Jump to content

Samsung SGH-E720


eNeRGy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά γνωρίζετε με ποιό χειρισμό φαίνεται το firmware (η έκδοση του λογισμικού του);;; :blink:

 

Δυστυχώς η samsung υιοθετεί διαφορετικό τρόπο για κάθε κινητό, οπότε..... :O

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 301
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Παιδιά γνωρίζετε με ποιό χειρισμό φαίνεται το firmware (η έκδοση του λογισμικού του);;; :blink:

 

Δυστυχώς η samsung υιοθετεί διαφορετικό τρόπο για κάθε κινητό, οπότε..... :O

 

 

Εccentric για δοκιμασε αυτα...

 

*#1111# S/W Version

 

*#1234# Firmware Version

 

*#2222# H/W Version

 

*#06# IMEI

Link to comment
Share on other sites

Poso sou krataei h mpataria kai me ti xrhsh? Ta MP3,akougontai kala? Anypomonw na to parw! :D

 

Για την μπαταρία δεν μπορώ να σου πω και πάρα πολλά!

Ενδεικτικά από τις 21/6 που το πήρα στις 16:22 και μέχρι σήμερα (με μια μέρα στο service)το φόρτισα 4 φορές (η τελευτάια πριν απο λίγο)!

Μέσα σε αυτές τις μέρες το περιεργάστηκα πολύ, τόσο εγώ όσο και οι κολλητοί μου!!!Του γέμισα τον κατάλογο,έπαιξα με τα menu αρκετά, έβγαλα φωτογραφίες, τράβηξα video, χρησιμοποίησα πολύ το Bluetooth είτε για υπολογιστή, είτε για δοκιμές με άλλα κινητά είτε για το ασύρματο Headset που έχω(της Nokia και είναι απόλυτα συμβατό!!!).Και συνολικά άκουσα 3 περίπου ώρες mp3!!!

 

Τώρα για τα mp3 του φόρτωσα 20 τραγουδάκια περίπου 60Mb τα έκανα πρώτα κωδικοποίηση στα 96Kbps και νομίζω ότι παίζουν αρκετά προς πολύ καλά!!!

Συγκριτικά:με SX1 καλύτερα με περισσότερο μπάσο

με Nokia 7610 καμία σχέση (το παίζει το ηχείο του Ε720)

με Κ700i νομίζω το Ε720 είναι ελαφρώς καύτερο με ποιο καθαρό ήχο.

 

Εγώ είμαι ικανοποιήμενος συνολικά. :)

Επίσης έχω την εντύπωση ότι το κινητό παίζει m4A που είναι το format του mp3 pro το οποίο στα 80Kbps έχει την απόδοση του mp3 στα 128Kbps και πιάνει λιγότερο χώρο στη μνήμη!!!

 

Τώρα το δικό μου μοντέλο έχει:

S/W version: F: REV 1.0g

Firmware version: E720BDEE2

H/W version: Rev 1.0

 

Τελικά Συμπεράσματα:

Είναι πολυ μουράτο το άτιμο! :D

Γκομενοπαγίδα θα έλεγα! ;) Όσες το είδαν έλεγαν αχ τι μικρούλι που είνα να το δώ!!!Μια φίλη μου μάλιστα που το είδε μου πρότεινε να το ανταλλάξω με το V802 της.

 

Υπεροχή και τελειότητα που λέει και η διαφήμιση :w00t: !

Ο καλύτερος τρόπος να βρείς διέξοδο είναι να περάσεις από μέσα.

 

Robert Frost

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εγω το πήρα πριν από 2 μέρες και έχω ξετρελλαθει...

ελεγα να παρω το Κ750 αλλα μόλις ειδα αυτο το ερωτευτηκα και δεν μπορουσα να μην το πάρω.

προβληματακια οντως υπάρχουν οπως αυτο που ειπώθηκε και πριν για το οτι δεν μπορεις να αλλαξεις τον ηχο των πλήκτρων. επίσης όταν κάνεις αναζήτηση με γράμμα στις επαφες σου τα εμγανίζει από πάνω προς τα κάτω... ισχύει ότι το ξυπνητήρι λειτουργει μόνο όταν είναι ενεργοποιημένο το κινητό ή κάτι δεν κάνω καλά??

με το ακουστικό πάντως δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα ίσα ίσα που ειναι πολυ δυνατό και δεν έχει καθόλου "θόρυβο"....

οι φωτο είναι πολυ καλές το μόνο που δεν μου αρέσει είναι ότι δεν έχει υπέρυθρες και από ότι ρώτησα δεν υπάρχει καλώδιο σύνδεσης ακόμα... πως θα το συνδέσω με το pc????

εμενα firmware s/w h/w τα ίδια με του raziel....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εγω το πήρα πριν από 2 μέρες και έχω ξετρελλαθει...

ελεγα να παρω το Κ750 αλλα μόλις ειδα αυτο το ερωτευτηκα και δεν μπορουσα να μην το πάρω.

