομαι !!! ;)

Ξερουμε ποτε βγαινει το mini photo ?

Ευελπιστούμε και πιστεύουμε οτι θα ανακοινωθεί στις 6/6 με άμεση παράδοση στα applestores.

Link to comment
Share on other sites

Ευελπιστούμε και πιστεύουμε οτι θα ανακοινωθεί στις 6/6 με άμεση παράδοση στα applestores.

 

:yahoo: ωραια !! θα το παρω απο USA !

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου ελπίζω να προσέχεις την οθόνη του μιας και είναι πιο ευαίσθητη απο τα πιο παλιά ipod στις γρατσουνιές :)

ναι το χω καταλάβει αυτο :D

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες, ξέρουμε καμία τιμή για το ipod photo mini; Σκέφτομαι να πάρω το ipod mini (το απλό) αλλά αν το φώτο έχει μικρή διαφορά, τότε λέω να περιμένω να βγει αυτό...

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες, ξέρουμε καμία τιμή για το ipod photo mini; Σκέφτομαι να πάρω το ipod mini (το απλό) αλλά αν το φώτο έχει μικρή διαφορά, τότε λέω να περιμένω να βγει αυτό...

 

215 περιπου απο Πλ@ισιο ! (τα 4GB) ~ 1000 τραγουδια! ;)

Εγω στη θεση σου θα περιμενα το Photo !

Link to comment
Share on other sites

Στα 214 ευρώ το φώτο;;; Πολύ φθηνό μου φαίνεται...(αφού 220 έχει τώρα το mini το απλό, και αυτό είναι μετά από μείωση τιμής...)

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες, ξέρουμε καμία τιμή για το ipod photo mini; Σκέφτομαι να πάρω το ipod mini (το απλό) αλλά αν το φώτο έχει μικρή διαφορά, τότε λέω να περιμένω να βγει αυτό...

Μα το photo έχει βγεί :confused: εκτός και αν εννοείς το ipod mini με έγχρωμη οθόνη,αν ναι τότε να σου πώ οτι η λογική (τις apple)λέει οτι θα έχει την ίδια τιμή που έχει τώρα το mini δλδ 215 ευρώ,μιας και η apple αντικαθιστά τα μοντέλα της πάντα και τα νέα έρχονται με την ίδια αν όχι καλύτερη τιμή. ;)

ΥΓ.Το ipod photo 30gb κοστίζει 390 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Μιλάω για το ipod photo mini. :)

 

Οπότε αν ισχύει αυτό, θα περιμένω το καινούργιο :)

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Στα 214 ευρώ το φώτο;;; Πολύ φθηνό μου φαίνεται...(αφού 220 έχει τώρα το mini το απλό, και αυτό είναι μετά από μείωση τιμής...)

 

Ουυυπς ! εγω εκανα λαθος. Νομιζα οτι ρωτουσες για το mini το απλο. Το Photo mini δεν εχει βγει ακομα. :X

Link to comment
Share on other sites

Πριν μια εβδομάδα περίπου αγόρασα από μαγαζί της Στουρνάρα το Creative MuVo N200 Micro 512MB στα €110. Έχω μείνει πλήρως ικανοποιημένος και μάλιστα παραπάνω από ότι περίμενα και από θέμα hardware αλλά και software! Το player είναι εκπληκτικό, μικρούτσικο και πολύ ελαφρύ ενώ έχει άριστες λειτουργίες. Το software επίσης κορυφαίο χωρίς bugs και προβλήματα, φιλικότατο UI και ότι και να χρειαστείς το βρίσκεις σε ψάξιμο το πολύ 10" Το συστήνω για όποιον ψήνεται να το αγοράσει!

 

 

Υ.Γ. Η μπαταρία μετά από περίπου 6-7 ώρες λειτουργίας δεν έχει πέσει ούτε γραμμή! :X

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι να πάρω το Creative Jukebox Zen Xtra 30GB από το play247.gr.. η τιμή που το πουλάνε είναι 212euro.. τί πιστεύετε είναι καλή αγορά?
Forza scuderia
Link to comment
Share on other sites

Κάτι ακόμα για το ipod mini.

 

Έχει δυνατότητα να δουλέψει ως USB Mass Storage Device; (ώστε να μπορώ να έχω πρόσβαση σε ένα κομμάτι τουλάχιστον του δίσκου του και να αντιγράφω αρχεία από-και-προς αυτόν, χωρίς να χρειάζετια να εγκαθιστώ drivers και προγράμματα στο PC; )

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια..φιλος μου σημερα πηγε και αγορασε ενα i pod mini με 512 mb μνημη

 

[ασχετο]

ipod mini με 512 MB ??

 

μηπως εννοουσες το shuffle ??

GTF
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...