Jump to content

OnePlus X


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι εννοείς; Σε όποια επιλογή και να το βάλω το φλας δεν ανάβει. Είναι κάποια ρύθμιση για να απενεργοποιήσω τις HDR, Clear, Beauty που δεν έχω δει?

Απλά απενεργοποιείς οποία επιλογή έχεις ενεργοποιημένη. Αν για παράδειγμα έχεις το HDR, πάτησε πάνω στο κουμπί του HDR ώστε από έντονο άσπρο να γίνει αχνό. Το ίδιο και στα υπόλοιπα. Να βγάζει δηλαδή σε απλή αυτόματη ρύθμιση. Τότε θα δεις ότι μπορείς να επιλέξεις να ενεργοποιείται το φλας στις φωτογραφίες που τραβάς.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απλά απενεργοποιείς οποία επιλογή έχεις ενεργοποιημένη. Αν για παράδειγμα έχεις το HDR, πάτησε πάνω στο κουμπί του HDR ώστε από έντονο άσπρο να γίνει αχνό. Το ίδιο και στα υπόλοιπα. Να βγάζει δηλαδή σε απλή αυτόματη ρύθμιση. Τότε θα δεις ότι μπορείς να επιλέξεις να ενεργοποιείται το φλας στις φωτογραφίες που τραβάς.

 

Ναι τώρα έβαλα την αναβάθμιση και κατάλαβα τι εννοείς. Πριν την αναβάθμιση δεν υπήρχε τέτοια επιλογή.

Ερώτηση. Η HD τι κάνει; Βγάζει καλύτερα με HD. Δεν μου φάνηκε σημαντική η διαφορά; Μήπως επειδή αφαίρεσαν και ρύθμιση για το resolution της κάμερας, η HD βγάζει σε μεγαλύτερο resolution?

http://img.photobucket.com/albums/v508/rey620/Banner.png
Link to comment
Share on other sites

Έχω τη συγκεκριμένη συσκευή περίπου 6 μήνες. Έτρωγε που και που μερικα κολλήματα και έτσι είπα να δοκίμασω άλλη rom. Έβαλα CM13 sultan και είναι φοβερη. Πολύ καλή απόκριση καθόλου κολλήματα και καλύτερη διαχείριση μπαταρίας.
Link to comment
Share on other sites

cm 13 official εχεται δοκιμασει λειτουργει καλα?γενικα ειναι καλυτερη απο τη original?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση. αν κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων η εκδοση oxygen παραμενει η ιδια? εχω την 2.2.0-χ. θα παραμεινει? σας ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση. αν κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων η εκδοση oxygen παραμενει η ιδια? εχω την 2.2.0-χ. θα παραμεινει? σας ευχαριστω

 

Ναι η εκδοση που εχεις θα παραμεινει. (το κινητο δεν αποθηκευει πουθενα την original εργοστασιακη rom για να παει πισω σε αυτη)

Link to comment
Share on other sites

Nokia 6510 -> Sony Ericsson W700i -> Sony Ericsson Xperia Ray (LegacyXperia CM11), Nokia 101 -> OnePlus X
Link to comment
Share on other sites

και το σχετικό νήμα με πληροφορίες

https://forums.oneplus.net/threads/oxygenos-3-1-0-marshmallow-community-build-for-oneplus-x.460857/

 

για ενδιαφερόμενους:

This is a community build, so keep in mind that you might stumble across some issues. Known issues include:

  • Mobile network stability issues in some regions
  • Some 3rd party apps may experience some compatibility issues
  • Language localization is still being improved

One last thing: this is a limited program, so we may disable this download link once we receive enough feedback.

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Σε πόσο καιρό λέτε να έχουμε επίσημα την αναβάθμιση ?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έχω την sultan την τελευταία με encyption ενεργοποιημένο σε rom και άμα καμμιά φορά κάνω reboot κάνει κανένα 10λεπτο να εκκινήσει.. Το βαρέθηκα και λέω να πάω πίσω στο oxygen το community edition με root απο πάνω.

