Jump to content

Google Nexus 5X (by LG)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ έχω, twrp,. kai rom cm 12.1. Θα προσπαθήσω να περάσω full ota zip, διότι το flashfire, δεν το έχω δουλέψει, δεν το ξέρω. Εννοώ ότι θέλω να κρατήσω το twrp.

Δεν παίζει το Full ota zip σε custom rom. Πρέπει να τα κάνεις από από την αρχή και να βάλεις και twrp μετά. Εδώ που τα λέμε δεν είναι και πολύς χρόνος...

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά έχω nrd90s.

Αν ρουταρω με NRT έχοντας επιλέξει Android any build γιατί δεν υπάρχει ακόμα η 90s στις επιλογές θα είναι οκ;

Έκανα βλακεία όταν πέρασα την 90s με flashfire κ με "ξερούταρε" κ έσβησε κ την twrp..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω nrd90s.

Αν ρουταρω με NRT έχοντας επιλέξει Android any build γιατί δεν υπάρχει ακόμα η 90s στις επιλογές θα είναι οκ;

Έκανα βλακεία όταν πέρασα την 90s με flashfire κ με "ξερούταρε" κ έσβησε κ την twrp..

Θα είναι οκ. Η διαδικασία είναι η ίδια. Boot η twrp και Root injection ή Flash η twrp και Root injection.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Θα είναι οκ. Η διαδικασία είναι η ίδια. Boot η twrp και Root injection ή Flash η twrp και Root injection.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

OK..

Δεν κατάλαβα ακριβώς τι λες αλλά όλα καλά! Χα χα

Θα το δοκιμάσω!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά βρηκε κανείς συμβατό xposed με nougat?

 

Προφανως και θα περιμενεις μεχρι να βγει και δεν υπαρχει τιποτα τωρα

 

αυτο να μου πεις... προς το παρον ξεχαρμανιασα λιγο :D ειμαι με στοκ 7.0 με TWRP και elementalX κερνελ.

 

θα κατσω λιγο με νουγκατ να δω πως θα παει και μετα παω για custom.

 

greenify αξιζει/δουλευει για 7.0;;;;

Εγω στοκ, τι καστομ κερνελς και ρομς, πανε αυτα.

 

Πηρα και ΟΤΑ, ουτε που θυμαμαι ποτε πηρα τελευταια φορα ΟΤΑ

Link to comment
Share on other sites

στο 5x παρουσιαζει προβληματα οπως το g4 με bootloops?

Όχι. Όλα καλά. Γενικότερα μην ψάχνεις να βρεις failures σε μια καινούρια συσκευή που παίρνεις. Να χαρείς τη συσκευή σου και βλέπεις. Προβλήματα για τους άλλους μπορεί να μην προκύψουν για σένα.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω, twrp,. kai rom cm 12.1. Θα προσπαθήσω να περάσω full ota zip, διότι το flashfire, δεν το έχω δουλέψει, δεν το ξέρω. Εννοώ ότι θέλω να κρατήσω το twrp.

 

Χρησιμοποιησα το flashfire, kai κολησε η διαδικασια: στην οθονη γραφει: η λειτουργια της εφαρμογης UI συστηματος διακοπηκε, κλείσιμο εφαρμογης. Καποια ιδεα τι πρεπει να κανω;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιησα το flashfire, kai κολησε η διαδικασια: στην οθονη γραφει: η λειτουργια της εφαρμογης UI συστηματος διακοπηκε, κλείσιμο εφαρμογης. Καποια ιδεα τι πρεπει να κανω;;;;;

Απάντησα πιο πάνω αλλά δεν το είδες... Flash Factory image από υπολογιστή ή βάλε ρομ πάλι όπως είχες.

