Jump to content

MP3 players (τιμές, συγκρίσεις, εντυπώσεις και mini-FAQ)


teorizo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντως απο τα λεγόμενα σας αν δε δωσεις 200 ευρώ για ενα mp3 player δε κάνεις δουλεία και δεν θα είναι αξιόπιστο.

Έχω ακούσει πολλά καλά λόγια στο forum και για το SanDisk Clip+ (το ίδιο ισχύει φαντάζομαι Fuze που μου αρέσει περισσότερο) και ισως άν το συνδυάσω με τα ακουστικά που έχω να δημιουργήσω ένα καλό αποτέλεσμα.

Πολλά τα λεφτά για ένα mp3 player αυτους τους δύσκολους καιρούς, μάλλον βλέπω θα μείνω στο αξιόπιστο iRiver και στα 512 mb του. Επίσης τόσα λεφτά για ακουστικά και μάλιστα ψείρες πάλι πολλά τα βρίσκω, εγώ μόλις πριν λίγες μέρες αγόρασα το 3ο ζευγάρι ακουστικά (Philips SHS 3200)για το mp3 μου με 11 ευρώ τα όποια τα αντικατέστησα με ακριβώς τα ίδια(πριν 3 χρόνια είχαν 7 ευρώ) αφου ήμουν πλήρως ευχαριστημένος με το ήχο τους και την ένταση και την ποιότητα αφού τα αγόρασα βάση αντιστοιχίας mW και Οhm σε σχέση με το mp3 μου.

 

Εντάξει, πάντου τα ίδια ισχύουν. Ότι πληρώνεις παίρνεις κλπ κλπ... τα ξέρεις φαντάζομαι.

Πάντως, επειδή mp3 δεν παίρνεις κάθε μέρα, καλό είναι να πάρεις κάτι καλό (κατά τη γνώμη μου βέβαια και πάντα μέσα στις οικονομικές σου δυνατότητες).

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Mάλλον Andrew δεν έχουμε τις ίδιες οικονομικές δυνατότητες αν και έχουμε μάλλον τα ίδια γούστα στη μουσική.Στην Ευρώπη μπορεί να θέλουν να μπουν στο "σύστημα" απο μικρή ηλικία, εγώ δεν έχω ούτε πιστωτικές, ούτε χρυσές, ούτε ασημένιες κάρτες, έχω μόνο μια κάρτα πληρωμής ΑΤΜ που απ' οσο ξέρω μπορείς να κάνεις αγορές με αυτή κάτι που δεν έχω κάνει ποτέ.

Nαι υπάρχουν οι δόσεις αλλά προσωπικά είμαι του "έχω-παίρνω, δεν έχω-δε παίρνω" αν και όπως είπα το iRiver το είχα πάρει 150 ευρώ πριν 6 χρόνια μετρητής(καλές εποχές). Οκ να μη συμβιβάζεσαι και όπως είπε και ο ddr2 "ότι πληρώνεις παίρνεις" αν και ισχυεί κατα μεγάλο βαθμό(με εξαίρεση τη Κορεάτικη Hyundai που είμαι κάτοχος αυτοκινήτου 10 χρόνια και όσο φθηνά και να είναι ,είναι αξιόπιστα παναθεμάτα,βλέπεις αν και συμβιβάστικα με Hyundai δε το μετάνιωσα, α!! κι αυτό μετρητής αγοράστηκε:p)

Τι γίνεται λοιπόν αν δε διαθέτεις τόσο μεγάλο ποσό για mp3 ,μόνο τα Cowon υπάρχουν? τι γίνεται πίσω απο τα Cowon? δλδ με άλλες εταιρείες που μπορει να μην έχουν τον ήχο Cowon αλλά έχουν ένα καλό και αξιοπρεπεί ήχο και αξιοπιστία, δε μπορεί ο μόνος "μάγκας" στα mp3 να είναι η Cowon σε όλο τον πλανητη(προ καιρού έβγαζε mp3 players η Σουηδική Bang&Ofusen με 600 ευρώ αυτό θα πει "δε συμβιβάζομαι").Δηλαδή η κουβέντα που γίνεται εδώ μέσα, καλό mp3 player θέλεις? Cowon!! Θέλεις καλό ήχο? Cowon!! Θέλεις να είναι έτσι αλλιώς αλλιώτικα? Cowon!! Eλεος παιδιά!!! Οι άλλοι ψοριάρηδες είναι?

