Jump to content

[Επίσημο] HTC One A9


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλώς σας βρήκα κι εδώ. Μετά από 2 χρόνια με το καταπληκτικό Μ8 μετακομίσα στο Α9. Πρώτες εντυπώσεις άριστες. Οθονάρα διαφορετική του Μ8, κατασκευή απίστευτη, ήχος στο ηχείο καλός αλλά στ ακουστικά εκπληκτικός, γενικά ρολάρει τέλεια και για καθημερινή χρήση χωρίς πολλά παιχνίδια ότι καλύτερο. Κάμερα απ τα λίγα που είδα πολύ καλά για κινητό. 2 ερωτήσεις. Cid HTC_034 είναι λογικά unbranded; Με μια προχειρη αναζήτηση δεν βρήκα την λίστα. 2ον ποιον φορτιστή προτείνεται και ποια θήκη; ΑΠορώ γιατί δεν έχουμε Ελλάδα τα επίσημα αξεσουάρ πουθενά. Πάντως η τιμή του τώρα αν κάποιος δεν είναι κολλημένος με τους αριθμούς μου φαίνεται πολύ καλή γι αυτά που προσφέρει το κινητό
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 416
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλώς σας βρήκα κι εδώ. Μετά από 2 χρόνια με το καταπληκτικό Μ8 μετακομίσα στο Α9. Πρώτες εντυπώσεις άριστες. Οθονάρα διαφορετική του Μ8, κατασκευή απίστευτη, ήχος στο ηχείο καλός αλλά στ ακουστικά εκπληκτικός, γενικά ρολάρει τέλεια και για καθημερινή χρήση χωρίς πολλά παιχνίδια ότι καλύτερο. Κάμερα απ τα λίγα που είδα πολύ καλά για κινητό. 2 ερωτήσεις. Cid HTC_034 είναι λογικά unbranded; Με μια προχειρη αναζήτηση δεν βρήκα την λίστα. 2ον ποιον φορτιστή προτείνεται και ποια θήκη; ΑΠορώ γιατί δεν έχουμε Ελλάδα τα επίσημα αξεσουάρ πουθενά. Πάντως η τιμή του τώρα αν κάποιος δεν είναι κολλημένος με τους αριθμούς μου φαίνεται πολύ καλή γι αυτά που προσφέρει το κινητό

 

Kαλημερα και καλως ηρθες και εδω :) η συσκευη σου ειναι ισπανικη , για φορτιστη αν το εχει κρατησει ο finn φανταζομαι

θα σου πει :) οσο για την θηκη αν υπαρχει δυνατοτητα αγορας απο ebay υπαρχουν αρκετες επιλογες.

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα και καλως ηρθες και εδω :) η συσκευη σου ειναι ισπανικη , για φορτιστη αν το εχει κρατησει ο finn φανταζομαι

θα σου πει :) οσο για την θηκη αν υπαρχει δυνατοτητα αγορας απο ebay υπαρχουν αρκετες επιλογες.

 

Στο Μ7 Ελληνικά και Ισπανικά μοιραζοντουσαν το ίδιο Cid. Το 304 ήτανε και σ αυτό, λογικά το ίδιο συμβαίνει κι εδώ. Δηλαδή η συσκευή σου παίζει να είναι κι ελληνική.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα ελληνοισπανικό unbranded. Καλά είναι. Και κάτι ακόμα για αρχή όταν το ανοίγω μου βγάζει να βάλω μοτίβο μέτα σαν ξανακάνει restart δείχνει ξανά σήμα HTC και μετά βάζω το pin. Έτσι κάνει και σε σας;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Αυτό με το μοτίβο το ζητάει λόγω κρυπτογράφησης. Κάνω πολύ σπάνια restart που πλέον δε με ενοχλεί καθόλου.

 

Φορτιστή εγώ χρησιμοποιώ τον παλιό του M8 γιατί αυτός στο κουτί είναι αμερικάνικος οπότε δεν τον έχω αγγίξει καν. Επίσης είχα αγοράσει από γερμανικό Amazon έναν quick charge 2.0 της aukey στα 10€ +7€ μεταφορικά. Και στις δυο περιπτώσεις φορτίζει ταχύτατα!

 

Θήκη πήρα μια generic soft σιλικόνη γιατί δε θέλω θήκες. Χαλάει όλο το feeling.