Το δουλεύει κανείς; Είναι οκ;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε το έβαλα καμία γενναία ψυχή? Δεν έχω δει στο forum να λένε σημαντικά προβλήματα.

 

Επίσης έχει να προτείνει κάνεις κανά handfree που να έχει και function pause /play /next /previous για την μουσική?

http://img.photobucket.com/albums/v508/rey620/Banner.png
Link to comment
Share on other sites

Επίσης έχει να προτείνει κάνεις κανά handfree που να έχει και function pause /play /next /previous για την μουσική?

Xiaomi Pistons

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Ήμουν σε stock 2.2.3 και πέρασα την 3.1.2 από το site της xda. Ολά πήγαν καλά, τρώει μόνο κάτι κολλήματα το launcher και αδειάζει πιο γρήγορα η μπαταρία. Για το launcher το πρόβλημα λέει ότι διορθώνει η έκδοση 3.1.3 αλλά δεν την βρήκα ακόμα πουθενά και την περιμένω OTA
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση. Φοραω cyanogenmod. μετα την εγκατασταση ενος θεματος παλιοτερα (h2os) οποτε και να αλλαξω θεμα η μονο την boot screen μεσω της εφαρμογης θεματων της CM, ειτε μεσω των τροποποιημενων εφσργων με ARCO, η bootscreen παραμενει εκεινη του H2OS.

Αλλαξα χειροκινητα το bootscreen.zip με ενα αλλο (και του δινω και δικαιωματα read και write), ενω η προεπισκοπιση βλεπει την νεα screen, οταν ξεκιναει το κινητο παλι βλεπω την H2os

Δοκιμασα εγκατασταση bootscreen με APK, τα ιδια. Δοκιμασα να φλασαρω bootscreen απο recovery δεν την δεχεται.

εχει κανεις καμια ιδεα?

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

Μπήκε τελικά η 6.0.1 μέρα από OTA που μου ήρθε σήμερα. Το play store έπαψε να δουλεύει και η εκκίνηση διαρκεί λίγο λιγότερο από ένα καλοκαίρι... Αντί να τα φτιάχνουν τελικά τα χαλάνε τα Android μου φαίνεται... Πως επαναφέρω το playstore μπορεί να με φωτίσει κάποιος καλός κύριος?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επανεκινησεις έχω κάνει μπόλικες.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζει ότι διάβασα σε forum ότι για το κόλλημα του playstore κάνει απενεργοποίηση του app google+ ενημέρωση του playstore service και εισαι οκ. Εγώ είχα το app απενεργοποιημένο από την πρωτή μερα αγοράς του τηλεφώνου και δεν ειχα κόλλημα κατά την αναβάθμιση σε 6.0.1
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο έγινε κ σε μένα μετα την αναβαθμιση μόλις απεγκατεστησα το g+ όπως στις οδηγίες όλα οκ!

Πολύ χρήσιμο το self, χωρίς κόλληματα μέχρι στιγμής κ ή μπαταρία στα ίδια νομιζω.

Link to comment
Share on other sites

Τη βοήθεια σας παρακαλώ. Το δικό μου one plus x δεν επανέρχετε με την απενεργοποίηση του google plus. Δοκίμασα πολλές φορές με απενεργοποίηση του προγράμματος και restart, μα διαρκώς λαμβάνω το μήνυμα πως το google play έχει κρασάρει. Επιπλέον κολλάει αρκετά το κινητό και μερικές φορές κρασάρει και ο oneplus launcher (αν θυμάμαι καλά την ειδοποίηση που μου βγάζει).

 

Επίσης, έχω διαπιστώσει σημαντική αύξηση της κατανάλωσης της μπαταρίας.

 

[update] Μόλις διαπίστωσα πως δεν έκανα απενεργοποίηση το google plus αλλά κάποια άλλη εφαρμογή του google.

Επιτέλους σταμάτησε το κρασάρισμα. Ουφ.

Edited by TEACHUS
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...