Τόσες μάρκες : Creative, Archos, iRiver ,Philips ,SanDisk, Transcend, Sony(αν και δεν είμαι φαν της εταιρειας).Βέβαια και γω δεν είμαι ο κατάλληλος να κρίνω τον ήχο γτ το mp3 που έχω είναι το πρώτο μου και δεν έχω ακούσει απο κανένα άλλο για να κάνω συγκρίσεις απλά θεώρω καλό ήχο γτ ακούγοντας μια μουσική που έχει ηχογραφηθεί με αληθινά όργανα μπορώ να τα διακρίνω καθαρά με ρεαλιστικότητα μέσω τον ακουστικών(έστω και φθηνών:p) ακόμα κι αν είναι 128kbps .

Επίσης η Cowon και άλλες εταιρίες έχουν αντιπρόσωπο εδώ της προκοπής ή θα έχω πρόβλημα και θα μπλέκω με εξωτερικό κλπ?

Όσο για το κινητό το θεώρω γελοίο τόσα λεφτά για ένα κινητό.Εγώ το δικό μου το αγόρασα 280 ευρω γιατί μου άρεσε και διέθετα 300 ευρώ το πολύ για κινητό(μετρητής πάντα:lol:)

Tώρα για τα ακουστικά δε νομίζω να υπάρχει πρόβλημα άμα δεν είσαι απο αυτούς που όταν ακούν μουσική ακούν και οι υπόλοιποι γύρω τους.Επίσης δεν είναι ψείρες για να πλησιάζουν κοντά στο τύμπανο(έχω ακούσει αρνητικά γι'αυτο το είδος ακουστικών).Τι προστασία δλδ έχουν τα ακριβά? Επίσης το παλιό μου mp3 δε θα "συνεργάζεται" καλά με τα ακριβα ακουστικά αφού συνήθως αυτά είναι 50mW και κάποιες φορές στα 32 Οhm ενώ εγώ έχω 16 Οhm και 15mW έξοδο.

Άρα όπως είπα μάλλον θα μείνω στο υπάρχον mp3 μου έστω και με 512mb.

Ericsson 788 , Ericsson T10 , Nokia 5210 , Nokia 6020 , Nokia 6151 , Nokia N73 , Nokia E52, Xiaomi Redmi Note 4X
Link to comment
Share on other sites

Μα δεν ειπαμε οτι οι αλλοι ειναι ψοριαριδες. Απο προσωπικη αποψη ειπα οτι ειναι καλα και τα ζεν. Δεν εχω παρει και 50 μαρκες για να ξερω.:O

Cowon βρισκεις και φτηνα μοντελα, με 50 ευρω. Κανε μια αναζητηση στο skroutz.

Ενα φιλιπς που ειχα παντως, δεν με αφησε ευχαριστημενο απο την ποιοτητα του ηχου του.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Mάλλον Andrew δεν έχουμε τις ίδιες οικονομικές δυνατότητες αν και έχουμε μάλλον τα ίδια γούστα στη μουσική.Στην Ευρώπη μπορεί να θέλουν να μπουν στο "σύστημα" απο μικρή ηλικία, εγώ δεν έχω ούτε πιστωτικές, ούτε χρυσές, ούτε ασημένιες κάρτες, έχω μόνο μια κάρτα πληρωμής ΑΤΜ που απ' οσο ξέρω μπορείς να κάνεις αγορές με αυτή κάτι που δεν έχω κάνει ποτέ.

