Jump to content

LeTv Le 1s (X500)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι όπως του ιταλού την περνάς....πέρασε την και θα καταλάβεις γιατί είναι ή κορυφαία...με λόγια δύσκολο...βελούδινη.. (Ακόμα να βάλει το link )
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υπάρχει κάποιος που έβαλε τη ρομ 11 του βιετναμέζου??? είναι όλη στα ελληνικά ? γιατί κάτι άκουσα ότι οι ρυθμίσεις μπαταρίας είναι στα κινέζικα.. από μπαταρία πως πάει με τη ρομ αυτή???

Επίσης ακούστηκε τίποτα για τη ρομ 11 του ιταλού?:worry:

:ninja: ΔΕΙΞΕ ΜΟΥ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΣΟΥ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ!!
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχει εδω και 1μιση βδομαδα που πηρα το κινητο και ειμαι ακομα με την πειραγμενη 7s που εστειλε το κινεζομαγαζο..

Την μια περιμενα να διορθωσω το recovery, και τωρα που ετοιμαζομουν να φλασαρω την 10s του Ιταλου περιμενω την 11s για να μην στήνω απο την αρχη το κινητο...Υπομονη..

 

Επισης, γνωριζει κανεις εαν τα παρακατω ακουστικα (xiaomi pistons) ταιριαζουν στο δικο μας (και οι λειτουργίες των κουμπιών τους) ??

 

http://www.vickmall.com/original-xiaomi-piston-colorful-edition-headset-with-remote-microphone-for-android-phones-white.html

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

έβαλα τη ρομ του βιετναμέζου.. καλούτσικη... αυτό που με χαλάει σε όλες τις ρομ είναι που δεν μπορείς να επιλέξεις 2G!!!! αν είναι δυνατόν...
:ninja: ΔΕΙΞΕ ΜΟΥ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΣΟΥ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ!!
Link to comment
Share on other sites

ειδοποιηστε καποιος οταν βγει η 11 του ιταλου..

 

καλα ε.. οτι να ναι!

μολις εφτιαξα αλλο ενα ενος συνεργατη μου που του ηρθε σημερα..

ακουστε σκηνικο!

ειχε μανισια την 7S

του καρφωνω το iroot, το βλεπει το κινητο κανονικα, του βαζει την twrp και παει μετα να το ρουταρει.

δεν μπορουσε με τιποτα.

μπαινω στην ρεκοβερυ, κλασικα κινεζικα.

φτιαχνω μεσα στον φακελο twrp εναν αλλο φακελο "themes", του ριχνω μεσα το αρχειο .ui απο το needrom, ολα καλα. εγινε αγγλικη.

του ριχνω μεσα σ εναν φακελο την 10S του ιταλου, και παω να του φλασαρω απ την ρεκοβερυ το supersu, που εχω στην σελ 38.

το φλασαρει κανονικα, και μετα δεν κανει με τιποτα ρεμπουτ!

μιλαμε μονο για το supersu τωρα. ετσι?

δεν του ειχα φλασαρει ακομα την 10ς.

το περιμενω καμια ωρα να σηκωθει, βαρεθηκα.. ειχε κολλησει στο animation screen με το πολυχρωμο λογκο.

το σβηνω και ξαναμπαινω στην ρεκοβερυ.

βρισκω την 10ς και την φλασαρω.

ολα δειχνουν καλα, φλασαρει και τον superuser οπως γραφει το ταμπλω, και κολλαει το φλασαρισμα στο 95%!

ε θα σκασω μιλαμε!

κι εκει που αρχιζω να σκεφτομαι για softbrick και να ψαχνω, λεω, ας το σβησω οπως ειναι, κι ας γραφει 95%, και ας προσπαθησω να το μπουταρω.

και μπουταρει ρε παιδια κανονικα στην 10ς!! απλα αργησε μερικα λεπτα ν ανοιξει.

 

ε ειναι χαζα αυτα τα κινεζικα! τελος!

 

και η 10ς μια χαρα, εντωμεταξει!

