Jump to content

Google Nexus 5X (by LG)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βρήκα το 32αρι στα 280€. Στην Γερμανία βέβαια. Έχω ρωτήσει ήδη ποια παρτίδα είναι και περιμένω απάντηση. Από ποια παρτίδα και πάνω είμαστε οκ;

Πάρτο και μην ψάχνεις. Εγώ το πήρα 13/2 και δεν είδα κάτι περίεργο, ούτε καν ξέρω ποια παρτίδα είναι. Είχαν θέμα οι πρώτες παρτίδες;

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βρήκα το 32αρι στα 280€. Στην Γερμανία βέβαια. Έχω ρωτήσει ήδη ποια παρτίδα είναι και περιμένω απάντηση. Από ποια παρτίδα και πάνω είμαστε οκ;

 

Κάτι λίγο πιο κοντινό

Καλύτερα να είναι η παρτίδα 511 και πάνω αλλά δε πιστεύω ότι υπάρχουν θέματα με παρτίδες στα Nexus που να μη λυθήκαν με upgrades.

Link to comment
Share on other sites

Κοντευω μήνα με το κινητό και πλέον ή μπαταρία εχει σταθεροποιηθεί.Μου βγάζει λοιπόν με wifi ανοιχτό μόνο όταν το χρησιμοποιώ,φωτεινοτητα στο 25%, 30 ώρες αναμονή και 4μιση ώρες οθόνη.Την νύχτα πέφτει μόνο 3-4%.Αρκετα καλά γενικά.Η μνήμη ρε παιδιά που κυμαίνεται εσάς γιατί εμένα χρησιμοποιεί περίπου 1,3.
Link to comment
Share on other sites

Στα ίδια ακριβώς είμαι κι εγώ

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Κοντευω μήνα με το κινητό και πλέον ή μπαταρία εχει σταθεροποιηθεί.Μου βγάζει λοιπόν με wifi ανοιχτό μόνο όταν το χρησιμοποιώ,φωτεινοτητα στο 25%, 30 ώρες αναμονή και 4μιση ώρες οθόνη.Την νύχτα πέφτει μόνο 3-4%.Αρκετα καλά γενικά.Η μνήμη ρε παιδιά που κυμαίνεται εσάς γιατί εμένα χρησιμοποιεί περίπου 1,3.

Τόση μνήμη χρησιμοποιεί και πάει σφαίρα.

 

Στάλθηκε από το SM-N7505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια το βρηκα στα 400ευρω εδω στην Κυπρο και σκεφτομαι να το παρω αλλα θελω κατι μεγαλο. Σε σχεση με το Motorola Nexys 6 τι λεει ειναι καλυτερο εκεινο σε χαρακτηριστικα μπαταρια facebook messenger ; Ασχετος αν ειναι και τα δυο Stock εκδοση Android. Αυτο θα παρει την N εκδοση οταν βγει με το καλο και το Μοτο το ιδιο ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Καμιά άλλη ρύθμιση από το developer εκτός από animations σε 0.5 προτείνεται ;

 

Cool color temperature για πιο ψυχρα χρωματα, το animations σε 0.5 εχει εμφανη διαφορα?

Edited by ioannis1908
Fighting solves everything
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πίσω στην πλάτη κάτω από το laser autofocus στο ύψος του δαχτυλιδιού αποτυπωματος όταν πιεζω με το δάχτυλο το καπακι τριζει πολύ άσχημα σε βαθμό ενοχλητικού..το κάνει σε κανέναν άλλον ή μόνο σε μένα? Το έχω 1 βδομάδα το κινητο..

το κανει ενος συναδελφου μου και το εχει 3 εβδομαδες.

 

μαλλον τα περισσοτερα ετσι ειναι.