Nαι υπάρχουν οι δόσεις αλλά προσωπικά είμαι του "έχω-παίρνω, δεν έχω-δε παίρνω" αν και όπως είπα το iRiver το είχα πάρει 150 ευρώ πριν 6 χρόνια μετρητής(καλές εποχές). Οκ να μη συμβιβάζεσαι και όπως είπε και ο ddr2 "ότι πληρώνεις παίρνεις" αν και ισχυεί κατα μεγάλο βαθμό(με εξαίρεση τη Κορεάτικη Hyundai που είμαι κάτοχος αυτοκινήτου 10 χρόνια και όσο φθηνά και να είναι ,είναι αξιόπιστα παναθεμάτα,βλέπεις αν και συμβιβάστικα με Hyundai δε το μετάνιωσα, α!! κι αυτό μετρητής αγοράστηκε:p)

Τι γίνεται λοιπόν αν δε διαθέτεις τόσο μεγάλο ποσό για mp3 ,μόνο τα Cowon υπάρχουν? τι γίνεται πίσω απο τα Cowon? δλδ με άλλες εταιρείες που μπορει να μην έχουν τον ήχο Cowon αλλά έχουν ένα καλό και αξιοπρεπεί ήχο και αξιοπιστία, δε μπορεί ο μόνος "μάγκας" στα mp3 να είναι η Cowon σε όλο τον πλανητη(προ καιρού έβγαζε mp3 players η Σουηδική Bang&Ofusen με 600 ευρώ αυτό θα πει "δε συμβιβάζομαι").Δηλαδή η κουβέντα που γίνεται εδώ μέσα, καλό mp3 player θέλεις? Cowon!! Θέλεις καλό ήχο? Cowon!! Θέλεις να είναι έτσι αλλιώς αλλιώτικα? Cowon!! Eλεος παιδιά!!! Οι άλλοι ψοριάρηδες είναι?

Τόσες μάρκες : Creative, Archos, iRiver ,Philips ,SanDisk, Transcend, Sony(αν και δεν είμαι φαν της εταιρειας).Βέβαια και γω δεν είμαι ο κατάλληλος να κρίνω τον ήχο γτ το mp3 που έχω είναι το πρώτο μου και δεν έχω ακούσει απο κανένα άλλο για να κάνω συγκρίσεις απλά θεώρω καλό ήχο γτ ακούγοντας μια μουσική που έχει ηχογραφηθεί με αληθινά όργανα μπορώ να τα διακρίνω καθαρά με ρεαλιστικότητα μέσω τον ακουστικών(έστω και φθηνών:p) ακόμα κι αν είναι 128kbps .

Επίσης η Cowon και άλλες εταιρίες έχουν αντιπρόσωπο εδώ της προκοπής ή θα έχω πρόβλημα και θα μπλέκω με εξωτερικό κλπ?

Όσο για το κινητό το θεώρω γελοίο τόσα λεφτά για ένα κινητό.Εγώ το δικό μου το αγόρασα 280 ευρω γιατί μου άρεσε και διέθετα 300 ευρώ το πολύ για κινητό(μετρητής πάντα:lol:)

Tώρα για τα ακουστικά δε νομίζω να υπάρχει πρόβλημα άμα δεν είσαι απο αυτούς που όταν ακούν μουσική ακούν και οι υπόλοιποι γύρω τους.Επίσης δεν είναι ψείρες για να πλησιάζουν κοντά στο τύμπανο(έχω ακούσει αρνητικά γι'αυτο το είδος ακουστικών).Τι προστασία δλδ έχουν τα ακριβά? Επίσης το παλιό μου mp3 δε θα "συνεργάζεται" καλά με τα ακριβα ακουστικά αφού συνήθως αυτά είναι 50mW και κάποιες φορές στα 32 Οhm ενώ εγώ έχω 16 Οhm και 15mW έξοδο.

Άρα όπως είπα μάλλον θα μείνω στο υπάρχον mp3 μου έστω και με 512mb.

