Jump to content

LeTv Le 1s (X500)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χρόνια πολλά σε ολους.κατα λαθοςψπηρα το x501. Ισχύουν κανονικά όλα όπως με το κανονικό για να βάλω twrp και να περάσω νέα ροομ?

 

Καλύτερα να μην το κάνεις γιατί μπορεί να έχει κάποια αλλαγή στη μητρική ή να χρησιμοποιεί κάποιο ηλεκτρονικό από άλλο κατασκευαστή, και να μπρικάρει.

Ας αφήσουμε τους εγωισμούς και ας κοιτάξουμε λίγο τον εαυτό μας.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χρόνια πολλά σε ολους.κατα λαθοςψπηρα το x501. Ισχύουν κανονικά όλα όπως με το κανονικό για να βάλω twrp και να περάσω νέα ροομ?

Από πού το πήρες;

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Από την ευρωπαϊκή αποθήκη του honorbuy

 

Και καλά πες εσύ οτι κάνεις ένα λάθος και το παραγγέλνεις , αυτοί οι λελέδες , τίποτα; δεν σε προειδοποίησαν ούτε πήραν μυρωδιά οτι στέλνουν λάθος μοντέλο; και το έχουν στην ευρωπαική αποθήκη , ενώ προορίζεται για συγκεκριμένα κινέζικα δίκτυα ;

-Κανονικά πρέπει να ζητήσεις να σου το αλλάξουν.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίοι. Το Χ501 είναι η έκδοση του Le 1s για την παγκόσμια αγορά (χωρίς κινεζιές, με Google, ευρωπαϊκές μπάντες κτλ). Το είχα ζητήσει από ένα κινεζομάγαζο όταν πρωτοβγήκε, αλλά είχαν πρόσβαση μόνο στο Χ500.

 

Καλορίζικο!

Η σάρωση στην homne screen προς τα δεξιά εμφανίζει κάτι κινέζικα βιντεάκια κτλ στο 500. Τί εμφανίζει στο 501;

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε ολους.κατα λαθοςψπηρα το x501. Ισχύουν κανονικά όλα όπως με το κανονικό για να βάλω twrp και να περάσω νέα ροομ?

 

Από εδώ λένε οτι η vnmod 012s δουλεύει κανονικά και στο χ501 http://www.letv.re/topic/704-vnmod-012s-workin-on-501/

 

Κάπου στο gizchina είχα διαβάσει οτι το χ501 προορίζεται για το εσωτερικό της κίνας , αλλά μάλλον δεν ισχύει.

Ο talos_2002 , τα είπε καλύτερα !

Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα σήμερα ένα xiaomi 10000 mah power bank. Κυρίως για την γυναίκα βέβαια αλλά θα χρειαστεί και σε εμένα. Προφανώς quick charge δεν υποστηρίζει έτσι;

 

Maktheo

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

Το απλό όχι δεν υποστηρίζει. Το καινούριο όμως υποστηρίζει και έχει και USB type C!

 

Sent from my Le X507 using Tapatalk

It's a progressive world, why not listen to progressive music?
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να μεγαλωσουμε την γραμματοσειρα στις επαφες?? Το κανω απο τις ρυθμισεις στην προβολη αλλα η ρυθμιση δεν μενει..
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρουμε αν έβγαλε 13s ή 12s ο Ιταλός και αν ναι από την κατεβάζουμε;

 

Την 012s του ΒΒ72 μπορείς να την κατεβάσεις από εδώ : http://www.androidiani.com/forum/modding-letv-x500/502059-rom-letv-x500-bb72-basata-su-eui-507-versione-indiana-stock.html

 

013s , έχει πει οτι δεν θα βγάλει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Αναμένω το χ500 πως και πως. Ήθελα να ρωτήσω ποια ρομ να προτιμήσω την 10s(δεν με ενδιαφέρουν τα ελληνικά) ?επίσης υπάρχει περίπτωση αναβάθμισης στο Android 6?

