Jump to content

Google Nexus 5X (by LG)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μου ηρθε ota η 8. προσωπικα ο σχεδιασμος ειναι κακογουστος. λευκο χρωμα ελεος,συν οτι δεν ειναι ξεκουραστο στα ματια. ναι θα μου πειτε γινεται να κανω αντιστροφη χρωματων αλλα γινεται σε ολα τα μενου που δεν ειναι ωραιο.ας εβαζαν επιλογη να αφηνες το παλιο χρωμα. μεχρι στιγμης κανενα κολλημα το κινητο.
Η επιλογή είναι να κατεβάσεις Substratum θέμα αλλά κοστίζει 1.69€ . Η επιλογή των χρωμάτων έγινε, πιστεύω από τα μπισκότα Oreo.

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μια απο τα ιδια και εδω ,ηρθε το oreo update και το συστημα αρχισε να κρασαρει και να σερνεται
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έκανα ενημέρωση σε Oreo τρέχει ομαλά σαν να έχει δοθεί out of the box

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και το δικό μου!

Με νέα-καινούργια μητρική(όχι refurbished) και νέο power button.

(με νέα 2χρόνια εγγύηση)

 

Δεν το ενεργοποίησα ποτέ ξανά,και θα το δώσω.

Το πουλάς???

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και εγώ τρέχω με ορεο από εχθές όλα τέλεια νομίζω και η μπαταρία καλύτερη κτλ . Δε ζεματαει τίποτα.... Το μόνο κακό είναι το λευκό χρώμα κουραστικό για τα μάτια.....

Εγώ τρέχω με nova launcher πάντα δε το δοκιμάζετε ?? Να μου πείτε πως πάει

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το τηλ. εκαιγε, δεν ειχε ανταποκριση και η μπαταρια αδειαζε σε 3-4 ωρες.

Εκανα wipe cashe και σχετικα εχει βελτιωθεί καπως.

τελικα με wipe cashe και uninstall την εφαρμογη ccleaner που ειχα το τηλ ηλθε στα ισια του οπως πρωτα.

Link to comment
Share on other sites

γνωριζει κανεις πως αφαιρουμε αυτο το νεο εικονιδιο πανω αριστερα?την ειδοποιηση που μας λεει ποιες εφαρμογες τρεχουν στο παρασκηνιο εννοω.
Link to comment
Share on other sites

μετα από λιγα οτα updates λαγκαρε και κρατιομουν να μην το σουταρω στον τοιχο,χαχα

 

οποτε wipe cache, μετα factory reset και μετα οταν ανοιξε σταματησα ΟΛΕΣ τις updates των εφαρμογων

οποτε καπως ηρθε στα ισα του.

 

αρα σκεφτομαι αν θα την κανω την ota 8 update μην κολλαει παλι. (ειναι το βασικο κινητο μου αυτο)

 

ή λετε κανω wipe cache + factory reset και μετα την κανω την αναβαθμιση και ολα θαναι καλα?

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Χαρίζονται δύο θήκες μία λευκή LG και μια ημιδιάφανη Ringke.

Η παραλαβή από Αγίου Μελετίου όπου είναι η δουλειά μου!efb3f08ecac397319697ef6b46089c66.jpg2097f9065a473dd7e0a9faecc0d9ff08.jpg

Η Ringke θα δωθεί στη συσκευασία της που προλαμβάνει και μια αχρησιμοποίητη προστασία οθόνης και η LG στη συσκευασία της Ringke fusion (αυτή φορούσε το κινητό όταν το έχασα) επίσης με αχρησιμοποίητη προστασία οθόνης!

Edited by DomieMic65
Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα κι εγώ χωρίς προβλήματα και σκαλωματα που αναφέρθηκαν

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

μετα από λιγα οτα updates λαγκαρε και κρατιομουν να μην το σουταρω στον τοιχο,χαχα

 

οποτε wipe cache, μετα factory reset και μετα οταν ανοιξε σταματησα ΟΛΕΣ τις updates των εφαρμογων

οποτε καπως ηρθε στα ισα του.

 

αρα σκεφτομαι αν θα την κανω την ota 8 update μην κολλαει παλι. (ειναι το βασικο κινητο μου αυτο)

 

ή λετε κανω wipe cache + factory reset και μετα την κανω την αναβαθμιση και ολα θαναι καλα?

Εγώ πέρασα μέσω υπολογιστή την 8 και ούτε κόλλημα ούτε πρόβλημα εμφάνισε.

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Εγώ είχα την 8 beta και βγήκα από το πρόγραμμα για να την εγκαταστήσω κανονικά. Ενώ μου έγραψε ότι θα χάσω όλα τα δεδομένα δεν έγινε κάτι τέτοιο.Το τηλέφωνο έκανε μια επανεκκίνηση και ήταν όπως πριν. Πήγα στις ενημερώσεις και μου ήρθε το security patch του Σεπτέμβρη και τελος. Δεν είναι παράξενο;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Εγώ είχα την 8 beta και βγήκα από το πρόγραμμα για να την εγκαταστήσω κανονικά. Ενώ μου έγραψε ότι θα χάσω όλα τα δεδομένα δεν έγινε κάτι τέτοιο.Το τηλέφωνο έκανε μια επανεκκίνηση και ήταν όπως πριν. Πήγα στις ενημερώσεις και μου ήρθε το security patch του Σεπτέμβρη και τελος. Δεν είναι παράξενο;
Όχι, εφόσον δεν δόθηκε η ενημέρωση Σεπτεμβρίου στην 7.1.2 αμέσως σε πήγε στην 8.