Όταν χρησιμοποιούμε τέτοιες εφαρμογές προσέχουμε και προπαντων διαβάζουμε καλά τη σελίδα τους στο αντίστοιχο θέμα στο xda.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμισα προχθές και το δικό μου σε Nougat με ΟΤΑ έτσι απλά χωρίς clean cache, reset κλπ και το κινητό δουλεύει άψογα και SOT στις 5+ώρες. Τι γίνεται;
Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμισα προχθές και το δικό μου σε Nougat με ΟΤΑ έτσι απλά χωρίς clean cache, reset κλπ και το κινητό δουλεύει άψογα και SOT στις 5+ώρες. Τι γίνεται;

Το φυσιολογικό γίνεται. Γι αυτό είναι οι ΟΤΑ. Για να μην ασχολείσαι με τίποτα εκτός από το να χρησιμοποιείς το κινητό σου όπως το χρησιμοποιουσες και πριν.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

εκανα ληψη εγκαταστασης της νουγκατ μετα εγινε επανακινηση , γεμισε η μπαρα μεχρι το 80% κ μου βγαζει σφαλμα.. γιατι??
Link to comment
Share on other sites

Με τον ΗΥ, και με το nexus tool.., το ξεκολησα. Τώρα έχω android 7, και το twrp σβήστηκε.

Αν θες με το Nexus Toolkit την ξαναπερνας.

εκανα ληψη εγκαταστασης της νουγκατ μετα εγινε επανακινηση , γεμισε η μπαρα μεχρι το 80% κ μου βγαζει σφαλμα.. γιατι??

Γιατί κάτι είχες πειράξει (Root κλπ.).

Επίσης όταν μας βγάζει ένα σφάλμα, αναφέρουμε πιο σφάλμα είναι ακριβώς για να μπορούμε να βοηθήσουμε. Αλλιώς πως θα το καταλάβουμε τι είναι;

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Το φυσιολογικό γίνεται. Γι αυτό είναι οι ΟΤΑ. Για να μην ασχολείσαι με τίποτα εκτός από το να χρησιμοποιείς το κινητό σου όπως το χρησιμοποιουσες και πριν.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

 

Αυτό βλέπω. Ούτε γκουχ ούτε μουχ όπως με άλλα. Απλά μόνο Nexus, τίποτα άλλο.

Link to comment
Share on other sites

ουτε ροοτ εκανα ουτε πειραξα το κιν ποτε κ μου δειχνε σφαλμα το ανθρωπακι του αντροιντ σαν νεκρο και να εχει ενα κοκκινο τριγωνο με ενα θαυμαστικο..
Link to comment
Share on other sites

ουτε ροοτ εκανα ουτε πειραξα το κιν ποτε κ μου δειχνε σφαλμα το ανθρωπακι του αντροιντ σαν νεκρο και να εχει ενα κοκκινο τριγωνο με ενα θαυμαστικο..

Και στου αδερφού μου το 5χ τα ίδια έκανε.Με την 3ή φορά την πήρε χωρίς να πειράξουμε τίποτα.Απλά τις πρώτες 2 έκανε λήψη με δεδομένα κινητής και την 3ή μέσω wifi αλλά δεν νομιζω ότι παίζει ρόλο.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω μπερδευτεί με αυτά που διαβάζω εδώ μέσα. Μία ερώτηση προς χρήστες FlashFire.

 

Γίνεται να flashαρεις μέσω FlashFire, OTA zip file Nougat ερχόμενος από custom marshmallow rom;

 

Ή πρέπει πρώτα να περάσεις stock marshmallow rom και μετά να χρησιμοποιήσεις το FlashFire να περάσεις OTA Nougat;

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω μπερδευτεί με αυτά που διαβάζω εδώ μέσα. Μία ερώτηση προς χρήστες FlashFire.

 

Γίνεται να flashαρεις μέσω FlashFire, OTA zip file Nougat ερχόμενος από custom marshmallow rom;

 

Ή πρέπει πρώτα να περάσεις stock marshmallow rom και μετά να χρησιμοποιήσεις το FlashFire να περάσεις OTA Nougat;

Η απάντηση είναι παραπάνω ποστ 2076. Είσαι Custom φλασαρε απευθείας 7.0. Γιατί να φλασαρεις μαμά MM και μετά με ΟΤΑ να πας εκεί;

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Η απάντηση είναι παραπάνω ποστ 2076. Είσαι Custom φλασαρε απευθείας 7.0. Γιατί να φλασαρεις μαμά MM και μετά με ΟΤΑ να πας εκεί;

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

 

Πρέπει να έχουμε χαθεί στη μετάφραση...

