Jump to content

Google Nexus 5X (by LG)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νομίζω δεν χρειάζεται καν το καρτελάκι , απο τον λογαριασμό σου απευθείας γίνεται αλλα πρεπει να βάλεις και πιστωτική αλλα και να ενεργοποιήσεις την πάγια χρέωση μετα την λήξη της δωρεάν περιόδου

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το ενεργοποίηση και εγώ με paypal.. Έχω την εντύπωση ότι μετά τις 90 μέρες ότι είναι κατεβασμένο δεν θα παραμείνει διαθέσιμο αν διακόψουμε τη συνδρομή.. Επίσης δεν είναι όλα τα τραγούδια διαθέσιμα για κατέβασμα..

 

Άσχετο αλλά η μπαταρία φαίνεται να έχει στρώσει και σε εμένα.. Είμαι 5-6η φόρτιση οπότε δεν ξέρω αν είναι σίγουρα η αναβάθμιση Μαΐου

Link to comment
Share on other sites

game changer......Τελικά όντως κάτι πρέπει να έγινε. Μεγάλη βελτίωση στην μπαταρία. Με full 4G και χρήση 1 ώρα οθόνης στο 83% ή μπαταρία. Ξαφνικά ή μπαταρία άλλοι ελάττωμα έγινε πλεονέκτημα!

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Edited by dasimo
Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μενα.Καινουργιος κατοχος του κινητου,το αγορασα τη δευτερα που μας περασε.Ολα καλα με το κινητο,οσο προλαβα να ασχοληθώ,μεχρι χθες το βραδυ,που επεσα για υπνο και το αφησα με 37 τοις εκατο μπαταρια.Το πρωι που ξυπνησα το τηλεφωνο ειχε κλεισει και δεν ανοιγε.Παταγα το κουμπι ενεργοποιησης και αναβοσβηνε ένα πορτοκαλι φωτακι κατω στο ηχειο.Ειναι δυνατον σε κατασταση αδρανειας να εξαφανιστεί ολη η μπαταρια?Η συσκευη αναψε ότι την εβαλα στη πριζα.Σημερα ητανε η 3 φορτιση που το εκανα.Τι κανω τωρα,το παιρνω και το παω πισω στο κατάστημα,οσο ισχυει το doa να μου το αντικαταστησουν,η περιμενω να δω αν θα μου ξανασυμβει?Το χω παρει με φοβο τη μπαταρια και εχω φωτεινοτητα σχεδόν τερμα χαμηλωμενη,το wifi το ανοιγω μονο όταν θελω να το χρησιμοποιησω και γενικα ότι μπορω να κλεισω το κλεινω.Επισης μεχρι σημερα το πρωι που εγινε αυτό με τη μπαταρια,ειχα ένα avg antivirus,το οποιο εδειχνε ότι ειχε τσιμπησει το 27 τοις εκατο της μπαταριας και το απεγκατεστησα.Γενικα εσας ποσο σας κραταει η μπαταρια?Η πρωτη φορτιση που του εκανα ητανε να το αφήσω μεχρι να γεμισει η μπαταρια και μετα το εβγαλα.Επισης περιμενω να πεσει γυρω στο 5 για να το ξαναβαλω.Για βοηθατε ρε παιδια...
Link to comment
Share on other sites

