Jump to content

LeTv Le 1s (X500)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά το θέμα που είχε προκύψει με την μπαταρία λύθηκε απο μονο του. Το πρωι που ξύπνησα το λαμπάκι είχε γίνει πρασινο!! λέω εχει γουστο να εφτιαξε. Ε ναι λοιπον ανοιξε κανονικα!!!

 

Οποτε προσοχή μεγάλη μολις είναι να εξαντληθεί η μπαταρία μην το αφήσετε να σβήσει απο μονο του. Κάντε του ένα ελεγχόμενο σβήσιμο και βάλτε την συσκευή να φορτίσει. Γιατί μην κοιτάτε που στάθηκα τυχερός, απ αυτά που διάβασα αλλοι φτάνουν σε σημείο να ανοίξουν οθόνη για να βγάλουν μπαταρία!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πολυ ενδιαφερον αυτο που λες!

Κυριως οι υπερυθρες με ενδιεφεραν και οχι τοσο το fingerprint.

Ειναι σταθερο; απο διαχειριση μπαταριας πως παει;

 

Θα σου πω μονο αυτό , ότι ένας φίλος που έχει το xiaomi redmi note 2 και το δικό μας , και άρα μπορει να κανει σύγκριση, έπαθε πλάκα ποσο καλύτερα "τρέχει" στο x500.

Από θέμα μπαταρίας , προσωπικά , νομίζω είναι στα ιδια +, σε σχέση με την EUI.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους! Διάβασα σχεδόν ολες τις σελιδες για το χ500 και το χ600 και πραγματικά δε ξερω που να καταλήξω!βασικα πραγματα οτι εχουν και τα 2 υποστήριξη για αναβάθμιση costum rom και ειναι στα ιδια λεφτα. Οποτε, Ποιο απο τα 2 μου προτείνετε?

 

Sent from my Lenovo A806 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους! Διάβασα σχεδόν ολες τις σελιδες για το χ500 και το χ600 και πραγματικά δε ξερω που να καταλήξω!βασικα πραγματα οτι εχουν και τα 2 υποστήριξη για αναβάθμιση costum rom και ειναι στα ιδια λεφτα. Οποτε, Ποιο απο τα 2 μου προτείνετε?

 

Sent from my Lenovo A806 using Tapatalk

 

Η σύγκριση αυτή δεν υπάρχει. Δεν ρωτάς , απλά παραγγέλνεις το x500 :lol:

Tο 600 είναι μοντέλο του Μαρτίου 2015. Το 500 βγήκε Οκτώβριο.

Το άλλο είναι πλαστικούρα , ενώ το δικό μας full metal body και από εμφάνιση "κούκλα".

Έχει όλα τα χαρακτηριστικά του 600 και επιπλέον fingerprint sensor και υπέρυθρες.

Με ένα στα 32 gb , ξενιάζεις και από αποθηκευτικό χώρο ( έλλειψη micro sd card).

The choice is yours :)

Link to comment
Share on other sites

Η σύγκριση αυτή δεν υπάρχει. Δεν ρωτάς , απλά παραγγέλνεις το x500 :lol:

Tο 600 είναι μοντέλο του Μαρτίου 2015. Το 500 βγήκε Οκτώβριο.

Το άλλο είναι πλαστικούρα , ενώ το δικό μας full metal body και από εμφάνιση "κούκλα".

Έχει όλα τα χαρακτηριστικά του 600 και επιπλέον fingerprint sensor και υπέρυθρες.

Με ένα στα 32 gb , ξενιάζεις και από αποθηκευτικό χώρο ( έλλειψη micro sd card).

The choice is yours :)

Κατάλαβα! Η μονη διαφορά ειναι στην καμερα? Γενικα το κινητο πρεπει να 'πεταει' με αυτα τα χαρακτηριστικά σωστα? Ξέρουμε τιποτα για αναβάθμιση σε Android 6?

 

Sent from my Lenovo A806 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα! Η μονη διαφορά ειναι στην καμερα? Γενικα το κινητο πρεπει να 'πεταει' με αυτα τα χαρακτηριστικά σωστα? Ξέρουμε τιποτα για αναβάθμιση σε Android 6?

