Jump to content

Google Nexus 5X (by LG)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το σχολιο πηγαινε στην απαντηση της proccordia , οτι εαν ειχε την εκδοση με τα 16GB θα φτιαχνοταν πιο γρηγορα επειδη στο ενα εγινε επισημη εισαγωγη και στο αλλο οχι , κατι το οποιο δεν ισχυει

ο χρονος που θα φτασει ενα ανταλλακτικο στην Ελλαδα δεν εχει σχεση μετο εαν , η συσκευη που προοριζετε αυτο , εχει εισαχθει επισημα η οχι

εξαιρειτε μονο αν η συσκευη προοριζονταν για αλλη ζωνη , αμερικανικη η ασιατικη και οποτε το ανταλλακτικο δεν θα υπηρχε ετσι και αλλιως στη ευρωπαικη αποθηκη

 

Ουτως ή αλλος το 32αρη δεν το εισηγαγε και επισημα η αντιπροσωπεια; Εγω το θυμαμαι και στις μεγαλες αλυσιδες. Κανω λαθος;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικα και αυτο το κινητο κατεληξε να ειναι το δευτερο g4 σε οτι αφορα το προβλημα με το bootloop:O

 

Απο ποια αποψη; Το g4 με το που εκλεινε χρονο ειχες bootloop. Δεν ξερω πολλα να το γλυτωσαν. Και ακομα και αν τα επισκευαζαν ξαναπαθαινε bootloop μετα απο κανα χρονο.

 

Το nexus 5x εχω διαβασει 3-4 περιστατικα εδω μεσα. Αλιμονο αν για τοσα λιγα περιστατικα το βαπτιζαμε "δευτερο g4" ;)

Link to comment
Share on other sites

Ουτως ή αλλος το 32αρη δεν το εισηγαγε και επισημα η αντιπροσωπεια; Εγω το θυμαμαι και στις μεγαλες αλυσιδες. Κανω λαθος;

 

νομιζω οτι εγινε εισαγωγη τους , θυμαμαι που τα προτεινανε σαν αντικατασταση στα πρωτα g4 που ειχαν θεμα με bootloop

 

Τελικα και αυτο το κινητο κατεληξε να ειναι το δευτερο g4 σε οτι αφορα το προβλημα με το bootloop:O

 

ενταξει μην φτανουμε και στο αλλο ακρο , μεχρι στιγμης εχει βγει μια πολυ αξιοπιστη συσκευη

Link to comment
Share on other sites

εστειλα το δικό μου στην procordia προσφατα. Δεν είχαν ανταλλακτικό και τους πήρε 9 ημερες μέχρι να έρθει το ανταλλακτικό από το εξωτερικό και να το επισκευάσουν.

Μου είπαν ότι η καθυστέρηση αφορά τα μοντέλα 32GB γιατί δεν είναι επίσημα στην ελληνική αγορά και έτσι δεν έχουν ανταλλακτικά. Ισχυρίστηκαν ότι για το 16GB θα ήταν πιο γρήγορα.

 

Και εγώ το 32ρι έχω.

Πως πάει το κινητό απ την μέρα που το πήρες; Υπάρχουν άτομα που ξανά έπαθαν το ίδιο πρόβλημα μετά από μέρες αφού αλλάχτηκε πλακέτα κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το 32ρι έχω.

Πως πάει το κινητό απ την μέρα που το πήρες; Υπάρχουν άτομα που ξανά έπαθαν το ίδιο πρόβλημα μετά από μέρες αφού αλλάχτηκε πλακέτα κτλ.

 

μέχρι στιγμής όλα καλά. Το παρέλαβα στις 29 Μαϊου.

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε η ενημέρωση ασφαλείας του Ιουνίου.

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

bootloop κι εγώ ! Με τη διαφορά ότι δεν ήμουν τόσο τυχερός να περιμένω μονάχα εννέα ημέρες για την αντικατάσταση της πλακέτας ..

Έδωσα το τηλέφωνο για επισκευή στην procordia στις 8 Μαίου και ακόμη περιμένω .Με σημερινή ενημέρωση περιμένουν το ανταλακτικό (πλακέτα) στο επόμενο δεκαήμερο . Δηλαδή πάμε στις 40 μέρες και όλα αυτά με συνεχή τηλεφωνήματα τόσο στην procordia όσο και στην LG...

σημείωση , έχω το 32αρι

Edited by electricgr
συμπλήρωση
Link to comment
Share on other sites

bootloop κι εγώ ! Με τη διαφορά ότι δεν ήμουν τόσο τυχερός να περιμένω μονάχα εννέα ημέρες για την αντικατάσταση της πλακέτας ..

Έδωσα το τηλέφωνο για επισκευή στην procordia στις 8 Μαίου και ακόμη περιμένω .Με σημερινή ενημέρωση περιμένουν το ανταλακτικό (πλακέτα) στο επόμενο δεκαήμερο . Δηλαδή πάμε στις 40 μέρες και όλα αυτά με συνεχή τηλεφωνήματα τόσο στην procordia όσο και στην LG...

σημείωση , έχω το 32αρι

 

περίεργο φίλε μου... εγώ το παρέδωσα αργότερα από εσένα και το παρέλαβα ήδη.

Πάρε τηλέφωνο στην LG, όχι procordia, και απαίτησε να σου δώσουν εκτίμηση χρόνου επίσημα.

Στη συνέχεια θα πήγαινα στον συνήγορο του καταναλωτή, http://www.synigoroskatanaloti.gr δεν κοστίζει τίποτα μία καταγγελία και θα ζητούσα συσκευή αντικατάστασης ή επιστροφή χρημάτων.

Link to comment
Share on other sites

bootloop κι εγώ ! Με τη διαφορά ότι δεν ήμουν τόσο τυχερός να περιμένω μονάχα εννέα ημέρες για την αντικατάσταση της πλακέτας ..