παιζουν ολα ρολοι! :dash::dash::dash:

Edited by DarK_HumOuR
Link to comment
Share on other sites

ειδοποιηστε καποιος οταν βγει η 11 του ιταλου..

 

καλα ε.. οτι να ναι!

μολις εφτιαξα αλλο ενα ενος συνεργατη μου που του ηρθε σημερα..

ακουστε σκηνικο!

ειχε μανισια την 7S

του καρφωνω το iroot, το βλεπει το κινητο κανονικα, του βαζει την twrp και παει μετα να το ρουταρει.

δεν μπορουσε με τιποτα.

μπαινω στην ρεκοβερυ, κλασικα κινεζικα.

φτιαχνω μεσα στον φακελο twrp εναν αλλο φακελο "themes", του ριχνω μεσα το αρχειο .ui απο το needrom, ολα καλα. εγινε αγγλικη.

του ριχνω μεσα σ εναν φακελο την 10S του ιταλου, και παω να του φλασαρω απ την ρεκοβερυ το supersu, που εχω στην σελ 38.

το φλασαρει κανονικα, και μετα δεν κανει με τιποτα ρεμπουτ!

μιλαμε μονο για το supersu τωρα. ετσι?

δεν του ειχα φλασαρει ακομα την 10ς.

το περιμενω καμια ωρα να σηκωθει, βαρεθηκα.. ειχε κολλησει στο animation screen με το πολυχρωμο λογκο.

το σβηνω και ξαναμπαινω στην ρεκοβερυ.

βρισκω την 10ς και την φλασαρω.

ολα δειχνουν καλα, φλασαρει και τον superuser οπως γραφει το ταμπλω, και κολλαει το φλασαρισμα στο 95%!

ε θα σκασω μιλαμε!

κι εκει που αρχιζω να σκεφτομαι για softbrick και να ψαχνω, λεω, ας το σβησω οπως ειναι, κι ας γραφει 95%, και ας προσπαθησω να το μπουταρω.

και μπουταρει ρε παιδια κανονικα στην 10ς!! απλα αργησε μερικα λεπτα ν ανοιξει.

 

ε ειναι χαζα αυτα τα κινεζικα! τελος!

 

και η 10ς μια χαρα, εντωμεταξει!

παιζουν ολα ρολοι! :dash::dash::dash:

Και σε εμένα είχε κολλήσει στο 95% όταν πέρασα πρώτη φορά την 10s από την 9s του bb72. Περίμενα κάνα 10 λεπτό και δεν προχωρούσε οπότε πήρα την βαριά απόφαση να το κάνω reboot χωρίς να τελειώσει 100%. Έκανε κανονικά επανεκκίνηση και δεν φάνηκε να έχει θέμα, αλλά για ασφάλεια ξαναπέρασα από πάνω την 10s (μέχρι το 100% την δεύτερη φορά!)

It's a progressive world, why not listen to progressive music?
Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα είχε κολλήσει στο 95% όταν πέρασα πρώτη φορά την 10s από την 9s του bb72. Περίμενα κάνα 10 λεπτό και δεν προχωρούσε οπότε πήρα την βαριά απόφαση να το κάνω reboot χωρίς να τελειώσει 100%. Έκανε κανονικά επανεκκίνηση και δεν φάνηκε να έχει θέμα, αλλά για ασφάλεια ξαναπέρασα από πάνω την 10s (μέχρι το 100% την δεύτερη φορά!)

 

Ακριβώς το ίδιο και σε εμένα, πίστευα ότι το είχα μπρικάρει. Ετοιμαζόμουν ψυχολογικά για προσπάθεια να περάσω το λειτουργικό με το Flash Tool αλλά ευτυχώς λειτούργησε. :cold:

Edited by dagas
Ας αφήσουμε τους εγωισμούς και ας κοιτάξουμε λίγο τον εαυτό μας.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αυτά τα λένε, να είναι προετοιμασμένοι και οι επόμενοι υποψήφιοι...μην μας φύγουν τα μαλλιά κατά την εγκατάσταση..

