Jump to content

LeTv Le 1s (X500)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποιοί έχετε βάλει την 12S του bb72? Έχετε εντυπώσεις; Τόσο σε εμένα όσο και σε ένα φίλο που την έχω βάλει μας κάνει random reboots! Με βλέπω να γυρνάω στην 10S!

 

Sent from my Le X500 using Tapatalk

It's a progressive world, why not listen to progressive music?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ έβαλα την oficial 13s..Ειναι πιο εύκολη η διαδικασία οταν δεν εχεις χρονο να ασχοληθεις...Δεν με ενοχλεί που το μενού ρυθμίσεων το έχει στα Αγγλικά...Ελληνικά υποστηρίζει στην γραφή μηνυμάτων και στις επαφές...οπότε είναι μικρό το πρόβλημα...Τις κινεζικές εφαρμογές τις απενεργοποιησα.... Όμως αυτό που βλέπω είναι ότι δεν υποστηρίζει play store και google+.... Οπότε τα ανοίγω τα κλείνει αμέσως...Υπάρχει καμία προσωρινή λύση μέχρι το ΣΚ που θα έχω χρόνο να περάσω την custom 10s?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα την oficial 13s..Ειναι πιο εύκολη η διαδικασία οταν δεν εχεις χρονο να ασχοληθεις...Δεν με ενοχλεί που το μενού ρυθμίσεων το έχει στα Αγγλικά...Ελληνικά υποστηρίζει στην γραφή μηνυμάτων και στις επαφές...οπότε είναι μικρό το πρόβλημα...Τις κινεζικές εφαρμογές τις απενεργοποιησα.... Όμως αυτό που βλέπω είναι ότι δεν υποστηρίζει play store και google+.... Οπότε τα ανοίγω τα κλείνει αμέσως...Υπάρχει καμία προσωρινή λύση μέχρι το ΣΚ που θα έχω χρόνο να περάσω την custom 10s?

 

Πρεπει να περασεις Gapps

 

Οι επαφες και το τηλεφωνο ( το Dial) αυτα τα 2 ειναι στα Ελληνικα στην Official?

 

----- προσθήκη μηνύματος 44 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Aπό εδώ θα βρεις την 010s που βασίζεται στην official κινέζικη : http://www.androidiani.com/forum/modding-letv-x500/492828-modding-letv-x500-twrp-firmware-powered-bb72.html

 

Και από εδώ μπορείς να κατεβάσεις την 012s που βασίζεται στην ινδική official για το Χ507 : http://www.androidiani.com/forum/modding-letv-x500/502059-rom-letv-x500-bb72-basata-su-eui-507-versione-indiana-stock.html

 

Να σαι καλα! Υπαρχουν γνωμες για το ποια ειναι καλυτερη? Επισης υποστηριζουν και οι 2 Ελληνικα?

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση για τους κατόχους...έχω την 008s(stable) και μέχρι τώρα δεν είχα ιδιαίτερα προβλήματα,τον τελευταίο καιρό όμως,μου τελειώνει γρήγορα η μπαταρία σε σχέση με το παρελθόν,ενώ το τηλέφωνο κολλάει στη χρήση..Μου έχει τύχει επίσης ενώ λειτουργούσε το τηλέφωνο κανονικά να σβήσει η οθόνη και ενώ με καλούν η οθόνη δε λειτουργεί και το τηλέφωνο δε ξεκλειδώνει κάν!Αντιμετωπίζει κάποιος αντίστοιχα προβλήματα?Μήπως ή ρθε η ώρα να αλλάξω firmware?Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Link to comment
Share on other sites

Ποιοί έχετε βάλει την 12S του bb72? Έχετε εντυπώσεις; Τόσο σε εμένα όσο και σε ένα φίλο που την έχω βάλει μας κάνει random reboots! Με βλέπω να γυρνάω στην 10S!

 

Την 012s την είχα για μια εβδομάδα , πριν γυρίσω στην 010s , που για εμένα την θεωρώ καλύτερη στη μπαταρία.

Πάντως ξαφνικά reboots ή άλλα προβλήματα δεν είχα, σε καμία από τις ρομ που έχω δοκιμάσει.

 

Να σαι καλα! Υπαρχουν γνωμες για το ποια ειναι καλυτερη? Επισης υποστηριζουν και οι 2 Ελληνικα?

