Jump to content

Google Nexus 5X (by LG)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα! εχω το nexus 5 2013 αξιζει να παρω το 5Χ τωρα? η να περιμενω να βγουν οι καινουργιες συσκευες nexus ?

 

Στην θέση σου βρισκόμουν και γω κάνα μήνα πρίν,ήμμουν αρκετά διστακτικός.Εκανα την αλλαγή και δεν το μετάνιωσα καθόλου,αναβάθμιση σε όλους τους τομείς

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια καλημερα...εχω μεινει χωρις κινητο και ψιλοβιαζομαι να παρω μια συσκευη αμεσα...εψαχνα να πω την αληθεια ζ3+ αλλα ειδα τυχαια οτι το 5χ εχει πεσει αρκετα σε τιμη στο σκρουτζ...γενικα θυμαμαι παλιοτερα ακουγα αρκετα παραπονα οταν ειχε πρωτοβγει η συσκευη...εχεις προβληματα το κινητο?ειστε ικανοποιημενοι?αξιζει τον κοπο να το παρω η θα κλαιω τα λεφτα μου?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Γενικά δεν έχω ασχοληθεί πολύ με root κτλ κτλ

Και ούτε θα ήθελα ...γιατί δεν ξέρω

Το να κατεβασω

custom rom (πχ την pure nexus από xda)τι μου προσφέρει;;;επίσης μπορώ να το κανω απ ευθείας από το κινητό ή χρειάζομαι υπολογιστή;;αν ναι πως; ευχαριστώ και συγχωρέστε με για την "ασχετοσυνη"μου

Νεκτάριος
Link to comment
Share on other sites

ειμαι διστακτικός για το λόγο οτι σκέφτομαι να το παρω αλλα εχει ενα εξαμηνο που βγηκε και με την ελευση των καινούργιων νεξους μην το αποσυρει η γκουγκλ και το βασικο να παρει μονο την εκδοση Ν και να μην δέχεται τις ακόλουθες αναβαθμίσεις...
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα...εχω μεινει χωρις κινητο και ψιλοβιαζομαι να παρω μια συσκευη αμεσα...εψαχνα να πω την αληθεια ζ3+ αλλα ειδα τυχαια οτι το 5χ εχει πεσει αρκετα σε τιμη στο σκρουτζ...γενικα θυμαμαι παλιοτερα ακουγα αρκετα παραπονα οταν ειχε πρωτοβγει η συσκευη...εχεις προβληματα το κινητο?ειστε ικανοποιημενοι?αξιζει τον κοπο να το παρω η θα κλαιω τα λεφτα μου?

 

μια χαρά είναι το κινητό, μόνο μειονέκτημα η σχετικά αδύναμη μπαταρία, σε όλα τα άλλα πετάει

το Z3+ δεν έχει εγγύηση στην Ελλάδα νομίζω

 

ειμαι διστακτικός για το λόγο οτι σκέφτομαι να το παρω αλλα εχει ενα εξαμηνο που βγηκε και με την ελευση των καινούργιων νεξους μην το αποσυρει η γκουγκλ και το βασικο να παρει μονο την εκδοση Ν και να μην δέχεται τις ακόλουθες αναβαθμίσεις...

 

για Nexus μιλάμε, τι να αποσύρει? για 2 χρόνια τουλάχιστον θα δέχεται αναβαθμίσεις. κάνεις λες και είναι κανένα 5αρι χρόνια σε κυκλοφορία.

 

Καλημέρα

Γενικά δεν έχω ασχοληθεί πολύ με root κτλ κτλ

Και ούτε θα ήθελα ...γιατί δεν ξέρω

Το να κατεβασω

custom rom (πχ την pure nexus από xda)τι μου προσφέρει;;;επίσης μπορώ να το κανω απ ευθείας από το κινητό ή χρειάζομαι υπολογιστή;;αν ναι πως; ευχαριστώ και συγχωρέστε με για την "ασχετοσυνη"μου

 

άμα δεν θες καλύτερα να μην μπλέξεις.

οι custom rom προσφέρουν περισσότερη παραμετροποίηση στο κινητό.

χρειάζεσαι υπολογιστή για να ξεκλειδώσεις bootloader αρχικά και να περάσεις μια custom recovery (με το nexus root toolkit του wugfresh). μετά μπορείς να περάσεις την custom rom από το κινητό

Edited by Xander
Link to comment
Share on other sites

ειμαι διστακτικός για το λόγο οτι σκέφτομαι να το παρω αλλα εχει ενα εξαμηνο που βγηκε και με την ελευση των καινούργιων νεξους μην το αποσυρει η γκουγκλ και το βασικο να παρει μονο την εκδοση Ν και να μην δέχεται τις ακόλουθες αναβαθμίσεις...

