Jump to content

Google Nexus 5X (by LG)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν γίνεται;;;;

Δεν είχα ποτέ samsung.g2 και mi4 είχα και είχαν και τα 2 την επιλογή να τα αλλάξω.

 

Γινεται αλλα θελει γνωσεις.

Περιμενε, ολο και καποιος θα σε βοηθησει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλώς σας βρηκα,καινούργιος κάτοχος του 5x προέρχομενος από το mi4,ακόμα δεν έχω σχηματίσει πληρη εικόνα για το κινητό και αν άξιζε η μεταβαση.τεσπα 2 ερωτήσεις έχω για αρχη : πως μπορώ να αλλάξω την σειρά των screen buttons (το back θέλω να πάει από την δεξιά πλευρά) και πώς απενεργοποίωτην δόνηση από τα screen buttons.

Γίνεται με custom rom σίγουρα. Από εκεί και πέρα δεν ξέρω αν υπάρχει άλλος τρόπος. Στην Dirty Unicorns γίνεται σίγουρα να τα προσαρμόσεις όπως θες.

 

Η δόνηση βγαίνει από τις ρυθμίσεις ήχων, άλλοι ήχοι και απενεργοποιείς το δόνηση κατά την αφή.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Έχει περάσει κανείς τον Nexus launcher που αναφέρθηκε πιο πριν;

Το έκανα αλλά δεν τρελάθηκα κιόλας.

Επίσης κρασάρει όταν πάω να αλλάξω φόντο.

Προφανώς είναι beta ε;

Link to comment
Share on other sites

Έχει περάσει κανείς τον Nexus launcher που αναφέρθηκε πιο πριν;

Το έκανα αλλά δεν τρελάθηκα κιόλας.

Επίσης κρασάρει όταν πάω να αλλάξω φόντο.

Προφανώς είναι beta ε;

 

Τι beta; Από το play store τον κατεβασες και είναι beta?

Leaked έκδοση είναι , θα τον δούμε όταν βγει επίσημα.

Link to comment
Share on other sites

Έχει περάσει κανείς τον Nexus launcher που αναφέρθηκε πιο πριν;

Το έκανα αλλά δεν τρελάθηκα κιόλας.

Επίσης κρασάρει όταν πάω να αλλάξω φόντο.

Προφανώς είναι beta ε;

 

Στο link για το βίντεο που έδωσα στο youtube υπάρχουν απο κάτω το link για το apk του launcher και το link για το apk fix για την gallery για να μην κρασαρει.

Τον έβαλα εγώ,οπτικα μου άρεσε αλλά μέχρι εκεί... παραμετροποίηση καμία και τον αλλαξα.... έκανα το ίδιο setup με nova με τα gestures και είναι σχεδόν το ίδιο συν τα καλά του nova.

Link to comment
Share on other sites

Αφαίρεσα κατά λάθος το κουμπί της καρτέλας εφαρμογών. Πως το ξανα εμφανιζουμε;

 

Από τον μανήσιο και να θες δε σβήνει, οπότε από ποιον launcher?

Link to comment
Share on other sites

Γινεται αλλα θελει γνωσεις.

Περιμενε, ολο και καποιος θα σε βοηθησει.

Αυτό που λέει από κάτω ο Psylos είναι. Γνώσεις θέλει και πίστεψε με για αυτό το θέμα (για τα κουμπιά) τις έχουμε. Με πείραγμα γίνεται αλλά επειδή δεν είναι αντικείμενο του thread και δεν θέλουν και ξέρουν όλοι να το πειράζουν, δεν το είπα. Καλό είναι αν δεν έχουμε τις γνώσεις να μην λέμε τίποτα, δεν βοηθάει αυτό. Αυτά τα γράφω εντελώς φιλικά και χωρίς να θέλω να σε θίξω αλλά πολλές φορές επαναλαμβάνονται κάποιες απόψεις στα thread εδώ που είναι λάθος και περνάνε έτσι. Ευχαριστώ για την υπομονή σας.

Γίνεται με custom rom σίγουρα. Από εκεί και πέρα δεν ξέρω αν υπάρχει άλλος τρόπος. Στην Dirty Unicorns γίνεται σίγουρα να τα προσαρμόσεις όπως θες.

 

Η δόνηση βγαίνει από τις ρυθμίσεις ήχων, άλλοι ήχοι και απενεργοποιείς το δόνηση κατά την αφή.

