Jump to content

MP3 players (τιμές, συγκρίσεις, εντυπώσεις και mini-FAQ)


teorizo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να έχεις υπ'οψιν σου πάντως ότι χωρίς Zune Marketplace (όχι επειδή δεν θα τρέξει, επειδή είσαι στην Ελλάδα) στην ουσία χάνεις και το wifi (που έτσι κι αλλιώς θα το έχανες αφού κανείς άλλος δε θα έχει zune:)) και το όποιο integration με το xbox.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παντως εχει οθοναρα.

αξιζει να δωσω το ipod video που εχω και να παρω το zune???

ποτε ερχεται και ποσο???

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν κάνει πράγματα που δεν κάνει το iPod σου και τα οποία χρειάζεσαι και, επιπλέον, όσα κάνει το iPod σου που δεν κάνει το zune, σου είναι άχρηστα, ναι. Αν το βρεις βέβαια να το αγοράσεις.
Link to comment
Share on other sites

Απ ότι κατάλαβα λοιπόν δεν μπορεί να το εγκαταστήσει κανείς. Κάτι σαν το URGE στο οποίο μπορείς να εγγραφείς μόνο αν είσαι από Αμερική (έστω και για το 14-day-trial). Τέλος πάντων από το CD δεν γίνεται να μην το εγκαταστήσει όμως (γιατί δεν γίνεται κάποιος να δώσει τόσα λεφτά και να το έχει άχρηστο).

Αυτό θα έρθει και στην Ελλάδα έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Όμως δεν καιγόμαστε κιόλας...

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Εγω πραγματικα δεν μπορω να καταλαβω για ποιον λογο να παρει κανεις το zune.Isws eimai ephreasmenos epeidh phra ipod alla pisteyw oti den aksizei!Kai einai poly xontrokommeno...
The greatest thing you 'll ever learn,is just to love and be loved in return... MOULIN ROUGE
Link to comment
Share on other sites

Απ ότι κατάλαβα λοιπόν δεν μπορεί να το εγκαταστήσει κανείς. Κάτι σαν το URGE στο οποίο μπορείς να εγγραφείς μόνο αν είσαι από Αμερική (έστω και για το 14-day-trial). Τέλος πάντων από το CD δεν γίνεται να μην το εγκαταστήσει όμως (γιατί δεν γίνεται κάποιος να δώσει τόσα λεφτά και να το έχει άχρηστο).

Αυτό θα έρθει και στην Ελλάδα έτσι;

 

Λοιπόν, βρήκα τι έφταιγε και δεν μπορούσε να προχωρήσει η εγκατάσταση ΧΩΡΙΣ το cd. Το μπλόκαρε το windows firewall!!!! Φυσικά αυτό δεν αναφερόταν πουθενά, ούτε με ειδοποίησε το σύστημα. Το ανακάλυψα όταν πήγα να το βάλω σε άλλο μηχάνημα (το 5ο που προσπάθησα) που έχει άλλο firewall, το οποίο και με οδήγησε στη λύση.

 

Αν πας λοιπόν και επιτρέψεις στο windows firewall να αφήνει το ZuneSetup.exe να βλέπει το internet, τότε το πρόγραμμα εγκαθίσταται κανονικά.

 

Εντυπώσεις σε λίγο.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά,παρήγγειλα ενα mp3 player χωρητικότητας 1 Gb,είναι ραδιόφωνο μαζί και usb χωρητικότητας 1024 MB,έχει την δυνατότητα εγγραφής μουσικής και ομιλίας.Η μάρκα είναι innovator,άγνωστη βέβαια αλλά τι να κάνουμε;Ξέρει κανένας πόσο διαρκεί η μπαταρία του και αν συμφέρει τελικά που το πήρα;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το Zune Marketplace από που το κατεβάσατε?

Δεν μπορώ να το βρω πουθενά...

:(

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, βρήκα τι έφταιγε και δεν μπορούσε να προχωρήσει η εγκατάσταση ΧΩΡΙΣ το cd. Το μπλόκαρε το windows firewall!!!! Φυσικά αυτό δεν αναφερόταν πουθενά, ούτε με ειδοποίησε το σύστημα. Το ανακάλυψα όταν πήγα να το βάλω σε άλλο μηχάνημα (το 5ο που προσπάθησα) που έχει άλλο firewall, το οποίο και με οδήγησε στη λύση.