Έδωσα το τηλέφωνο για επισκευή στην procordia στις 8 Μαίου και ακόμη περιμένω .Με σημερινή ενημέρωση περιμένουν το ανταλακτικό (πλακέτα) στο επόμενο δεκαήμερο . Δηλαδή πάμε στις 40 μέρες και όλα αυτά με συνεχή τηλεφωνήματα τόσο στην procordia όσο και στην LG...

σημείωση , έχω το 32αρι

 

Συνηθως τοσο κανουν οταν λενε δεν εχουμε ανταλλακτικο στην lg.

Link to comment
Share on other sites

Συνηθως τοσο κανουν οταν λενε δεν εχουμε ανταλλακτικο στην lg.

 

Δεν βγαίνουν τα νούμερα στην περίπτωση του. O aioan tο παρέδωσε ΠΟΛΥ πιο μετά απ τον Electricgr και παρόλα αυτά το πήρε σε 9 μέρες ενώ ο electric περιμένει ακόμα. Κάποια ******* έχει παιχτεί :P

 

Στην περίπτωση μου ήρθαν και το παρέλαβαν από μένα στις 26 του μήνα και μέχρι σήμερα λέει στο site "waiting spare part"

Edited by UsualSuspect
Link to comment
Share on other sites

Δεν βγαίνουν τα νούμερα στην περίπτωση του. O aioan tο παρέδωσε ΠΟΛΥ πιο μετά απ τον Electricgr και παρόλα αυτά το πήρε σε 9 μέρες ενώ ο electric περιμένει ακόμα. Κάποια ******* έχει παιχτεί :P

 

Στην περίπτωση μου ήρθαν και το παρέλαβαν από μένα στις 26 του μήνα και μέχρι σήμερα λέει στο site "waiting spare part"

 

Μα για αυτο ειπα οτι ηταν τυχερος. Ριξε μια ματια εδω και θα καταλαβεις http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=207722&page=30

 

Φυσικα εχει αρκετο bias μιας και συνηθως γραφουν μονο οι δυσαρεστημενοι, αλλα αν δεις δεν ειναι και λιγοι. Γνωστη ιστορια το κακο σερβις της lg και τις καθυστερησεις που κανουν στα παραεισαγωγης. Αμα σου πουν δεν εχουμε ανταλλακτικο βρες μια καπως πιο αξιοπρεπη συσκευη για δευτερη γιατι θα τραβηξει πανω απο μηνα.

 

Ευχομαι βεβαια να χουν βελτιωθει τα πραγματα και να κανω λαθος. :)

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Μα για αυτο ειπα οτι ηταν τυχερος. Ριξε μια ματια εδω και θα καταλαβεις http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=207722&page=30

 

Φυσικα εχει αρκετο bias μιας και συνηθως γραφουν μονο οι δυσαρεστημενοι, αλλα αν δεις δεν ειναι και λιγοι. Γνωστη ιστορια το κακο σερβις της lg και τις καθυστερησεις που κανουν στα παραεισαγωγης. Αμα σου πουν δεν εχουμε ανταλλακτικο βρες μια καπως πιο αξιοπρεπη συσκευη για δευτερη γιατι θα τραβηξει πανω απο μηνα.

 

Ευχομαι βεβαια να χουν βελτιωθει τα πραγματα και να κανω λαθος. :)

 

Μόλις κοίταξα πάλι και μου λέει invoiced. Το φτιάξανε;

Link to comment
Share on other sites

Μόλις κοίταξα πάλι και μου λέει invoiced. Το φτιάξανε;

 

Σουπερ! Λογικα θα στο στειλουν αυριο. :)

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω, ο ήχος από τα βίντεο στο YouTube πχ, βγαίνει από εκεί που βγαίνει και ο ήχος από τις ειδοποιήσεις ή όταν χτυπάει το τηλέφωνο? Γιατί μου έρχονται μηνύματα χτυπάει κανονικά, αλλά βίντεο δεν ακούγεται τίποτα χωρίς να το έχω βάλει αθόρυβο ή κάτι τέτοιο.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σουπερ! Λογικα θα στο στειλουν αυριο. :)

 

Όταν το στείλουν θα ενημερώσω με λεπτομέρειες.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω, ο ήχος από τα βίντεο στο YouTube πχ, βγαίνει από εκεί που βγαίνει και ο ήχος από τις ειδοποιήσεις ή όταν χτυπάει το τηλέφωνο? Γιατί μου έρχονται μηνύματα χτυπάει κανονικά, αλλά βίντεο δεν ακούγεται τίποτα χωρίς να το έχω βάλει αθόρυβο ή κάτι τέτοιο.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

Μηπως εχεις χαμηλωσει τον ηχο στις εφαρμογες;

Link to comment
Share on other sites

Μόλις κοίταξα πάλι και μου λέει invoiced. Το φτιάξανε;

 

Nαι είναι έτοιμο φίλε,πόσο καιρό έκαναν τελικά?

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος με android O beta (clean install) να κοιταξει ποση μνημη πιανει το συστημα; (στο developer options --> running services). Εμενα με 7.1.2 πιανει 600-700 ΜΒ και με android Ο 1.1 γιγα (χωρις καθαρη εγκατασταση). Το multitasking παει περιπατο, και ρωταω μηπως φταιει που εκανα εγκατασταση κατευθειαν απο το nougat. Μην κανω τζαμπα reset
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε η Developer Preview 3 ... Όποιος το έχει βάλει, ας πει τις εντυπώσεις του...

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Nαι είναι έτοιμο φίλε,πόσο καιρό έκαναν τελικά?

 

13-14 μέρες. Είμαι και εκτός Αττικής.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5X (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...