Jump to content

OnePlus X


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά μέσα στη συσκευασία έχει αντάπτορα για το ρεύμα ή πρέπει να τον αγοράσει κανείς έξτρα;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μέσα στη συσκευασία έχει αντάπτορα για το ρεύμα ή πρέπει να τον αγοράσει κανείς έξτρα;

 

Έχει κανονικά.

 

In the Box

1x OnePlus X

1x καλώδιο Micro-USB

1x Φορτιστής

1x Προστατευτική θήκη

1x εξαγωγέας κάρτας SIM

1x Οδηγός Χρήσης Quick Start

1x Οδηγός Χρήσης

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μέσα στη συσκευασία έχει αντάπτορα για το ρεύμα ή πρέπει να τον αγοράσει κανείς έξτρα;

 

Με μια απλή αναζήτηση στο YouTube γράφοντας πχ oneplus x unboxing θα δεις ότι περιέχει η συσκευασία

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καμιά καλή εφαρμογή για να ακούσουμε μουσική ξέρετε?? Έναν player για mp3 δηλαδή...

 

Neutron Music Player https://play.google.com/store/apps/d...de.mp&hl=en_GB

USB Audio Player Pro https://play.google.com/store/apps/d...layerpro&hl=en

PlayerPro Music Player https://play.google.com/store/apps/d...layerpro&hl=en

BlackPlayer Music Player https://play.google.com/store/apps/details?id=com.kodarkooperativet.blackplayerfree

IQ tab 3g rooted

Samsung Galaxy S3 neo GT-I9301I rooted

Oneplus X

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

ΠΟΟΟΟΟΟΟΣΟ? Ρε αντε γεια πες του...

 

 

 

 

Yep.

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε stxio για την απάντηση. Έχω ψάξει παντού για οθόνη και δεν έχει κανένα μαγαζί στην Ελλάδα που επισκευάζει oneplus. Ούτε στο ebay κυκλοφορεί τίποτα... Καλά τα 190 δεν θα τα σχολιάσω. Το κινητό είναι φίλης μου και από την περιγραφή της πτώσης που μου έκανε μου φάνηκε πολύ περίεργο που έσπασε. Το κινητό φόραγε oneplus tempered glass και nilkin qin θήκη! Αλλά το πιο κουλό είναι ότι το κινητό δεν ανοίγει κιόλας! Πολύ ευαίσθητο το κινητό θέλει πολύ προσοχή...

 

Υ.Γ. Είμαι πολύ γρήγορος στις απαντήσεις μου το ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μετά από μια επανεκκίνηση που του εκανα χθες βράδυ χάθηκε το κουμπί που κλείνει όλες τις εφαρμογές μαζι (χ). Κ πρέπει να τις κλεινω μία μία. Κουφό?????
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μετά από μια επανεκκίνηση που του εκανα χθες βράδυ χάθηκε το κουμπί που κλείνει όλες τις εφαρμογές μαζι (χ). Κ πρέπει να τις κλεινω μία μία. Κουφό?????

Είναι συχνό φαινόμενο στην oxygen os. Δεν θυμάμαι ακριβώς τι κανείς αλλά νομίζω κανείς wipe cache και dalvik cache από το recovery αλλά δεν το έχω ψάξει.

Link to comment
Share on other sites

Είναι συχνό φαινόμενο στην oxygen os. Δεν θυμάμαι ακριβώς τι κανείς αλλά νομίζω κανείς wipe cache και dalvik cache από το recovery αλλά δεν το έχω ψάξει.

 

Τα χανω ολα όμως???

Link to comment
Share on other sites

Τα χανω ολα όμως???

Όχι δεδομένα δεν χάνονται. Είναι κάτι παρόμοιο αλλά πιο καλό από το να διαγράφεις την προσωρινή μνήμη (cache) από τις ρυθμίσεις του κινητού.

Link to comment
Share on other sites

Για να ξαναβγει το "χ" οπως γραψαμε ξανα, αρκει να πας μενου απενεργοποιησης, κρατας πατημενο το "απενεργοποιηση" και επιλεγεις safe mode. Ξεκινει το τηλ σε s. Mode, κανεις απλη επανεκινηση και επανερχεται.

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

Για να ξαναβγει το "χ" οπως γραψαμε ξανα, αρκει να πας μενου απενεργοποιησης, κρατας πατημενο το "απενεργοποιηση" και επιλεγεις safe mode. Ξεκινει το τηλ σε s. Mode, κανεις απλη επανεκινηση και επανερχεται.

 

Οκ ευχαριστώ φίλε. Το εκανα όπως είπε ο φίλος πιο πανω κ τα εχασα όλα. Δεν πειράζει το ξαναεστησα ολο απο την αρχή.

Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστώ φίλε. Το εκανα όπως είπε ο φίλος πιο πανω κ τα εχασα όλα. Δεν πειράζει το ξαναεστησα ολο απο την αρχή.