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Και εδώ πρόβλημα με bootloop σε 16αρι...2 βδομάδες αναμονή στην procordia και το τηλέφωνο είναι σαν καινούργιο.Έγινε και 32άρι!!
Link to comment
Share on other sites

Και εδώ πρόβλημα με bootloop σε 16αρι...2 βδομάδες αναμονή στην procordia και το τηλέφωνο είναι σαν καινούργιο.Έγινε και 32άρι!!
Τουλάχιστον δεν θα έχεις την ταλαιπωρία για το αν θα έχεις ελεύθερο χώρο ή όχι.

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Από 05/09/2017 το τηλέφωνο μου στην procordia και σήμερα στο trackit έβγαλε μήνυμα ready!

 

Ελπίζω αύριο μεθαύριο να έρθει και να είναι όλα εντάξει...

Link to comment
Share on other sites

Από 05/09/2017 το τηλέφωνο μου στην procordia και σήμερα στο trackit έβγαλε μήνυμα ready!

 

Ελπίζω αύριο μεθαύριο να έρθει και να είναι όλα εντάξει...

Μεθαύριο θα το πάρεις σίγουρα, αν εκτός το έστειλαν σήμερα, ζητά τους αριθμό αποστολής για να βλέπεις σε ποια σημεία βρίσκεται.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε το κινητό μου με καινούργια πλακέτα έκανα και αναβάθμιση σε oreo και όλα φαίνονται να κυλάνε νεράκι....

 

Πώς θα δω το υπόλοιπο της εγγύησης και τι πλακέτα βάλανε;;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε το κινητό μου με καινούργια πλακέτα έκανα και αναβάθμιση σε oreo και όλα φαίνονται να κυλάνε νεράκι....

 

Πώς θα δω το υπόλοιπο της εγγύησης και τι πλακέτα βάλανε;;

 

Ευχαριστώ

Γράφει στην αναφορά για refurbished main;

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά...Nexus 5X 32GB έβγαλε το γνωστό πρόβλημα με το bootloop και είμαι έτοιμος να το στείλω στην Procordia.

Λογικά θα χάσω όλα μου τα αρχεία, σωστά;

Θα μου κοστίσει κάτι η επισκευή;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά...Nexus 5X 32GB έβγαλε το γνωστό πρόβλημα με το bootloop και είμαι έτοιμος να το στείλω στην Procordia.

Λογικά θα χάσω όλα μου τα αρχεία, σωστά;

Θα μου κοστίσει κάτι η επισκευή;

Ήδη τα έχασες τα αρχεία με λίγα λόγια. Άμα είσαι στην εγγύηση δεν θα κοστίσει τίποτα.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά...Nexus 5X 32GB έβγαλε το γνωστό πρόβλημα με το bootloop και είμαι έτοιμος να το στείλω στην Procordia.

Λογικά θα χάσω όλα μου τα αρχεία, σωστά;

Θα μου κοστίσει κάτι η επισκευή;

 

 

Δοκίμασε αυτό φίλε.Σε εμένα δούλεψε

 

Βάλτο στην κατάψυξη κανένα τέταρτο και να έχεις έτοιμο τόν υπολογιστή και τό καλώδιο. Βγάλτο από τη κατάψυξη και λογικά θά ανοίξει έστω για λίγο, να προλάβεις να κάνεις back up τις φωτογραφίες σου. Τουλάχιστον εγώ έτσι το έκανα.

Και από δω και πέρα στο επόμενο κινητό σου να βάζεις από τό Google photos το αυτόματο back up

 

 

Μετά την αναβάθμιση σε oreo δεν συνδέεται το κινητό με το bluetooth (plantronics M70).Δεν το βλέπει καν.Τι μπορώ να κάνω;;

Edited by kabel
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,Nexus 5X αγορασμένο από Σκρουτζομάγαζο(Αύγουστος του 2016),32GB,full stock android Oreo 8.0.0.Μετά την αναβάθμιση λογισμικού σε Oreo ξαφνικά το κινητό άρχισε να εμφανίζει προβλήματα με την κάμερα,δηλαδή πήγαινα να ανοίξω το camera app αλλά εμφάνιζε error.Βέβαια,με μία επανεκίννηση όλα ήταν μια χαρά...μέχρι εχθές. :wacko: Πάω να ανοίξω την κάμερα,αλλά είναι νεκρή τελείως.Εμφανίζει τα 3 εικονίδια(εναλλαγή πίσω-μπροστά κάμερα,auto-click,φωτογραφίες) στην βάση της οθόνης,αλλά δεν έχω εικόνα ούτε από την πίσω κάμερα ούτε από την μπροστινή.Επίσης δεν μπορώ να ενεργοποιήσω το flash από το μενού,δεν πατιέται καν συγκεκριμένα.Δοκίμασα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων,wipe cache data,το άνοιξα σε safe mode μήπως δημιουργεί πρόβλημα κάποια άλλη εφαρμογή που έχω εγκατεστημένη,αλλά δυστηχώς τίποτα. :worry:Έχει αντιμετωπίσει κανείς άλλος το συγκεκριμένο πρόβλημα; Το μεγαλύτερο θέμα όμως τώρα είναι ότι δεν μπορώ να βρω την απόδειξη αγοράς,και συνεπώς δεν ξέρω αν θα το δεχτούν στο service.Έχω μόνο στο e-mail μου το μήνυμα που μου στείλανε από το κατάστημα όταν έγινε η παραγγελία.Τι μπορώ να κάνω τώρα; Σας ευχαριστώ. Edited by Diamond96
Link to comment
Share on other sites

Πάρε το κατάστημα να σου στείλει αντίγραφο της απόδειξης. Χώρια που και με το ιμει παίζει να καλυπτεσαι

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5X (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...