 

Sent from my Lenovo A806 using Tapatalk

 

Ναι στην κάμερα έχει διαφορά. Το ένα έχει sony , το 500 samsung. Άλλοι λένε οτι είναι καλύτερα , άλλοι χειρότερα. Γούστα είναι αυτά!

Από θέμα επεξεργαστή ότι επιδόσεις έχει και μπορεί να βγάλει ο Helio x10 με 3G RAM.

Tώρα άρχισαν και τα presale για τη 2η γενιά των Letv.

Δεν ξέρω αν θέλεις να περιμένεις να δείς κ τα νέα , και μετά να αποφασίσεις τι θα αγοράσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν αλαζει το μπροστά τζάμι? Δεν έχει σπάσει η οθόνη μόνο το τζάμι πάνω από την οθόνη. Αν ναι κάποιο λινκ να το παραγγείλω και οδηγίες. Πάνω πάνω που είναι γκρι. Ορίστε και μια φώτο για να καταλάβετεhttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160425/ab14f019009c0b59cecf8508a9347d12.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν αλαζει το μπροστά τζάμι? Δεν έχει σπάσει η οθόνη μόνο το τζάμι πάνω από την οθόνη. Αν ναι κάποιο λινκ να το παραγγείλω και οδηγίες. Πάνω πάνω που είναι γκρι.

 

Όχι ρε φίλε, μεγάλο σπάσιμο , κρίμα :(

 

Μερικά που βρήκα , ελπίζω να σε βοηθήσουν :

http://www.aliexpress.com/item/High-Quality-New-Replacement-Front-Outter-Glass-Panel-Touch-Screen-Digitizer-For-Letv-LE-1S-X500/32577660561.html?spm=2114.40010508.4.9.bpshZ3

http://vifocal.com/lcd-display-touch-screen-panel-replacement-for-letv-1s-x500-smartphone.html

Βίντεο για το πώς αλλάζει η οθόνη :

Εύχομαι να πάνε όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Ναι στην κάμερα έχει διαφορά. Το ένα έχει sony , το 500 samsung. Άλλοι λένε οτι είναι καλύτερα , άλλοι χειρότερα. Γούστα είναι αυτά!

Από θέμα επεξεργαστή ότι επιδόσεις έχει και μπορεί να βγάλει ο Helio x10 με 3G RAM.

Tώρα άρχισαν και τα presale για τη 2η γενιά των Letv.

Δεν ξέρω αν θέλεις να περιμένεις να δείς κ τα νέα , και μετά να αποφασίσεις τι θα αγοράσεις.

Γνωρίζεις πότε θα βγουν? Επισης πιστεύω οτι θα ειναι πιο ακριβά και το budget μου φτανει μεχρι τα 150 . επίσης βλέπω οτι το έχετε δουλεψει το κινητο και είστε ευχαριστημενοι οπότε κλεινω προς το χ500.υπαρχει και συνεχείς αναβάθμιση σε ρομ οποτε νομιζω θα ειμαι καλυμμένος απο κινητο για αρκετο καιρο.

 

Sent from my Lenovo A806 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζεις πότε θα βγουν? Επισης πιστεύω οτι θα ειναι πιο ακριβά και το budget μου φτανει μεχρι τα 150 . επίσης βλέπω οτι το έχετε δουλεψει το κινητο και είστε ευχαριστημενοι οπότε κλεινω προς το χ500.υπαρχει και συνεχείς αναβάθμιση σε ρομ οποτε νομιζω θα ειμαι καλυμμένος απο κινητο για αρκετο καιρο.

