Jump to content

MP3 players (τιμές, συγκρίσεις, εντυπώσεις και mini-FAQ)


teorizo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πηρα το sansa clip+

 

πολυ καλο για την τιμη του.αλλα το ραδιοφωνο ειναι χαλια...δε πιανει ακομα κ στο κεντρο της πολης καλα..μια δυναμωνει,μια χαμηλωνει οταν δε πιανει καλα προφανως...κριμα κ το πηρα για το ραδιοφωνο του

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πηρα το sansa clip+

 

πολυ καλο για την τιμη του.αλλα το ραδιοφωνο ειναι χαλια...δε πιανει ακομα κ στο κεντρο της πολης καλα..μια δυναμωνει,μια χαμηλωνει οταν δε πιανει καλα προφανως...κριμα κ το πηρα για το ραδιοφωνο του

 

ρήξε μια ματια εδώ και σκέψου το ενδεχομενο ναβάλεις το custom firmware rockbox..

http://forums.rockbox.org/index.php?topic=27488.0

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Πηρα το sansa clip+

 

πολυ καλο για την τιμη του.αλλα το ραδιοφωνο ειναι χαλια...δε πιανει ακομα κ στο κεντρο της πολης καλα..μια δυναμωνει,μια χαμηλωνει οταν δε πιανει καλα προφανως...κριμα κ το πηρα για το ραδιοφωνο του

 

 

πρεπει να ειναι θεμα της κεραιας. γενικα εαν ηθελες ραδιο επρεπε να κοιταξεις κατι αλλο.

Link to comment
Share on other sites

Καμιά άποψη για το iPod Nano??? :rolleyes:

 

αμα αντεχεις οικονομικα πας ανετα...εχω της 3ης γενιας νομιζω απο το 2008 και ειμαι πολυ ευχαριστημενος

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι πως μου φαίνονται αρκετά 190 ευρώ για 16GB mp3 με ραδιόφωνο, αλλά από design σκίζει και θα ταιριάζει-συγχρονίζει άψογα με το MBP μου.. :)

 

Ελπίζω να δούμε σήμερα στο iPhone event κανένα refresh και των iPod με διπλάσιες χωρητικότητες, ώστε με τα ίδια χρήματα να παίρνεις 32GB..

 

Κάποια πρόταση ίσως για MP3/Ραδιόφωνο με καλό (για τα δεδομένα πάντα φορητής συσκευής..) ήχο?

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι πως μου φαίνονται αρκετά 190 ευρώ για 16GB mp3 με ραδιόφωνο, αλλά από design σκίζει και θα ταιριάζει-συγχρονίζει άψογα με το MBP μου.. :)

 

Ελπίζω να δούμε σήμερα στο iPhone event κανένα refresh και των iPod με διπλάσιες χωρητικότητες, ώστε με τα ίδια χρήματα να παίρνεις 32GB..

 

Κάποια πρόταση ίσως για MP3/Ραδιόφωνο με καλό (για τα δεδομένα πάντα φορητής συσκευής..) ήχο?

 

Αν θες για στρατό ή χρήση στο αυτοκίνητο μια καλή λύση είναι και τα στικάκια της SONY, όπως αυτό με περιορισμό στη χωρητικότητα (4 GB). Επίσης, υπάρχει στα 8GB και αυτό το SONY. Επειδή έχω το nano που περιγράφεις στα 8GB, μπορώ να σου πω πως είναι μια χαρά χωρητικότητα.

Link to comment
Share on other sites

μαλλον ειναι θεμα του firmware...γι αυτο θα του βαλω rockbox σημερα κ θα το δοκιμασω...αν δεν..θα το στειλω πισω,αν κ ηταν δωρο κ δεν εχω αποδειξη..

 

φαινεται να το περασε επιτυχως...αλλα δε βλεπω να αλλαξε τιποτα στο sansa...δοκιμασα κ αλλες φορες,δεν ειδα καμια αλλαγη...

