Jump to content

Meizu (M1) Metal


sakis92
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 172
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παίζει να έχω και το μοναδικό κομμάτι στην Ελλάδα; δεν βλέπω κίνηση

 

Κι ένα εδώ Ακη, το οποιο όμως όπως ηρθε φευγει ανεγγιχτο, καθως αναμενεται παραλαβη Meizu Pro 5...

Link to comment
Share on other sites

Ασε, αφού ήμουν έτοιμος να το πάρω...Τώρα θα περιμένω την μεταλλική έκδοση.

 

Αν δεν κάνω λάθος είναι μεταλλικό απλά έχει 2 πλαστικά παραθυράκια πάνω και κάτω gια κεραίες κλπ, φαίνεται απλά πλαστικό γιατί ή το χρώμα είναι αρκετά παχιά η στρώση ή έχουν κάνει επικάλυψη με πλαστικό το πίσω μέρος. Στο youtube υπάρχουν βίντεο που ο άλλος το καίει με αναπτήρα για να δεί αν είναι μέταλλο ή πλαστικό και φαίνεται όπως είπα (

).
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος είναι μεταλλικό απλά έχει 2 πλαστικά παραθυράκια πάνω και κάτω gια κεραίες κλπ, φαίνεται απλά πλαστικό γιατί ή το χρώμα είναι αρκετά παχιά η στρώση ή έχουν κάνει επικάλυψη με πλαστικό το πίσω μέρος. Στο youtube υπάρχουν βίντεο που ο άλλος το καίει με αναπτήρα για να δεί αν είναι μέταλλο ή πλαστικό και φαίνεται όπως είπα (
).

 

Ακριβώς, όπως και τα mx4,5, pro κλπ, απλά είναι βαμμένο και ξεγελα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Κι αλλο ενα εδω!!!

Καλημερα, χρονια πολλα σε ολους!!

Εχω το 16αρι, δεν υπαρχει international rom (ακομη τουλαχιστον). Στιβαρη κατασκευη και ποιοτικη ταυτοχρονα. Φωτεινη οθονη, υποδειγματικο fingerprint. Δε φαινεται το βαρος του, παρολο που ειναι μεταλλικο. Full σημα κινητης (δοκιμασμενο σε δυσκολα σημεια) και πολυ καλη ηχητικη ακουστικου. Ηλθε με Play store προεγκατεστημενο, αλλα για την ωρα, δεν εχω βρει τον τον τροπο να περασω google play services.

Αυτα για την ωρα, θα επανελθω, οταν βρω περισσοτερο χρονο να ασχοληθω μαζι του.:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γεια σας και απο εμένα..Λεω να παρω το meizu metal απλως με αγχωνει λιγο οτι δεν αναφέρει κατι για τα ελληνικα ξερεις τπτ για αυτο??Επισης εχει καθολου κινεζικα αυτη η version μιας και δεν εχει βγει ακόμη η international??
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο εμένα..Λεω να παρω το meizu metal απλως με αγχωνει λιγο οτι δεν αναφέρει κατι για τα ελληνικα ξερεις τπτ για αυτο??Επισης εχει καθολου κινεζικα αυτη η version μιας και δεν εχει βγει ακόμη η international??

 

Καλημερα και καλη χρονια φιλε μου, χρονια πολλα!!

Ελληνικο menu, δεν υπαρχει για την ωρα. Εχει ομως ελληνικο πληκτρολογιο, κανονικα.

Οσον αφορα τα κινεζικα, δεν εχει, παρολο που ερχονται ειδοποιησεις στα κινεζικα για καποιες εφαρμογες, κατι που ευκολα παραβλεπεις και διαγραφεις.

Σα συσκευη, το θεωρω πολυ ποιοτικο & μαζεμενο σε διαστασεις, με φωτεινη οθονη κι αρκετα καλη διαρκεια μπαταριας.

Οτι αλλο θελεις να ρωτησεις, στη διαθεση σου.

