Jump to content

LeTv Le 1s (X500)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το τηλέφωνο δεν εχει στερεοφωνικα ηχεια, εχει μονο ενα στην δεξια πλευρα, στην αλλη ειναι το μικρόφωνο.

 

Maktheo

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα, γνωρίζει κανείς αν υπάρχει τρόπος να αλλαχτεί η μπαταρία στο κινητό?

Εχει κάποιες μέρες που απο 35-40% μηδενίζει σε δευτερολεπτα!

Link to comment
Share on other sites

 

Δύσκολα , φακίρικα πράγματα. Δυστυχώς είναι να μην σου κάτσει . Καλή επιτυχία και με αίσιο τέλος !

Link to comment
Share on other sites

 

Δύσκολα , φακίρικα πράγματα. Δυστυχώς είναι να μην σου κάτσει . Καλή επιτυχία και με αίσιο τέλος !

Μου εκατσε και δε ξερω τι να κάνω ειναι η αλήθεια...

 

mula

Link to comment
Share on other sites

Μου εκατσε και δε ξερω τι να κάνω ειναι η αλήθεια...

 

mula

 

Καλυτερα να το πας σε μαστορα δεν ειναι ευκολη υποθεση.. Εχω εναν φιλο εαν ενδιαφερεσαι.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Kalimeravse oli tin omoda.....exw to letv 620 kai exthes mou ekane ena provlima......tobevala na fortisei na to afisa kanena 2wrw kai piga na to vgalw kai itan kolimenobsto 30%....to eklisa tobanoixa to evala ksana stin fortisi pige mexri to 67% kai emine ekei kolineno gia 2 me treis wres pou tobeixa kai twra arxise na min fortizei katholou.....gnorizei kapoios kati???
Link to comment
Share on other sites

Kalimeravse oli tin omoda.....exw to letv 620 kai exthes mou ekane ena provlima......tobevala na fortisei na to afisa kanena 2wrw kai piga na to vgalw kai itan kolimenobsto 30%....to eklisa tobanoixa to evala ksana stin fortisi pige mexri to 67% kai emine ekei kolineno gia 2 me treis wres pou tobeixa kai twra arxise na min fortizei katholou.....gnorizei kapoios kati???

 

Με ποια Rom εισαι? Επισης δοκιμασε αλλο καλωδιο και αλλον φορτιστη.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλημέρα!!!

εδω και 2 μέρες έτσι ξαφνικά οπως συνηθίζεται σταμάτησε να λειτουργεί το wifi. Ενώ είναι ανοιχτό παράλληλα ή χωρίς την χρήση του 4g ανιχνεύει το δίκτυο παει να συνθεθεί και ξαφνικά εξαφανίζονται όλα τα δίκτυα απο την λίστα του wifi. Το ίδιο συμβαίνει και με την μπάρα εργασιών δίπλα στην μπαταρία όπου ανα διαστήματα φάινεται η κεραία του wifi που πάει να συνδεθεί και εξαφανίζεται κι αυτή.

 

Εβαλα το wifi fix και έκανα εγκατάσταση απο το recovery με wipe την dalvik cache και cache αλλά και πάλι δεν είδα αποτέλεσμα.

Το κινητό τρέχει android 6.0 με eui 5.9.020s

 

Εχετε κάποια εναλλακτική επιδιόρθωσης του προβλήματος;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

εδω και 2 μέρες έτσι ξαφνικά οπως συνηθίζεται σταμάτησε να λειτουργεί το wifi. Ενώ είναι ανοιχτό παράλληλα ή χωρίς την χρήση του 4g ανιχνεύει το δίκτυο παει να συνθεθεί και ξαφνικά εξαφανίζονται όλα τα δίκτυα απο την λίστα του wifi. Το ίδιο συμβαίνει και με την μπάρα εργασιών δίπλα στην μπαταρία όπου ανα διαστήματα φάινεται η κεραία του wifi που πάει να συνδεθεί και εξαφανίζεται κι αυτή.

