Jump to content

Meizu (M1) Metal


sakis92
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμενα άρχισε πάλι με τα μηνύματα. Στελνω... Αλλα δεν δεχομαι.

Βγαζει μονο μια ειδοποιηση οτι "messages are currently been processed" .

Αρχιζει να με κουραζει πολυ.

 

Sent from my m1 metal using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 172
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Λοιπόν εμένα ξαφνικά χθες δεν έμπαινε στο playstore.

Και να σου αναβάθμιση... Τίποτα.

Του τραβάω ένα wipe και περασμα την 5.1.6 και πλέον όλα καλά ακόμα και με τα SMS.

Oμως το playstore έπρεπε να περάσω το framework πάλι σε παλιότερη έκδοση.

Δεν πειράζει όλα καλά.

 

Sent from my m1 metal using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Αν μπορεί καποιος να βοηθησει .....

εχω το metal (m1) εχει την εκδοση flyme 5.6.7.5 beta.

Το προβλημα ειναι οτι δεν με αφινει να κανω εγκατασταση καμια εφαρμογη.

ουτε απο το App Store.

insufficient permissions.....?αυτο λεει.

Τι κανω ?

το πετάω και τελειώνω ?

ευχαριστω.....

ippos
Link to comment
Share on other sites

Γιατί να το πετάξεις βρε φίλε;; Τόσο χάλια σου φαίνεται; Μάλλον πρέπει να ξαναπεράσεις ότι έχει σχέση με Google . Το δικό μου πάντως δεν έχει κανένα θέμα με την συγκεκριμένη ρομ
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Οποιος το έχει βαρεθεί και θέλει ανταλλαγή ή να το πουλήσει, αγοράζω ή ανταλλάζω.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6861104

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Μετα από την μικρή αλλαγή σε xiaomi red mi note3 επιστρέφω στο meizu. Το ξανα παρήγγειλα. Το σκυλομετάνιωσα που το έδωσα το καλοκαίρι. Το metal είναι ανώτερο σε όλα!
Link to comment
Share on other sites

Μετα από την μικρή αλλαγή σε xiaomi red mi note3 επιστρέφω στο meizu. Το ξανα παρήγγειλα. Το σκυλομετάνιωσα που το έδωσα το καλοκαίρι. Το metal είναι ανώτερο σε όλα!

 

Ναι ε?? σε σχέση με το Meizu m3 Note, και από αυτό ανώτερο λες ή δεν ξέρεις? Επίσης το γεγονός ότι το M1 Metal είναι YunOs σε περιόριζε κάπου??

Edited by Avadonmod
Link to comment
Share on other sites

Ναι ε?? σε σχέση με το Meizu m3 Note, και από αυτό ανώτερο λες ή δεν ξέρεις? Επίσης το γεγονός ότι το M1 Metal είναι YunOs σε περιόριζε κάπου??

 

Σου απάντησα σε πμ φίλε μου

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Εχει λυσει κανεις το προβλημα με το WI-FI ?

Εννοω οταν για να ανιχνευσει το ηδη αποθηκευμενο δικτυο πρεπει να ξεκλειδωσεις την οθονη.

Μολις μπαινω στο σπιτι πρεπει να το κανω αλλιως δεν πιανει WI-FI.

Link to comment
Share on other sites

Εχει λυσει κανεις το προβλημα με το WI-FI ?

Εννοω οταν για να ανιχνευσει το ηδη αποθηκευμενο δικτυο πρεπει να ξεκλειδωσεις την οθονη.

Μολις μπαινω στο σπιτι πρεπει να το κανω αλλιως δεν πιανει WI-FI.

 

Έχεις την τελευταία έκδοση?

Link to comment
Share on other sites

Ναι την 5.1.1.10

 

Sent from my m1 metal using Tapatalk

 

Νομίζω πως δεν αποτελεί πρόβλημα και πως είναι ρύθμιση η οποία υπάρχει έτσι ώστε να εξοικονομεί μπαταρία όταν είναι Off. Σίγουρα γίνεται να απενεργοποιηθεί και να ελέγχεις εσύ πότε θα είναι on και Off to WI-FΙ , ακόμα και αν θες να το έχεις συνέχεια ON. Που ακριβώς είναι δεν ξέρω, ψάξε κάπου στις ρυθμίσεις...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Έχουμε κανενα νέο σχετικά με ρουτ της συσκευής;

 

Αφού δεν έχουν δώσει τη δυνατότητα για root μετά από 1 χρόνο κυκλοφορίας του κινητού, θεωρώ πως δεν θα το κάνουν ποτέ.