Με την 11s κανένα νέο;

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

παιδιά ενδιαφέρομαι για το κινητό,το βρήκα σε προσφορά από ένα μαγαζι στα 147 ευρώ την έκδοση με τα 16 gb.Καταρχάς ήθελα να ρωτήσω αν αξίζει πραγματικά η αγορά της συσκευής και αν αντιμετωπίζει κάποια προβληματάκια-θεματάκια
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια δεν εχω καταλαβει τι γινεται με τα κινεζικα.. με multi language θα εχω ελληνικα ή απλη μεταφραση? με τα update τι θα κανω? θα ειναι στα κινεζικα? πρωτη φορα ασχολουμαι με κινεζικα κινητα αλλα εχω μπερδευτει κ δε ξερω μη το παρω κ δε καταλαβαινω τιποτα....... :/
Link to comment
Share on other sites

παιδιά ενδιαφέρομαι για το κινητό,το βρήκα σε προσφορά από ένα μαγαζι στα 147 ευρώ την έκδοση με τα 16 gb.Καταρχάς ήθελα να ρωτήσω αν αξίζει πραγματικά η αγορά της συσκευής και αν αντιμετωπίζει κάποια προβληματάκια-θεματάκια

 

ρε παιδια δεν εχω καταλαβει τι γινεται με τα κινεζικα.. με multi language θα εχω ελληνικα ή απλη μεταφραση? με τα update τι θα κανω? θα ειναι στα κινεζικα? πρωτη φορα ασχολουμαι με κινεζικα κινητα αλλα εχω μπερδευτει κ δε ξερω μη το παρω κ δε καταλαβαινω τιποτα....... :/

 

http://www.myphone.gr/d/letv/le-1s.575/hands-on/. Διαβάστε πρώτα αυτή την παρουσίαση που έκανε το myphone κ θα σας λυθούν αρκετές απορίες.

Για επιπλέον , εδώ είμαστε !

Link to comment
Share on other sites

παιδιά ενδιαφέρομαι για το κινητό,το βρήκα σε προσφορά από ένα μαγαζι στα 147 ευρώ την έκδοση με τα 16 gb.Καταρχάς ήθελα να ρωτήσω αν αξίζει πραγματικά η αγορά της συσκευής και αν αντιμετωπίζει κάποια προβληματάκια-θεματάκια

 

1,5 μήνα που την έχω & της έχω αλλάξει 2 φορές ρομ πετάει. Η οθόνη της είναι όλα τα λεφτά. Για να βάλεις νέα ρομ ακολουθείς τις οδηγίες που θα βρεις εδώ ψάχνοντας & είναι αναλυτικότατες. Update παίρνει μόνο όταν φοράει την εργοστασιακή ρομ που έχει μόνο κινέζικα & αγγλικά. Μπορείς να ζητήσεις από κει που θα την πάρεις να σου βάλουν multilanguage ρομ κατά προτίμηση του Ιταλού (cuoco92), οπότε θα την ενημερώνεις μόνος σου όταν μαθαίνεις ότι βγήκε καινούργια, από δω. Προβληματάκια-θεματάκια έχουν βγει διάφορα & μπορείς να ενημερωθείς γι αυτά διαβάζοντας τις προηγούμενες σελίδες.

Επειδή όμως δεν παίρνει sd σκέψου καλά μήπως πρέπει να πάρεις το 32αρι. Με την 16άρα θάχεις ελεύθερα περίπου 12gb.

Αν αγόραζα νέα συσκευή πάλι την ίδια θα 'παιρνα.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια δεν εχω καταλαβει τι γινεται με τα κινεζικα.. με multi language θα εχω ελληνικα ή απλη μεταφραση? με τα update τι θα κανω? θα ειναι στα κινεζικα? πρωτη φορα ασχολουμαι με κινεζικα κινητα αλλα εχω μπερδευτει κ δε ξερω μη το παρω κ δε καταλαβαινω τιποτα....... :/

Εγω που το πηρα απο vifocal.com μου ηρθε κανονικα με μια πολυγλωσση εκδοση βασισμενη πανω στην επισημη ρομ.