 

Sent from my Lenovo A806 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Αναμένω το χ500 πως και πως. Ήθελα να ρωτήσω ποια ρομ να προτιμήσω την 10s(δεν με ενδιαφέρουν τα ελληνικά) ?επίσης υπάρχει περίπτωση αναβάθμισης στο Android 6?

 

Sent from my Lenovo A806 using Tapatalk

 

Ναι λογικα θα παρουμε αναβαθμιση σε Android 6 συντομα.. Εαν σε ενδιαφερουν τα updates και δεν σε ενοχλουν τα αγγλικα μεινε με την Official απλα καντο Root για να σβησεις τα Κινεζικα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Αναμένω το χ500 πως και πως. Ήθελα να ρωτήσω ποια ρομ να προτιμήσω την 10s(δεν με ενδιαφέρουν τα ελληνικά) ?επίσης υπάρχει περίπτωση αναβάθμισης στο Android 6?

 

Sent from my Lenovo A806 using Tapatalk

 

Καλώς να το παραλάβεις !

Για αρχή , προτείνω να προσαρμοστείς πρώτα με αυτή που θα σου έχουν περάσει από το μαγαζί κ μετά , όρεξη νάχεις, δοκιμάζεις από τα link που υπάρχουν στην πρώτη σελίδα , official ή custom roms.

Από official , η τελευταία που "τρέχει" τώρα , είναι η 013s. Αυτή του φοράω κ είναι πολύ καλή.

Marshmallow , αναμονή από το καλοκαίρι κ μετά.

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι.. Μου εστειλαν το x501 αντι για το χ500 και δεν πιανω 3g/4g τι να κανω??

Να το φλασαρω μπας και αλλαξει τιποτα η να το στειλω πισω μπας και μου στειλουν το χ500?

Edited by aggelos_sal25
Link to comment
Share on other sites

Καλώς να το παραλάβεις !

Για αρχή , προτείνω να προσαρμοστείς πρώτα με αυτή που θα σου έχουν περάσει από το μαγαζί κ μετά , όρεξη νάχεις, δοκιμάζεις από τα link που υπάρχουν στην πρώτη σελίδα , official ή custom roms.

Από official , η τελευταία που "τρέχει" τώρα , είναι η 013s. Αυτή του φοράω κ είναι πολύ καλή.

Marshmallow , αναμονή από το καλοκαίρι κ μετά.

Σας ευχαριστώ για την απάντηση. Επειδή εχω εμπειρία απο κινέζικα και οι ρομ των μαγαζιων (οπως πολλές φορες και οι ιδιοι το αναφερουν) εχουν bugs, ελεγα να βάλω την official 13s αφου αναφέρεται οτι ειστε ευχαριστημενοι να την rootarw και ύστερα αν βγει σε Android 6 με ενα απλο update να ειμαι οκ. Επίσης απο τα 16 gb rom ποσα ειναι διαθέσιμα?

Ναι λογικα θα παρουμε αναβαθμιση σε Android 6 συντομα.. Εαν σε ενδιαφερουν τα updates και δεν σε ενοχλουν τα αγγλικα μεινε με την Official απλα καντο Root για να σβησεις τα Κινεζικα.
Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι.. Μου εστειλαν το x501 αντι για το χ500 και δεν πιανω 3g/4g τι να κανω??

Να το φλασαρω μπας και αλλαξει τιποτα η να το στειλω πισω μπας και μου στειλουν το χ500?

 

Πιστευω θα αλλαξει αν flashareis ROM αλλα καλου κακου ρωτησε το στο μαγαζι που το πηρες..