 

Πριν 3 μέρες βγήκε νέα έκδοση για το Metal : http://www.flyme.cn/firmwarelist-24.html#3

Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα ήδη..

Το πήρα από το yeso και είχε περασμένη ήδη μια εκδοση ρομ, την προηγούμενη, που είχε ελληνική γλώσσα στο μενού αλλά δεν έπερνε αναβαθμίσεις.. Πως το κάνουν αυτό; Φυσικά και πέρασα την τελευταία επίσημη που δεν έχει ελληνικό μενού. Ξέχασα να αναφέρω ότι είχε προεγκατεστημένο google και ότι δεν είχε τις κινεζιές. Παρόλα αυτά θέλω τις αναβαθμίσεις και για αυτό την πέρασα

Edited by focusinos
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Έχουμε κανενα νέο σχετικά με ρουτ της συσκευής;

Για όποιον ενδιαφέρεται, κατάφερα να ρουτάρω το κινητό. Μετα το reboot βέβαια χάνεται αλλά εάν δεν το κλείσεις είναι ρουταρισμένο. Κατάφερα να παγώσω τις κινεζιές που ήθελα να μην λειτουργούν.

Το ρουτ το έκανα με το kingroot v.4.85. Το βρίσκετε με μια αναζήτηση google. Στο 55-58% περίπου της διαδικασίας ρουτ σου γράφει ότι το ρουτ απέτυχε και σταματά. Η πραγματικότητα είναι όμως ότι όσο δεν μπουτάρεις το κινητό, αυτό παραμένει ρουταρισμένο... Δεν κατάφερα να περάσω supersu αλλά την δουλειά μου την έκανα

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται, κατάφερα να ρουτάρω το κινητό. Μετα το reboot βέβαια χάνεται αλλά εάν δεν το κλείσεις είναι ρουταρισμένο. Κατάφερα να παγώσω τις κινεζιές που ήθελα να μην λειτουργούν.

Το ρουτ το έκανα με το kingroot v.4.85. Το βρίσκετε με μια αναζήτηση google. Στο 55-58% περίπου της διαδικασίας ρουτ σου γράφει ότι το ρουτ απέτυχε και σταματά. Η πραγματικότητα είναι όμως ότι όσο δεν μπουτάρεις το κινητό, αυτό παραμένει ρουταρισμένο... Δεν κατάφερα να περάσω supersu αλλά την δουλειά μου την έκανα

 

Root πως και το έκανες? Ήταν αρκετά ενοχλητικό το bloatware με κινεζικές εφαρμογές και το καθιστούσε λιγότερο λειτουργικό ή για άλλους λόγους?

Link to comment
Share on other sites

Καθαρά ψυχολογικούς. Αλλά σίγουρα έχω κέρδος σε μνήμη ραμ και μπαταρία.
Link to comment
Share on other sites

το εκανα και γω.

εβγαλα τα ενοχλητικα και εκανα επανεκκινηση.

λειτουργει γιατι με αφησε να κανω εγκατασταση το Titanium Backup.

Επιτελους μια λυση εστω και μπασταρδεμενη!

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται να το κάνεις Root, να ξεφορτωθείς το κινεζικό bloatware που δεν θες? Αν μετά το reboot, το root χάνεται δεν πειράζει, αρκεί να έιναι ξεφορτωμένες οι κινεζιές.

 

Να ρωτήσω, 4G έχετε και στις 2 Κάρτες? είδα ότι δεν γίνεται να έχεις ταυτόχρονα 4G και πως όταν η μία είναι σε 3G/4G ή άλλη είναι μόνο 2G, αλλά αν αλλάξεις μέσα από τις ρυθμίσεις ποια SIM να είναι ενεργή, παιρνουν και οι 2 4G ή μόνο η μία θέση υποστηρίζει ? Flyme 6 περάσατε?

 

Επίσης είδα μια άλλη εφαρμογή, Debloater , ξέρει κανείς τι είναι?

Edited by Avadonmod
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...