 

Sent from my Lenovo A806 using Tapatalk

 

Για 150 το βλέπω χλωμό. Εκτός κ αν ψωνιζεις από aliexpress. Από επώνυμα κινεζομαγαζα, το gear το έχει 160, το geek 165 και το banggood 168. Είναι όμως με τα 16 gb μνήμη.

http://www.kimovil.com/el/khoro-agora-letv-le-1s-x500-16gb

Edited by lakgav2
Link to comment
Share on other sites

Ναι εκει παιζουν λάθος το 150 προτιμώ το minideal απο τα κινεζομαγαζα είναι η αλήθεια(στα 163). Οσο για τη μνήμη δε με πειράζει τοσο . επίσης στο minideal ξερει κανείς αν αλλαξεις ρομ αν χάνεται η εγγύηση? Στο gearbest το γράφουν κιολας.στο χ600 διαβασα οτι αρκετοί έχουν θεμα με το σημα του wifi. Εχετε παρατηρήσει εσεις κατι τετοιο? Κατι τελευταίο αλλα βασικο. Η μπαταρία, με χρήση ίντερνετ κυρίως, κραταει μερα ή θέλει καθε βραδυ φόρτιση? Γενικα ειναι καλη? Edited by mula
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην ομάδα και Χριστος Ανεστη...Χρόνια πολλά.

Εδώ και δύο μέρες το τηλέφωνο παρουσιάζει ένα θεματακι...Όταν με καλούν η οθόνη αργεί να ξυπνήσει...Μετά τα τρία χτυπήματα και πάνω ξυπνάει....ή όταν βάλω το δάχτυλο στον αισθητήρα...Είμαι με την 10s του Ιταλού και έχω το δαχτυλικο ξεκλειδωμα από την αρχή ενεργοποιημένο... Το έχει κάνει και σε κανέναν άλλον και αν ναι πως το αντιμετώπισε;;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην ομάδα και Χριστος Ανεστη...Χρόνια πολλά.

Εδώ και δύο μέρες το τηλέφωνο παρουσιάζει ένα θεματακι...Όταν με καλούν η οθόνη αργεί να ξυπνήσει...Μετά τα τρία χτυπήματα και πάνω ξυπνάει....ή όταν βάλω το δάχτυλο στον αισθητήρα...Είμαι με την 10s του Ιταλού και έχω το δαχτυλικο ξεκλειδωμα από την αρχή ενεργοποιημένο... Το έχει κάνει και σε κανέναν άλλον και αν ναι πως το αντιμετώπισε;;;;

 

Με τον launcher της asus μου το εκανε και εμένα στο χ900+

Link to comment
Share on other sites

Με επανεκκίνηση διορθώθηκε προσωρινά...Μετά την τέταρτη κλήση ξανάρχισε τα ίδια...Τώρα που το λες με βάζεις σε σκέψεις....Νομίζω ότι ξεκίνησε όταν έβγαλα τον hola και άφησα τον asus....Θα το δοκίμασε να δω....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, πηρα το κινητο της μητερας μου σημερα Letv le 1s x500 για να ακουσω μουσικη με ακουστικα Xiaomi hybrid dual drives, οταν τα εβαλα στην υποδοχη 3.5 παρατηρησα οτι δεν μπαινει ολο το βυσμα μεσα με αποτελεσμα να ακουγεται μουσικη μονο απο το ενα ακουστικο, και με πιεση του βυσματος επαιζε μουσικη και απο το αλλο αλλα χαλαρωνε αμεσως με το που το αφηνα και χανοταν παλι ο ηχος..

 

Υπαρχει λυση γι αυτο για να μην μπω στην διαδικασια εγγυησης??

 

Να σημειωσω οτι δοκιμασα και αλλα ακουστικα τις Sony με το ιδιο προβλημα!

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι δεν μπαίνουν πιο βαθιά τα ακουστικά και απλά φοβήθηκες να βάλεις παραπάνω δύναμη;

 

Sent from my Le X507 using Tapatalk

It's a progressive world, why not listen to progressive music?
Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι δεν μπαίνουν πιο βαθιά τα ακουστικά και απλά φοβήθηκες να βάλεις παραπάνω δύναμη;

 

Sent from my Le X507 using Tapatalk

 

Ναι εχεις δικιο.. Δεν εχει αισθηση Click και φοβομουν μην κανω ζημια με παραπανω πιεση.. Ηθελε πολυ πιεση ομως κατι που δεν ειναι λογικο. Εν παση περιπτωση δουλεψανε και τωρα μπαινουν πιο ανετα ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Ναι εχεις δικιο.. Δεν εχει αισθηση Click και φοβομουν μην κανω ζημια με παραπανω πιεση.. Ηθελε πολυ πιεση ομως κατι που δεν ειναι λογικο. Εν παση περιπτωση δουλεψανε και τωρα μπαινουν πιο ανετα ευχαριστω!