 

Σίγουρα δεν έχουμε τις ίδιες οικονομικές δυνατότητες, μιας και είμαι... ΑΝΕΡΓΟΣ αυτή την εποχή (και τους τελευταίους 18 μήνες)!!!

Εγώ δεν είπα ΟΥΤΕ και για μένα (ή την Ευρώπη - αντίθετα ισχύει στις ΗΠΑ) ότι "παίρνω αν και δεν έχω"!!! Είπα, ΕΦΟΣΟΝ ΜΠΟΡΕΙΣ να πληρώνεις ένα μικρό ποσό τον μήνα, πάρε κάτι καλό με δόσεις. Φαντάζομαι, δεν έχω ξεχάσει τα ελληνικά μου και ΗΜΟΥΝ ΣΑΦΗΣ σε ό,τι σου έγραψα...

Όσο αφορά το εάν υπάρχουν εδώ αντιπροσωπίες κτλ. ΠΟΤΕ ΜΟΥ ΔΕΝ με ένοιαξε, διότι ΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ πήγα σε εδώ αντιπροσωπίες ήταν "της πλάκας" και με κορόιδευαν! Αντιθέτως, ακόμα και στην ΙΑΠΩΝΙΑ που έστειλα κάτι πριν μερικά χρόνια, η μεταξύ μας σχέση στην περίπτωση του εκείνου σέρβις ήταν ΑΨΟΓΗ και το έλαβα πίσω το μηχάνημα σε ΟΚΤΩ ΜΟΛΙΣ ΜΕΡΕΣ.

Επίσης, για τα ακουστικά, είμαι απ' αυτούς που δεν θέλω να ΑΚΟΥΕΙ ΟΥΔΕΙΣ δίπλα μου τι ακούω. Και ΑΥΤΟ εννοούσα με τα ακουστικά να 'ναι καλά - όχι να παίζουν ΣΤΟ ΔΙΑΠΑΣΩΝ και να ακούγεσαι απ' την... Μεσσογείων στο... ΟΑΚΑ (!), αλλά να ΜΗ καταστραφεί το τύμπανό σου και να έχεις 90%+ απομόνωση ήχου.

 

Τεςπα... Κάνε Ο,ΤΙ σε φωτίσει ο Θεός, αρκετά ασχολήθηκα. Νά 'σαι καλά και καλή επιτυχία με την επιλογή σου.

 

Υ.Γ.: Σε περίπτωση που σ' ενδιαφέρει να μάθεις, εγώ ΟΥΔΕΠΟΤΕ ΑΓΟΡΑΣΑ ΠΟΤΕ αυτοκίνητο - ούτε εδώ, ούτε στην Αγγλία. Καλά εκεί, υπάρχουν συγκοινωνίες (Μ.Μ.) που πας από... Λονδίνο, στο κάθε... κατσικοχώρι της Βρετανίας σε χρόνο D.T. Αλλά ΚΑΙ εδώ, ΔΕΝ ΜΟΥ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΕ και δεν πήρα. Δεν θεωρώ "άμεση προτεραιότητα" να πάρω έναν... "πιμπ" (αντιλαμβάνεσαι τί εννοώ, ο "αγαπητικός" των ιερόδουλων) που κοστίζει μια περιουσία και να το 'χω στο δρόμο, να τρέμει το φυλοκάρδι μου μη του συμβεί κάτι και να ΧΑΝΕΙ ΤΗΝ ΑΞΙΑ ΤΟΥ κάθε μέρα που περνά, απ' την ΠΡΩΤΗ μέρα που το αγοράζεις απ' την έκθεση αυτοκινήτων... Κι όμως, ΟΛΟΙ μου οι φίλοι εδώ στην Ελλάδα, ΨΩΜΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ να φάνε, αυτοκινητάρες έχουν όλοι τους - από σχετικά φθηνά, μέχρι κάτι τζιπάρες "ναααα", με το συμπάθειο!