 

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Τι beta; Από το play store τον κατεβασες και είναι beta?

Leaked έκδοση είναι , θα τον δούμε όταν βγει επίσημα.

Δεν τον κατέβασα από play store.

Στο link για το βίντεο που έδωσα στο youtube υπάρχουν απο κάτω το link για το apk του launcher και το link για το apk fix για την gallery για να μην κρασαρει.

Τον έβαλα εγώ,οπτικα μου άρεσε αλλά μέχρι εκεί... παραμετροποίηση καμία και τον αλλαξα.... έκανα το ίδιο setup με nova με τα gestures και είναι σχεδόν το ίδιο συν τα καλά του nova.

τα εν λόγω λινκ που λες μου έβγαζαν error στο download

Βρήκα το .apk από αλλού στο δίκτυο, αλλά το fix δεν το είχε.

 

Πάντως έχεις δίκιο. Έχει πολύ λίγες δυνατότητες παραμετροποίησης. Λογικά όταν βγει επίσημα θα είναι πιο πλήρης..

Link to comment
Share on other sites

Δεν τα ανοίγει φίλε μου

 

Δεν τον κατέβασα από play store.

 

τα εν λόγω λινκ που λες μου έβγαζαν error στο download

Βρήκα το .apk από αλλού στο δίκτυο, αλλά το fix δεν το είχε.

 

Πάντως έχεις δίκιο. Έχει πολύ λίγες δυνατότητες παραμετροποίησης. Λογικά όταν βγει επίσημα θα είναι πιο πλήρης..

 

 

http://www.androidauthority.com/download-nexus-launcher-apk-707338/

 

Κάντε και μια προσπάθεια απο εδώ.Τα δοκιμασα και απο εδω κατεβαίνουν κανονικά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης υπάρχει η δυνατότητα στο αποκοπή/αντιγραφή-επικοληση να έχουμε την επιλογή "πρόχειρο" απο στις σειρές G; Είναι πολυ εξυπηρετικό.

Link to comment
Share on other sites

http://www.androidauthority.com/download-nexus-launcher-apk-707338/

 

Κάντε και μια προσπάθεια απο εδώ.Τα δοκιμασα και απο εδω κατεβαίνουν κανονικά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης υπάρχει η δυνατότητα στο αποκοπή/αντιγραφή-επικοληση να έχουμε την επιλογή "πρόχειρο" απο στις σειρές G; Είναι πολυ εξυπηρετικό.

Το apk αν το κάνετε install κρασαρει στα wallpapers αν όμως φλασαρετε το ζιπ όμως δουλεύει κανονικά

 

Sent from my XT1092 using Tapatalk

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου σε εμένα με DP5 τα apks (είναι 2 τα apks που χρειάζονται,οχι ένα)δουλεύουν κανονικά και δεν κρασάρει τίποτα.Το μόνο που δεν δουλεύει είναι το swipe στο logo της google για το google now που δουλεύει μόνο με το φλασάρισμα του zip. Edited by Tsarli
Link to comment
Share on other sites

Nova launcher

 

παρατεταμένο πάτημα στην αρχική-γραφικά στοιχεία-ενεργεια nova-καρτελα εφαρμογών

Link to comment
Share on other sites

παρατεταμένο πάτημα στην αρχική-γραφικά στοιχεία-ενεργεια nova-καρτελα εφαρμογών

 

Ωραίος, ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Αξιζει να βάλω το firefox αντί του chrome?καίει λιγότερη μπαταρία και ram?

Βάλε και δοκίμασε.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας δοκιμάσει και τους δύο, η αίσθηση μου είναι ότι η διαφορά στην κατανάλωση μπαταρίας είναι αμελητέα. Δεν είμαι τεχνικός, αναφέρομαι στην προσωπική μου αίσθηση, όχι σε γνώμη στηριγμένη σε μετρήσεις.
Link to comment
Share on other sites

Εγω αυτόν καιρό δοκιμαζω τον yandex και τα πάει πολύ καλά σε όλους τους τομείς.Και έχει δικό του adblocker που λειτουργεί.Τον chrome τον εχω απενεργοποιημένο.
Link to comment
Share on other sites

Εγω αυτόν καιρό δοκιμαζω τον yandex και τα πάει πολύ καλά σε όλους τους τομείς.Και έχει δικό του adblocker που λειτουργεί.Τον chrome τον εχω απενεργοποιημένο.

 

Αγαπημένος του Λιακόπουλου :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5X (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...