 

Εβαλα το wifi fix και έκανα εγκατάσταση απο το recovery με wipe την dalvik cache και cache αλλά και πάλι δεν είδα αποτέλεσμα.

Το κινητό τρέχει android 6.0 με eui 5.9.020s

 

Εχετε κάποια εναλλακτική επιδιόρθωσης του προβλήματος;

Καλησπέρα στο forum.Εδω και καποιες μερες μετα απο καποια αναβαθμιση του play store μου πεταει συνεχως μηνυμα "sorry google servises stoped". Δοκιμασα τα παντα απο force stop της εφαρμογης και καθαρισμο του cache και data αλλα το προβλημα συνεχιζε. Απεγκατεστησα οτι ειχε σχεση με google και τα επανεγκατεστησα αλλα τιποτα δεν διορθωθηκε. Κατέληξα και εβαλα απο την αρχη την official rom του site αλλα το προβλημα παρεμεινε. Βαζοντας τις σχετικες εφαρμογες του google κατεληξα πως η σωστη ειναι η 440. Δεν ξερω αν ειναι η απολυτα σωστη βεβαια. Ειχα και εχω την official rom και δεν ξερω τι μπορει να φταιει. μηπως καποιος μπορει να βοηθησει; Ειδα οτι καποιες unofficial rom δεν εφαρμοζουν πληρως στο τηλεφωνο (δεν λειτουργει fingerprint και remote). Τι αλλο μπορω να κανω; Καποια καλη rom; Εχω χασει ολες τις επαφες γιατι ηταν στο google account το οποιο δεν συγχρονιζεται πλεον.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπερα

Εχω ενα letv le1s x500 φιλου μου και αντιμετωπιζω τα εξης προβληματα

1 Δεν εχει επικοινωνια με pc και usb στικακια

2 Φορτιζει παρα πολυ αργα [περιπου 15 με 20 ωρες πληρη φορτηση}

3 Δεν κραταει πολυ η μπαταρια

 

Εχω αλλαξει usb και μπαταρια αλλα κανει τα ιδια.

Ειχε ρομ του ιταλου και εκανε update σε στοκ 26 δεν ξερω πως

Castom recovery 3.

Πριν το εβλεπε κανονικα το pc και το στικακι.

Εαν καποιος φιλος ξερει κατι παραπανω τι να κανω θα ηθελα

την βοηθεια του.

Ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα παιδιά. Έχω ένα letv x500 αγορασμενο Φεβ 2016. Στην αρχή θερμαίνονταν γρήγορα και κάποιες φορές χρειάζονταν reboot για να λειτουργήσει.Μεχρι που εδώ και λίγες ημέρες δεν μπορώ να το ανοίξω. Δεν μπορώ να το συνδέσω στο pc (δεν το βλέπει) και η μόνη ένδειξη ζωής είναι ένα κόκκινο φωτάκια κατά τη διάρκεια φόρτισης που παρόλο που το έχω αφήσει ένα ολόκληρο βράδυ, παραμένει κόκκινο και δεν ανοίγει.

Τι μπορώ να κάνω προκειμένου να πάρω backup στις φωτογραφίες. Τι πρέπει να κάνω για να λειτουργήσει ξανά;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

καλησπέρα

 

μου εσπασε η οθόνη μετα απο ενα χρονο χρησης. Ξερει κάποιος από που θα παρω κατι εγκυρα λειτουργικό που το εχει ξαναγορασει καποιος ?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

 

μου εσπασε η οθόνη μετα απο ενα χρονο χρησης. Ξερει κάποιος από που θα παρω κατι εγκυρα λειτουργικό που το εχει ξαναγορασει καποιος ?

 

Ευχαριστώ

http://s.aliexpress.com/6jURv2Ib

 

Την έχω πάρει για φίλο (άργησε κάπως να έρθει). Ήταν ευχαριστημένος μετά την αλλαγή.