Edited by andrewmaslim
Link to comment
Share on other sites

Eπειδή σαν να ανέβηκαν οι τόνοι και επειδή είμαστε και συνάδελφοι(άνεργοι) και η επικοινωνία μέσα απο ένα forum είναι πάντα δύσκολη απ'ότι η άμεση επικοινωνία εννοούσα ότι μπορεί δίνοντας 200 να παίρνεις ένα καλό μηχάνημα έστω κι αν υπάρχουν οι δόσεις αλλά μπορεί να μη θέλω να δώσω τόσα λεφτά (όχι εγώ μόνο) έστω και μέσω δόσεων αλλά να πάρω κάτι φθηνότερο, με τα μισά ας πούμε, δεν υπάρχουν απόψεις εδώ μέσα για άλλα φθηνά-καλά? που να έχουν όσο γίνεται δλδ ένα αξιοπρεπές ήχο! Να λέμε λίγα λόγια όσοι έχουν δοκιμάσει κάποια άλλα ότι πχ το Cowon, το τάδε και το τάδε είναι καλά ,Cowon δεν είναι αλλά αξίζουν , πχ το τάδε είναι χάλια κλπ. Σε όλα όσο είπες συμφωνώ και γω τότε θυσίασα 150 ευρώ και δε το μετάνιωσα όπως επίσης έδωσα πριν 7 χρόνια όχι 250 αλλα 750 ευρώ για οθόνη EIZO(τώρα ούτε 200) και ακόμα αυτή έχω αλλά τώρα τα πράματα είναι δύσκολα και μέτρας και το ευρώ και ίσως προτιμήσεις το μέτριο και να έχεις το 1 ευρώ στη τσέπη και φάνταζομαι και απο συζητήσεις που έχω δει θέλουν να ακούσουν πολλοί που θέλουν να αγοράσουν απόψεις για φθηνότερα του Cowon με τα ανάλογα μειονεκτήματα.

Μια παρέα είμαστε και ανταλλάσουμε απόψεις μια χαλιόμαστε για βλακείες.

Ζήτω συγνώμη που σε ταλαιπώρησα και ίσως λόγο λάθος λέξεων μέσα από το forum να παρεξηγηθήκαμε!

Ericsson 788 , Ericsson T10 , Nokia 5210 , Nokia 6020 , Nokia 6151 , Nokia N73 , Nokia E52, Xiaomi Redmi Note 4X
Link to comment
Share on other sites

Κι αφού δόθηκαν οι απαραίτητες εξηγήσεις ας επιστρέψουμε στην συζήτηση που υποδηλώνει ο τίτλος του topic παρακαλώ. :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας, ψαχνω ενα καλο mp3 player καθως αυτο που εχω τωρα (sundisk sansa clip) που με ειχε βολεψει πολυ , γιατι ειναι μικρο δυνατο κ ποιοτικο, καθως το θελω στο τρεξιμο, χαλασε. Οποτε καταλαβαινεται και περιπου τι ψαχνω, να εχει δυνατο ποιοτικο ηχο, καθως εξω εχει θορυβο πολυ, να ειναι μικρο για να στερεονεται ευκολα κ δεν με ενδιαφερει να εχει multimedia δυνατοτητες , τι θα μου προτεινεται?
Link to comment
Share on other sites

θα προτιμούσες κάποιο ipod; π.χ sufle 3rd gen;

 

καλημερα,δεν εχω προβλημα αρκει να καλυπτει τις απαιτησεις μου, απο οτι ειδα αυτο δεν εχει ραδιο σωστα?

Edited by jonnylo
Link to comment
Share on other sites

καλημερα,δεν εχω προβλημα αρκει να καλυπτει τις απαιτησεις μου, απο οτι ειδα αυτο δεν εχει ραδιο σωστα?

