Jump to content

Google Nexus 5X (by LG)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πως βγαίνει η δόνηση όταν πατάς το πίσω?

 

Settings - sound and notifications - others sounds - vibrate on touch. Αν το έχεις στα ελληνικά κάνε τη μετάφραση. Αλλά απενεργοποιεί όλα τα touch vibrate όχι μόνο όταν πατάς το πίσω.

Edited by pothead
Link to comment
Share on other sites

Έχω cm13 και μου ζητάει στην αρχική οθόνη το μοτίβο μετά το αποτύπωμα, κάνει δηλαδή μόνο αφύπνιση οθόνης κι όχι ξεκλείδωμα. Δεν αλλάζει ούτε με την επιλογή από το gravitybox. Υπάρχει κάποιος τρόπος;

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω cm13 και μου ζητάει στην αρχική οθόνη το μοτίβο μετά το αποτύπωμα, κάνει δηλαδή μόνο αφύπνιση οθόνης κι όχι ξεκλείδωμα. Δεν αλλάζει ούτε με την επιλογή από το gravitybox. Υπάρχει κάποιος τρόπος;

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

αν χρησιμοποιείς nova launcher και είσαι ρουτ γίνεται, αν όχι κλείδωσε το με το power button

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να το προσαρμοσεις στη βάση έτσι ώστε να μην πιεζονται τα πλήκτρα; δεν νομίζω να μπορούν να απενεργοποιηθουν.

Για το δεύτερο είναι περίεργο αυτό που λες καθώς όταν ακουμπαμε το κινητό στο αυτί έχει αισθητήρα που κλείνει την οθόνη.

Ναι έχεις δίκιο αλλά ή βάση πιάνει αρκετά χαμηλά και δεν είναι πολύ σταθερό στο χειρισμό του. Τώρα για το δεύτερο δυστυχώς η οθόνη είναι ενεργή και ακουμπάει το αυτί στην αυξομείωση της έντασης.Επίσης με το χέρι ακουμπαω και τα κουμπιά όπως το κρατάω.

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

To nexus 4 που ειχα μετα από τρια χρόνια μαλλον με χαιρετησε..και ειμαι μεταξύ nexus 5x και lg v10..είναι μεγάλο το δίλλημα..πρέπει να προσεξω κατι με τις παρτίδες του nexus??μεταξύ των δυο που σας ειπα με επιρρεαζει αρκετα η αφαιρουμενη μπαταρια και τα 4gb του v10 ωστε να είναι futureproof..βγαινει ευκολα η μπαταρία του nexus??ευχαριστω..
Link to comment
Share on other sites

To nexus 4 που ειχα μετα από τρια χρόνια μαλλον με χαιρετησε..και ειμαι μεταξύ nexus 5x και lg v10..είναι μεγάλο το δίλλημα..πρέπει να προσεξω κατι με τις παρτίδες του nexus??μεταξύ των δυο που σας ειπα με επιρρεαζει αρκετα η αφαιρουμενη μπαταρια και τα 4gb του v10 ωστε να είναι futureproof..βγαινει ευκολα η μπαταρία του nexus??ευχαριστω..

 

Η μπαταρία του Nexus δεν βγαίνει. Αναφορικά με την μνήμη, τα 2 gb του nexus μου φάνηκαν υπεραρκετά. Ως κάτοχος nexus όμως θα ξέρεις ότι όσον αφορά το software, δεν υπάρχει τίποτα πιο futureproof.

 

Στάλθηκε από το SM-N7505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by YanniZ
Link to comment
Share on other sites

Και στο nexus 4 υποτίθεται δεν εβγαινε αλλα την άλλαξα... μηπως βγαινει με κάποιον τρόπο εννοω...για τις παρτιδες να προσεξω κάτι;
Link to comment
Share on other sites