Link to comment
Share on other sites

http://s.aliexpress.com/6jURv2Ib

 

Την έχω πάρει για φίλο (άργησε κάπως να έρθει). Ήταν ευχαριστημένος μετά την αλλαγή.

 

Οταν την πηρες κοστιζε τοσο ?

 

€ 30,59 - 32,29 / piece

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

 

μου εσπασε η οθόνη μετα απο ενα χρονο χρησης. Ξερει κάποιος από που θα παρω κατι εγκυρα λειτουργικό που το εχει ξαναγορασει καποιος ?

 

Ευχαριστώ

 

Εάν έχεις λογαριασμό στο Ebay πάρε από εδώ και έρχεται από Γαλλία απ' ότι βλέπω (EUR 27.48) :

https://www.ebay.com/itm/For-LeTV-Le-1S-X500-Full-Touch-Screen-Digitizer-LCD-Display-Gold/162788059502?hash=item25e6eca96e:g:TPcAAOSw6VRaJUD6

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημερα σας,

Εκανα την τελευταια αναβαθμιση στο λειτουργικο eui 5.9.026s. Όλα καλα αλλα το μόνο σοβαρο προβλημα ειναι πως έχει κολήσει η εφαρμογή play store. Δεν μπορω να συνδεθω και δεν μπορω να κάνω τπτ. Όταν την ανοιγω απλα μου εμφανίζει ''Έλεγχος πληροφοριών...' και μετα τπτ...

Έχει καποιος ιδέα ή έτυχε σε κάποιον?

έχω δοκιμάσει να απεγκαταστίσω το play store και να το ξαναεγκαταστίσω αλλα τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας,

Εκανα την τελευταια αναβαθμιση στο λειτουργικο eui 5.9.026s. Όλα καλα αλλα το μόνο σοβαρο προβλημα ειναι πως έχει κολήσει η εφαρμογή play store. Δεν μπορω να συνδεθω και δεν μπορω να κάνω τπτ. Όταν την ανοιγω απλα μου εμφανίζει ''Έλεγχος πληροφοριών...' και μετα τπτ...

Έχει καποιος ιδέα ή έτυχε σε κάποιον?

έχω δοκιμάσει να απεγκαταστίσω το play store και να το ξαναεγκαταστίσω αλλα τίποτα.

 

εγω εχω την 5.08.018S και απο την πρωτη φορα που το ανοιξα εκανε αυτο που περιγραφεις. Το εκλεισα το ανοιξα κανα 2 φορες το αφησα ανοιχτο το playstore για καμποση ωρα και ξεκολησε. Το ιδιο εκανε και ενα άλλο που ειχα. Δηλαδη διαπιστωσα οτι την πρωτη φορα για να μπεις στο playstore κανει πολυ χρονο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
εγω εχω την 5.08.018S και απο την πρωτη φορα που το ανοιξα εκανε αυτο που περιγραφεις. Το εκλεισα το ανοιξα κανα 2 φορες το αφησα ανοιχτο το playstore για καμποση ωρα και ξεκολησε. Το ιδιο εκανε και ενα άλλο που ειχα. Δηλαδη διαπιστωσα οτι την πρωτη φορα για να μπεις στο playstore κανει πολυ χρονο.