Και το Ν5 μου το εκανε.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Το βρήκα 310€ στο e-shop και λέω μετά από 2 μήνες ψάξιμο να αναβαθμίσω από το περσινό galaxy A5 . Αξίζει σε αυτή την τιμή??? Είναι και ελληνικής αντιπροσωπίας λέει. Επίσης από μπαταρία και φόρτωμα της ram πώς πάει??? Θέλω να βγάζει 1-1μιση μέρα άνετα με μέτρια χρήση!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά! Μάλλον αύριο θα το αγοράσω, είναι και 32 GB οπότε η τιμή για τα ελληνικά δεδομένα είναι καλή. Κυκλοφορεί 7 μήνες ήδη αλλά Nexus είναι...! Ως αναφορά το χρώμα τα πλαστικά έχουν καμιά διαφορά στο κράτημα?
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πέρασα την n beta και την συνιστώ απόλυτα. είναι πολύ σταθερή και όλες οι εφαρμογές δουλεύουν τέλεια.μου ηρθε OTA αφού γράφτηκα στο beta πρόγραμμα και όχι χειροκινητα.. έχει όντως πολλές αλλαγές
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

Ή μπαταρία του φυσικά είναι χάλια.

 

Αυτοί που βγάζουν μιάμιση μέρα, πως τα καταφέρνουν δεν ξέρω. Μάλλον μιλάνε για wifi χρήση μόνο.

 

Εγώ με data βγάζω κάνα 10-12 ώρες με ~3 ώρες οθόνης.

Link to comment
Share on other sites

Ή μπαταρία του φυσικά είναι χάλια.

 

Αυτοί που βγάζουν μιάμιση μέρα, πως τα καταφέρνουν δεν ξέρω. Μάλλον μιλάνε για wifi χρήση μόνο.

 

Εγώ με data βγάζω κάνα 10-12 ώρες με ~3 ώρες οθόνης.

 

Μια από τα ίδια.Δεν υπάρχει όμως λόγος να μην πιστεύεις τους χρόνους άλλων. μπορεί να μην έχουν συγχρονισμούς, data, υψηλή φωτεινότητα, google now, gps κτλ

 

Ευτυχώς υπάρχουν powerbanks και δεν έχω κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Με WiFi συνέχεια ανοιχτό για Hangouts, κλήσεις καθημερινά, λίγο browsing, GPS καθημερινά για λειτουργία του Strava, φωτό, σημειώσεις, φωτεινότητα στο αυτόματο κάτω απο τη μέση, πάει στη μιάμιση μέρα. Μέτρια χρήση είπαμε, όχι πάνω απο το κινητό όλη μέρα.
Link to comment
Share on other sites

Με WiFi συνέχεια ανοιχτό για Hangouts, κλήσεις καθημερινά, λίγο browsing, GPS καθημερινά για λειτουργία του Strava, φωτό, σημειώσεις, φωτεινότητα στο αυτόματο κάτω απο τη μέση, πάει στη μιάμιση μέρα. Μέτρια χρήση είπαμε, όχι πάνω απο το κινητό όλη μέρα.

 

καλά εγώ για Light χρήση την βλέπω την δική σου, ούτε καν μέτρια. και 3 ώρες δεν είναι όλη μέρα πάνω από το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Με 2+ώρες SOT και 1+ώρες ομιλίας και 1μιση ώρα Strava/GPS μαζί με όλα τα άλλα ανά ημέρα, δε την λες λάιτ, μη λέμε ό,τι θέλουμε. Μια χαρά μπαταρία έχει, θα μπορούσε και καλύτερα. Χάλια πάντως δεν την λες.
Link to comment
Share on other sites

Με 2+ώρες SOT και 1+ώρες ομιλίας και 1μιση ώρα Strava/GPS μαζί με όλα τα άλλα ανά ημέρα, δε την λες λάιτ, μη λέμε ό,τι θέλουμε. Μια χαρά μπαταρία έχει, θα μπορούσε και καλύτερα. Χάλια πάντως δεν την λες.

 

αν ανοίξεις τα data (από τα πιο σημαντικά κομμάτια ενός smartphone, για αυτό χαρακτήρισα Light την χρήση που κάνεις) ο χρόνος σου θα πέσει κατά πολύ, οπότε ναι για μένα η μπαταρία είναι χάλια. Σίγουρα όμως είναι ανάλογα τι απαιτήσεις έχεις. όπως είπα εγώ έλυσα το πρόβλημα αυτό με ένα powerbank.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι όσες ώρες δε λειτουργώ το WiFi, εννοείται έχω το 4G (εξού και Strava/GPS). Καμιά τρελή διαφορά δεν είδα στις παραπάνω μετρήσεις. Και το βράδυ είτε WiFi είτε data πάνω απο 2% δε καταναλώνει με τίποτα. Φυσικά σπίτι μου έχω φουλ καμπάνα 4G.