Link to comment
Share on other sites

Ασε, αφού ήμουν έτοιμος να το πάρω...Τώρα θα περιμένω την μεταλλική έκδοση.

Την παλεύει; Νομίζω το κινητό λέγεται "μετάλ", γιατί είναι μεταλλικο!!!!

 

Είμαι αυτός που δεν την παλεύει και εξακολουθώ να λέω ότι το κινητο είναι πλαστικό στο πίσω μέρος. Ας λέγεται όπως θέλει το πίσω είναι πλαστικό.

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Είμαι αυτός που δεν την παλεύει και εξακολουθώ να λέω ότι το κινητο είναι πλαστικό στο πίσω μέρος. Ας λέγεται όπως θέλει το πίσω είναι πλαστικό.

Φίλε μου δεν είναι πλαστικό, είναι μεταλλικό με δύο παράθυρα πάνω και κάτω για κεραίες. Από εκεί και έπειτα έχει μια χοντρή επικάλυψη πλαστικής μπογιάς πάνω από το μέταλλο που το κάνει να φαίνεται έτσι. Δές πιό πάνω το βιντεάκι που έβαλα και θα το δείς.

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και έτσι να είναι το κινητό στο πίσω μέρος δίνει την αίσθηση πλαστικού. Ακόμα και όταν το χτυπας ο θόρυβος είναι πλαστικού. Edited by gkp

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Φίλε μου δεν είναι πλαστικό, είναι μεταλλικό με δύο παράθυρα πάνω και κάτω για κεραίες. Από εκεί και έπειτα έχει μια χοντρή επικάλυψη πλαστικής μπογιάς πάνω από το μέταλλο που το κάνει να φαίνεται έτσι. Δές πιό πάνω το βιντεάκι που έβαλα και θα το δείς.

 

οπως και το μχ5 πανω κατω το πισω μερος ειναι πλαστικο και δεν δινει καμια αισθηση πλαστικουρας

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Το παρήγγειλα και εγώ παίδες. Το περιμένω από geekbuying.
Link to comment
Share on other sites

ωραιος γραψε μετα εντυπωσεις η συσκευη παντως πρεπει να ναι αρκρτα δυνατη

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευη ειναι οντως δυνατη (συγκρινομενη με Xiaomi Redmi Note 3 & Meizu MX5), με εντυπωσιακα φωτεινη οθονη και μεγαλη διαρκεια μπαταριας. Κριμα που πρεπει να την αποχωριστω, μιας κι εχω ηδη 4 smartphones...
Link to comment
Share on other sites

Δεν το έλεγες από την Παρασκευή φιλε μου. Θα το είχα πάρει ήδη. Όχι ότι δεν θα πουληθει αμέσως. Τι χρώμα είναι;

Να ρωτήσω και κάτι άλλο.

Το playstore είναι περασμένο ή χρειάζεται να το περάσω; Αν χρειάζεται, υπάρχει κάποιος οδηγός;

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έλεγες από την Παρασκευή φιλε μου. Θα το είχα πάρει ήδη. Όχι ότι δεν θα πουληθει αμέσως. Τι χρώμα είναι;

Να ρωτήσω και κάτι άλλο.

Το playstore είναι περασμένο ή χρειάζεται να το περάσω; Αν χρειάζεται, υπάρχει κάποιος οδηγός;

 

Που να ξερω οτι υπαρχει ενδιαφερομενος!!:)

Ειναι λευκου χρωματος, μπρος-πισω.

Playstore, δεν ειχε μεσα, αλλα το περασα παρα πολυ ευκολα, χωρις ιδιαιτερες γνωσεις.

Αν σε ενδιαφερει, μου το λες.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ φίλε μου αλλά τοωέχω παραγγείλει ήδη. Το playstore πως το περνάς;
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ φίλε μου αλλά τοωέχω παραγγείλει ήδη. Το playstore πως το περνάς;

 

Κατεβαζεις απο το κινεζικο App Store που εχει μεσα η συσκευη το Google Installer apk, και το εγκαθιστας.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...