Link to comment
Share on other sites

https://cyandroidrom.wordpress.com/2016/03/28/how-to-install-cyanogenmod-13-on-leeco-letv-le-1s-android-6-0-1-marshmallow-fingerprint-ir-blaster-working/

 

Αυτήν την Cyanogen με βάση το Android 6.0 την έχει δοκιμάσει κανείς;

 

 

Maktheo

Edited by MakTheo
Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

https://cyandroidrom.wordpress.com/2016/03/28/how-to-install-cyanogenmod-13-on-leeco-letv-le-1s-android-6-0-1-marshmallow-fingerprint-ir-blaster-working/

 

Αυτήν την Cyanogen με βάση το Android 6.0 την έχει δοκιμάσει κανείς;

 

 

Maktheo

 

Τι πήγες κ βρήκες πάλι , βρε Maktheo :lol::lol:

Ενδιαφέρων επιχείρημα.

Φοβάμαι όμως , οτι από site που δεν έχει κανένα σχόλιο απο κάποιους που δοκίμασαν , ούτε καν βίντεο, δεν πρέπει να είναι πολλοί οι δικοί μας που θα το τολμήσουν.

Εγώ πάντως σίγουρα δεν θα δοκιμάσω , γιατί δεν ξέρω τι θα γίνει μετά με τον bootloader :blink:

Link to comment
Share on other sites

Ειναι Fake το Cyanogen 13 http://forum.le.com/in/index.php?threads/leeco-le-1s-cyanogenmod-13-android-6-0-1.9067/

 

Και γενικα προτιμηστε Roms απο αξιολογες πηγες..

Link to comment
Share on other sites

Όχι απλά εψαχνα αν βγήκε καμία ανακοίνωση για το πότε θα πάρουμε 6.0 και (αν και ήξερα ότι επίσημα δεν βγήκε τίποτα ακόμα) εβρισκα μόνο την παραπάνω είδηση σε διάφορες σελίδες, ακόμα και στο youtube, οπότε υπεθεσα μήπως βγήκε custom 6.0, γι'αυτο και ρωτησα εδώ παίδες..

 

Maktheo

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

μου ειπαν οτι την ειαν φλασαρει και οι ιδιοι και δεν θα επρεπε να εχω θεμα.. Εβαλα και τη custom kai τhn official αλλα παλι τιποτα.. καμια αλλη λυση???
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και από μένα, πηρά και εγώ αυτό το φανταστικό τηλέφωνο , ειμαι πολύ ικανοποιημενος απο ποιότητα κατασκευής , ηχείο, οθόνη, αίσθηση.Αν και γενικά στάθηκα άτυχος γιατί το μαγαζί, ενώ είχα επιλέξει ταχυδρομείο μου το έστειλε με DHL , πλήρωσα άλλα 95 € ...

ήθελα λοιπόν να κάνω δυο ερωτήσεις?

1).το τηλέφωνο ήρθε με 5.0.2 και rom 5.5008s (stable) είναι καλή ρομ αυτή?αξίζει να μπω στην διαδικασία να την αλλάξω?

και

2). ανήκω στο δίκτυο της WIND και δεν πιάνω 3G ούτε έχω δει 4G πρέπει να κάνω κάτι?

 

ευχαριστω πολύ προκαταβολικά!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.μολισ παρελαβα το κινητο.Δοκιμασα την λυση για να το ρουταρω και να βαλω το supersu kai to recovery αλλα το iroot

δεν μου το ροοταρε με τιποτα.ολο fail εβγαζε.Ετσι το ροοταρα με το Kingroot.Υστερα μπηκαν στο recovery αλλ μου βγαζει μια οθονη με ενα μεγαλο logo eui και απο κατω γραφει Update System kai clear data. Δεν ειναι το ρικοβερι που περιμενα να μπορεις να εγκαταστεις οποια .zip θελεις.Επισης δενυπαρχει ο φακελος TWRP αρα δε μπηκε το ρεκοβερι.Ειναι ευκολο μηπως να μου στειλει το .img το revoery αν το εχει αν το βαλω στο κινητο με τον παλιο τροπο?Θελω να βαλω το supersu αλλα και να αλλαξω ρομ .τι ακριβως πρεπει να κανω?

Edited by mula
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...