 

Στα ελληνικά είναι κ οι 2 καλές, με σωστή μετάφραση. Τώρα για το ποια είναι καλύτερη , την άποψή μου την έγραψα με το αποπάνω :lol:

Άλλωστε όπως λέει κ ο BB72 , από εδώ κ πέρα μάλλον οι developers της EUI την έχουν παρατήσει σε θέμα βελτίωσης, γιατί ασχολούνται πλέον με την ανάπτυξη της 6 marshmellow :)

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να περασεις Gapps

 

Οι επαφες και το τηλεφωνο ( το Dial) αυτα τα 2 ειναι στα Ελληνικα στην Official?

 

 

Οταν την εβαλα δεν τικαρα την δευτερη επιλογη που ειχε το κινεζικο recovery ...και μου κρατησε ολα οσα ειχα περασει μεσα...(Εφαρμογες...επαφες...αρχεια...κ.τ.λ) Μονο το μενου στις ρυθμισεις μου βγαζει στα Αγγλικα...Ολα τα υπολοιπα ειναι στα Ελληνικα...Κανονικα μονο κινεζικα και Αγγλικα εμφανιζει στις επιλογες....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ρε παιδιά όταν λέτε καλύτερη μπαταρία στην 10s τι Εννοειτε;;;; Έχω δυο - τρεις μέρες την 10s επάνω και δεν βλέπω καμία βελτίωση...Από την 7s που είχε πάνω...πήγα στην oficial 13s και τώρα έχω την 10s....Καμία διάφορα στην μπαταρία....40% στις 16:00 το μεσημέρι (από τις 8.00 το πρωί) σε όλες τις εκδόσης....Ίδια χρήση πάντα...και ίδιες λειτουργίες σε όσες συσκευές χρησιμοποιώ...Μπαταρία με λιγότερη αναγραφωμενη χωρητικότητα μου έβγαζε αρκετά παραπάνω χρόνους....Δεν αναφέρομαι βέβαια στο θέμα της υπερθέρμανσης....Σε συνδυασμό και με την εξωτερικη θερμοκρασία...βλέπω να το χρησιμοποιώ μόνο τους χειμερινούς μήνες....

Έτσι από περιέργεια...Όσοι έχετε την 10s έχετε κάνα screenshot με ώρες οθόνης και ποσοστό μπαταρίας να δω και να συγκρίνω;;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ρε παιδιά όταν λέτε καλύτερη μπαταρία στην 10s τι Εννοειτε;;;; Έχω δυο - τρεις μέρες την 10s επάνω και δεν βλέπω καμία βελτίωση...Από την 7s που είχε πάνω...πήγα στην oficial 13s και τώρα έχω την 10s....Καμία διάφορα στην μπαταρία....40% στις 16:00 το μεσημέρι (από τις 8.00 το πρωί) σε όλες τις εκδόσης....Ίδια χρήση πάντα...και ίδιες λειτουργίες σε όσες συσκευές χρησιμοποιώ...Μπαταρία με λιγότερη αναγραφωμενη χωρητικότητα μου έβγαζε αρκετά παραπάνω χρόνους....Δεν αναφέρομαι βέβαια στο θέμα της υπερθέρμανσης....Σε συνδυασμό και με την εξωτερικη θερμοκρασία...βλέπω να το χρησιμοποιώ μόνο τους χειμερινούς μήνες....

Έτσι από περιέργεια...Όσοι έχετε την 10s έχετε κάνα screenshot με ώρες οθόνης και ποσοστό μπαταρίας να δω και να συγκρίνω;;;;

 

Το τι χρήση κάνει κάποιος στο κινητό του είναι σίγουρα κάτι που δεν είναι κοινό για όλους.

Οπότε όλη αυτή η συζήτηση για το ποια ρομ έχει καλύτερη διαχείρηση στη μπαταρία , είναι υποκειμενική.

Γι'αυτό ,ευτυχώς, υπάρχουν πολλές εκδόσεις ρομ για να δοκιμάσεις και να καταλήξεις ποια σου κάνει καλύτερα.

 

Εγώ με την 010s , ανοικτό και τη νύχτα , κλήσεις κανονικές και περιορισμένη χρήση wifi (2-3 ώρες συνολικά, άντε 4 αν ακούω web radio) κατά τη διάρκεια της ημέρας, βγάζω 1-1,5 ημέρα να πέσει η μπαταρία στο 23-20 % και να φορτίσω.

Θέμα με υπερθέρμανση, δεν υπάρχει στο κινητό.

Edited by lakgav2
Link to comment
Share on other sites

Το τι χρήση κάνει κάποιος στο κινητό του είναι σίγουρα κάτι που δεν είναι κοινό για όλους.

