Jump to content

LeTv Le 1s (X500)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για ποιο λόγο παθαίνει αυτό το red lihgt problem (το επαθα και εγώ).συμβαίνει και στο x600 ;

 

Δεν μας λες κ τον τρόπο που το έφτιαξες , σε περίπτωση που , φτου-φτου , το χρειαστούμε ;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ούτε εμένα έμπαιναν οι MTK drivers με το κλασικό .exe σε windows 10 και ακολούθησα αυτόν τον πολύ απλό οδηγό και όλα κομπλέ.

 

Παλι τιποτα...

Μπαινει ο driver στην διαχειριση συσκευων του υπολογιστη αλλα με το κιτρινο θαυμαστικο που σημαινει οτι δεν τον βλεπει..

Μαλλον θα δοκιμασω αλλο Pc ή θα το αφησω ετσι με την πειραγμενη 7s..

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

Δεν μας λες κ τον τρόπο που το έφτιαξες , σε περίπτωση που , φτου-φτου , το χρειαστούμε ;

Αυτό ακριβώς περιγράφει με εξαιρετική ακρίβεια ο τρελός είσαι...λίγο πιο πάνω.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε. Κάτι ακόμα είναι αναγκαίο να κάνω wipe data από 9s για να πάω 10s?

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε. Κάτι ακόμα είναι αναγκαίο να κάνω wipe data από 9s για να πάω 10s?

Όχι αλλά κάνε

Link to comment
Share on other sites

Τελικα δοκιμασα αλλο pc, οκ το ειδε το κινητο, προχωρησα με την μεθοδο του iroot, ολα καλα μεχρι ενα σημειο οπου δεν μπορω να κανω swipe to install.. μου βγαζει μια γραμμη (ετσι πρεπει να ειναι?) και δεν κουνιεται τιποτα..

 

Διαβάζω ότι μάλλον το θέμα δημιουργείται από το theme οπότε αν το διαγραψω (διαγραψω τον φάκελο λογικά;) θα στρώσει ίσως αλλά με τα κινέζικα που θα βγάζει που να βγάλω άκρη..

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα.
Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν. Την τελευταία εβδομάδα η συσκευή κάνει τουλάχιστον μια φορά τη μέρα σε άκυρη στιγμή και χωρίς λόγο επανεκκίνηση από μόνη της :blink: Επίσης τις περισσότερες φορές έχει παρατηρηθεί όταν συνδέει η κοπέλα μου τον φορτιστή. Συμβαίνει και σε άλλους αυτο? Είναι με 10s "μαμά".
Link to comment
Share on other sites

Με τη ρομ 10s του ιταλού , ποια εφαρμογή δουλεύει κανονικά για sms με 160 ελληνικούς χαρακτήρες ;

Του είχα την textra sms κ go sms pro αλλά δεν δούλευαν , τα μηνύματα που μου έστελναν δεν εμφανίζονταν ποτέ . Γύρισα στην εργοστασιακή αλλά δεν έχει 160 χαρακτήρες.

Link to comment
Share on other sites

Παλι τιποτα...

Μπαινει ο driver στην διαχειριση συσκευων του υπολογιστη αλλα με το κιτρινο θαυμαστικο που σημαινει οτι δεν τον βλεπει..

Μαλλον θα δοκιμασω αλλο Pc ή θα το αφησω ετσι με την πειραγμενη 7s..

 

Τελικα δοκιμασα αλλο pc, οκ το ειδε το κινητο, προχωρησα με την μεθοδο του iroot, ολα καλα μεχρι ενα σημειο οπου δεν μπορω να κανω swipe to install.. μου βγαζει μια γραμμη (ετσι πρεπει να ειναι?) και δεν κουνιεται τιποτα..

 

Διαβάζω ότι μάλλον το θέμα δημιουργείται από το theme οπότε αν το διαγραψω (διαγραψω τον φάκελο λογικά;) θα στρώσει ίσως αλλά με τα κινέζικα που θα βγάζει που να βγάλω άκρη..

Τελικα μετονομασα τον φακελο theme σε theme1 (για να μην τον βλεπει αντι να τον διαγραψω), το twrp ξεκινα και παλι πλεον στα κινεζικα αλλα τωρα το slider δουλευει...

Η μεταφραση εγινε απο εικονες του twrp που βρηκα στο ιντερνετ και που ειναι στα αγγλικα, ετσι εβλεπα σε πιο σημειο ειναι το κουμπι install και πατουσα το αντιστοιχο.