Στο post 2076 γράφεις "Δεν παίζει το Full ota zip σε custom rom". Και εδώ είναι που με μπερδεψες τελείως.

 

Στη ερώτηση σου γιατί να φλασαρω μαμά MM και να πάω με OTA στην N. Δεν υπάρχει απάντηση. Γιατί δεν έγραψα ότι θέλω να πάω στην μαμα MM και μετά να περιμένω να έρθει update από την Google στο κινητό. Έγραψα ότι θέλω να πάω στη μαμά MM και μετά να rootαρω, να κατεβασω το FlashFire και να φλασαρω το OTA zip file.

 

Τελικά αυτό που θέλω να εξακριβωσω ειναι εάν το FlashFire έχει την δυνατότητα να flashαρει stock firmware πάνω σε custom firmware. Ή μπορεί custom firmware πάνω σε custom firmware μόνον, όπως λόγου χάριν ή TWRP;

Link to comment
Share on other sites

Με τον ΗΥ, και με το nexus tool.., το ξεκολησα. Τώρα έχω android 7, και το twrp σβήστηκε.

 

Προσπαθησα τρις φορες, να περασω το twrp, on android 7, το πετυχαινω στην εγκατασταση, αλλα με την επανεκκινηση, και την εισοδο σε recovery mode,, me nexus toolkit,, γραφει στην οθονη,,, no command. προσπαθησα και με εντολες από τον Υπολογιστη αλλα τιποτα. Εχει περασει καποιος twrp se android 7;;;;; υποψιν εχω περασει και άλλες φορες, αλλα ομολογουμένως το nexus toolkit, το ξερω ελαχιστα. όταν ειχα android 6, ειχα κανει την διαδικασια με εντολες, και ειχε πετυχει, τοτε ειχα την ρομ cm 12.1 Καποια γνωμη;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να έχουμε χαθεί στη μετάφραση...

Στο post 2076 γράφεις "Δεν παίζει το Full ota zip σε custom rom". Και εδώ είναι που με μπερδεψες τελείως.

 

Στη ερώτηση σου γιατί να φλασαρω μαμά MM και να πάω με OTA στην N. Δεν υπάρχει απάντηση. Γιατί δεν έγραψα ότι θέλω να πάω στην μαμα MM και μετά να περιμένω να έρθει update από την Google στο κινητό. Έγραψα ότι θέλω να πάω στη μαμά MM και μετά να rootαρω, να κατεβασω το FlashFire και να φλασαρω το OTA zip file.

 

Τελικά αυτό που θέλω να εξακριβωσω ειναι εάν το FlashFire έχει την δυνατότητα να flashαρει stock firmware πάνω σε custom firmware. Ή μπορεί custom firmware πάνω σε custom firmware μόνον, όπως λόγου χάριν ή TWRP;

Φλασαρει factory images. Το θέμα είναι ότι δεν είναι ασφαλές να φλασαρεις Bootloader από flashfire. Τα άλλα κομμάτια τα φλασαρει κανονικά. Πρέπει να κάνεις και Wipe Data όμως. Ο πιο σωστός τρόπος είναι με υπολογιστή.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Φλασαρει factory images. Το θέμα είναι ότι δεν είναι ασφαλές να φλασαρεις Bootloader από flashfire. Τα άλλα κομμάτια τα φλασαρει κανονικά. Πρέπει να κάνεις και Wipe Data όμως. Ο πιο σωστός τρόπος είναι με υπολογιστή.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

 

Ωραίος! Άρα κάνει τα πάντα.

Γιατί σε video στο tube, που έδειχναν την εφαρμογή flashfire, συνιστούσαν να πας απο 6.0.1 stock σε 7.0 stock και όχι από 6.0.1 custom σε 7.0 stock. Χωρίς να διευκρινίζουν εάν γίνεται όμως.

 

Σε ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να ανεβασω φωτο,,, https://drive.google.com/file/d/0B3px5pf3VDsjaU1mVkFheXB4WmM/view?pli=1 ,,,,τι σημαινει αυτό;;;;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5X (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...