Αφού αν δεν έχεις κωδικό σου δίνει 30 μέρες δωρεάν όχι 90 μέρες. Εκτός και αν έχετε πάρει αλλιώς 90 μέρες και δεν ξερω τον τροπο
Lg Optimus 2x --> Lg Optimus 4x --> Motorola Nexus 6 --> Pixel 3 XL
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μενα.Καινουργιος κατοχος του κινητου,το αγορασα τη δευτερα που μας περασε.Ολα καλα με το κινητο,οσο προλαβα να ασχοληθώ,μεχρι χθες το βραδυ,που επεσα για υπνο και το αφησα με 37 τοις εκατο μπαταρια.Το πρωι που ξυπνησα το τηλεφωνο ειχε κλεισει και δεν ανοιγε.Παταγα το κουμπι ενεργοποιησης και αναβοσβηνε ένα πορτοκαλι φωτακι κατω στο ηχειο.Ειναι δυνατον σε κατασταση αδρανειας να εξαφανιστεί ολη η μπαταρια?Η συσκευη αναψε ότι την εβαλα στη πριζα.Σημερα ητανε η 3 φορτιση που το εκανα.Τι κανω τωρα,το παιρνω και το παω πισω στο κατάστημα,οσο ισχυει το doa να μου το αντικαταστησουν,η περιμενω να δω αν θα μου ξανασυμβει?Το χω παρει με φοβο τη μπαταρια και εχω φωτεινοτητα σχεδόν τερμα χαμηλωμενη,το wifi το ανοιγω μονο όταν θελω να το χρησιμοποιησω και γενικα ότι μπορω να κλεισω το κλεινω.Επισης μεχρι σημερα το πρωι που εγινε αυτό με τη μπαταρια,ειχα ένα avg antivirus,το οποιο εδειχνε ότι ειχε τσιμπησει το 27 τοις εκατο της μπαταριας και το απεγκατεστησα.Γενικα εσας ποσο σας κραταει η μπαταρια?Η πρωτη φορτιση που του εκανα ητανε να το αφήσω μεχρι να γεμισει η μπαταρια και μετα το εβγαλα.Επισης περιμενω να πεσει γυρω στο 5 για να το ξαναβαλω.Για βοηθατε ρε παιδια...

 

Για α χάσει τόσο πολύ πάει να πει ότι κάτι "έτρεχε" όλο το βράδυ στο κινητό και αν κατάλαβα καλά ήταν το antivirus το οποίο καλά έκανες και το έβγαλες. Η μπαταρία του είναι αξιοπρεπείς. Και γενικά να μην το αφήνεις να πέφτει τόσο χαμηλά. Κάπου στο 15 με 20% να το βάζεις στην πρίζα. Δωστου λίγο ακόμα να δεις τι συμπεριφορά έχει και μετά το πας πίσω. Αν και πιστεύω ότι έφταιγε η εφαρμογή.

:D
Link to comment
Share on other sites

Ότι δεν είχε μπαταρία. Ξηλωσε το Antivirus, είναι άχρηστο.

 

Το εχω ξηλωσει,να δουμε πως θα παει.Δηλαδη παιζει να τελειωσε την μπαταρια σε σημειο να κλεισει η συσκευη,το antivirus,ενώ ητανε στο 27 τοις εκατο?

Link to comment
Share on other sites

Το εχω ξηλωσει,να δουμε πως θα παει.Δηλαδη παιζει να τελειωσε την μπαταρια σε σημειο να κλεισει η συσκευη,το antivirus,ενώ ητανε στο 27 τοις εκατο?

 

Εννοείται. Πιο σαβουροεφαρμογες από τα Antivirus δεν υπάρχουν (τα διαγωνίζεται επάξια το Facebook)

Link to comment
Share on other sites

Αφού αν δεν έχεις κωδικό σου δίνει 30 μέρες δωρεάν όχι 90 μέρες. Εκτός και αν έχετε πάρει αλλιώς 90 μέρες και δεν ξερω τον τροπο

 

Εμένα με το που άνοιξα το play προσφορά για 90 ημέρες είχε.. Η κάρτα στο κουτί δεν είχε κάποιο κωδικό..

Αλλά και πάλι μπορεί να επιβεβαιώσει κάποιος ότι αν τελειώσουν οι μέρες αυτές τα τραγούδια που έχουμε κατεβάσει δεν θα είναι διαθέσιμα εκτός σύνδεσης;

Link to comment
Share on other sites

έχει κανείς καθυστέρηση στο auto adaptive screen όταν είναι στον ήλιο; Παρατήρησα ότι όταν με παίρνουν τηλέφωνο και το έχω στην τσάντα μου , όταν το βγάζω να απάντησω αργεί ή οθόνη να ενεργοποιηθεί. Έως και πέντε δευτερόλεπτα αργεί....