 

Στάλθηκε από το HTC One A9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή τώρα με την αναβάθμιση να πάρω τον AUKEY Quick Charge 3 στα 9,99 από amazon.de. Οκ αφου είσαι ευχαριστημένος. Προς το παρών και εγώ το έχω χωρίς θήκη ούτε screen protector δεν ξέω αν αξίζει κιολας. Ίσως μια θήκη τύπου clear shield κάτι μπορεί να λέει. Να σε ρωτήσω σαν παλιότερος finn γιατί ενώ έχω το τελυταίο update τα security updates είναι 2015-12-01;
Link to comment
Share on other sites

Τα ευρωπαϊκά δεν παίρνουν άμεσα ενημερώσεις ασφαλείας. Μόνο το us unlocked παίρνει εντός 15 ημερών. Σ εμένα λέει 01-03-2016. Μη σε απασχολεί όμως, γρήγορα παίρνει τα updates και το EU.

 

Screen protector ούτε εγώ έχω πάντως. Σε κανένα κινητό μου δεν είχα, χαλάει το feeling.

 

Στάλθηκε από το HTC One A9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Update παίρνει κανονικά απλά φαίνεται ότι δεν παίρνει κανένα security update. Πάντως η HTC έχει ανεβάσει την ποιότητα που πάντα είχε στα ύψη με το a9. Για όσους δεν αντέχουν το m10 είναι εξαιρετική επιλογή το α9.
Link to comment
Share on other sites

Update παίρνει κανονικά απλά φαίνεται ότι δεν παίρνει κανένα security update. Πάντως η HTC έχει ανεβάσει την ποιότητα που πάντα είχε στα ύψη με το a9. Για όσους δεν αντέχουν το m10 είναι εξαιρετική επιλογή το α9.

 

απο που το πηρες το Α9 αν επιτρεπεται και ποσο;

ευχαριστω.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την απαντηση.

ενα παιδι του φορουμ ειχε αγορασει απο αυτους και ηταν vodafone νομιζω το κινητο....

μαλλον παει τυχαια;δεν ξερω.

καλα εκανες ομως.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ άρχισα να έχω σκέψεις για το HTC 10 και ίσως το αποχωριστώ το Α9. Πάντως τέρμα ευχαριστημένος όλους αυτούς τους μήνες. Καλύτερο battery life να είχε μόνο

 

Στάλθηκε από το HTC One A9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ άρχισα να έχω σκέψεις για το HTC 10 και ίσως το αποχωριστώ το Α9. Πάντως τέρμα ευχαριστημένος όλους αυτούς τους μήνες. Καλύτερο battery life να είχε μόνο

 

Στάλθηκε από το HTC One A9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

καλημερα..κ εμενα το μονο που με χαλαει ειναι η μπαταρια του,βεβαια καποια πατατα ειχα κανει με εφαρμογη κ την ρουφαγε,εκανα εχθες μια επαναφορα κ βλεπω καλυτερα νουμερα.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει η μπαταρία είναι ένα μείον αλλά την μέρα την βγάζει. Αν μπορούσα να περιμένω το 10άρι και να πληρώσω άνετα την διπλή τιμή θα το έκανα. Αλλά πραγματικά με το Α9 μου έφυγε εντελώς η κάψα. Μόνο την ταχύτητα φοβόμουν αλλά μια ιδέα ήταν γιατί το κινητό πάει μπάλα.
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει η μπαταρία είναι ένα μείον αλλά την μέρα την βγάζει. Αν μπορούσα να περιμένω το 10άρι και να πληρώσω άνετα την διπλή τιμή θα το έκανα. Αλλά πραγματικά με το Α9 μου έφυγε εντελώς η κάψα. Μόνο την ταχύτητα φοβόμουν αλλά μια ιδέα ήταν γιατί το κινητό πάει μπάλα.

 

αν αλλαξεις theme θα δεις ενα ωραιο boost 15%

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Έπιασα στα χέρια μου το εργαλείο.

Premium κατασκευή, ωραίο το sence, πολύ εύχρηστα τα gestures της οθόνης και γενικά μου μπήκαν ιδέες.

Το ερώτημα είναι αν το θέμα της αυτονομίας είναι αποτρεπτικός παράγοντας και πόσο πίσω είναι σε ταχύτητα ο 617 με τα 3gb ram σε σχέση με τον 801 και τα 2gb ram που έχω τώρα;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έχω και το Μ8 θεωρώ ότι το Μ8 είναι πιο γρήγορο. Επίσης καλύτερη αυτονομία έχει το Μ8.