Πηγα να εγκαταστησω το supersu.zip αλλα ενω φανηκε οτι ολα οκ, μου εβγαλε ενα μενουδακι στο τελος στα κινεζικα, δεν ηξερα τι να πατησω και πατησα το return button κατω, εκανα restart αλλα root δεν ειμαι..

Υπαρχει προβλημα να φλασαρω χωρις root?

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

Τελικα μετονομασα τον φακελο theme σε theme1 (για να μην τον βλεπει αντι να τον διαγραψω), το twrp ξεκινα και παλι πλεον στα κινεζικα αλλα τωρα το slider δουλευει...

Η μεταφραση εγινε απο εικονες του twrp που βρηκα στο ιντερνετ και που ειναι στα αγγλικα, ετσι εβλεπα σε πιο σημειο ειναι το κουμπι install και πατουσα το αντιστοιχο.

Πηγα να εγκαταστησω το supersu.zip αλλα ενω φανηκε οτι ολα οκ, μου εβγαλε ενα μενουδακι στο τελος στα κινεζικα, δεν ηξερα τι να πατησω και πατησα το return button κατω, εκανα restart αλλα root δεν ειμαι..

Υπαρχει προβλημα να φλασαρω χωρις root?

 

Για να μην ξαναπαιδευτείς με τα κινέζικα στο twrp , κατέβασε αυτό :http://www.needrom.com/wp-content/uploads/2015/11/ui.zip και ρίξτο χωρίς να το ξεζιπάρεις μέσα στο TWRP/theme κ μετά reboot recovery. Έτσι θα έχεις κανονικά twrp στα αγγλικά ! Χρειάζεται για να το κατεβάσεις λογαριασμός στο needrom ή αν δεν έχεις κάνε έναν στα γρήγορα.

Μετά θα βλέπεις τι πατάς και εύκολα θα φλασάρεις και το surersu.zip.

Oποιαδήποτε ρομ μπορείς να φλασάρεις χωρίς να είσαι root. Eσύ το διαλέγεις.

Edited by lakgav2
Link to comment
Share on other sites

Για να μην ξαναπαιδευτείς με τα κινέζικα στο twrp , κατέβασε αυτό :http://www.needrom.com/wp-content/uploads/2015/11/ui.zip και ρίξτο χωρίς να το ξεζιπάρεις μέσα στο TWRP/theme κ μετά reboot recovery. Έτσι θα έχεις κανονικά twrp στα αγγλικά ! Χρειάζεται για να το κατεβάσεις λογαριασμός στο needrom ή αν δεν έχεις κάνε έναν στα γρήγορα.

Μετά θα βλέπεις τι πατάς και εύκολα θα φλασάρεις και το surersu.zip.

Oποιαδήποτε ρομ μπορείς να φλασάρεις χωρίς να είσαι root. Eσύ το διαλέγεις.

Αν διαβασες καλα πριν αυτο που μου λες το εκανα, το προβλημα ειναι οτι με το theme δεν δουλευει το swipe, οποτε κολλαω εκει και δεν μπορω να κανω τιποτα install ή wipe κτλ..

 

Λιγο off topic αλλα επειδη στο νημα του Vifocal δεν υπαρχει η αντιστοιχη κινηση για να το δουν πολλοι το αναφερω εδω.

Ενα μελος χρειαζεται λιγη υποστηριξη εκει αφου δεν του καλυπτουν εγγυηση σε κατι επικαλουμενοι οτι η εγγυση στα αξεσουαρ ειναι 6 μηνες κατι που δεν αναφερεται στο site τους, παρα μονο εγγυηση ετους για τα παντα

Και επειδη προσεχουμε για να εχουμε (στην προκεινενη περιπτωση = υποστηριξη/εγγυηση) νομιζω οτι πρεπει να υποστηριξουμε την προσπαθεια του για να διορθωσουν ολα τα κακως κειμενα και να μην υπαρχουν θολα σημεια σε τετοια θεματα.. Να μην μας νομιζουν και οι κινεζοι για χαπατα...

 

Συγνωμη για το off topic..