 

τελικα περασε,ειχα ξεχασει να επιλεξω το path

 

αρκετα μεγαλη διαφορα στο ραδιοφωνο...μου φαινεται λιγο πιο δυσχρηστο γενικα,λογικα θα το συνηθισω...

Edited by blade_
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται και από μένα, όπως το παλικάρι παραπάνω, έτσι και εγώ σκέφτομαι την αγορά ενός M.P. Για τρέξιμο, όταν κοιμάμαι( δεν μπορώ να.κοιμηθώ αν δεν ακούω μουσική), γενικά για το 1/3 της μέρας. Είμαι ανάμεσα σε SONY NWZ-R806 και iPod touch 4th ή 5th gen... Καμία πρόταση? Ποιότητα ήχου, αυτονομία, λειτουργικότητα....
I fly with ASICS DynaFlyte 2
Link to comment
Share on other sites

σαν κατοχος apple ipod το προτεινω.τωρα εχει προσφορα στα Carrefour πανελλαδικα,εχει σφραγισμενα τα 8gb στα 59-79 ευρο(αναλογα το χρωμα) & 16 gb στα 89 ευρο.αναφερομαι στα ipod nano 8gb 6th gen .
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται και από μένα, όπως το παλικάρι παραπάνω, έτσι και εγώ σκέφτομαι την αγορά ενός M.P. Για τρέξιμο, όταν κοιμάμαι( δεν μπορώ να.κοιμηθώ αν δεν ακούω μουσική), γενικά για το 1/3 της μέρας. Είμαι ανάμεσα σε SONY NWZ-R806 και iPod touch 4th ή 5th gen... Καμία πρόταση? Ποιότητα ήχου, αυτονομία, λειτουργικότητα....

 

ipod απο μενα...περισσοτερες λειτουργιες αφη εφαρμογες ιντερνετ βιντεο κλπ

η apple σε αυτον τον τομεα των mp3 τα παει αριστα για μενα

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται και από μένα, όπως το παλικάρι παραπάνω, έτσι και εγώ σκέφτομαι την αγορά ενός M.P. Για τρέξιμο, όταν κοιμάμαι( δεν μπορώ να.κοιμηθώ αν δεν ακούω μουσική), γενικά για το 1/3 της μέρας. Είμαι ανάμεσα σε SONY NWZ-R806 και iPod touch 4th ή 5th gen... Καμία πρόταση? Ποιότητα ήχου, αυτονομία, λειτουργικότητα....
αν δίνεις σημασία στο sound quality τότε το sony Κάνει για σένα αφού τα se Walkman φημίζονται για την ακουστική τους:)και την καλυτερη αυτονομια.Το iPod για μένα είναι ένα αίφον χωρίς τηλεφωνο και εκεί που ναι τέλειο είναι για να παίζεις παιχνίδια,να βλέπεις βίντεο ,και να ακούς και μουσική.ΘΑ στο πω και αλλιώς το iPod touch είναι σαν τα psp ενώ τα Sony mp3s σαν τα γουωκμαν απλά με τέλειο ήχο ράδιο αλλά χωρίς εφαρμογες.Eκτος αν διαλέγες το Ζ1000 σονυ με αντροιντ και τέλειο ηχο:)Και αφού δεν μπορείς να κοιμηθεις τα βραδιά όπως λες χωρίς μουσική ,join the club;)τότε πάρε σονυ εκτός αν θες να παίζεις και ungry birds .Εγώ πάντως που έχω το touch το χω μόνο για ungry birds αφού το sq του με ξενερωνει:blink: Edited by manolissinger
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα σε όλους τους φίλους,

 

Θέλω να κάνω δώρο στην κόρη μου στα γεννέθλιά της που θα γίνει 11 ετών, ένα music player, στυλ ipod...

 

Δεν το κατέχω το άθλημα και για να μην πιαστώ κότσος, μπορείτε να μου προτείνετε κάποια?