Δε γνωρίζω με τι μέτρο σύγκρισης χαρακτηρίζεις τη μπαταρία χάλια, αλλά με τις συσκευές που έχω δουλέψει, εγώ τη βρίσκω μια χαρά. Ίσως έχεις κάποιο drain.

Όσο για το πιο σημαντικό κομμάτι ενός smartphone, αυτό είναι καθαρά υποκειμενίκο. Λόγου χάρη, εγώ που δουλεύω το GPS καθημερινά, ο δέκτης του Nexus είναι απλά εκπληκτικός και για μένα κάνει τη διαφορά. Έκαστος με τις ανάγκες του. Το powerbank φυσικά είναι πάντα μια καλή λύση.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πέρασα την n beta και την συνιστώ απόλυτα. είναι πολύ σταθερή και όλες οι εφαρμογές δουλεύουν τέλεια.μου ηρθε OTA αφού γράφτηκα στο beta πρόγραμμα και όχι χειροκινητα.. έχει όντως πολλές αλλαγές

 

 

Αν θες πες που ακριβως γραφτηκες καθ'οτι ειμαι κ ψιλο ασχετος..Η τελευταια εκδοση η 6.0.1 δεν ειναι?

Fighting solves everything
Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά,αρκετοι που έχουνε smartphones,μ εσα σε αυτούς και εγώ δεν έχουμε ιδέα τι σημαίνει data και άλλα πολλά και απλά χρησιμοποιούμε το τηλέφωνο για browsing,κ λησεις κάνα παιχνίδι,gps και κάμερα.Πλακα,πλακα τι είναι ή data που θεωρείται τόσο σημαντικό σε ένα smartphone;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι όσες ώρες δε λειτουργώ το WiFi, εννοείται έχω το 4G (εξού και Strava/GPS). Καμιά τρελή διαφορά δεν είδα στις παραπάνω μετρήσεις. Και το βράδυ είτε WiFi είτε data πάνω απο 2% δε καταναλώνει με τίποτα. Φυσικά σπίτι μου έχω φουλ καμπάνα 4G.

Δε γνωρίζω με τι μέτρο σύγκρισης χαρακτηρίζεις τη μπαταρία χάλια, αλλά με τις συσκευές που έχω δουλέψει, εγώ τη βρίσκω μια χαρά. Ίσως έχεις κάποιο drain.

Όσο για το πιο σημαντικό κομμάτι ενός smartphone, αυτό είναι καθαρά υποκειμενίκο. Λόγου χάρη, εγώ που δουλεύω το GPS καθημερινά, ο δέκτης του Nexus είναι απλά εκπληκτικός και για μένα κάνει τη διαφορά. Έκαστος με τις ανάγκες του. Το powerbank φυσικά είναι πάντα μια καλή λύση.

 

Δηλαδη με ποιο συγχρονο τηλεφωνο δεν θα εβγαζες εσυ 2 μερες;

Οτι εσενα σε καλυπτει, αυτο ειναι αλλο, δεν παει να πει οτι δεν ειναι απο τα χειροτερα κινητα σε αυτονομια.

Ειδικα για το μεγαλο μεγεθος του.

 

2 ωρες οθονη σε μιαμιση μερα δεν ειναι τιποτα, σαφως και ειναι light χρηση.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά,αρκετοι που έχουνε smartphones,μ εσα σε αυτούς και εγώ δεν έχουμε ιδέα τι σημαίνει data και άλλα πολλά και απλά χρησιμοποιούμε το τηλέφωνο για browsing,κ λησεις κάνα παιχνίδι,gps και κάμερα.Πλακα,πλακα τι είναι ή data που θεωρείται τόσο σημαντικό σε ένα smartphone;

 

 

 

Data ειναι τα δεδομένα φιλε, πιο απλα το 4g ή το 3G που ανοίγεις για να συνδεθείς στο Ίντερνετ

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5X (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...