 

Να μην βιάζεστε ούτε απαντήσεις να δίνεται ούτε ότι πει ο καθένας να το εφαρμόζετε

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Είναι συχνό φαινόμενο στην oxygen os. Δεν θυμάμαι ακριβώς τι κανείς αλλά νομίζω κανείς wipe cache και dalvik cache από το recovery αλλά δεν το έχω ψάξει.

 

Οκ ευχαριστώ φίλε. Το εκανα όπως είπε ο φίλος πιο πανω κ τα εχασα όλα. Δεν πειράζει το ξαναεστησα ολο απο την αρχή.

 

Να μην βιάζεστε ούτε απαντήσεις να δίνεται ούτε ότι πει ο καθένας να το εφαρμόζετε

 

Με wipe cache και dalvik cache δε χάνεις τα δεδομένα. Με wipe data τα χάνεις. Γιώργο κάτι δεν έκανες σωστά.:)

Link to comment
Share on other sites

@george_21 συγνώμη αν προκάλεσα πρόβλημα αλλά πραγματικά με αυτό που σου είπα να κάνεις δεν χάνονται δεδομένα. Το έκανα συνέχεια σε άλλο κινητό που είχα Cyanogen και τις ενημερώσεις τις περνούσα πολλές φορές έτσι. Η διαδικασία ήταν wipe cache/dalvik cache μετά το update και ξανά wipe και δεν χανόταν τίποτα. Είναι ένας καλός τρόπος να περνάς ενημερώσεις ειδικά σε custom roms και επίσης λύνονται διάφορα προβλήματα που προκαλούνται από τις ίδιες τις ενημερώσεις.

 

@Tasos19s χωρίς παρεξήγηση αλλά εσύ που βλέπω ότι ασχολείσαι και με root και φλασαρίσματα rom από recovery απορώ που δεν το ήξερες αυτό και πετάς κατηγορίες όπου να 'ναι.

Link to comment
Share on other sites

@george_21 συγνώμη αν προκάλεσα πρόβλημα αλλά πραγματικά με αυτό που σου είπα να κάνεις δεν χάνονται δεδομένα. Το έκανα συνέχεια σε άλλο κινητό που είχα Cyanogen και τις ενημερώσεις τις περνούσα πολλές φορές έτσι. Η διαδικασία ήταν wipe cache/dalvik cache μετά το update και ξανά wipe και δεν χανόταν τίποτα. Είναι ένας καλός τρόπος να περνάς ενημερώσεις ειδικά σε custom roms και επίσης λύνονται διάφορα προβλήματα που προκαλούνται από τις ίδιες τις ενημερώσεις.

 

@Tasos19s χωρίς παρεξήγηση αλλά εσύ που βλέπω ότι ασχολείσαι και με root και φλασαρίσματα rom από recovery απορώ που δεν το ήξερες αυτό και πετάς κατηγορίες όπου να 'ναι.

 

Δεν σε κατηγόρησα. Είπα να μην βιαζόμαστε και να μην δοκιμάζουμε ότι πει κατευθείαν κάποιος.

Δεν σβήνει τίποτα αυτό που είπες το γνωρίζω χρόνια τώρα.

Επίσης ήταν λάθος αν έχασε ο φίλος κάτι αφού έπρεπε να είχε πάρει backup

 

Αν φάνηκε οτι κατηγόρησα κάποιον συγνώμη. Απλά ηθελα να εννοήσω οτι δεν χρειάζεται βιασύνη

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν σε κατηγόρησα. Είπα να μην βιαζόμαστε και να μην δοκιμάζουμε ότι πει κατευθείαν κάποιος.

Δεν σβήνει τίποτα αυτό που είπες το γνωρίζω χρόνια τώρα.

Επίσης ήταν λάθος αν έχασε ο φίλος κάτι αφού έπρεπε να είχε πάρει backup

 

Αν φάνηκε οτι κατηγόρησα κάποιον συγνώμη. Απλά ηθελα να εννοήσω οτι δεν χρειάζεται βιασύνη

Οκ, προφανώς και γω δεν το κατάλαβα πως το είπες.

Link to comment
Share on other sites

Για να ξαναβγει το "χ" οπως γραψαμε ξανα, αρκει να πας μενου απενεργοποιησης, κρατας πατημενο το "απενεργοποιηση" και επιλεγεις safe mode. Ξεκινει το τηλ σε s. Mode, κανεις απλη επανεκινηση και επανερχεται.

 

Τελικά ούτε έτσι επανήλθε το χ. Έστρωσε για λίγο κ πάλι τα ίδια. Ούτε με wipe cache ούτε με safe mode.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ούτε έτσι επανήλθε το χ. Έστρωσε για λίγο κ πάλι τα ίδια. Ούτε με wipe cache ούτε με safe mode.

 

1) δεν χρειάζεται να κλείνεις καμία εφαρμογή. Τα έχουμε πει πολλές φορές. Κλείνουν μόνες τους

2) είναι bug όποτε θα εμφανίζεται και θα εξαφανίζεται από μόνο του. Μην ασχολείσαι ανέμενε την αναβάθμιση

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι ανάμεσα στο OnePlus x και Samsung galaxy A3 2016 στα σπεκς σαφέστατα κερδίζει το OnePlus μερικές ερωτήσεις επειδή με φοβίζει το made in China

1) Από service τι παίζει σε περίπτωση που χαλάσει κάτι???