 

Θα διαθέσω μέχρι 180 ευρώ.

 

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους τους φίλους,

 

Θέλω να κάνω δώρο στην κόρη μου στα γεννέθλιά της που θα γίνει 11 ετών, ένα music player, στυλ ipod...

 

Δεν το κατέχω το άθλημα και για να μην πιαστώ κότσος, μπορείτε να μου προτείνετε κάποια?

 

Θα διαθέσω μέχρι 180 ευρώ.

 

Ευχαριστώ πολύ.

μπορεις να τις παρεις φθηνοτερο mp3-mp4 player με την δυνατοτητα να περναει την μουσικη της κανωντας copy-paste γιατι αμα παρεις apple θα πρεπει να κανεις συγχρονισμο.επελεξε καποιο sony που εχουν καλη μπαταρια-ευχρηστο μενου-ραδιοφωνο και ειναι σχετικα φθηνα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τα iPod είναι τα καλύτερα αλλά όπως είπε και ο φίλος το πέρασμα τραγουδιών είναι δυσκολότερο

Εγώ θα έλεγα iPod

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους τους φίλους,

 

Θέλω να κάνω δώρο στην κόρη μου στα γεννέθλιά της που θα γίνει 11 ετών, ένα music player, στυλ ipod...

 

Δεν το κατέχω το άθλημα και για να μην πιαστώ κότσος, μπορείτε να μου προτείνετε κάποια?

 

Θα διαθέσω μέχρι 180 ευρώ.

 

Ευχαριστώ πολύ.

 

Χρόνια της πολλά φίλε ecep και να τη χαίρεσαι. Εγώ θα προτείνω ένα στικάκι sony όπως τα παρακάτω, όπου το πέρασμα των τραγουδιών γίνεται drag and drop και είναι πολύ απλό στη χρήση. Θα πρότεινα iPod, αλλά για δυο βασικούς λόγους δεν θα ήταν καλή η αγορά του.

Πρώτον όπως είπα και ο giothesuper παραπάνω, το πέρασμα στα ipod προϋποθέτει το itunes και η μικρή θα δυσκολευτεί πολύ με αυτό.

Επιπλέον, τα ipod είναι ιδιαίτερα ακριβές συσκευές, με άμεσο επακόλουθο να γίνει λεία κλοπής στο σχολείο ή αλλού.

 

http://it-chuiko.com/uploads/posts/2012-01/13279077001315239.jpeg

 

http://sp.sony-europe.com/da/529/179269.jpeg

 

http://sp.sony-europe.com/da/529/179274.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους τους μουσικόφιλους και μη. Ειμαι κάτοχος των phillips gogear vibe 16G μοντέλο 4ετίας τουλάχιστον, sansa clip zip 4G και πρόσφατα cowon c2 4G. Το πρώτο αρκετά καλό ήχο κυρίως στο ράδιο, όμως μετά από τόσο καιρό η μπαταρία αποφορτίζεται πολύ γρήγορα. Το δεύτερο αρκετά καλό ήχο για τα λεφτά του νομίζω 45 € το πήρα... πολύ καλό κυρίως για mp3 όχι τόσο για ράδιο.. το συστήνω βέβαια για τα λεφτά του.. στα + η υποδοχή για microsd. Φυσικά και τα δύο απαιτούν πολύ καλύτερα ακουστικά από αυτά που τα συνοδεύουν.