Ενα μήνα με το nexus 5X. Η καλύτερη συσκευή που ειχα ποτε πλέον με διαφορά. Η σχέση μας ξεκίνησε με την περιπέτεια της μπαταρίας .....το φορτιζες και αυτο την έτρωγε σε 5 ώρες! Μετα απο δυο εβδομάδες η μπαταρία έγινε απίστευτη....τωρα είμαι στον μήνα η μπαταρία ειναι 2.5 ώρες sot και 30% υπόλοιπο στο εικοσιτετράωρο με 4G και wifi continuous ( με full sync σε τέσσερα email ) . Οτι και να γράψω ειναι λίγο για αυτή την συσκευή. Ενα μειονέκτημα ειναι η καθυστέρηση προσμονής οθόνης στον ήλιο οταν σε παίρνουν τηλεφωνο με αποτέλεσμα να παίρνει μέχρι και τέσσερα δευτερα μέχρι να έχεις την επιλογή να απαντήσεις . Άλλο σοβαρότατο μειονέκτημα ειναι η τοποθέτηση των φυσικών πλήκτρων που δεν συνηθίζεται με τίποτα.....προσπαθώ να ανεβάσω την ένταση και αναβοσβήνει το τηλεφωνο.....μεγάλο φαουλ

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Και στο nexus 4 υποτίθεται δεν εβγαινε αλλα την άλλαξα... μηπως βγαινει με κάποιον τρόπο εννοω...για τις παρτιδες να προσεξω κάτι;

 

Σίγουρα βγαίνει με δουλίτσα όμως! Βρες στο tube καποιο βίντεο με tear down Nexus 5x ή battery change.

Όχι, δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα με παρτίδες.

Link to comment
Share on other sites

Το νεξους μάλλον με χαιρέτησε. Εκεί που ήμουν παραλία σμρ και έβγαζα φωτό μετά απο ένα photosphere πήγα να τραβήξω ένα πανόραμα. Κόλλησε το σύμπαν, πάτησα το power button έκανε επανεκκίνηση και δεν bootαρε ποτέ. Το έβαλα τώρα στη πρίζα αλλα ούτε κάν ανοίγει. Μάλλον πάει procordia

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Το νεξους μάλλον με χαιρέτησε. Εκεί που ήμουν παραλία σμρ και έβγαζα φωτό μετά απο ένα photosphere πήγα να τραβήξω ένα πανόραμα. Κόλλησε το σύμπαν, πάτησα το power button έκανε επανεκκίνηση και δεν bootαρε ποτέ. Το έβαλα τώρα στη πρίζα αλλα ούτε κάν ανοίγει. Μάλλον πάει procordia

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Με factory reset θα τη γλιτώσεις μου φαίνεται. Άστο να κρυώσει και δοκίμασε να bootαρεις.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει συνδυασμος κουμπιών για factory reset?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει συνδυασμος κουμπιών για factory reset?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

δες εδω http://www.androidexplained.com/nexus-5x-factory-reset/ ισως το επαναφερεις

salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα θα ηθελα να ρωτησω ψαχνω για 2η συσκευη για την δουλεια μου να περνω εχω ως 1η βασικη 6s plus δεν θελω να το περνω μαζι μου κ θελω να εχω ενα σε μικροτερο κοστος να το εχω μαζι μου μονο για την δουλεια απο αναβαθμιζει σε τι φαση παιζει ειναι κατευθειαν απο μαμα εταιρια για πρεπει να το δωσει η lg hellas διοτι ειχα παλια σαμυ κ σονυ Ζ ultra 1 αναβαθμιση στο τοσο κ μαλλον τελιωσε το σονυ

εαν ειναι ευχαριστημενος κ γενικα υπερ κ κατα μου αρεσι πολλη η φαση το usb type c διοτι ειναι πολυ βολικο εαν τυχον ξεχασω να το φορτοσω σε 15-20 λεπτα φορτισης να μου δινει 70-80% μπαταρια

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα θα ηθελα να ρωτησω ψαχνω για 2η συσκευη για την δουλεια μου να περνω εχω ως 1η βασικη 6s plus δεν θελω να το περνω μαζι μου κ θελω να εχω ενα σε μικροτερο κοστος να το εχω μαζι μου μονο για την δουλεια απο αναβαθμιζει σε τι φαση παιζει ειναι κατευθειαν απο μαμα εταιρια για πρεπει να το δωσει η lg hellas διοτι ειχα παλια σαμυ κ σονυ Ζ ultra 1 αναβαθμιση στο τοσο κ μαλλον τελιωσε το σονυ

εαν ειναι ευχαριστημενος κ γενικα υπερ κ κατα μου αρεσι πολλη η φαση το usb type c διοτι ειναι πολυ βολικο εαν τυχον ξεχασω να το φορτοσω σε 15-20 λεπτα φορτισης να μου δινει 70-80% μπαταρια

Ευχαριστω

 

Γραμματικη, ορθογραφια, συνταξη, προτασεις, νοημα.

