Jump to content

MP3 players (τιμές, συγκρίσεις, εντυπώσεις και mini-FAQ)


teorizo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατί μου αρέσει το νέο περιτύλιγμα που λες και εσύ και αν έχει

καλή library θα το κρατήσω αλλιώς τον 11.

:)

 

ΟΚ, δεκτό. Προσωπικά βρίσκω τον WMP11 ήδη πολύ όμορφο οπότε δεν ασχολούμαι. Ούτως ή άλλως για μουσική μόνο iTunes.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γιατί μου αρέσει το νέο περιτύλιγμα που λες και εσύ και αν έχει

καλή library θα το κρατήσω αλλιώς τον 11.

:)

Προσωπικα θελω να το τεσταρω περισσοτερο απο περιεργεια...Να αντικαταστησει το iTunes πολυ δυσκολο!! Επισης αναρωτιεμαι αν θα σου δινεται η δυνατοτητα να κανεις sync κ με αλλα mp3 player. (αν συμπεριφερεται δηλ εντελως σαν WMP) Αν και λιγο δυσκολο εως αδυνατο το "κοβω"...

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/8090sunnlogoheader1.gif
Link to comment
Share on other sites

ΟΚ, δεκτό. Προσωπικά βρίσκω τον WMP11 ήδη πολύ όμορφο οπότε δεν ασχολούμαι. Ούτως ή άλλως για μουσική μόνο iTunes.

 

Όντως είναι πανέμορφος όντως!

Απλά μου αρέσε πολύ το Zune αλλά όταν έμαθα

ότι δεν θα έρθει Ευρώπη ξενέρωσα τουλάχιστον

να χρησιμοποιήσω το zune software.

:)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Το Zune software μπορεί να χρησιμοποιηθεί μόνο για συχρονισμό με το zune και με κανένα άλλο player.

 

Εκτός από μία συνέντευξη του υπεύθυνου της Microsoft που είχε πει ότι το Zune στην Αγγλία θα κυκλοφορήσει προς το τέλος του 2007, δεν έχει ανακοινωθεί επίσημα αν και πότε θα κυκλοφορήσει στην Ευρώπη. Το expansys το δίνει διαθέσιμο από 29/11 αλλά ίσως να είναι κομμάτια από την Αμερική. Από τη στιγμή πάντως που το marketplace δε θα είναι διαθέσιμο στην Ευρώπη για καιρό, δε βλέπω πως θα μπορούσαν να το προμοτάρουν αν το έβγαζαν τώρα, μια που πολλές από τις λειτουργίες του στηρίζονται στο marketplace.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ηχογραφήσω όργανα όπως πιάνο κιθάρα τσέλο κτλ μόνα τους ή και όλα μαζί απο κοντινή απόσταση περίπου στα 2 μέτρα (σε ωδείο).Θέλω όμως ο ήχος να είναι καθαρός χωρίς φύσημα και θόρυβο όσο γίνεται αυτό.

Btw πηγα στην Sony το MD και μού είπαν ότι δεν αξίζει να το φτιάξω καλύτερα να πάρω καινούργιο :( .

 

Για τη χρήση που θέλεις νομίζω ότι τα καλύτερα αποτελέσματα θα τα έχεις με MD σε SP εγγραφή κι ένα καλό μικρόφωνο. Δεν κοιτάς για κανά μεταχειρισμένο?

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αν βρείτε το Zune software (και λειτουργεί φυσικά) σε torrent στείλτε μου ένα PM plzzz ή γραψ'τε το Link εδώ...!

 

Το κόψανε... Εκεί που κατέβαζα σταμάτησε και πάω να δω

τι έχει γίνει με τον tracker αλλά πουθενά η σελίδα που περιείχε

το Zune Software.

Δεν ξέρω τι ακριβώς έγινε...

:(

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

iPod 101: Beef Up My Battery, οδηγός για τη βέλτιστη απόδοση της μπαταρίας του. Άλλοι οδηγοί εδώ.
Link to comment
Share on other sites

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Αν ταιριάζουν στο αυτί σου τα in-ear ακουστικά γενικά, τότε θα σου αρέσει ο ήχος τους. Είχε γίνει μια σχετική συζήτηση πριν από 2-3 μήνες εδώ και είχαν ειπωθεί πολλές γνώμες.

 

Πρόσεξε μόνο ότι τα συγκεκριμένα ακουστικά είναι για το παλιό nano και δεν κάνουν για το νέο.

Link to comment
Share on other sites

Creative restores FM recording to its players

 

Επισης υποστηριζει και ελληνικα!