Οπότε όλη αυτή η συζήτηση για το ποια ρομ έχει καλύτερη διαχείρηση στη μπαταρία , είναι υποκειμενική.

Γι'αυτό ,ευτυχώς, υπάρχουν πολλές εκδόσεις ρομ για να δοκιμάσεις και να καταλήξεις ποια σου κάνει καλύτερα.

 

Εγώ με την 010s , ανοικτό και τη νύχτα , κλήσεις κανονικές και περιορισμένη χρήση wifi (2-3 ώρες συνολικά, άντε 4 αν ακούω web radio) κατά τη διάρκεια της ημέρας, βγάζω 1-1,5 ημέρα να πέσει η μπαταρία στο 23-20 % και να φορτίσω.

Θέμα με υπερθέρμανση, δεν υπάρχει στο κινητό.

 

Ναι φιλε μου..συμφωνω με αυτα που λες. Δεν συγκρινω ομως την δικια μου χρηση με την χρηση καποιου αλλου....Συγκρινω μονο την δικη μου χρηση αναμεσα στις συσκευες που χρησιμοποιω...Οταν μια συσκευη με 2300 mah μπαταρια μου βγαζει σχεδον 4 ωρες οθονη την μερα....και η συγκεκριμενη συσκευη με 3000 mah μπαταρια μου βγαζει με το ζορι δυομιση....με την ιδια χρηση και τα ιδια χαρακτηριστικα κινητων κατι συμβαινει....Η' η μπαταρια ειναι αρκετα μικροτερης χωριτικοτητας απο οτι λενε η' υπαρχει καποιο αλο θεμα στην συσκευη...Και επειδη δεν ειδα καποια βελτιωση και στις 3 ρομ που δοκιμασα ...γιαυτο ρωταω αν οντως οι διαφορες που περιγραφονται παραπανω ειναι αισθητες....και αν υπαρχει καποιο screenshot που να το αποδυκνειει αυτο...

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος του συγκεκριμένου κινητού μετα απο αδειασμα της μπαταρίας το κινητό έκλεισε αλλα πλεον δεν ανοιγει με τιποτα. Το εχω φορτίσει για αρκετή ωρα έχω πατήσει πολλές φορές και για αρκετή ωρα τα κουμπια για να κάνω hard reset αλλα δεν βλέπω ανταπόκριση απο την μεριά του. Η μόνη ενδειξη είναι το κόκκινο λαμπάκι οταν συνδέω το καλώδιο type C

 

Απο τα λίγα που διάβασα μάλλον θα πρέπει να το ανοίξω να βγάλω την μπαταρία για να μπορεί να ξυπνήσει και να αρχίσει να την φορτίζει.

 

Εχετε καμιά ιδέα για το πως μπορεί να ανοίξει το κινητό?

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος του συγκεκριμένου κινητού μετα απο αδειασμα της μπαταρίας το κινητό έκλεισε αλλα πλεον δεν ανοιγει με τιποτα. Το εχω φορτίσει για αρκετή ωρα έχω πατήσει πολλές φορές και για αρκετή ωρα τα κουμπια για να κάνω hard reset αλλα δεν βλέπω ανταπόκριση απο την μεριά του. Η μόνη ενδειξη είναι το κόκκινο λαμπάκι οταν συνδέω το καλώδιο type C

 

Απο τα λίγα που διάβασα μάλλον θα πρέπει να το ανοίξω να βγάλω την μπαταρία για να μπορεί να ξυπνήσει και να αρχίσει να την φορτίζει.

 

Εχετε καμιά ιδέα για το πως μπορεί να ανοίξει το κινητό?

Δοκίμασε να το φορτισεις σε υπολογιστη

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος του συγκεκριμένου κινητού μετα απο αδειασμα της μπαταρίας το κινητό έκλεισε αλλα πλεον δεν ανοιγει με τιποτα. Το εχω φορτίσει για αρκετή ωρα έχω πατήσει πολλές φορές και για αρκετή ωρα τα κουμπια για να κάνω hard reset αλλα δεν βλέπω ανταπόκριση απο την μεριά του. Η μόνη ενδειξη είναι το κόκκινο λαμπάκι οταν συνδέω το καλώδιο type C

 

Απο τα λίγα που διάβασα μάλλον θα πρέπει να το ανοίξω να βγάλω την μπαταρία για να μπορεί να ξυπνήσει και να αρχίσει να την φορτίζει.