 

Παρολαυτα είναι η κυρία μου συσκευή :)

 

Στάλθηκε από το HTC One A9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα εγώ άφησα το Μ8 για το Α9. Σαν κατασκευή οθόνη 2.5d ειναι αρκετά καλύτερο. Σαν ταχύτητα εντάξει άντε και είναι λιγο πιο αργο δεν καταλαβαινω κατι. Αυτό που το άκουγα καλύτερα όταν χτυπούσε το Μ8 δεν ξέρω αν είναι καλύτερο.:lol: Επίσης τα ηχεία καθάριζαν δύσκολα στο Μ8 τώρα δεν εχει τετοια θεματα. Γενικά εγώ ότι μπαταρία και να έχει μια συσκευή θα την ξεζουμίσω. Δεν προσέχω μην τελείωσει ή να κάνω κάποιο ρεκόρ. Το πολύ να το φορτίσεις 9 το πρωί και να τελειώσει 8 το βράδυ. Προχώρα άφοβα
Link to comment
Share on other sites

Έπιασα στα χέρια μου το εργαλείο.

Premium κατασκευή, ωραίο το sence, πολύ εύχρηστα τα gestures της οθόνης και γενικά μου μπήκαν ιδέες.

Το ερώτημα είναι αν το θέμα της αυτονομίας είναι αποτρεπτικός παράγοντας και πόσο πίσω είναι σε ταχύτητα ο 617 με τα 3gb ram σε σχέση με τον 801 και τα 2gb ram που έχω τώρα;

 

εγω το ελυσα με 2 κολπακια.

Πηρα το φορτιστη τον quickcharge και οταν παω να φαω το μεσημερι,το βαζω 30 λεπτα.

αυτο ηταν.

δεν χρειαζομαι κατι περισσοτερο.

ετσι και αλλιως με το περασμα του χρονου η χρηση του κινητου οπως την κανω εγινε πολυ βασικη.

10 εφαρμογες το πολυ και μουσικη περισσοτερο.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

ετσι και αλλιως με το περασμα του χρονου η χρηση του κινητου οπως την κανω εγινε πολυ βασικη.

10 εφαρμογες το πολυ και μουσικη περισσοτερο.

 

Πώτς?.. 10?..:X:p

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

εγω το ελυσα με 2 κολπακια.

Πηρα το φορτιστη τον quickcharge και οταν παω να φαω το μεσημερι,το βαζω 30 λεπτα.

αυτο ηταν.

δεν χρειαζομαι κατι περισσοτερο.

ετσι και αλλιως με το περασμα του χρονου η χρηση του κινητου οπως την κανω εγινε πολυ βασικη.

10 εφαρμογες το πολυ και μουσικη περισσοτερο.

Από θέμα ταχύτητας που έθιξα πιο πάνω, θα ήθελα τη γνώμη σου μιας και έχουν περάσει αρκετές συσκευές από τα χέρια σου.

Δε μου γεμίζουν το μάτι οι πολλοί cortex. Πάντα ήμουν των krait.

Link to comment
Share on other sites

Από θέμα ταχύτητας που έθιξα πιο πάνω, θα ήθελα τη γνώμη σου μιας και έχουν περάσει αρκετές συσκευές από τα χέρια σου.

Δε μου γεμίζουν το μάτι οι πολλοί cortex. Πάντα ήμουν των krait.

 

ανωτερο πολλες φορες απο το Μ9 και δεν ξερω γιατι.

ανωτερο απο κινητα με τον 808 και παλι δεν ξερω γιατι.

Γενικα στα χαρτια το κινητο ειναι πραγματικα μετριο,ομως δεν το δειχνει αυτο.

 

στα παιχνιδια μονο μπορει να δεις καποια προβληματα,εκει συμφωνω.

θα δεις ενα frame να πεφτει.

ομως σε οτιδηποτε άλλο οχι.

 

Πώτς?.. 10?..:X:p

αντε 20 εφαρμογες εχω πλεον στα κινητα μου.

σχεδον ολες social/mails/navi/news.

και ενα παιχνιδι το real Racing3

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει γίνει καλη δουλιτσα στο sense? Αλλά, ίδιο με το Μ9 δεν είναι?..

 

Όσο για τα apps, πως το καταφερες αυτό? :p

 

Sent from my Robin using Tapatalk

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Το Α9 έχει μια πιο striped έκδοση του sense 7.

 

Στάλθηκε από το HTC One A9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...