 

Το προσπάθησα αρκετές φορές αλλα τιποτα. Αφού ψαχτηκα λίγο στο ιντερνετ κατέληξα στο format. Το έκανα αλλά πάλι τιποτα. Δεν υπαρχει το Play store. Διάβασα έπειτα πως λόγω πολιτικής της Κίνας απαγορευετε οτιδηποτε έχει σχεση με google. Επιπλέον διαβασα πως έπρεπε να κατεβάσω το google instaler apk file και μετα με μια διαδικασια λειτουργουν κανονικα. Αλλα πάλι τιποτα. Μία αλλη προταση που διαβασα λεει για rootαρισμα της συσκευης αλλα θέλω να το αποφύγω μια και δεν είμαι τόσο γνωστης της τεχνολογιας για να το κανω μονος μου.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω πρόβλημα αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει. Το κινητό έκλεισε και από τότε έχω αυτό το κόκκινο φωτάκι που με εκνευρίζει και το κινητό δεν ανοίγει καν. Μοιάζει με το να μην φορτίζει. Έκανα κάποια πράγματα που βρήκα στο ίντερνετ όπως. 1 του έβγαλα την οθόνη έβγαλα το κλιπ της μπαταρίας και το ξανάέβαλα αλλά τίποτα πάλι τα ίδια.

2 προσπαθήα να το φλασαρω με τον υπολογιστή αλλά δυστυχώς δεν το βλέπει το spflash tool δεν είναι θέμα driver αλλά μάλλον τελείως άδεια μπαταρία. Το έβαλα στην πρίζα κανένα 6 ωρο και μετά ξανά προσπάθησα αλλά πάλι τίποτα.

 

Έχει κάποιος από εδώ κανένα σπασμένο τηλ να του πάρω την μπαταρία να δω μήπως η δική του έγραψε game over?? Να την πληρώσω εννοώ μην αγοράζω από κίνα και τελικά δεν φταίει αυτό.

 

Ευχαριστώ καλή χρονιά

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω πρόβλημα αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει. Το κινητό έκλεισε και από τότε έχω αυτό το κόκκινο φωτάκι που με εκνευρίζει και το κινητό δεν ανοίγει καν. Μοιάζει με το να μην φορτίζει. Έκανα κάποια πράγματα που βρήκα στο ίντερνετ όπως. 1 του έβγαλα την οθόνη έβγαλα το κλιπ της μπαταρίας και το ξανάέβαλα αλλά τίποτα πάλι τα ίδια.

2 προσπαθήα να το φλασαρω με τον υπολογιστή αλλά δυστυχώς δεν το βλέπει το spflash tool δεν είναι θέμα driver αλλά μάλλον τελείως άδεια μπαταρία. Το έβαλα στην πρίζα κανένα 6 ωρο και μετά ξανά προσπάθησα αλλά πάλι τίποτα.

 

Έχει κάποιος από εδώ κανένα σπασμένο τηλ να του πάρω την μπαταρία να δω μήπως η δική του έγραψε game over?? Να την πληρώσω εννοώ μην αγοράζω από κίνα και τελικά δεν φταίει αυτό.

 

Ευχαριστώ καλή χρονιά

 

Φίλε μου όπως διαβάζεις και πιο πάνω έχω το ίδιο πρόβλημα. Και σε εμένα εν τέλη αφου μου έκανε τα προαναφερόμενα κόλλησε δυο τρεις φορές έκανε μόνο του επαννεκίνηση και μετά έκλεισε και όταν το έβαζα στην πρίζα αναβε μόνο το κόκκινο φωτάκι. Κατέληξα να το πάω έξω σε τεχνικό κινητών μου είπε πως δεν φταίει η μπαταρία γτ την έλεγξε και περιμένω να με πάρει τηλ να δω τι έκανε εν τέλη.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω πρόβλημα αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει. Το κινητό έκλεισε και από τότε έχω αυτό το κόκκινο φωτάκι που με εκνευρίζει και το κινητό δεν ανοίγει καν. Μοιάζει με το να μην φορτίζει. Έκανα κάποια πράγματα που βρήκα στο ίντερνετ όπως. 1 του έβγαλα την οθόνη έβγαλα το κλιπ της μπαταρίας και το ξανάέβαλα αλλά τίποτα πάλι τα ίδια.