 

οχι αλλα εχει πολυ δυνατο ηχο...εμενα μου αρεσει περισσοτερο η 3η γενια απο την 4η

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν παιρνεις το sansa clip+ που ειναι η βελτιωμενη του εκδοση και φαινεται καλυτερο στην κατασκευη?
Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν παιρνεις το sansa clip+ που ειναι η βελτιωμενη του εκδοση και φαινεται καλυτερο στην κατασκευη?

 

Κι εγώ αυτό εξ' αρχής δεν του πρότεινα;

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ αυτό εξ' αρχής δεν του πρότεινα;

 

αυτο ειχα , πολυ ευχαριστιμενος αλλα μου χαλασε, τωρα σκεφτομουν να κανο κινηση για το ipod nano 6g , πολυ ακριβο βεβαια , αλλα πιστευω θα με καλυπτει σε αυτα που ζηταο και θα εχει και συν την αξιοπιστια , τι λετε κ εσεις που ξερετε περισσοτερα?

Link to comment
Share on other sites

αυτο ειχα , πολυ ευχαριστιμενος αλλα μου χαλασε, τωρα σκεφτομουν να κανο κινηση για το ipod nano 6g , πολυ ακριβο βεβαια , αλλα πιστευω θα με καλυπτει σε αυτα που ζηταο και θα εχει και συν την αξιοπιστια , τι λετε κ εσεις που ξερετε περισσοτερα?

 

iPod, εγώ, ούτε να μου το χάριζαν δεν θα το κρατούσα. Θα ΞΑΝΑ-αγόραζα αυτό που είχες και σου χάλασε, αφού δεν θες να δώσεις κάτι παραπάνω για το Cowon J3.

Link to comment
Share on other sites

αυτο ειχα , πολυ ευχαριστιμενος αλλα μου χαλασε, τωρα σκεφτομουν να κανο κινηση για το ipod nano 6g , πολυ ακριβο βεβαια , αλλα πιστευω θα με καλυπτει σε αυτα που ζηταο και θα εχει και συν την αξιοπιστια , τι λετε κ εσεις που ξερετε περισσοτερα?

 

εχω το ipod nano της 3ης γενιας εδω και 4 χρονια...Εχει πεσει κατω πολλες φορες και δεν εχει κλεισει η κατι αλλο μονο κατι γραντζουνιες...Δεν το εχω γεμισει ακομα...Επισης παει μια χαρα...Εχει και παιχνιδια μεσα και τετοια....Και πολυ δυνατο ηχο...Μπορεις στο δικο μου και φανταζομαι και σε ολα γινεται να κλειδωσεις τον ηχο και να μην παει παραπανω...Αμα φαει ενα κολλημα κανεις ρεσετ και ολα ειναι οπως πριν..

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

εχω το ipod nano της 3ης γενιας εδω και 4 χρονια...Εχει πεσει κατω πολλες φορες και δεν εχει κλεισει η κατι αλλο μονο κατι γραντζουνιες...Δεν το εχω γεμισει ακομα...Επισης παει μια χαρα...Εχει και παιχνιδια μεσα και τετοια....Και πολυ δυνατο ηχο...Μπορεις στο δικο μου και φανταζομαι και σε ολα γινεται να κλειδωσεις τον ηχο και να μην παει παραπανω...Αμα φαει ενα κολλημα κανεις ρεσετ και ολα ειναι οπως πριν..

 

για τομ nano 6g ποια ειναι η γνωμη σου? εχει και ραδιο, απο θεμα εντασης ηχου πως ειναι? ειναι δυνατο? ή θα το βαζω τερμα για να εχω μια αξιοπρεπη ενταση? Επισης γιατι οι γνωμες διυστανται και καποιοι λενε μακρια?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειχα ξαναγραψει πριν απο λιγο καιρο...μετα απο πολυ ψαξιμο μαλλον κατεληξα στο sony nwz-s765 κοντα στα 130 ευρω.Νομιζετε πως στα χρηματα αυτα υπαρχει και κατι αλλο που πρεπει να προσεξω περισσοτερο,παραλληλα με το sony εβλεπε και το cowon i9 αλλα το αλλο με κερδισε περισσοτερο.Να υπενθυμισω οτι δε ψαχνω για τη συσκευη με super high end ηχο,εχω αλλι μηχανημα για αυτη τη δουλεια.Θελω κατι μικρο και ελαφρυ για το τζοκινγκ.Ευχαριστω προκαταβολικα παιδια.
http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

