Jump to content

LeTv Le 1s (X500)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από ότι γράφεις παραπάνω το πήρες από ebay uk δες μήπως δεν είναι συμβατός ο πομποδέκτης της Αγγλίας με τις συχνότητες 3G 4G της Ελλάδας. Επίσης στο ebay έχουν εμφανιστεί κρούσματα με μαϊμού κινητά γνωστών κατασκευαστών μήπως έπεσες θύμα απατεώνα ή αν το κινητό είναι μεταχειρισμένο δες μήπως είχε πρόβλημα από το προηγούμενο κάτοχο του.

 

Hong Kong εννοουσα φιλε μ το πηρα καινουργιο με SG post ηρθε εχω τσεκαρει κ τα IMEI..με τις συχνοτητες κατι πρεπει να παιζει αλλα τι;θα δοκιμασω κ με μια καρτα cosmote αλλα αν παλι δεν;τι να πω ελπιζω να fixαρεται με καμια αναβαθμιση..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά έχει περάσει κάνεις την τελευταία ρομ του βιετναμεζου;;;

 

Την έβαλα αλλά δεν έχω δει σημαντική διαφορά από την 10s του Ιταλού. Πάντως είναι σταθερή.

Ας αφήσουμε τους εγωισμούς και ας κοιτάξουμε λίγο τον εαυτό μας.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μπορει καποιος παρακαλω να δοση λινκ απο την 10s του ιταλου.

 

Εδώ είσαι . Χτύπα τη !

http://www.androidiani.com/forum/letv-x500/492828-modding-letv-x500-twrp-firmware-powered-bb72.html

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος που να ξερει ιταλικα να μεταφρασει απο 5.55'' εως 6.30'' στο παρακατω βιντεο;;;;καταλαβα μονο που λεει κατι για vodafone κ 4G και εχω προβλημα με τη συσκευη μ παιδια θα με βοηθουσατε πολυ....

 

Link to comment
Share on other sites

 

Καπου που να γραφει τα βήματα τι πρέπει να κανω ειναι Η πρώτη μου φορα

 

:wacko:

:D
Link to comment
Share on other sites

Καπου που να γραφει τα βήματα τι πρέπει να κανω ειναι Η πρώτη μου φορα

 

Αρχική σελίδα για εγκατάσταση twrp και ποστ #167 για εγκατάσταση της ρομ. Είναι αρκετά αναλυτικά τα βήματα. Πιστεύω δεν θα έχεις πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα την θήκη με εφέ ξύλου από το vifocal.com

Βασικά νόμιζα (και έτσι φαινόταν στις φώτο) ότι είναι hard case αλλά τελικά είναι σιλικόνης, μαλακή δηλαδή.. Βέβαια δεν με χάλασε καθόλου, προστατεύει και πάνω κάτω (όχι μόνο στα πλάγια όπως οι σκληρές θήκες) έχει άψογη εφαρμογη, είναι πολύ slim και έχει πολύ καλη αίσθηση στο χέρι αφού από πίσω το εφέ που κάνει είναι ανάγλυφο..

Επίσης μαζι παρέλαβα και τον usb adaptor (από usb type c σε micro usb) της Oneplus, εντάξει η συσκευασία μόνο ήταν όλα τα λεφτά, πολύ design οι κινέζοι, μπράβο τους. Σαν ανταπτορας βέβαια μία χαρά, διάλεξα αυτόν γιατί έχει και θήκη που τον κάνει μπρελόκ (για να τον έχεις μόνιμα μαζί σου)..

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω letv 1s x500 και δεν πιανω 3g 4g με vodafone ουτε με cosmote (Θεσσαλονικη,Σερρες). μπορειτε να μου προτεινετε καποια λυση πραγματικα δεν ξερω τι να κανω..επισης οι μπαντες του κινητου υποστηριζουν αυτες των cosmote k vodafone. Edited by vasip13
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σας, εχω το συγκεκριμένο κινητο εδώ και κανα μηνα,(πολύ καλο κινητο) εχω περασει 10s του ιταλου, με holo lancher , και εχω και το notifier του holo , για να μου μετράει εισερχόμενα msm κλήσεις κτλ. Όταν συνδέομαι wifi δεν έρχονται τα μνμ vider, εκτος αν μπω στην εφαρμογή. τι μπορω να κανω?
Link to comment
Share on other sites

Πολλές δεν είναι οι αναρτήσεις στο νήμα.Σίγουρα αν ανέτρεχες θα το έβρισκες.

Επίτρεψε μέσω Super Manager το auto launch για την εφαρμογή που θες να έρχονται οι ειδοποιήσεις.

 

ΥΓ Δεν είναι δύσκολο να σου απαντήσω, ούτε με πειράζει που έχασα 1 λεπτό από το χρόνο μου. Απλά κάποιοι κανόνες, κρίνεται θεμιτό να ακολουθούνται.Καλοπροαίρετα πάντα.