Και στο δικό μου θέλουνε αρκετή δύναμη. Πλέον να σου πω το έχω συνηθίσει και δεν το φοβάμαι να βάλω δύναμη!

 

Sent from my Le X507 using Tapatalk

It's a progressive world, why not listen to progressive music?
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια βοηθεια παρακαλω. εχω το χ500 με την 10σ του ιταλου. εχω ομως προβλημα με το μικρωφωνο γενικα ο συνομιλητης μου δεν με ακουει καθαρα. εχετε εσεις καποιο παρομοιο προβλημα: υπαρχει λυση: λετε να βαλω την 12ς απο χ507: καποιος που την φοραει μπορει να μου πει αν εχει τετοιο προβλημα: ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια βοηθεια παρακαλω. εχω το χ500 με την 10σ του ιταλου. εχω ομως προβλημα με το μικρωφωνο γενικα ο συνομιλητης μου δεν με ακουει καθαρα. εχετε εσεις καποιο παρομοιο προβλημα: υπαρχει λυση: λετε να βαλω την 12ς απο χ507: καποιος που την φοραει μπορει να μου πει αν εχει τετοιο προβλημα: ευχαριστω

 

Γνώμη μου να κάνεις μια επαννεκίνηση, αφού κάνεις πρώτα wipe cache- dalvik cache. Αν δεν διορθωθεί , κάνε πρώτα ένα backup από τη recovery κ μετά δοκίμασε με την 012s του BB72 ή την official 013s.

 

Πάντως στο δικό μου , όποια ρομ και να του είχα , τέτοιο θέμα , δεν μου έχει παρουσιάσει.

Μπορεί να έχεις πρόβλημα από τα διάφορα "βελτιωτικά" του ήχου που βάζουν οι developers στις ρομ που ανεβάζουν. πχ. μπορεί να φταίει το viperfx ή το atmos dolby. Δοκίμασε με "καθαρή" εργοστασιακή official ρομ που δεν τα έχει.

Link to comment
Share on other sites

Γνώμη μου να κάνεις μια επαννεκίνηση, αφού κάνεις πρώτα wipe cache- dalvik cache. Αν δεν διορθωθεί , κάνε πρώτα ένα backup από τη recovery κ μετά δοκίμασε με την 012s του BB72 ή την official 013s.

 

Πάντως στο δικό μου , όποια ρομ και να του είχα , τέτοιο θέμα , δεν μου έχει παρουσιάσει.

Μπορεί να έχεις πρόβλημα από τα διάφορα "βελτιωτικά" του ήχου που βάζουν οι developers στις ρομ που ανεβάζουν. πχ. μπορεί να φταίει το viperfx ή το atmos dolby. Δοκίμασε με "καθαρή" εργοστασιακή official ρομ που δεν τα έχει.

 

η official 13ς εχει ελληνικα ροοτ? gapps?

Link to comment
Share on other sites

η official 13ς εχει ελληνικα ροοτ? gapps?

 

οχι δεν έχει τίποτε απ'αυτά. Μόνο αγγλικά.

Αλλά θα τη βάλεις για να δοκιμάσεις αν εξακολουθεί το πρόβλημα ή όχι και να αποκλείσεις περίπτωση βλάβης λόγω hardware του κινητού.

Αν οφείλεται στη ρομ που είχες ή κρατάς την official ή δοκιμάζεις άλλη custom ρομ.

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε ολους.κατα λαθοςψπηρα το x501. Ισχύουν κανονικά όλα όπως με το κανονικό για να βάλω twrp και να περάσω νέα ροομ?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...