2) Αναβαθμίσεις παίρνει αυτόματα ή χρειάζεται να γίνω χακερ και εν τέλει να μπω στο ρίσκο να χαλάσω την συσκευή και γενικά από υποστήριξη η εν λόγω εταιρία πως τα πάει???

3) Η μπαταριά με χρήση βγάζει μια μέρα???

4) Πιστεύεται αν και καλύτερο στα χαρακτηριστικά έναντι του Samsung υστερεί σε κάτι ......

Ευχαριστώ εκ των προτέρων !

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι ανάμεσα στο OnePlus x και Samsung galaxy A3 2016 στα σπεκς σαφέστατα κερδίζει το OnePlus μερικές ερωτήσεις επειδή με φοβίζει το made in China

1) Από service τι παίζει σε περίπτωση που χαλάσει κάτι???

2) Αναβαθμίσεις παίρνει αυτόματα ή χρειάζεται να γίνω χακερ και εν τέλει να μπω στο ρίσκο να χαλάσω την συσκευή και γενικά από υποστήριξη η εν λόγω εταιρία πως τα πάει???

3) Η μπαταριά με χρήση βγάζει μια μέρα???

4) Πιστεύεται αν και καλύτερο στα χαρακτηριστικά έναντι του Samsung υστερεί σε κάτι ......

Ευχαριστώ εκ των προτέρων !

1) Ευρωπαϊκή εγγύηση... Είσαι γενικά κομπλέ... Δεν είναι σαν τις κινέζικες εγγυήσεις που πρέπει να το στείλεις και τρέχα γύρευε...

2) Αυτόματα... Εκτός κι αν θες να το ρουτάρεις... Αν όχι, όλα αυτόματα...

3) 4hrs on screen λέει ότι για μένα άνετα βγάζει μια μέρα... Συνήθως με τη χρήση που του κάνω, βγάζει 2 μέρες και μετά το βάζω για φόρτιση...

4) Έναντι των Samsung, δεν έχει το touchwiz, δλδ τρέχει το Oxygen OS της Oneplus που είναι χίλιες φορές πιο ελαφρύ... Αλλά από την άλλη το Oxygen OS έχει κάποια minor bugs που όμως θα στρώσουν με τον καιρό... Τίποτα που να το καθιστά μη λειτουργικό, μην αγχώνεσαι... Μεταξύ των 2, αν εξαιρέσεις το λίγο μικρότερο μέγεθος του Samsung που το καθιστά λίγο πιο compact, δεν μπορώ να βρω άλλο πλεονέκτημα...

Με κλειστά μάτια στο Oneplus θα (ξανα)πήγαινα...

 

 

Να προσθέσω και την εμπερία μου με κάτι που έγινε πολύ πρόσφατα...

Έπεσε πάνω στο κινητό μου κανονικά ένα ολόκληρο ποτηρι νερό... Δλδ μιλάμε ότι άδειασε το ποτήρι ακριβώς επάνω του (όχι διπλα κλπ)... Το τονίζω... Ακριβώς από πάνω σαν να αδειάζεις το ποτήρι στο νεροχύτη ένα πράγμα, αλλά αντί για το νεροχύτη, ήταν το OPX... :lol:

Περιττό να σας πω ότι δεν έπαθε απολύτως τίποτα... ΤΙΠΟΤΑ! Ειδικά από το ακουστικό περίμενα πως θα έχει περάσει κάτι μέσα και θα έχουμε φουλ τρεχάματα, αλλά δεν έγινε τίποτα... Ούτε το έκλεισα ούτε τίποτα... Απλά το σκούπισα και το τέσταρα και όλα δούλευαν κανονικότατα!

Εξαιρετική κατασκευή πλέον και δοκιμασμένα!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι ανάμεσα στο OnePlus x και Samsung galaxy A3 2016 στα σπεκς σαφέστατα κερδίζει το OnePlus μερικές ερωτήσεις επειδή με φοβίζει το made in China

1) Από service τι παίζει σε περίπτωση που χαλάσει κάτι???

2) Αναβαθμίσεις παίρνει αυτόματα ή χρειάζεται να γίνω χακερ και εν τέλει να μπω στο ρίσκο να χαλάσω την συσκευή και γενικά από υποστήριξη η εν λόγω εταιρία πως τα πάει???

3) Η μπαταριά με χρήση βγάζει μια μέρα???

4) Πιστεύεται αν και καλύτερο στα χαρακτηριστικά έναντι του Samsung υστερεί σε κάτι ......

Ευχαριστώ εκ των προτέρων !

 

Μέρα με την νύχτα οι δυο συσκευές φίλε. Μόνο από την τιμή καταλαβαίνεις όταν μιλάμε για Samsung. Για να φτάσει επίπεδα oneplus x ενα Samsung πρέπει να κάνει 500€

Μόνο το Galaxy alpha αξίζει τα αλλα όλα είναι κλασικά lagsung

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...