Ελπίζω να απολαύσεις το κινητό σου.

Caer esta permitido, levantarse es obligatorio
Link to comment
Share on other sites

Πληροφοριακά , ο BB72 (ιταλός) έβγαλε την καινούρια έκδοση της ρομ του. http://www.androidiani.com/forum/modding-letv-x500/502059-rom-letv-x500-bb72-basata-su-eui-507-versione-indiana-stock.html

012s βασισμένη στην ινδική ρομ του Χ507, με ελληνικά, root κ χωρίς κινεζιές.

Όσοι πιστοί , προσέλθετε :p

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια να κανω μια ερωτηση. η κοπελα μου εχει το κινητο αυτο ηρθε με την 8σ του εβαλα την 9σ μετα τη 10σ και τωρα σκεφτομαι να βαλω και τη 12σ. πρραγματικα εχετε βρει καποια διαφορα αναμεσα στις ρομ? εχω δεν εχω καταλαβει ακομα καμμια διαφορα
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μιας και είμαι κανούριος στο forum να κάνω μία ερώτηση. Αγόρασα χθες το κινητό από Ελλάδα. Είναι του κουτιού. Ωστόσο θέλω να το πουλήσω, γιατί μου έκαναν δώρο ένα redmi note 3 και αναρωτιέμαι που να ποστάρω μια τύπου αγγελία αν ενδιαφέρεται κανείς. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος που να ξερει ιταλικα να μεταφρασει απο 5.55'' εως 6.30'' στο παρακατω βιντεο;;;;καταλαβα μονο που λεει κατι για vodafone κ 4G και εχω προβλημα με τη συσκευη μ παιδια θα με βοηθουσατε πολυ....

 

 

Δεν αναφερεται σε καποιο προβλημα παρα μονο στην έλλειψη της μπαντας 20 για 4G

Link to comment
Share on other sites

Δεν αναφερεται σε καποιο προβλημα παρα μονο στην έλλειψη της μπαντας 20 για 4G[/QU

 

 

Ευχαριστω πολυ φιλε μ!Αν ρουταρω και εγκαταστησω την 10s του ιταλου παιζει να δουλεψουν τα 3G και 4G στη συσκευη;;;γιατι δεν εχω δει στο φορουμ αλλο κατοχο letv να ειχε θεματα..

Edited by vasip13
Link to comment
Share on other sites

Δεν αναφερεται σε καποιο προβλημα παρα μονο στην έλλειψη της μπαντας 20 για 4G[/QU

 

 

Ευχαριστω πολυ φιλε μ!Αν ρουταρω και εγκαταστησω την 10s του ιταλου παιζει να δουλεψουν τα 3G και 4G στη συσκευη;;;γιατι δεν εχω δει στο φορουμ αλλο κατοχο letv να ειχε θεματα..

 

εγω πάντως δεν έχω πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω letv 1s x500 και δεν πιανω 3g 4g με vodafone ουτε με cosmote (Θεσσαλονικη,Σερρες). μπορειτε να μου προτεινετε καποια λυση πραγματικα δεν ξερω τι να κανω..επισης οι μπαντες του κινητου υποστηριζουν αυτες των cosmote k vodafone.[/QU

 

 

kai egw to idio akrivws provlima exw piga sti vdafone kai den exoun idea.. trexw tin 8s rom lete an einai kai valw tou italou tin 10s na einai komple to 3g kai 4g?? gia tin wra pianw mono edge oute kan H+

Link to comment
Share on other sites

Ειχα τη 10s του Ιταλού πέρασα τη 12s του Βιετναμέζου παθαίνοντας σοκ με τη ντεμί μετάφραση και το bugginess του πράγματος, έβαλα τη 12s του Ιταλού και πλέον είμαι στο γνωστό πλαίσιο σταθερότητας της 10s.

Δε μπορώ να καταλάβω τί ακριβώς άλλαξε από τη 10 στη 12 , έχω όμως να πω ότι η κάμερα του κινητού έχει βελτιωθεί πάρα πολύ από τον Ιανουάριο που το αγόρασα μετά τις τελευταίες αναβαθμίσεις.

P.S. Αυτό που έχει αλλάξει είναι η απουσία επιτέλους του Super Manager που μου έκανε τη ζωή δύσκολη

Caer esta permitido, levantarse es obligatorio
Link to comment
Share on other sites

Αξιζει η αλλαγη απο 10 σε 12; Μιλαω για ουσιαστικη διαφορα μιας και δεν ειμαι ο τυπος που κανει αλλαγες για ψύλλου πηδημα..
Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

με την 12s του Ιταλού υπάρχει καμία βελτίωση σε σχέση με την μπαταρία???

έχει κανείς βρει καμία άκρη να κρατάει την μπαταρία για πάνω από 1 μέρα?

:ninja: ΔΕΙΞΕ ΜΟΥ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΣΟΥ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...