Jump to content

LeTv Le 1s (X500)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα ήρθε και το δικό μου. Για όποιον ενδιαφέρεται το παρήγγειλα 28/12 από vickmall και σήμερα γυρνώντας από τη δουλειά βρηκα σημείωμα απο Ελτα στην πόρτα μου, οπότε εντυπώσεις από αύριο.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μια μέρα συμβίωσης με το τηλέφωνο : Ήρθε με την "πειραγμένη" multi που του βάζουν τα κινεζομάγαζα (008s).

Aλλαγή στο καπάκι με τη γνήσια ρομ 009s . Απλή κ εύκολη διαδικασία , αλλά τελικά του έβαλα τη ρομ του BB72 (AROMA_S1_x500-BY_BB72_ML-Based_5.5.009S_r2c).

Tα έχει όλα με ομαλή λειτουργία , ικανοποιητική μπαταρία και πραγματικά το κινητό είναι κάτι παραπάνω από vfm για αυτά που προσφέρει κ την τιμή του.

Απόλυτα ικανοποιημένος!

Θα περιμένω πότε θα βγεί κ καμία miui rom 7 που να λειτουργεί κ το fingerprint , για να δοκιμάσω.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με vodafone και δε δύναται να πιασει με τπτ 4g. Έιμαι με την του Ιταλού.

Έχει κανείς παρόμοιο θέμα?

Caer esta permitido, levantarse es obligatorio
Link to comment
Share on other sites

Είμαι με vodafone και δε δύναται να πιασει με τπτ 4g. Έιμαι με την του Ιταλού.

Έχει κανείς παρόμοιο θέμα?

 

Πήγαινε στις ρυθμίσεις->Dual SIM and Mobile networks->Προτινώμενος τύπος δικτύου και διαλεξε το 4G(προτείνεται)

Link to comment
Share on other sites

Μια μέρα συμβίωσης με το τηλέφωνο : Ήρθε με την "πειραγμένη" multi που του βάζουν τα κινεζομάγαζα (008s).

Aλλαγή στο καπάκι με τη γνήσια ρομ 009s . Απλή κ εύκολη διαδικασία , αλλά τελικά του έβαλα τη ρομ του BB72 (AROMA_S1_x500-BY_BB72_ML-Based_5.5.009S_r2c).

Tα έχει όλα με ομαλή λειτουργία , ικανοποιητική μπαταρία και πραγματικά το κινητό είναι κάτι παραπάνω από vfm για αυτά που προσφέρει κ την τιμή του.

Απόλυτα ικανοποιημένος!

Θα περιμένω πότε θα βγεί κ καμία miui rom 7 που να λειτουργεί κ το fingerprint , για να δοκιμάσω.

 

Δηλαδή υπάρχει miui rom που να ΜΗΝ λειτουργει το fingerprint ? αν ναι μπορείς να μου δώσεις επιπλέων πληροφορίες?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή υπάρχει miui rom που να ΜΗΝ λειτουργει το fingerprint ? αν ναι μπορείς να μου δώσεις επιπλέων πληροφορίες?

 

'Αμα εννοείς miui rom ειδικά φτιαγμένη για να μπορεί να μπεί στο δικό μας τηλέφωνο (χωρίς διαδικασία porting ή universal rom για ΜΤΚ6795 συσκευές κλπ.), όχι ακόμα δεν βρήκα κάποια που να υποστηρίζει fingerprint και ir control . ( Στο γνωστό forum αποκλειστικά για miui ,πολλοί "ιδιοκτήτες" letv, εκφράζουν την επιθυμία τους να βγει μια καλή miui ρομ κ για το δικό μας).

Αυτό ξέρω εγώ μετά από σχετικό ψάξιμο.

Θα ήταν πολύ καλό αν ξέρεις εσύ κάτι διαφορετικό να μας το πεις, ώστε να μπορέσουμε να το δοκιμάσουμε !