 

Αν πας λοιπόν και επιτρέψεις στο windows firewall να αφήνει το ZuneSetup.exe να βλέπει το internet, τότε το πρόγραμμα εγκαθίσταται κανονικά.

 

Εντυπώσεις σε λίγο.

Ναι μόνο που σε μένα κάνει απλά αναζήτηση για updates και σταματάει. Συνδέεται δηλαδή στο Internet.

Άσε που έγινε και το εξής: Σήμερα που έκανα update το PC μέσω του Windows Update είχε επιλογή για κατέβασμα του Zune software (σημειωτέον ~35ΜΒ ενώ από το site το κατεβάζεις μόλις ~5.3ΜΒ) όταν πήγε να το εγκαταστήσει έλεγε αδύνατη εγκατάσταση.

Εσύ ποιό χρησιμοποίησες για να το κατεβάσεις; Το αρχείο του site; Και έκανε κανονικά update;

Α μήπως στο μηχάνημά σου (το 5ο που το πήρε κιόλας) έχεις περασμένη Αγγλική έκδοση των Windows;

Link to comment
Share on other sites

@manos the greek

 

Πας σε αυτή τη σελίδα http://www.zune.net/en-us/meetzune/software.htm (η οποία είναι τρία επίπεδα πιο μέσα απο την αρχική - αν είναι ποτέ δυνατόν) και το κατεβάζεις.

Link to comment
Share on other sites

Ναι μόνο που σε μένα κάνει απλά αναζήτηση για updates και σταματάει. Συνδέεται δηλαδή στο Internet.

Άσε που έγινε και το εξής: Σήμερα που έκανα update το PC μέσω του Windows Update είχε επιλογή για κατέβασμα του Zune software (σημειωτέον ~35ΜΒ ενώ από το site το κατεβάζεις μόλις ~5.3ΜΒ) όταν πήγε να το εγκαταστήσει έλεγε αδύνατη εγκατάσταση.

Εσύ ποιό χρησιμοποίησες για να το κατεβάσεις; Το αρχείο του site; Και έκανε κανονικά update;

Α μήπως στο μηχάνημά σου (το 5ο που το πήρε κιόλας) έχεις περασμένη Αγγλική έκδοση των Windows;

Σε όλα είχα Αγγλικά windows (δεν αντέχω τα ελληνικά μενού). Όμως και σε μένα είχε την ίδια συμπεριφορά με τη δική σου μέχρι να ανοίξω το firewall. Δοκίμασες να το κάνεις προθέτοντας το ZuneSetup.exe από το Control Panel/Windows Firewall/Exceptions?

 

Αυτό που κατεβάζεις από το site (αυτό χρησιμοποίησα κι εγώ όλες τις φορές) είναι 5 Mb το οποίο ΜΕΤΑ κατεβάζει τα υπόλοιπα 30 (αυτά πάει να κατεβάσει σε σένα όταν ψάχνει για updates, δεν τα βρίσκει και γι'αυτό σταματάει αφού δεν έχει κάτι να εγκαταστήσει).

Link to comment
Share on other sites

Σε όλα είχα Αγγλικά windows (δεν αντέχω τα ελληνικά μενού). Όμως και σε μένα είχε την ίδια συμπεριφορά με τη δική σου μέχρι να ανοίξω το firewall. Δοκίμασες να το κάνεις προθέτοντας το ZuneSetup.exe από το Control Panel/Windows Firewall/Exceptions?

 

Αυτό που κατεβάζεις από το site (αυτό χρησιμοποίησα κι εγώ όλες τις φορές) είναι 5 Mb το οποίο ΜΕΤΑ κατεβάζει τα υπόλοιπα 30 (αυτά πάει να κατεβάσει σε σένα όταν ψάχνει για updates, δεν τα βρίσκει και γι'αυτό σταματάει αφού δεν έχει κάτι να εγκαταστήσει).

Μόλις το δοκίμασα και μου κάνει πάλι τα ίδια. Ψάχνει για updates (κανονικά με ανοιχτή σύνδεση, δεν μου λέει δηλαδή ότι έχω πρόβλημα), λέει ότι δεν βρίσκει updates και τέλος...

