Jump to content

Google Nexus 5X (by LG)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι, είναι η τελική.

Να σαι καλα φιλε μου σε υπεραευχαριστω.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα παιδιά. Έχω ένα μικρό προβληματάκι. Χθες το απόγευμα άφησα το κινητό να φορτίσει κάποια στιγμή με πήρε ένας φίλος τηλέφωνο και το έβγαλα από τον φορτιστή για να μιλήσω επειδή δεν έφτανε το καλώδιο. Όταν το ξανά έβαλα παρατήρησα πως δεν φόρτιζε δοκίμασα να το βάλω σε άλλες πρίζες αλλά τίποτα. Δεν φόρτιζε πουθενά το περίεργο είναι πως τις τελευταίες μέρες έγραφε μόνο γρήγορη φόρτιση και όχι ταχύτατη δεν ξέρω αν παίζει κάποιον ρόλο αυτό. Το κακό είναι ότι χθες δεν μπορούσα να δοκιμάσω κάποιον άλλο φορτιστή να δω αν φταίει ο δικός μου και θα το δοκιμάσω τώρα. Έψαξα λίγο στο google και βρήκα ότι σε αρκετά άτομα έχει πρόβλημα ο αντάπτορας της LG γιατί ποιοτικά δεν είναι πολύ καλός. Σε περίπτωση που έχει θέμα ο φορτιστής με καλύπτει η εγγύηση; Έχει κάποιος παρόμοιο πρόβλημα; Να σημειώσω ότι το κινητό δεν έχει κλείσει μήνα. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Πηρα ενα 5Χ και έχω το εξής πρόβλημα: δε βλέπει τα ρουτερ μου! Βλέπει όλα τα γύρω, εκτός από τα δικά μου! Κάνω AP το άλλο μου κινητό και το βλέπει. Τα ρουτερ της hol με τίποτα! Και ειναι διαφορετικά ρουτερ, όχι το ίδιο! Το έχει δει κανείς άλλος;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Πηρα ενα 5Χ και έχω το εξής πρόβλημα: δε βλέπει τα ρουτερ μου! Βλέπει όλα τα γύρω, εκτός από τα δικά μου! Κάνω AP το άλλο μου κινητό και το βλέπει. Τα ρουτερ της hol με τίποτα! Και ειναι διαφορετικά ρουτερ, όχι το ίδιο! Το έχει δει κανείς άλλος;

 

δοκίμασε να αλλάξεις κανάλι στο ρουτερ (κάτω από 11)

Edited by leo06
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που που έχω φλασαρει custom rom και kernel κάνοντας wipe data από το recovery γιατί μου γράφει στις ρυθμίσεις ασφαλείας πως το τηλέφωνο είναι κρυπτογραφημενο?
Link to comment
Share on other sites

Σωστός! Τι κόλλημα είναι αυτό;

Τα κανάλια από το 11 και πάνω είναι κάπως περίεργα.

Στην Αμερικη πχ, απαγορεύεται να χρησιμοποιούνται τα πάνω από 11.

Υπάρχει σχετική ρύθμιση ανά χώρα.

 

http://www.radio-electronics.com/info/wireless/wi-fi/80211-channels-number-frequencies-bandwidth.php

 

Σε ένα netgear routerακι που είχα, επιλέγοντας σαν region europe τα διαθέσιμα κανάλια ήταν από το 1-11.

Στην επιλογή japan έφτανε μέχρι και το 14.

 

Τι region έχεις στο κινητό σου?

lg g7, lg g6, lg nexus 5x, lg g2, lg nexus 5, samsung galaxy nexus, moto defy
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που που έχω φλασαρει custom rom και kernel κάνοντας wipe data από το recovery γιατί μου γράφει στις ρυθμίσεις ασφαλείας πως το τηλέφωνο είναι κρυπτογραφημενο?

 

Τι κουλο είναι πάλι αυτό?

Δηλαδή το πατάς και δεν ανοίγει?

Και εγώ το κανα χθες και είναι οκ

Link to comment
Share on other sites

Τι region έχεις στο κινητό σου?

 

Europe. Δε μου ειχε τυχει ποτε κατι παρομοιο να σου πω την αληθεια. Και τοσες συσκευες μεσα στο σπιτι δουλευαν κανονικα, μονο το 5Χ εκανε το κοροιδο!

Link to comment
Share on other sites

Europe. Δε μου ειχε τυχει ποτε κατι παρομοιο να σου πω την αληθεια. Και τοσες συσκευες μεσα στο σπιτι δουλευαν κανονικα, μονο το 5Χ εκανε το κοροιδο!

Μάλλον μόνο το 5χ σου ακολουθεί τις ρυθμίσεις κάποιας άλλης χώρας. Ποιας χώρας είναι η παρτίδα του 5x που έχεις?

 

@Gialakias, που βρίσκουμε το OTA "update.zip" που θα με πάει από το 6.0.1 του Αυγούστου MTC20F στο 7? Θέλω να το περάσω με FlashFire.

 

Σήμερα είδα και το factory image του 7 στα developer images της Google.

lg g7, lg g6, lg nexus 5x, lg g2, lg nexus 5, samsung galaxy nexus, moto defy
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον μόνο το 5χ σου ακολουθεί τις ρυθμίσεις κάποιας άλλης χώρας. Ποιας χώρας είναι η παρτίδα του 5x που έχεις?