 

Τα τσακισες ολα αυτα σε ενα μονο ποστ.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανείς να μου πει γιατί κάνει επανεκκίνηση το κινητό μόνο του δεν έχω από εφαρμογές τίποτα βαριές ούτε fb ούτε messenger μόνο viber
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανείς να μου πει γιατί κάνει επανεκκίνηση το κινητό μόνο του δεν έχω από εφαρμογές τίποτα βαριές ούτε fb ούτε messenger μόνο viber

 

Συνήθως επανεκκίνηση κάνουν τα κινητά που υπερθερμαίνεται ή CPU για να την δροσισουν λίγο. Ή αλλιώς κάτι έχει πειραχτει στη ROM ή στον kernel.

Υποθέτω πως δεν είσαι ρουτ. Άρα ή κάποια εφαρμογή κατεβασες πρόσφατα που ενοχλεί το κινητό ή κάτι παρόμοιο που μπορει να μην φταις καν.

Συμβουλή μου είναι ψάξε 1-2 μέρες μήπως βρεις τι φταίει κ αν όχι κάνε back up τα αρχεία σου κ κάνε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων κ το κινητό θα ναι (σαν) καινούργιο!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα θα ηθελα να ρωτησω ψαχνω για 2η συσκευη για την δουλεια μου να περνω εχω ως 1η βασικη 6s plus δεν θελω να το περνω μαζι μου κ θελω να εχω ενα σε μικροτερο κοστος να το εχω μαζι μου μονο για την δουλεια απο αναβαθμιζει σε τι φαση παιζει ειναι κατευθειαν απο μαμα εταιρια για πρεπει να το δωσει η lg hellas διοτι ειχα παλια σαμυ κ σονυ Ζ ultra 1 αναβαθμιση στο τοσο κ μαλλον τελιωσε το σονυ

εαν ειναι ευχαριστημενος κ γενικα υπερ κ κατα μου αρεσι πολλη η φαση το usb type c διοτι ειναι πολυ βολικο εαν τυχον ξεχασω να το φορτοσω σε 15-20 λεπτα φορτισης να μου δινει 70-80% μπαταρια

Ευχαριστω

Οι αναβαθμίσεις έρχονται από την Google, γι αυτό και θα τις παίρνεις πρώτος απ όλους.

 

Στάλθηκε από το SM-N7505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, περιμένοντας κι εγώ nexus 5x ψάχνομαι για καλώδιο usb type c. Είδα κάποιες προτάσεις, δεν το γνώριζα οτι πρέπει να δώσουμε μεγάλη προσοχή σε αυτά τα καλώδια.

Μπορεί να μου πει κάποιος αν έχει πάρει αυτό το καλώδιο και αν είναι συμβατό; Σαν εταιρία έχω μείνει απόλυτα ικανοποιημένος όσον αφορά τα tempered glass. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει κανεις προσεξει πως με την καμερα της google οταν βγαζεις φωτογραφιες με την μπροστα καμερα αντιστρεφει μετα την φωτογραφια ..ξερει κανεις πως μπορω να το αλλαξω ωστε να βγαινουν ετσι ακριβως οπως φαινονται πριν βγαλεις φωτογραφια;;
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει κανεις προσεξει πως με την καμερα της google οταν βγαζεις φωτογραφιες με την μπροστα καμερα αντιστρεφει μετα την φωτογραφια ..ξερει κανεις πως μπορω να το αλλαξω ωστε να βγαινουν ετσι ακριβως οπως φαινονται πριν βγαλεις φωτογραφια;;

 

την δοκιμασα εγω τωρα και δεν μου κανει αυτο που λες.οπως τραβαω ληψη ετσι ακριβως την δειχνη

salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, περιμένοντας κι εγώ nexus 5x ψάχνομαι για καλώδιο usb type c. Είδα κάποιες προτάσεις, δεν το γνώριζα οτι πρέπει να δώσουμε μεγάλη προσοχή σε αυτά τα καλώδια.

Μπορεί να μου πει κάποιος αν έχει πάρει αυτό το καλώδιο και αν είναι συμβατό; Σαν εταιρία έχω μείνει απόλυτα ικανοποιημένος όσον αφορά τα tempered glass. Ευχαριστώ

 

Μηνά σου έχω απαντήσει στο άλλο θέμα με τα αξεσουάρ. Για να τα έχουμε όλα περιποιημένα να τα βρίσκουν όλοι!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5X (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...