 

Ολέ Ολέ Ολέ Ολέ!!!

Τέλεια!

Άντε περιμένουμε και το νέο DAP της Creating με ενσωματωμένο X-Fi!

:)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

το iaudio F2 τι λεει ρε παιδες καλό?

 

http://www.cowonglobal.com/

 

ωπα,τι μηχανακι ειναι παλι αυτο:)

 

ποια ακουστικα προτεινετε για ipod Παιδια?

και κατι αλλο,stereo βρεθηκε κανενας τροπος να δυναμωνουμε την ενταση?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

ωπα,τι μηχανακι ειναι παλι αυτο:)

 

ποια ακουστικα προτεινετε για ipod Παιδια?

και κατι αλλο,stereo βρεθηκε κανενας τροπος να δυναμωνουμε την ενταση?

 

 

Φαίνεται αξιόλογο και εγω δεν ξέρω ομως απλά ρωτάω να μάθω, απο εμφάνιση μαρέσει τρελά το χει κανείς?

mobile fan user
Link to comment
Share on other sites

Tαξιδιώτη δες εδώ: #36 post :) http://www.ipodhacks.com/forums/showthread.php?t=5849&page=4 Περιμένουμε πώς και πώς!!!

να σαι καλα:)

Παιδιά, ερώτηση: υπάρχουν ασύρματα ακουστικά για ipod?

 

οντως εχει βγει κατι τετοιο stereo?αν ναι δωστε καποια πληροφορια γιατι θα τα παρω αν υπαρχουν.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Γενικά έχουν βγει διάφορα, δείτε εδώ και εδώ, δεν ξέρω βέβαια πόσο εύχρηστα θα είναι, δεν έχει τύχει να δοκιμάσω κάποια.
Link to comment
Share on other sites

Yπάρχουν κάποια,όπως αυτά:http://www.amazon.com/Free-Wireless-Earphones-Remote-iPod/dp/B000981750 ή αυτά:http://www.pixmania.com/gr/gr/129205/art/logitech/aeioooeeu-bluetooth-ipod.html

και αυτά:http://www.gizmodo.com/gadgets/portable-media/etymotic-ety8-wireless-ipod-earphones-211753.php

Aλλά δεν γνωρίζω για συμβατότητες με τα της νέας γενιάς ipods :O

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια χαρά!

Ως γνωστό πριν λίγο καιρό την πάτησα με το ΤΕΑC...και τις ιδιορυθμίες του :(

Αυτή τη φορά ελπίζω να μου βγει σε καλό ...

Ψάχνω κάποιο μικρό flash mp3 player με fm radio και με δυνατότητα να παίζει folder ...

Βρήκα αυτό: Sansa m260 MP3 Player 4GB.

http://www.sandisk.com/Products/Item(1949)-SDMX3-4096-Sansa_m260_MP3_Player_4GB.aspx

 

Τι λέτε? αξίζει τίποτα? Ξέρετε από που μπορώ να το αγοράσω??? :!:

Αν έχετε να αντιπροτείνετε κάποιο άλλο με μικρές διαστάσεις θα σας ήμουν ευγνώμων!

 

Ευχαριστώ

 

Νίκος

=========

NIKOS_VITA

Link to comment
Share on other sites

Τα ευρωπαϊκά μοντέλα των Sansa δεν έχουν FM tuner (το αναφέρει και η σελίδα που έδωσες) και απ'όσο ξέρω (αλλά δεν ορκίζομαι κιόλας) δεν μπορείς να τα πειράξεις για να υπερβείς αυτό το εμπόδιο.

 

Οπότε μάλλον δεν θα πάρεις sansa :)

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, για όσους ενδιαφέρονται, το Ελληνικό iTS έχει πλέον Nike+ section.
Link to comment
Share on other sites

Τα ευρωπαϊκά μοντέλα της Sansa δεν έχουν FM tuner (το αναφέρει και η σελίδα που έδωσες) και απ'όσο ξέρω (αλλά δεν ορκίζομαι κιόλας) δεν μπορείς να τα πειράξεις για να υπερβείς αυτό το εμπόδιο.

 

Οπότε μάλλον δεν θα πάρεις sansa :)

 

Eίσαι γάτοςςςςς μεγάλεεεε!!!!!!

 

Δεν το είχα πάρει είδηση! Ευτυχώς!!!!!

 

Ευχαριστώ!!!!

 

υ.γ. ωστόσο επειδή από ότι βλέπω το κατέχεις το θέμα θα ήθελα να μου προτείνεις και κάποιο μικρό Mp3 flash player ... ;)

=========

NIKOS_VITA

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...