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

Σε Ινδία και Χονγκ Κονγκ επιτρέπονται οι συσκευές με Google mobile services (GApps), οπότε οι αναβαθμίσεις που θα κυκλοφορήσουν εκεί θα πρέπει να έχουν όλα όσα μας λείπουν :)

 

Στο μεταξύ, βρήκα τρόπο εγκατάστασής τους μέσω του LeStore, του ηλεκτρονικού καταστήματος apps της Letv. Δεν χρειάζεται root ή άλλες διαδικασίες που μειώνουν την ασφάλεια της συσκευής, ούτε διαδικασίες γα προχωρημένους χρήστες. Απλώς εγκαθίστανται σαν τις κοινές εφαρμογές.

 

Μπείτε στο LeStore. Είναι ένα πράσινο εικονίδιο με όνομα Le App. Μπορείτε να κατεβάστε όποια εφαρμογή θέλετε, δίχως να έχετε λογαριασμό.

 

 

Ψάξτε γράφοντας στο κουτάκι αναζήτησης την λέξη Google. Επειδή τα αποτελέσματα εμφανίζονται στα Κινέζικα, ανέβασα εικόνες των απαραίτητων εφαρμογών.

Εντοπίστε τα εικονίδιά τους στην λίστα αποτελεσμάτων και εγκαταστήστε τα πατώντας το μεγάλο κουμπί δίπλα από την καρδιά.

 

 

Υπάρχει ακόμη και το Google Contacts Sync.

 

 

Μπορείτε να ελέγξετε την σωστή εγκατάστασή τους μέσα από το LeStore.

 

Είστε έτοιμοι να απολαύσετε το X500 με Gapps και όλα τα καλά της original rom!

 

Το έκανα στο Χ600 και ενώ μου ανοίγει το store κανονικά, μόλις πάω να κατεβάσω κάποια εφαρμογή μου γράφει: Error retrieving information from server [RPC:S-7:AEC-7 XCVW-JDN6-D2FAI]

edit:OK Άκυρο το βρήκα. Διέγραψα το google account και το ξανά έβαλα και είναι εντάξει τώρα.

Edited by dkan
OnePlus 5 6/64 , LeEco LeMax 2 (x829) tele 26s.49 .
Link to comment
Share on other sites

Το είχα τσεκαρισμένο το κινητό και το θέμα από την αρχή λόγο έλλειψης Ελληνικών το περίμενα και το παρακολουθούσα.. Νομίζω πλέον με αυτά που διάβασα από τους χρήστες και ευχαριστώ για αυτό πηγαίνω προς το rdm note 3 pro βέβαια και εκείνο θα το παρακολουθώ λίγο μέχρι να φανεί ακριβώς τι θα γίνει με τα Ελληνικά του. Καλή συνέχεια σε όσους το έχετε και θα πω για ακόμα μια φορά ότι εμφανισιακά το letv μου αρέσει περισσότερο
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θα ήθελα να ρωτήσω αν το τηλέφωνο το αγοράσω και δεν του κάνω καμία μετατροπή ούτε ροοτ τπτ τι πρόβλημα βγάζει και αλλάζετε ρομ ?
:D
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θα ήθελα να ρωτήσω αν το τηλέφωνο το αγοράσω και δεν του κάνω καμία μετατροπή ούτε ροοτ τπτ τι πρόβλημα βγάζει και αλλάζετε ρομ ?

 

Κανένα πρόβλημα δεν έχει παρά μόνο ότι είναι δίγλωσσο: κινέζικα & αγγλικά. Κάποια μαγαζιά περνάνε πολύγλωσσες εκδόσεις αν τους το ζητήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Κανένα πρόβλημα δεν έχει παρά μόνο ότι είναι δίγλωσσο: κινέζικα & αγγλικά. Κάποια μαγαζιά περνάνε πολύγλωσσες εκδόσεις αν τους το ζητήσεις.

Για την ακρίβεια, κάποια μαγαζιά περνάνε πολύγλωσσες εκδόσεις ακόμα και αν δεν τους το ζητήσεις. Το καλύτερο λοιπόν είναι αν δεν έχεις σκοπό να περάσεις εσύ ROM, να ζητήσεις συγκεκριμένα να στο στείλουν με την Stock ROM, ώστε να έχεις τουλάχιστον OTA updates.

It's a progressive world, why not listen to progressive music?
Link to comment
Share on other sites

Κανένα πρόβλημα δεν έχει παρά μόνο ότι είναι δίγλωσσο: κινέζικα & αγγλικά. Κάποια μαγαζιά περνάνε πολύγλωσσες εκδόσεις αν τους το ζητήσεις.