 

@Gialakias, που βρίσκουμε το OTA "update.zip" που θα με πάει από το 6.0.1 του Αυγούστου MTC20F στο 7? Θέλω να το περάσω με FlashFire.

 

Σήμερα είδα και το factory image του 7 στα developer images της Google.

Δοκίμασε με το Full Zip ota που έχει βγάλει.

https://dl.google.com/dl/android/aosp/bullhead-ota-nrd90m-fdb8250a.zip?authuser=1

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Edited by Gialakias

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καπου στον google η εκδοση Marshmallow αν τυχον εχουμε προβλημα με την 7 και θελουμε επιστροφη στην Marshmallow παιδια ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καπου στον google η εκδοση Marshmallow αν τυχον εχουμε προβλημα με την 7 και θελουμε επιστροφη στην Marshmallow παιδια ;

http://bfy.tw/7Pko

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

το πρωι περασα την nougat. τωρα παρατηρησα αυτο,μολις παω να ανοιξω τον uc browser μου βγαζει αυτο το μηνυμα και δεν ανοιγει..εκανα απεγκατασταση και το ξαναεγκατεστησα αλλα ξανα το ιδιο.. αρχισαν τα προβληματα?τι κανω?και κατι που δεν εχει σχεση με το κινητο, δεν μπορω να ανεβασω εικονα στο φορουμ σαν συννημενο αρχειο,βρισκω την εικονα παταω upload και δεν κανει τιποτα..

14045999_10210478633540709_6378253072872182056_n.jpg?efg=eyJpIjoiYiJ9&oh=b359ea56c6de2ead38159a02a9c711d2&oe=57C235BE

Link to comment
Share on other sites

Δεν δουλεύει ακόμα ο uc σε nougat.

Παιδιά έχει βρει κανείς kernel που να χει gamma color control?

Δοκίμασα 3 μαζί και Franco και elemental αλλά τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν δουλεύει ακόμα ο uc σε nougat.

Παιδιά έχει βρει κανείς kernel που να χει gamma color control?

Δοκίμασα 3 μαζί και Franco και elemental αλλά τίποτα.

Γιατί να το χρειαστείς αυτό. Έχει ρύθμιση στο μενού για πιο θερμά χρώματα. Μια χαρά είναι τα χρώματα του.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

http://bfy.tw/7Pko

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Να σαι καλα και οι οδηγιες/οδηγος ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να το χρειαστείς αυτό. Έχει ρύθμιση στο μενού για πιο θερμά χρώματα. Μια χαρά είναι τα χρώματα του.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

 

Είχες τα πιο παλιά Nexus και θα ξέρεις μπορείς να κάνεις την οθόνη σαν AMOLED κάτι που μου αρέσει το real black

Link to comment
Share on other sites

Δεν δουλεύει ακόμα ο uc σε nougat.

Παιδιά έχει βρει κανείς kernel που να χει gamma color control?

Δοκίμασα 3 μαζί και Franco και elemental αλλά τίποτα.

 

 

http://forum.xda-developers.com/nexus-6p/themes-apps/mod-navbar-tuner-android-nougat-t3446791

Κάνε ενα ψάξιμο σε αυτο το θέμα νομίζω κάτι θα βρεις ;-)

Link to comment
Share on other sites

Πήγα διακοπές 4 μέρες και έμεινα απόλυτα ικανοποιημένος απ το κινητό,δεν κολλησε πουθενά.Μοναδικο μελανό σημείο ή επεξεργασία του hdr+...Πολύ αργή.Εβγαζα 3-4 φωτό στη σειρά και όταν τελειωνα,ακομα έκανε επεξεργασία την πρώτη...Πέραν αυτού,οι φωτο βγήκαν εκπληκτικες,ειδικα οι βραδινες-ηλιοβασιλεματα...Πολυ καλή κάμερα!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Δεν βρήκα κάτι άλλο σχετικο στο φόρουμ, αν υπάρχει διορθώστε με. Έχω στην κατοχή μου το nexus 5x γυρω στον ενάμιση μήνα. Πριν μια βδόμαδα μου έσπασε το Touch Glass Digitizer ενώ η οθόνη έμεινε άθικτη. Το έχω στείλει απο την Τετάρτη στην procordia αλλα ουτε καν το εχει δει ο τεχνικος απο τοτε.Επίσης μου ειπαν οτι δεν εχουν στην ελλαδα οθονη και θα πρεπει να περιμενουν να δουν αν εχουν στπ εξωτερικο.Ρωταω λοιπον,υπαρχει καποιο αλλο καταστημα που θα μπορουσα να το στειλω και να ειμαι ησυχος για καλη δουλεια και τιμη?
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε με το Full Zip ota που έχει βγάλει.

https://dl.google.com/dl/android/aosp/bullhead-ota-nrd90m-fdb8250a.zip?authuser=1

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Ωραία ευχαριστώ.

Το κατέβασα και πέρασα στο 7, μία χαρά. Και με το root (supersu) μία χαρά.

Δυστυχώς δεν λειτουργεί το adaway. Κατεβάζει τα hosts αλλά δεν μπορεί να κάνει copy το αρχείο, παρόλο που το supersu του δίνει access.

Θέλει λίγο ψάξιμο.

lg g7, lg g6, lg nexus 5x, lg g2, lg nexus 5, samsung galaxy nexus, moto defy
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5X (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...