Link to comment
Share on other sites

Εδώ έχει τις Miui αλλά δεν ξερω αν είναι καλές.

http://www.letv.re/forum/46-miui/

 

Και από αυτό εδώ το κινεζικό σάιτ τα παίρνουν

 

http://bbs.ydss.cn/forum-letv_x500-1.html

Link to comment
Share on other sites

παιδια παρελαβα και εγω σημερα το κινητο φοραει 07s stable κε κουτσοελληνικα μεσα. δεν εχει εφαρμογη για υπερυθρες η ρομ του ιταλου υποστιριζει υπερυθρες? εχει κανενα προβληημα αυτη?
Link to comment
Share on other sites

Εδώ έχει τις Miui αλλά δεν ξερω αν είναι καλές.

http://www.letv.re/forum/46-miui/

 

Και από αυτό εδώ το κινεζικό σάιτ τα παίρνουν

 

http://bbs.ydss.cn/forum-letv_x500-1.html

 

Ναι αυτές εννοώ , γράφουν στα σχόλια οτι δεν υποστηρίζουν το fingerprint , όπως κ μια που έχει βγεί στο needrom.

 

Για όποιον ενδιαφέρεται να δοκιμάσει miui 7 rom , μπορεί να κατεβάσει αυτήν εδώ http://www.androidiani.com/forum/modding-letv-x500/496819-porting-miui-7-ml-letv-x500.html , που βγήκε σήμερα.

Έχει όμως bug τις υπέρυθρες κ το fingerprint.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Άλλη μια ερώτηση βρε παιδιά γιατί παιδεύομαι.

Προσπαθώ να βρω τρόπο να βάλω κάποιες επαφές στην οθόνη για άμεση κλήση αλλά δεν μπορώ. Έχει να κάνει με τη Rom ή με την έκδοση android ?

Το προηγούμενο τηλέφωνο που είχα (Honor 4x) με android 4.4.2 το έκανε. Μπας και γίνεται και δεν το βλέπω?

Προσοχή όχι συντόμευση για να ανοίγουν οι επαφές αλλά συγκεκριμένες επαφές που επιθυμώ εγώ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για όποιον ενδιαφέρεται να δοκιμάσει miui 7 rom , μπορεί να κατεβάσει αυτήν εδώ http://www.androidiani.com/forum/modding-letv-x500/496819-porting-miui-7-ml-letv-x500.html , που βγήκε σήμερα.

Έχει όμως bug τις υπέρυθρες κ το fingerprint.

 

Το έχει δοκιμάσει κανείς άραγε να μας πει εντυπώσεις?

Edited by petros_s
Link to comment
Share on other sites

Μία μέρα συμβίωσης και γω με το κινητό. Ήρθε με την 5.5.007s. Κάποιο bug δεν έχω παρατηρήσει. Ολα δουλεύουν. Γενικά είμαι ευχαριστημένος με το κινητο. Η μπαταρία ειναι 5% με 4 ώρες οθόνη. Σίγουρα η μετάφραση δεν είναι η καλύτερη, έχει κάποια κινέζικα στα μενού. Ίσως δοκιμάσω και τη ρομ του ιταλού, απλά σκέφτομαι πάνω που το σεταρα το κινητό, πάλι πρέπει να τα ξαναπερναω.

Αυτό που με προβληματίζει είναι το μεγάλο sar που έχει 1.5. Είναι πολύ υψηλό δυστυχώς, αλλα και ενα nokia 630 δικαρτο που έχω τόσο έχει. Ίσως είναι πρόβλημα των δικαρτων κινητών.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά του πέρασα για δοκιμή , αυτή την miui 7 rom: http://www.androidiani.com/forum/modding-letv-x500/496819-porting-miui-7-ml-letv-x500.html

Υπέρ : Κλασσική καλή miui με όλα τα γνωστά χαρακτηριστικά που την έχουν κάνει δημοφιλή σε τόσους πολλούς χρήστες. Όλα τα στοιχεία της δουλεύουν τέλεια, χωρίς lag κ με αυτή την "βουτυρένια" αίσθηση στο σκρολάρισμα !