Ελληνικα εχει κανονικα αλλα στο 90%..σε καποια σημεια εχει αγγλικα (5%) και σε καποια σημεια σου πεταει κινεζικα (5%) χωρις ομως να ειναι σε καίρια σημεια και να ενοχλουν (σε καποια υπομενου ειναι που χρησιμοποιηεις σπανια εως ποτε)..

Εγω παλι το γυρισα σε Αγγλικα και πλεον τα κινεζικα υπαρχουν σε ενα ποσοστο 2~3%, σε ενα~δυο σημεια μονο εμφανιζονται..

Η λυση για οριστικη απαλλαγη κινεζικων ειναι να περασεις μια rom που να εχει πληρη υποστηριξη ελληνικων και γενικα καλυτερη διαχειριση ολων των λειτουργειων του κινητου, μια τετοια βγαζει ενας Ιταλος developer αλλα θελει λιγες γνωσεις για να την περασεις, οδηγιες αναφερονται στην 1η σελιδα..

Εγω απλα περιμενω να βγαλει την καινουρια του εκδοση και ετσι ακομα εμεινα με την πολυγλωσση εκδοση που ειχε το κινητο οταν ηρθε.. Παντως και ετσι οπως ειναι δεν ενοχλει..

Edited by MakTheo
Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

αυτο ισχυει για ολα τα κινητα απο κινα να υποθεσω??? γιατι ειμαι αναμεσα σ αυτο της letv κ στο xiaomi redmi note 3 pro.. αλλα το θεμα μου ηταν η γλωσσα! ενας φιλος μου βεβαια εχει το oneplus one το πηρε απο geekbying κ δεν εχει "πεταχτει" κανενα κινεζικο ποτε! ολα στα ελληνικα! κ τα update.. να ρισκαρω να παρω xiaomi ή letv ή να παω στο σιγουρο oneplus ? :/
Link to comment
Share on other sites

Επειδη και εγω αναμεσα σε αυτα τα 2 ημουν νομιζω ισχύουν τα ιδια και εκει.. Με μια αλλαγη ρομ και στο xiaomi απο την ελληνικη κοινοτητα το κινητο γινεται 100% ελληνικο..

Η γυναικα μου εχει το 1ο xiaomi redmi note και το εχει ετσι οπως της το στειλανε με την πολυγλωσση εκδοση και κινεζικα εχει σε 1~2 σημεια, δεν την πειραξε ποτε και το εχει ακομα ετσι..

Εγω παλι κατεληξα στο letv λογω design..το note 3 θεωρω οτι εχει πολυ κλασσικο σχεδιασμο..αλλα απο την αλλη, υποστηριξη και αξεσουαρ βρισκεις ακομα και στο περιπτερο (σε σχεση με το χ500)..

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε την Ινδική ρομ πια!

http://forum.letv.com/in/index.php?threads/le1s-offline-update-guideline.1968/

 

Οδηγίες υπάρχουν στο φόρουμ της Letv Ινδίας:

http://forum.letv.com/in/index.php?threads/official-leeco-le-1s-indian-stock-rom-and-updates.682/page-8#post-28923

Το αρχείο meta.inf υπάρχει και έτοιμο: https://mega.nz/#!tJVxxYqB!chahfBnD_gIJ_KLxZzZHudcu0DRvIP6HjcYvjqLwzBg

 

Απλό και δοκιμασμένο, για flash της India rom σε 1s X500 που έχει την Chinese rom.