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Ναι όχι πάντα... Σύμφωνω. Μία πιθανή πηγή του προβλήματος σκέφτηκα μπορεί να είναι το cover του τηλεφώνου.... Για να δούμε, γιατί ειναι λίγο ενοχλητικό

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε και εμένα σήμερα! Εξαιρετικό τηλέφωνο, μεγαλύτερο ατού του η κάμερα (με εντυπωσίασε που ακόμα και σε εσωτερικούς χώρους δεν κιτρινίζει τα χρώματα και κάνει πολύ γρήγορα auto focus!) και ευχάριστη έκπληξη η οθόνη, μου αρέσουν πολύ τα χρώματά της. Επίσης πολύ γρήγορα, κατέβαζα εφαρμογές από το play, αρχεία στο asphalt 8, ήμουν και fb και δεν είχε ίχνος lag.

Το δαχτυλικό αποτύπωμα δεν το αναγνωρίζει μερικές φορές, μάλλον δεν το σέταρα καλά. Γενικά θα προτιμούσα να το έχει μπροστά. Όταν το έχω στο τραπέζι πχ και θέλω να ανοίξω την οθόνη να δω την ώρα ή αν έχω ενημερώσεις δεν βολεύει να πατάω το πλήκτρο ξεκλειδώματος ενώ το s3 mini είχε κουμπί μπροστά.

Το ηχείο είναι συμπαθητικούλη, απορώ γιατί το έχουν θάψει τόσο. Από ένταση καλά είναι, θα μπορούσε μόνο να έχει λίγο καλύτερη ποιότητα σε υψηλές εντάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε και εμένα σήμερα! Εξαιρετικό τηλέφωνο, μεγαλύτερο ατού του η κάμερα (με εντυπωσίασε που ακόμα και σε εσωτερικούς χώρους δεν κιτρινίζει τα χρώματα και κάνει πολύ γρήγορα auto focus!) και ευχάριστη έκπληξη η οθόνη, μου αρέσουν πολύ τα χρώματά της. Επίσης πολύ γρήγορα, κατέβαζα εφαρμογές από το play, αρχεία στο asphalt 8, ήμουν και fb και δεν είχε ίχνος lag.

Το δαχτυλικό αποτύπωμα δεν το αναγνωρίζει μερικές φορές, μάλλον δεν το σέταρα καλά. Γενικά θα προτιμούσα να το έχει μπροστά. Όταν το έχω στο τραπέζι πχ και θέλω να ανοίξω την οθόνη να δω την ώρα ή αν έχω ενημερώσεις δεν βολεύει να πατάω το πλήκτρο ξεκλειδώματος ενώ το s3 mini είχε κουμπί μπροστά.

Το ηχείο είναι συμπαθητικούλη, απορώ γιατί το έχουν θάψει τόσο. Από ένταση καλά είναι, θα μπορούσε μόνο να έχει λίγο καλύτερη ποιότητα σε υψηλές εντάσεις.

 

Ξαναπέρασε το αποτύπωμα σου.. Εμένα 99% αναγνωρίζεται κανονικά..

Για ώρα και ειδοποιήσεις θα δεις ότι αν κουνήσεις απλά το κινητό ανάβει σε ασπρόμαυρο οθόνη με τις ειδοποιήσεις

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν έχω καλώδιο usb και δεν μπορώ να περάσω τραγούδια ακόμα... έκανα μια προσπάθεια με google drive αλλά δεν πήγε και πολύ καλά μέχρι τώρα, μάλλον θα περιμένω το καλώδιο από το eshop...

Κάποιες εφαρμογές βγάζουν σφάλμα ότι υπάρχουν άλλες εφαρμογές που έχουν δικαίωμα να εμφανίζονται στο προσκήνιο (όπως το twillight, το messenger κτλ.)