 

Γιατί το 5άρι που έχεις είδες να μην παίρνει αναβαθμίσεις με την έλευση των 6, 6p, 5x;;;

 

Το μόνο που θα μπορούσες να "φοβάσαι" είναι να αποσύρει το 5Χ η google λόγω της επικείμενης διάθεσης των νέων μοντέλων και να χάσεις το value for money.

 

Από θέμα υποστήριξη μόνο όποια μοντέλα ήταν με nvidia & texas instruments επεξεργαστή δεν υποστηρίχθηκαν αρκετά.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το παρέλαβα και εγώ χθες. Πρώτες εντυπώσεις είναι πολύ θετικές. Πολύ καλή ποιότητα κατασκευής και φυσικά πολύ γρήγορο. Ηχείο είναι ικανοποιητικό απλά ειμαι μία ψιλή απογοητευμένος απο την οθόνη. Είχε και εμένα την κίτρινη απόχρωση στα λευκά το οποίο το ελυσα κατά κάποιο τρόπο με την επιλογή για πιο ψυχρά χρώματα. Απλά θα την ήθελα λίγο πιο ζωντανή και φωτεινή(σε σχέση με το Moto g 2nd). Για μπαταρία ακόμα νωρίς είναι για να πω.
Link to comment
Share on other sites

Στο κουτι περιλαμβανονται ακουστικα?

 

Εκτός των Γαλλικών κινητών που λόγο νομοθεσίας υποχρεωτικά έχουν, στα υπόλοιπα δεν υπάρχουν.

:D
Link to comment
Share on other sites

Εκτός των Γαλλικών κινητών που λόγο νομοθεσίας υποχρεωτικά έχουν, στα υπόλοιπα δεν υπάρχουν.

 

Σε ευχαριστω.

Fighting solves everything
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως είναι made in korea,α ακουστικά είχε μέσα.

 

Δεν έχει σχέση το Made in αλλά το για που προορίζεται η συσκευή.

 

Αν είναι για την αγορά της Γαλλίας τότε έχει ακουστικά. Αν είναι για άλλη χώρα τοτε δεν έχει.

Link to comment
Share on other sites

Ε τότε είναι για τη Γαλλια ή συσκευή μου,γιατι περιείχε ακουστικά .Έχω κάποιο θέμα με αυτό;

 

Κανένα θέμα. Είσαι οκ.

:D
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να ρωτησω κάτι,στην μπαταρία εχει σύστημα android το οποίο έχει και την μεγαλύτερη κατανάλωση ,από οτιδήποτε άλλο και λειτουργικό σύστημα android που έχει κατανάλωση μόλις 1%.Ποια ή διάφορα τους;

 

----- προσθήκη μηνύματος 73 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στις πρώτες φορτίσεις δεν είχα παρατηρήσει και τις 2 αυτές ενδείξεις.

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μου είχε ακουστικά και αναρωτιώμουν πως γίνεται αφού διάβαζα ότι δεν έχει ακουστικά κανονικά... δεν είναι και τα καλύτερα βέβαια :P
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.Ρε παιδιά,εχετε παρατηρήσει ότι αν κουνησετε την συσκευή και ενώ πιανετε τα κουμπιά,ακουγετε ένα τίκι τίκι;σαν κάτι να κουνιεται από μέσα;ή είμαι τόσο περίεργος;; Κατι ακούγεται σε μένα ελαφρός.καινουρια συσκευή..
Link to comment
Share on other sites

Έχω ψιλο ξενερωσει να πω την αλήθεια.Δεν ξέρω αν είναι φυσιολογικό.Το πας πίσω ή όχι τώρα; Πάντως δουλέυει απροβληματιστα αλλά...
Link to comment
Share on other sites

Έχω ψιλο ξενερωσει να πω την αλήθεια.Δεν ξέρω αν είναι φυσιολογικό.Το πας πίσω ή όχι τώρα; Πάντως δουλέυει απροβληματιστα αλλά...

 

Φυσιολογικό είναι. Και στο δικό μου το κάνει. Είναι από την κάμερα. Το κάνει σε διάφορα κινητά που είχα.

:D
Link to comment
Share on other sites

Τι να πω ας το ξεπεράσω κ αυτό μετα την οθόνη..Είναι καινούριο και σκαω.θα το κάνω το τηλεφωνακι πάντως αύριο μεθαύριο στην αντιπροσωπεία.. Edited by StathisTs
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Το παρέλαβα σήμερα απο eshop, αλλά στο κουτί το αυτοκόλλητο λέει DEU, να υποθέσω ότι είναι Γερμανικό; Καθώς το eshop το δίνει για Ελληνικό. Edited by CrazyDoc
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5X (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...