 

Εχετε καμιά ιδέα για το πως μπορεί να ανοίξει το κινητό?

 

Δύσκολη η περίπτωση. Εύχομαι να τα καταφέρεις κ να σου ανοίξει !

Στη θέση σου , θα επέμενα πατώντας για μερικά λεπτά συνέχεια το power , και μετά δοκιμάζεις αν σου ανοίγει. Επαναλαμβάνεις , ξανά κ ξανά μέχρι να ανοίξει.

Άλλη λύση είναι να του φλασάρεις ρομ που εγκαθίσταται με sp flash tools, αν βέβαια το κινητό σου το βλέπει ο υπολογιστής (αυτή εδώ για παράδειγμα μπαίνει με spflash tools http://www.needrom.com/download/ghost45-v5-letv/#)

Τρόπος να ανοίξεις το κινητό κ να βγάλεις τη μπαταρία , πρέπει να είναι το έσχατο που θα κάνεις κ αυτό μεγάλο μπέρδεμα κ δεν έχω δει να το προτείνει κάποιος :worry:

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας :)

Εχω δοκιμάσει όλους τους τρόπους και σε υπολογιστή και με αλλον φορτιστή και σε φορτιστή αυτοκινήτου κτλ κτλ. Θελει αρκετή επιμονή και υπομονή απ οτι βλέπω. Ελπίζω εντος ημερών να επανέλθει απο το κόμα!!!

 

Παντως πριν λίγο μου εμφάνισε στην οθόνη το σύμβολο της μπαταρίας με εναν κεραυνό εσωτερικά αυτής. Τρίτη φορά σήμερα που το εμφάνισε αλλα και πάλι δεν γίνεται τπτ.

 

Δυστυχώς το κινητό δεν το βλέπει ο υπολογιστής lakgav2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα! Θα λάβω σύντομα στα χέρια μου τη συγκεκριμένη συσκευή για λογαριασμό φίλου. Θέλει να του περάσω κάποια άλλη ROM γιατί η official που έχει του βγάζει προβλήματα. Έχω καταλήξει στην ROM του Ιταλού. Η τελευταία έκδοση είναι κομπλέ ή να περάσω κάποια προηγούμενη version?

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

Δυστυχώς το κινητό δεν το βλέπει ο υπολογιστής lakgav2

 

Δεν χρειάζεται ο υπολογιστής να σου το βλέπει όπως πριν δηλ. όταν δεν είχε πρόβλημα κ άνοιγε κανονικά.

Πρέπει να βάλεις flashmode drivers στο pc για να "δει" το κινητό το pc σου.

Κατατοπιστικο οδηγό θα διαβάσεις από εδώ :http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=372405

Καλύτερα σε pc με windows 7 ή xp και με απενεργοποιημένο το drivers verification.

 

Επίσης δοκίμασε κ με τον τρόπο που περιγράφει ο TrelosEisai στο post #602

Edited by lakgav2
Link to comment
Share on other sites

Το ξεκίνησα αλλά σε κάποιο απο τα βήματα γράφει

"Κλείνουμε και συνδέουμε τη συσκευή μας ΧΩΡΙΣ ΜΠΑΤΑΡΙΑ στο USB"

 

Ειρωνία!!!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Το ξεκίνησα αλλά σε κάποιο απο τα βήματα γράφει

"Κλείνουμε και συνδέουμε τη συσκευή μας ΧΩΡΙΣ ΜΠΑΤΑΡΙΑ στο USB"

 

Ειρωνία!!!:lol:

 

Δεν έχει να κάνει αν έχει ή όχι την μπαταρία. Σε παλιότερα κινητά , έχω κάνει άπειρα φλασαρίσματα , με ή χωρίς μπαταρία. Ότι μου καθόταν , αρκεί να έκανε δουλειά το spflash tool.

Eπίσης, να βγάλεις τη sim card , κατά τη διάρκεια της όλης διαδικασίας.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Σκεφτομαι να αγορασω το κινητο. Διαβασα οτι δεν εχει γυροσκοπιο, γενικα δημιουργει καποιο προβλημα αυτο ως προς τη χρηση του κινητου σε εφαρμογες??π.χ σε χρηση για Virtual Reality εφαρμογες Edited by klearchos123
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Σκεφτομαι να αγορασω το κινητο. Διαβασα οτι δεν εχει γυροσκοπιο, γενικα δημιουργει καποιο προβλημα αυτο ως προς τη χρηση του κινητου σε εφαρμογες??π.χ σε χρηση για Virtual Reality εφαρμογες

 

Αφού έχει accelerometer sensor, η ύπαρξη γυροσκοπίου είναι χρήσιμη μόνο σε ελάχιστες εφαρμογές πχ. flight simulator.