2 προσπαθήα να το φλασαρω με τον υπολογιστή αλλά δυστυχώς δεν το βλέπει το spflash tool δεν είναι θέμα driver αλλά μάλλον τελείως άδεια μπαταρία. Το έβαλα στην πρίζα κανένα 6 ωρο και μετά ξανά προσπάθησα αλλά πάλι τίποτα.

 

Έχει κάποιος από εδώ κανένα σπασμένο τηλ να του πάρω την μπαταρία να δω μήπως η δική του έγραψε game over?? Να την πληρώσω εννοώ μην αγοράζω από κίνα και τελικά δεν φταίει αυτό.

 

Ευχαριστώ καλή χρονιά

 

Καλησπέρα. Μου είχε το συγκεκριμένο θέμα πριν περίπου 1 χρόνο όταν εξαντλήθηκε εντελώς η μπαταρία του κινητού το οποίο εκλεισε και δεν ανοιξε ποτέ.

Η λύση η δική μου ήταν να το εχω επι 3 μερες στον φορτιστή να βάζω-βγάζω το καλώδιο καποιες φορές ωσπου ενα πρωινό ξύπνησα και είδα το φωτάκι να λειτουργεί!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το προσπάθησα αρκετές φορές αλλα τιποτα. Αφού ψαχτηκα λίγο στο ιντερνετ κατέληξα στο format. Το έκανα αλλά πάλι τιποτα. Δεν υπαρχει το Play store. Διάβασα έπειτα πως λόγω πολιτικής της Κίνας απαγορευετε οτιδηποτε έχει σχεση με google. Επιπλέον διαβασα πως έπρεπε να κατεβάσω το google instaler apk file και μετα με μια διαδικασια λειτουργουν κανονικα. Αλλα πάλι τιποτα. Μία αλλη προταση που διαβασα λεει για rootαρισμα της συσκευης αλλα θέλω να το αποφύγω μια και δεν είμαι τόσο γνωστης της τεχνολογιας για να το κανω μονος μου.

 

Και εμένα μου έκανε update και τώρα δεν συνδέεται πουθενά στο Google. Εκανα factory reset περασα με Installer τα πέρασα ξεχωριστά και πάλι τπτ.

Κατέβασα το aptoid εγκατέστησα το google, πάω να κάνω sign in και πάλι υπάρχει θέμα.

 

Μόνο root αμα το κάνω. Τώρα εχει το android 6. Μπορώ να του εγκαταστήσω παλαιότερη έκδοση (Andoid 4);

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου όπως διαβάζεις και πιο πάνω έχω το ίδιο πρόβλημα. Και σε εμένα εν τέλη αφου μου έκανε τα προαναφερόμενα κόλλησε δυο τρεις φορές έκανε μόνο του επαννεκίνηση και μετά έκλεισε και όταν το έβαζα στην πρίζα αναβε μόνο το κόκκινο φωτάκι. Κατέληξα να το πάω έξω σε τεχνικό κινητών μου είπε πως δεν φταίει η μπαταρία γτ την έλεγξε και περιμένω να με πάρει τηλ να δω τι έκανε εν τέλη.

Αν έχεις κάποιο νέο η κάποια λύση πες μας και εμάς

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα. Μου είχε το συγκεκριμένο θέμα πριν περίπου 1 χρόνο όταν εξαντλήθηκε εντελώς η μπαταρία του κινητού το οποίο εκλεισε και δεν ανοιξε ποτέ.

Η λύση η δική μου ήταν να το εχω επι 3 μερες στον φορτιστή να βάζω-βγάζω το καλώδιο καποιες φορές ωσπου ενα πρωινό ξύπνησα και είδα το φωτάκι να λειτουργεί!!!

Εγώ το άφησα 24 ώρες αλλά δεν είδα καμία βελτίωση θα το αφήσω καμία βδομάδα μήπως και ξεκίνηση αλλιώς θα το στείλω για πέταμα. Ήταν καλό τηλ ......

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...