Jump to content

MP3 players (τιμές, συγκρίσεις, εντυπώσεις και mini-FAQ)


teorizo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά,είμαι ανάμεσα στα Ipod Touch και Samsung P2...

Ποιό είναι καλύτερο

1.Σε μουσική και Video

2.Πιο εύχρηστο

3.Καλύτερη οθόνη(γρήγορη,φωτεινή,μέγεθος κτλ)

4.Σε αυτονιμία

5.Φορητότητα,αίσθηση στο χέρι κτλ...

6.Extra(Bluetooth,εξωτερικό ηχείο κτλ)

 

Αξίζει το I-Pod touch την διπλή τιμή από το Samsung?

Υπάρχει άλλη αντίστοιχη συσκευή σε αυτά τα χρήματα(με οθόνη αφής)?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εγω παντως πηρα το P2 το περιμενω απο μερα σε μερα,οσο πιο πολυ διαβαζω τοσο πιο πολυ ενθουσιασμενος ειμαι για την αγορα μου! :D

 

http://www.anythingbutipod.com/forum/forumdisplay.php?f=117

 

τωρα για αυτα που ρωτας θα απαντησω γενικοτερα,γνωμη μου,στα μονα που υπερεχει το ipod ειναι η μιση ιντσα μεγαλυτερη οθονη και το wifi

Link to comment
Share on other sites

Σε οθόνη υπερέχει γενικά απ'ότ ξέρω...ΤΗΧ για την απάντηση!Περιένω κι άλλες απόψεις!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

OK,THX!!!Πάντως,μιλάω για το I-POD TOUCH 2nd Generation...Έχεις χειριστεί κάποιο IPOD,έστω και το 1st Generation?Ευχαριστώ πάρα πολύ για το ενδιαφέρον σου!!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη του touch και οι οθόνες των υπολοίπων... καμμία σχέση. Και δε μιλάω για το μέγεθος ή την ποιότητα, μιλάω για το πως ανταποκρίνεται στο χειρισμό! Το touch είναι πολύ καλύτερο.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια...εχω το ipod 30gb...και επειδη ειναι παλιο θελω να το αλλαξω...πραγματικα παιζει πολυ καλα...θελω κατι πιο δυνατο ποιοτικο...ο λογος που το αλλαζω ειναι η μπαταρια...και επειδη θελω κατι σιγουρα καλυτερο του...θα ηθελα καποιος που ξερει να μ πει σιγουρα....ειχα παει και ειδα τα καινουργια 16αρια ipod αλλα απο τα ακουστικα μου φανηκαν πολυ χαμηλα ετσι οπως επαιζαν... επισης...θελω μεγαλη χωρητικοτιτα 16gb και πανω...τι προτεινετε?κατι σιγουρο ομως..
Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

Αφου το μονο προβλημα που εχεις ειναι η μπαταρια, παρε μια απο το ebay και αλλαξε τη... Θα βρεις οδηγους και βιντεο πως στο νετ...
Link to comment
Share on other sites

Mε τετοια χωρητικοτητα,σε μικρο μεγεθος δεν βρισκεις και πολλα.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Sony NWZ-S639F 16GB, το πήρα πρίν απο 17 μέρες στα 209 euro. Πολύ μικρό - ελαφρύ και κομψό με άψογο ήχο και πολύ καλό ραδιοφωνικό δέκτη, επιπλέον τα ακουστικά που έχει το πακέτο είναι πολύ ικανοποιητικά (για κάτι καλύτερο πρέπει να δώσει κανείς πάνω απο 50 euro), άσχετο αν δεν τα χρησιμοποιώ γιατί είχα ήδη καλύτερα.

Διάρκεια μπαταρίας; Μέχρι στιγμής δεν έχει πέσει κάτω απο τις 34 ώρες !!!

Link to comment
Share on other sites

Sony NWZ-S639F 16GB, το πήρα πρίν απο 17 μέρες στα 209 euro. Πολύ μικρό - ελαφρύ και κομψό με άψογο ήχο και πολύ καλό ραδιοφωνικό δέκτη, επιπλέον τα ακουστικά που έχει το πακέτο είναι πολύ ικανοποιητικά (για κάτι καλύτερο πρέπει να δώσει κανείς πάνω απο 50 euro), άσχετο αν δεν τα χρησιμοποιώ γιατί είχα ήδη καλύτερα.