για τομ nano 6g ποια ειναι η γνωμη σου? εχει και ραδιο, απο θεμα εντασης ηχου πως ειναι? ειναι δυνατο? ή θα το βαζω τερμα για να εχω μια αξιοπρεπη ενταση? Επισης γιατι οι γνωμες διυστανται και καποιοι λενε μακρια?

 

ολα τα ipod εχουν παρα πολυ καλο ηχο...αμα εχει ραδιοφωνο(δεν το εχω ψαξει) τοτε αξιζει η επιλογη...οπως σου ειπα με τον ηχο μπορεις να τον φτανεις και στα ορια που θες...αν δεν κανω λαθος το τελευταιο εχει και αφη και καμερα

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας, ψαχνω ενα καλο mp3 player καθως αυτο που εχω τωρα (sundisk sansa clip) που με ειχε βολεψει πολυ , γιατι ειναι μικρο δυνατο κ ποιοτικο, καθως το θελω στο τρεξιμο, χαλασε...

 

και γιατί δεν παίρνεις το ίδιο αφού ήσουν ευχαριστημένος :-)

 

tapas, mapas, Tapatalk.

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ημουν ετοιμος αυριο να παρω το sony nwz-s765 μεχρι που επεσα σε ενα αρθρο που ελεγε οτι το a865 αλλα και το προηγουμενο μοντελο απο αυτο που σκοπευα να χτυπησω,το s755 εχουν λογω ευρωπαικων κανονισμων μειωμενο οριο στην ενταση του ηχου.Ξερετε ρε παιδια κατι πανω σε αυτο το θεμα γιατι θα σκασω αν ειναι να ψαχνω παλι απο την αρχη να βρω mp3...;
http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα αυτό με είχε απασχολήσει πριν μερικά χρόνια όταν είχα αγοράσει το πρώτο μου mp3 player της Sony (NW-Ε003F). O κανονισμός αυτός όπως είχα ενημερωθεί τότε, εφαρμόζεται σχεδόν σε όλα τα mp3 της Sony και σε αρκετές σειρές πλέον και της Philips. Η ένταση δεν είναι τόσο χαμηλή και μάλιστα η ποιότητα τόσο της Sony όσο και της Philips, δεν συγκρίνονται εύκολα.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνοντας στο ιντερνετ ειδα οτι ο κανονισμος για τον περιοριστη εντασης μπηκε στα sony walkman απο το 2010.Θυμασαι αν το ειχες παρει πριν το 2010;Και επισης αν γνωριζει καποιος να μας πει αν στα υπολοιπα mp3 (εκτος sony) απενεργοποιειται ο περιορισμος απο το μενου,γιατι ολα τα ευρωπαικα το εχουν.
http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

Πολύ πιο παλιό είναι το μοντέλο που έχω, αλλά νομίζω ότι έχει αρκετά χρόνια αυτός ο κανονισμός που υιοθετήθηκε από την sony.

Σε αυτά τα χρήματα μπορείς να ρίξεις εάν θέλεις και μια ματιά στο iPod Nano 16GB 6γενιάς.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση....sony nwz-x1050 σε μαγαζι 120 ευρω.....τι λετε...να το χτυπησω? αξιζει σαν Mp3 player?
Link to comment
Share on other sites

ερωτηση....sony nwz-x1050 σε μαγαζι 120 ευρω.....τι λετε...να το χτυπησω? αξιζει σαν Mp3 player?

το μοντελο δεν το ξερω..αλλα γενικα τα sony ειναι πολυ ωραια

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...