Για παράδειγμα το asphalt 8 και το google drive έλεγε ότι πρέπει να απενεργοποιήσω αυτή τη δυνατότητα για όλες τις εφαρμογές για να κατεβάσουν αρχεία. Γιατί συμβαίνει αυτό? Στο s3 mini έτρεχε κανονικά το twillight και το messenger, δεν είχα ποτέ θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο μείον του κινητού είναι το ηχείο, αλλά στα χρήματα που το βρίσκεις πλέον, πραγματικά τι άλλο να ζητήσει κανείς!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι παιδιά? έχετε παρατηρήσει ότι όταν το φορτίζεις και είναι ανοικτή η οθόνη φορτίζει πολύ πολύ αργά? όταν το αφήνεις στην ησυχία του φορτίζει πολύ γρήγορα. Edited by Xander
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν έχω καλώδιο usb και δεν μπορώ να περάσω τραγούδια ακόμα... έκανα μια προσπάθεια με google drive αλλά δεν πήγε και πολύ καλά μέχρι τώρα, μάλλον θα περιμένω το καλώδιο από το eshop...

 

Δοκίμασες την εφαρμογή Airdroid;

Link to comment
Share on other sites

Δεν την ήξερα την εφαρμογή, μου φαίνεται ότι με έσωσες είναι πολύ πιο εύχρηστη από το google drive για τη δουλειά που τη θέλω! Κάνω τώρα την μεταφορά.

Το google drive για κάποιο λόγο ενώ είχα γύρω στα 390 τραγούδρια μετέφερε τα 170 μόνο...

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε αυτό το πρόβλημα αναφερόμουν πριν http://forums.androidcentral.com/android-6-0-marshmallow/626142-screen-overlay-detected-app-permissions-twilight.html . Από ότι φαίνεται είναι γενικά θέμα του android 6 στην προσπάθειά τους να ενισχύσουν την ασφάλεια, αλλά εμένα μου σπάει πολύ τα νεύρα... Όχι τίποτα άλλο αλλά είναι μπόλικες οι εφαρμογές με screen overlay και κάθε φορά πρέπει να τις απενεργοποιώ. Γίνεται να το παρακάμψουμε αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Θα κάνω την μετάβαση από το θρυλικό S2 στο Nexus 5x τις επόμενες μέρες καθώς παρέδωσε ψυχήται και σώματι. Σκέφτομαι για το 32αρι από το funbazaar. Έχει κανείς εντυπώσεις από το συγκεκριμένο skroutzομάγαζο; Επίσης πρέπει να προσέξω κάτι στην αγορά (παρτίδα κλπ) ή γενικά κάτι στο κινητό; Ευχαριστώ :)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τώρα βρήκαν να ρίξουν την τιμή στο 32αρι????? :mad:

Δεν υπάρχει κάτι ιδιαίτερο να προσέξεις, δεν έχει βγάλει προβλήματα καμία παρτίδα (εννοώ μαζικά). Από το κατάστημα δεν έχω εμπειρία αλλά αν δεις τις αξιολογήσεις στο σκρουτζ καλό φαίνεται, δεν έχεις κάποιο λόγο να ανησυχείς.

 

Το airdroid μου έβγαλε σφάλμα στη μεταφορά αρχείου μέσω της εφαρμογής του υπολογιστή... διάβασα ότι το έπαθαν κι άλλοι οπότε τώρα δοκιμάω μέσω του web interface. Το γράφω γιατί μπορεί να θέλουν να κάνουν κι άλλοι το ίδιο μέχρι να βρουν καλώδιο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Θα κάνω την μετάβαση από το θρυλικό S2 στο Nexus 5x τις επόμενες μέρες καθώς παρέδωσε ψυχήται και σώματι. Σκέφτομαι για το 32αρι από το funbazaar. Έχει κανείς εντυπώσεις από το συγκεκριμένο skroutzομάγαζο; Επίσης πρέπει να προσέξω κάτι στην αγορά (παρτίδα κλπ) ή γενικά κάτι στο κινητό; Ευχαριστώ :)

 

Απο όποιο σκρουτζομάγαζο και να αγοράσεις, πάρε τηλέφωνο να σου δώσει ένα ΙΜΕΙ να μάθεις απο την LG χώρα προέλευσης κινητού απλά να σιγουρευτείς ότι είναι Ευρωπαικό.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5X (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...