Νομίζω στα υπόλοιπα θα σε καλύψει το κινητό, όπως είναι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα! Θα λάβω σύντομα στα χέρια μου τη συγκεκριμένη συσκευή για λογαριασμό φίλου. Θέλει να του περάσω κάποια άλλη ROM γιατί η official που έχει του βγάζει προβλήματα. Έχω καταλήξει στην ROM του Ιταλού. Η τελευταία έκδοση είναι κομπλέ ή να περάσω κάποια προηγούμενη version?

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

 

Bump! Απ' οτι διαβαζω η 10s ειναι η πιο stable με την καλυτερη μπαταρια. Να προτιμησω αυτην απο την τελευταια version?

Link to comment
Share on other sites

Bump! Απ' οτι διαβαζω η 10s ειναι η πιο stable με την καλυτερη μπαταρια. Να προτιμησω αυτην απο την τελευταια version?

 

Σωστό αυτό για τη 010s. Είναι η τελευταία από τις official κινέζικες που έχει φτιάξει ο ΒΒ72.

Αλλά κ η 012s του ΒΒ72 , είναι αρκετά καλή κ υποστηρίζει όλες τις λειτουργίες του κινητού, άνετα. Στηρίζεται στην official ινδική ρομ που βγήκε για το x570.

Όποια κ να βάλεις , πιστεύω , θα μείνεις ευχαριστημένος !

PS. Να μην σου πω κ για αυτή εδώ http://www.androidiani.com/forum/modding-letv-x500/496819-porting-miui-7-ml-letv-x500.html.

Σταθερότατη κ αξιόπιστη MIUI 7 ρομ , με μόνο μείον οτι δεν μπορεί να υποστηρίξει το fingerprint του κινητού μας.

Link to comment
Share on other sites

PS. Να μην σου πω κ για αυτή εδώ http://www.androidiani.com/forum/modding-letv-x500/496819-porting-miui-7-ml-letv-x500.html.

Σταθερότατη κ αξιόπιστη MIUI 7 ρομ , με μόνο μείον οτι δεν μπορεί να υποστηρίξει το fingerprint του κινητού μας.

 

Και τις υπέρυθρες..

 

Κάποια στιγμή η miui θα με ενδιέφερε και εμένα πολύ..

 

Maktheo

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

Σωστό αυτό για τη 010s. Είναι η τελευταία από τις official κινέζικες που έχει φτιάξει ο ΒΒ72.

Αλλά κ η 012s του ΒΒ72 , είναι αρκετά καλή κ υποστηρίζει όλες τις λειτουργίες του κινητού, άνετα. Στηρίζεται στην official ινδική ρομ που βγήκε για το x570.

Όποια κ να βάλεις , πιστεύω , θα μείνεις ευχαριστημένος !

PS. Να μην σου πω κ για αυτή εδώ http://www.androidiani.com/forum/modding-letv-x500/496819-porting-miui-7-ml-letv-x500.html.

Σταθερότατη κ αξιόπιστη MIUI 7 ρομ , με μόνο μείον οτι δεν μπορεί να υποστηρίξει το fingerprint του κινητού μας.

Έγινε φίλε μου. Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Αφού θα μπω που θα μπω στον κόπο θα περάσω και τις 2, να τις τσεκάρω και ο ίδιος. Να είσαι καλά!

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και τις υπέρυθρες..

 

Κάποια στιγμή η miui θα με ενδιέφερε και εμένα πολύ..

 

Maktheo

 

Στην τελευταία της έκδοση, οι υπέρυθρες (remote control) δουλεύουν μια χαρά !

Αυτό με το fingerprint δεν πρόκειται να το δούμε να δουλεύει σε miui, δυστυχώς.

Link to comment
Share on other sites

Στην τελευταία της έκδοση, οι υπέρυθρες (remote control) δουλεύουν μια χαρά !

Αυτό με το fingerprint δεν πρόκειται να το δούμε να δουλεύει σε miui, δυστυχώς.

Πολυ ενδιαφερον αυτο που λες!

Κυριως οι υπερυθρες με ενδιεφεραν και οχι τοσο το fingerprint.

Ειναι σταθερο; απο διαχειριση μπαταριας πως παει;

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...