Και περνώντας την πολύγλωσση έκδοση το τηλέφωνο δεν θα βγάζει πρόβλημα?

Επίσης να ζητήσω να γίνει ροοτ στην συσκευή (δεν ειμαι δεβελιπ ουτε ασχολούμαι με ροοτ φλασαρισματα κλπ απλά ρωτάω αν χρειάζεται μου το κάνουν για να φύγουν όλα τα κινέζικα Αρρ..

Ευχαριστώ

:D
Link to comment
Share on other sites

Πιο πίσω σε ποστ μου με greek-english έχω γράψει οδηγό πως να βάλετε του ιταλού την ρομ. Το iroot σε εμένα δεν δούλεψε όπως επίσης πιστεύω ότι και σε πολλούς άλλους δεν θα δουλέψει.

Τώρα θα γράψω και έναν οδηγό σχετικά με το κόκκινο notification όταν δεν μπορείτε να ανοίξετε το κινητό σας. (ισχύει επίσης και αν δεν μπορείτε να ανοίξετε το κινητό σας γενικά και έχει κολλήσει)

 

Αγαπητέ φίλε μπορείς να με ενημερώσεις με Windows 10 or 7 δουλεύεις γιατί δεν μπορεί με τίποτα να δω το κινητό μου μέσω υπολογιστή. Να σε ενημερώσω ότι είναι ει πάθει SoftBrick και δεν μπορώ να το δω μέσω υπολογιστή με τίποτα. Μου βγάζει κίτρινο θαυμαστικο στους drivers. Σε ευχαριστώ.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Και περνώντας την πολύγλωσση έκδοση το τηλέφωνο δεν θα βγάζει πρόβλημα?

Επίσης να ζητήσω να γίνει ροοτ στην συσκευή (δεν ειμαι δεβελιπ ουτε ασχολούμαι με ροοτ φλασαρισματα κλπ απλά ρωτάω αν χρειάζεται μου το κάνουν για να φύγουν όλα τα κινέζικα Αρρ..

Ευχαριστώ

Μένουν πολύ λίγα κινέζικα προγράμματα. Μπορείς να τα βάλεις σε έναν φάκελο και να μην τα βλέπεις.

Δεν προτείνω root λόγω των προβλημάτων ασφαλείας που μπορέι αν προκαλέσει.

 

Στις πολύγλωσσες ρομ δεν ξέρεις τι μπορεί να έχουν βάλει ή να έχουν χαλάσει ή ακόμη νσ έχουν αφαιρέσει εντελώς. Μη σε ξαφνιάσει κάποιο ξαφνικό πρόβλημα, υψηλή κατανάλωση μπαταρίας ή κάποια άλλη δυσλειτουργία.

Επιπλέον, η μετάφραση όσων έχω δει είναι αρκετά περιορισμένη.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Στο άσχετο ρεκόρ παιδιά δεν δουλεύουν τα κουμπιά home button κλπ. Με restart φτιάχνει μετά από κάποιες μέρες πάλι τα ίδια. Φοράει την 9s του Ιταλού με Nova launcher . Είχε κάνεις κάτι παρόμοιο?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.. Θελω να ρωτηρω αν αξίζει να παεω το lele X500 me 16 rom. ΦοβαμΦο μηπως κολλάει; ξέρει κάποιος κάτι για αυτό; απο ποιο sait να το παραγγείλω; ποιο είναι το καλύτερο; ευχαευχαρ εκ των προτέρων
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.. Θελω να ρωτηρω αν αξίζει να παεω το lele X500 me 16 rom. ΦοβαμΦο μηπως κολλάει; ξέρει κάποιος κάτι για αυτό; απο ποιο sait να το παραγγείλω; ποιο είναι το καλύτερο; ευχαευχαρ εκ των προτέρων

Το έχω εγώ και δεν έχει κανένα πρόβλημα.

Γιατί να κολλάει ??? η μόνη του διαφορά είναι ότι εχει 16 αντί για 32 GB αποθηκευτικού χώρου.

Με την 10s του Ιταλού πάει απροβλημάτιστα.

Το πήρα από το vickmall κανένα μήνα τώρα.

Πάρε το χωρίς κανένα ενδοιασμό.

Edited by dagas
Ας αφήσουμε τους εγωισμούς και ας κοιτάξουμε λίγο τον εαυτό μας.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...