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εμένα μου είπε ότι είχε πρόβλημα. Αλλά όταν άνοιξα το firewall, τότε και μόνο δούλεψε. Ούτε αυτό που κατέβασε το windows update κάνει;
Link to comment
Share on other sites

Τώρα μόλις δοκίμασα ξανά από το Windows Update και κάνει τα ίδια. Ενώ έχει κατεβάσει το αρχείο των 35ΜΒ δεν το εγκαθιστά. Ξέρουμε μήπως ακριβώς πού αποθηκεύονται τα αρχεία εγκατάστασης που κατεβαίνουν από το Windows Update;

Μου φαίνεται πολύ περίεργο βέβαια. Λες να φταίει και κανένα anti-virus; Kaspersky έχω αν παίζει ρόλο... :p Αν δεν είναι αυτό τότε είναι θέμα του κομπιούτορά μου ή της ελληνικής έκδοσης γενικά. Αν μπορεί κάποιος που έχει ελληνική έκδοση Windows XP SP2 ας το δοκιμάσει να μου πει!

Link to comment
Share on other sites

@manos the greek

 

Πας σε αυτή τη σελίδα http://www.zune.net/en-us/meetzune/software.htm (η οποία είναι τρία επίπεδα πιο μέσα απο την αρχική - αν είναι ποτέ δυνατόν) και το κατεβάζεις.

 

OMG, sorry...:( :cry:

Το έψαξα και εκεί που έλεγε how-to κ.τ.λ. και στο

google αλλά download link πουθενα...

Anyway, thanks a lot

:cry:

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Όπως μπήκε βγήκε λοιπόν. Βασικά ένας WMP 11 και το URGE με νέο περιτύλιγμα. Ακόμα και iPod να μην είχα, πάλι το iTunes θα χρησιμοποιούσα, οι λόγοι είναι αρκετοί αλλά ο σημαντικότερος είναι τα smart playlists.

 

Ζο long zune! We hardly knew you.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά,παρήγγειλα ενα mp3 player χωρητικότητας 1 Gb,είναι ραδιόφωνο μαζί και usb χωρητικότητας 1024 MB,έχει την δυνατότητα εγγραφής μουσικής και ομιλίας.Η μάρκα είναι innovator,άγνωστη βέβαια αλλά τι να κάνουμε;Ξέρει κανένας πόσο διαρκεί η μπαταρία του και αν συμφέρει τελικά που το πήρα;

 

Το εχει ενας φιλος.Το ειχε παρει οταν μπηκε φανταρος.Μια χαρα μηχανιματακι ειναι για τα λεφτα του!Για μπαταρια δυστυχως δεν ξερω να σου πω.

ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

Όπως μπήκε βγήκε λοιπόν. Βασικά ένας WMP 11 και το URGE με νέο περιτύλιγμα. Ακόμα και iPod να μην είχα, πάλι το iTunes θα χρησιμοποιούσα, οι λόγοι είναι αρκετοί αλλά ο σημαντικότερος είναι τα smart playlists.

 

Ζο long zune! We hardly knew you.

 

Παιδιά εγώ δυστυχώς, δεν μπορώ να το εγκαταστήσω με τίποτα,

με κλειστό το firewall των windows (έχω κάνει allow το zunesetup)

και κλειστό το kaspersky μου λέει no updates και δεν προχωράει.

Κατεβάζω τώρα ένα που τα έχει όλα μέσα από τορρεντ.

:)

Θα δούμε!

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

ΧΑΧΑΧΑ!! αρχισαν τα "οργανα" απο πολυ πολυ νωρις! :D

Same here... Η εγκατασταση ειναι αδυνατη. (το δοκιμασα σε δυο μηχανηματα με Ελληνικα και English XP).

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/8090sunnlogoheader1.gif
Link to comment
Share on other sites

Άμα είναι ο WMP11 με νέο περιτύλιγμα και δεν έχετε (ούτε μπορείτε να πάρετε) το Zune, ούτε πρόσβαση στο marketplace, τί σας νοιάζει;

Προσωπικά τους εύχομαι να πατώσει τόσο που να μην το βγάλουν καν εκτός Αμερικής. :devil:

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Άμα είναι ο WMP11 με νέο περιτύλιγμα και δεν έχετε (ούτε μπορείτε να πάρετε) το Zune, ούτε πρόσβαση στο marketplace, τί σας νοιάζει;

Προσωπικά τους εύχομαι να πατώσει τόσο που να μην το βγάλουν καν εκτός Αμερικής. :devil:

 

Γιατί μου αρέσει το νέο περιτύλιγμα που λες και εσύ και αν έχει

καλή library θα το κρατήσω αλλιώς τον 11.

:)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...