Διάρκεια μπαταρίας; Μέχρι στιγμής δεν έχει πέσει κάτω απο τις 34 ώρες !!!

 

http://www.advancedmp3players.co.uk/shop/product_info.php?currency=EUR&cPath=1&products_id=3498

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Θελω να αγορασω ενα mp3 με τιμη 100-120 ευρω.

Σκεφτομαι για το creative zen, αλλα οπως διαβασα στις προηγουμενες σελιδες,πολυ καλα ειναι κ τα SONY.

Ποιο μου προτεινετε?

Θελω να εχει ραδιοφωνο κ επισης να μην ειναι "τεραστιων" διαστασεων, καθ'οτι προκειται για καθημερινη χρηση.:D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θελω να αγορασω ενα mp3 με τιμη 100-120 ευρω.

Σκεφτομαι για το creative zen, αλλα οπως διαβασα στις προηγουμενες σελιδες,πολυ καλα ειναι κ τα SONY.

Ποιο μου προτεινετε?

Θελω να εχει ραδιοφωνο κ επισης να μην ειναι "τεραστιων" διαστασεων, καθ'οτι προκειται για καθημερινη χρηση.:D

Προσωπικά πολύ ευχαριστημένος από το zen εδώ και ένα χρόνο.

Πολύ καλή μπαταρία, άριστη οθόνη, ποιοτική αναπαραγωγή, πολλά έξτρα, όπως ράδιο και υποδοχή για κάρτα μνήμης, ώστε ποτέ να σου τελειώνει ο αποθηκευτικός χώρος.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Eγώ σε αυτή την τιμή θα σου έλεγα το Samsung P2...

Για καθημερινη χρηση πως ειναι? Ειναι λιγο "κουμουτσα". Δεν θελω να ειναι σαν 2ο κινητο.:ninja:

 

Προσωπικά πολύ ευχαριστημένος από το zen εδώ και ένα χρόνο.

Πολύ καλή μπαταρία, άριστη οθόνη, ποιοτική αναπαραγωγή, πολλά έξτρα, όπως ράδιο και υποδοχή για κάρτα μνήμης, ώστε ποτέ να σου τελειώνει ο αποθηκευτικός χώρος.

 

Ειναι ευχρηστο για καθημερινη χρηση? Επισης η ποιοτητα κατασκευης πως ειναι?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Eγώ σε αυτή την τιμή θα σου έλεγα το Samsung P2...

 

σε αυτα τα λεφτα το P2 ειναι στα 2GB ή 4GB αναλογα τι θα βρεις...παντως δεν νομιζω να σου κανει γιατι οπως ειπες θες κατι μικρο,αυτο εχει οθονη 3"

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω,αλλά σκεύτομαι να αποκτήσω ή αυτό ή το Ipod touch,και θα ήθελα βοήθεια όπως έχω προαναφέρει!!!Απλά,είναι ένα πολύ καλό mp3 player και στην τιμή που θες...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ενα mp3 iRiver L player το εχετε δει?Το εχει κανενας? Κοστιζει 99,00 euro και σε καποια reviews το βγαζουν καλυτερο απο το ZEN.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για καθημερινη χρηση πως ειναι? Ειναι λιγο "κουμουτσα". Δεν θελω να ειναι σαν 2ο κινητο.:ninja:

 

 

 

Ειναι ευχρηστο για καθημερινη χρηση? Επισης η ποιοτητα κατασκευης πως ειναι?

 

Πολύ ευχρηστο. Ευκολο μενού, μικρο μεγεθος ωστε να χωραει παντου,σε κάθε τσεπη και ελαφρυ. Η οθονη του ειναι 2,5 ιντσες με πολυ δυνατο φωτισμο ,οποτε κατω απο τον ηλιο δεν εχεις προβλημα. Η ποιοτητα του ειναι μια χαρα. Δεν εχει τριξιματα στα πλαστικα καθολου και γενικά κανενα προβλημα ποιοτητας

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ενα mp3 iRiver L player το εχετε δει?Το εχει κανενας? Κοστιζει 99,00 euro και σε καποια reviews το βγαζουν καλυτερο απο το ZEN.

 

Για ριξε μια ματια εδω να εχεις καλυτερη εικονα συγκρισης

http://www.plaisio.gr/productcompare.aspx?Products=1202553%2c1148117&catalog=19&comparelist=1202553+1148117&category=69977611&page=6

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...