Πάμε τώρα στο cowon c2. Ότι και να πω για την ποιότητα στον ήχο είναι λίγο. Πραγματικά αυτό το πραγματάκι τα σπάει. Ειδικά με τις κατάλληλες ρυθμίσεις στο jeteffect 3.0 με bbe+ (ειδικές ρυθμίσεις ήχου των cowon) ο ήχος είναι πραγματικά θεεικός, καλύτερος από ότι έχω ακούσει ως τώρα. Εννοείται πάλι ότι πρέπει να το συνδυάσουμε με καλά ακουστικά, όχι πανάκριβα κατανάγκη, π.χ. vsonic gr02 bass, brainwavz M2, soundmagic e30 ή ότι σε αυτή την ποιότητα ή καλύτερα. Επίσης σημαντικό ρόλο παίζει και η ποιότητα των μουσικών αρχείων.. π.χ. όταν ακούς ασυμπίεστα flac καλής ποιότητας ε τότε αυτό που ακούς κοντεύει το τέλειο. Στα + πάλι η υποδοχή για microsd card που από 4G το κάνει jukebox. Αυτά ελπίζω να βοήθησα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα guys.... Λοιπόν αν θημάστε, πρίν απο λίγο καιρό είχα ζητήσει την βοήθεια σας σχετικά με την αγορά MP4 player. Δοκήμασα τόσο το iPod Touch 4, όσο και το νέο SONY NWZ-R805. Ομολογώ οτι το iPod με εντηπωσίασε σε ποιότητα κατασκευής, UI, απόκρηση... αλλά το SONY υπερταιρούσε σε ποιότητα ήχου, ποιό ''εύκολο'' στην εισαγωγή τραγουδιών και απ'όσο είδα στα specs υπερτερεί και σε αυτονομία.... Τελικά πήρα το SONY (ναί το ομολογώ, είμαι sonακιας).... Με αλλά λόγια για μένα ('οπως είπε και ένα παλικάρι ποιό πάνω) αν σε ενδιαφέρει περισσότερο να είναι άριστο στο τομέα μουσικής αλλά να κάνει καλά και τα άλλα (web, gaiming...) τότε SONY. Άν πάλι θέλετε να τα κάνει πολύ καλά σε όλα τότε iPod...
I fly with ASICS DynaFlyte 2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, γνωρίζει κανένας κάτοχος sony walkman mp3, εάν οι συσκευές της σειράς Ε και S, αναγνωρίζουν ελληνικούς χαρακτήρες στα tracks ή μόνο λατινικούς; Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Όχι, δυστυχώς....

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
να ρωτησω και εγω με την σειρα μου.........θα ηθελα ενα mp3 για το γυμναστηριο,να μην ακουω τιποτε αλλο,εκτος απο την μουσικη μου..................ενα που εχω δει ειναι αυτο Sony NWZ-E474 8GB
Link to comment
Share on other sites

Εάν θες κάτι που να μην χάνει καθόλου σε ακουστική ποιότητα, τότε επιλέγεις COWΟN και συγκεκριμένα αυτό

http://www.omarket.gr/223-3745.html?ref=bestprice.gr

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εάν θες κάτι που να μην χάνει καθόλου σε ακουστική ποιότητα, τότε επιλέγεις COWΟN και συγκεκριμένα αυτό

http://www.omarket.gr/223-3745.html?ref=bestprice.gr

οτι πρεπει δλδ για δυνατο ηχο και καλη ποιοτητα ηχου??????και πανω απο ολα για το gym που εκει μεσα γινεται χαμος και δεν θελω να ακουω τιποτα,ε?

Link to comment
Share on other sites

οτι πρεπει δλδ για δυνατο ηχο και καλη ποιοτητα ηχου??????και πανω απο ολα για το gym που εκει μεσα γινεται χαμος και δεν θελω να ακουω τιποτα,ε?

Εχω βαρεθει να το γραφω, τα cowon ειναι οτι καλυτερο κυκλοφορει σε φορητα mp3. Καμια σχεση με οτιδηποτε αλλο._

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εχω βαρεθει να το γραφω, τα cowon ειναι οτι καλυτερο κυκλοφορει σε φορητα mp3. Καμια σχεση με οτιδηποτε αλλο._

 

ευχαριστω πολυ φιλος για την γρηγορη απαντηση σου.........μαλλον,ειναι αυτο που θα με καλυψη......σε ευχαριστω!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...