Κατά : Δεν υποστηρίζει Ελληνικά , fingerprint,υπέρυθρες κ φυσικά δεν παίρνει τις γνωστές εβδομαδιαίες αναβαθμίσεις της miui.

Συμπέρασμα : Επέστρεψα πίσω στον "Ιταλό" :)

Link to comment
Share on other sites

Το SAR ειναι τοσο ανεξαρτητα εαν δουλευουν και οι 2 ή μονο η 1 sim?

Νομίζω οτι το sar είναι ίδιο είτε χρησιμοποιείς τη μια sim είτε και τις δυο, ακομα και εαν η υποδοχη της sim ειναι κενή. Αυτό λογικά οφείλεται στο ότι το sar εχει να κάνει με το οτι το κινητό εχει 2 κεραίες. Αν δεν ισχύει, ας με διορθώσει όποιος γνωρίζει σίγουρα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, παίρνω τηλέφωνο και δεν εμφανίζεται ο αριθμός μου σε αυτόν που καλώ - λέει "private number". Ξέρει κανείς που θα βρω να το φτιάξω ?
Link to comment
Share on other sites

εχει δοκιμασει καποιος την 9s του ιταλου? εντυπωσεις?

 

Ναι εδώ και καποιες μερε με Nova και για αυτα που κανω δεν βλεπω κατι λαθος. Αλλα παντα αυτα ειναι υποκειμενικα αναλογα με τις απαιτήσεις λειτουργίας του καθένα μας.

Link to comment
Share on other sites

εχει δοκιμασει καποιος την 9s του ιταλου? εντυπωσεις?

 

Αν θέλεις ντε κ καλά την τελευταία επίσημη ρομ που να έχει βγεί για το κινητό σε συνδυασμό με τα ελληνικά , ε τότε η ρομ του ιταλού είναι έως σήμερα μονόδρομος (καλή κ σταθερή σε όλες τις λειτουργίες).

Αν δεν σε ενδιαφέρει το "ψάξιμο" , τότε μένεις με αυτή που του έχει περάσει το εκάστοτε μαγαζί . Και πάλι ευχαριστημένος θα είσαι :)

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις ντε κ καλά την τελευταία επίσημη ρομ που να έχει βγεί για το κινητό σε συνδυασμό με τα ελληνικά , ε τότε η ρομ του ιταλού είναι έως σήμερα μονόδρομος (καλή κ σταθερή σε όλες τις λειτουργίες).

Αν δεν σε ενδιαφέρει το "ψάξιμο" , τότε μένεις με αυτή που του έχει περάσει το εκάστοτε μαγαζί . Και πάλι ευχαριστημένος θα είσαι :)

 

ναι τελεια ειναι μονο το logo με χαλαει του ιταλου ;)

Link to comment
Share on other sites

ναι τελεια ειναι μονο το logo με χαλαει του ιταλου ;)

 

Kαλά δεν έχεις καθόλου άδικο γι ' αυτή την κουμούτσα , το boot logo του ιταλού. Όποιος έχει βρει τρόπο να αλλάζει , καλοδεχούμενος να μας πει πώς γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

στην 9σ του ιταλου δουλεθουν οι υπερυθρες? εχει smart wake? αυτη που εχω απο το καταστημα δεν δουλευουν αυτα τα 2. ευχαριστω για τις απαντησεις σας
Link to comment
Share on other sites

στην 9σ του ιταλου δουλεθουν οι υπερυθρες? εχει smart wake? αυτη που εχω απο το καταστημα δεν δουλευουν αυτα τα 2. ευχαριστω για τις απαντησεις σας

 

Ναι δουλευουν αλλα το δοκιμασα απο περιεργεια δεν το χρησιμοποιω

Link to comment
Share on other sites

εβαλα την 9s πραγματικα δεν μπορω να βρω πουθενα το smart wake η αλλιως double tap to wake αν υπαρψει καπου πειτε το μου και σε εμενα. επισης δεν μπορω να βαλω nova launcher prime υπαρχει τροπος να το εγκαταστησουμε?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...