Edited by talos_2002

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

 

Τι περισσότερο έχει από την 10s από ότι βλέπω βασίζεται στην 8s άρα πάμε πίσω. Εκτός και αν έχει κάτι τόσο καλό σου εγώ δεν ξέρω

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η προσωπική μου γνώμη για το τηλέφωνο αυτό είναι η εξής. Είναι ένα πολύ όμορφο τηλέφωνο πολύ δυνατό αλλά με άθλιο για εμένα λογισμικό. Νομίζω ότι η letv πρέπει να βρει κάποιουπ ανθρώπουν και να δώσουν τον source code ώστε να φτιάξουν διάφορες ρομ όπως aosp cm που για εμένα είναι οι καλύτερες και οι πιο γρήγορες. Αυτά από εμένα. Θα ήθελα πάρα πολύ να έχει μια aosp 6 και να δουλεύουν όλα όπως ir fingerprint το κινητό πραγματικά θα πετούσε με αυτή.

Link to comment
Share on other sites

Έχουν διαφορετική αρίθμηση στις ρομ τους. Το ίδιο κάνουν και άλλοι κατασκευαστές για τις συσκευές που κυκλοφορούν και εκτός Κϊνας. Π.χ. το πολύ δημοφιλές Lenovo K3 Note.

Μπορείς να το επαληθεύσεις κοιτώντας το ιστορικό αλλαγών τους.

Κίνας: http://bbs.le.com/thread-1108172-1.html

Ινδίας: http://forum.letv.com/in/index.php?threads/le1s-offline-update-guideline.1968/

 

Φυσικά, οι ινδικές έχουν Google από το εργοστάσιο (άρα δεν χρειάζεται ο οδηγός της 1ης σελίδας).

Πιθανώς έχουν και άλλες γλώσσες, όπως γίνεται σε κάποια άλλα κινητά, αλλά δεν γνωρίζω αν έχει ελληνικά του Χ500.

Γενικώς, είναι πιο παγκοσμιοποιημένες και προφανώς δεν έχουν κινεζιές.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Καλά , αυτή την 011s , δεν λένε να τη βγάλουνε ακόμα ! Πάμε στο 10ήμερο του Μαρτίου κ ακόμα τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Έκανα μερικές αλλαγές στο μήνυμά μου προς τον οδηγό μετατροπής του X500 από κινέζικο σε παγκόσμιο (από Chinese rom σε India rom).

Τώρα είναι πληρέστερο για να κάνει κάποιος την αλλαγή.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6597744#post6597744

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

:confused: έχει βγει λέει η 11s από τον βιετναμέζο [ναι την έβαλα και γω]!!! δεν λέω κάλή είναι, όχι όμως με σπουδαίες αποκλίσεις από την 10s του Ιταλού... έχω όμως την απορία βρε παιδί μου, πως γίνεται ενώ δεν έχει βγει ακόμη η stock 11s να βγάζουν customs!!!! can everybody explain to me??? am I stupid?:wacko:
:ninja: ΔΕΙΞΕ ΜΟΥ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΣΟΥ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ!!
Link to comment
Share on other sites

Μήπως βγήκε και αποσύρθηκε μετά από λίγες ώρες; Έτσι είχε γίνει με την 010s.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

:confused: έχει βγει λέει η 11s από τον βιετναμέζο [ναι την έβαλα και γω]!!! δεν λέω κάλή είναι, όχι όμως με σπουδαίες αποκλίσεις από την 10s του Ιταλού... έχω όμως την απορία βρε παιδί μου, πως γίνεται ενώ δεν έχει βγει ακόμη η stock 11s να βγάζουν customs!!!! can everybody explain to me??? am I stupid?:wacko:

Η stock 11 έχει βγει από το τέλος του Φεβρουαρίου (28 ή 29)

Edited by dagas
Ας αφήσουμε τους εγωισμούς και ας κοιτάξουμε λίγο τον εαυτό μας.
Link to comment
Share on other sites

Η stock 11 έχει βγει από το τέλος του Φεβρουαρίου (28 ή 29)

 

http://bbs.le.com/zt/eui/le_1s.html

βλέπεις να υπάρχει για το 1s stock της 11s από την επίσημη σελίδα των κινέζων? :confused:

:ninja: ΔΕΙΞΕ ΜΟΥ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΣΟΥ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...