προβληματακια οντως υπάρχουν οπως αυτο που ειπώθηκε και πριν για το οτι δεν μπορεις να αλλαξεις τον ηχο των πλήκτρων. επίσης όταν κάνεις αναζήτηση με γράμμα στις επαφες σου τα εμγανίζει από πάνω προς τα κάτω... ισχύει ότι το ξυπνητήρι λειτουργει μόνο όταν είναι ενεργοποιημένο το κινητό ή κάτι δεν κάνω καλά??

με το ακουστικό πάντως δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα ίσα ίσα που ειναι πολυ δυνατό και δεν έχει καθόλου "θόρυβο"....

οι φωτο είναι πολυ καλές το μόνο που δεν μου αρέσει είναι ότι δεν έχει υπέρυθρες και από ότι ρώτησα δεν υπάρχει καλώδιο σύνδεσης ακόμα... πως θα το συνδέσω με το pc????

εμενα firmware s/w h/w τα ίδια με του raziel....

Μεγιά σου Αννούλα.... :)

 

Όντως κλέβει καρδιές.... ;)

 

Τί εννοείς ότι όταν κάνει αναζήτηση με γράμμα στις επαφές του τα εμφανίζει από πάνω προς τα κάτω;;; :blink:

 

Καλώδιο σύνδεσης υπάρχει αλλά το γνήσιο είναι σειριακό....Υπάρχει και ιμιτασιον usb....(μην εμπιστεύεσαι τους "ειδικούς" άσχετους στυλ Γερμανού κλπ...)

 

Γιά το ξυπνητήρι πήγαινε στο μενού ειδοποίηση από τις εφαρμογές και τσέκαρε το "αυτόματη ενεργοποίηση" και όλα Ο.Κ.... ;)

Link to comment
Share on other sites

εννοω ότι γίνεται μετάβαση στο τελευταίο όνομα που αρχιζει απο αυτο το γράμμα.

πχ δίνεις Μ και σε βγάζει στο Μπάμπης (που ειναι τελευταια καταχώρηση του Μ) αντί να αρχίσει από την πρώτη αλφαβητικα πχ Μαίρη...

αυτο βέβαια δεν συμβαίνει πάντα και με όλα τα γράμματα, με το Τ ολα ειναι οκ, το γ, το δ εχουν πρόβλημα..., μάλλον δεν τα πάει καλα με τα αμιγως ελληνικα γράμματα....

οκ με το ξυπνητήρι... δεν μπήκα στον κοπο να διαβασω ακομα το manual και το ψάχνω μόνη μου...

θα πάω αύριο και για καλώδιο... THANX

 

RAZIEL μετα το σερβις σου αλλάζει ήχους στα πλήκτρα???? η είναι μόνιμο το κόλλημα αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν διορθώθηκε το πρόβλημα με τους ήχους των πλήκτρων!!!

Φαίνεται πως το λογισμικό για την Ελλάδα έγινε στο πόδι!!!

Επιπλέον ξέρει κανείς γιατί στα μηνύματα δεν κρατάει το στύλ γραφής που έχεις επιλέξει και κάθε φορά κάνει του κεφαλιού του!!!(Τη μια φορά έχει Τ9 την άλλη δεν έχει)!

Αρχίζει και με εκνευρίζει!!!

 

Πρέπει να ακούσω και το κινητό κανενός άλλου!!!!

Γ@μ@τ@!!!Που θα βρώ κάποιον να το έχει εδώ!!!

 

Υ.Γ.: Έχει κανένας ιδέα από που και πως θα πληροφορηθούμε για τη νέα Firmware version?? αν και όποτε βγεί για τα τηλ που κυκλοφορούν στην Ελλάδα??

Ο καλύτερος τρόπος να βρείς διέξοδο είναι να περάσεις από μέσα.

 

Robert Frost

Link to comment
Share on other sites

Τελικά από ότι καταλαβαίνω το τηλεφωνάκι είναι γοητευτικό στην εμφάνιση, αλλά γεμάτο προβλήματα. Κάτι στα μηνύματα, κάτι στην εύρεση των επαφών, κάτι ο ήχος στα πλήκτρα, ...τέλος πάντων ..... κάτι το ένα .....κάτι το άλλο ....

 

Τι να πω ρε παιδιά..... Καλά, δεν υπάρχει κάποιος στην επίσημη αντιπροσωπεία που να κάνει Ποιοτικό Ελεγχο πριν το κυκλοφορήσουν? Τι περιμένουν δηλαδή, να γίνουν οι ίδιοι οι Πελάτες οι ελεγχτές των Προϊόντων τους για να μην αυξήσουν το κόστος τους?

 

Τι να σας πω .... Ειλικρινά απογοητεύτηκα από την προχειρότητα που επιδεικνύεται στο θέμα αυτό ......

 

Πέστε μου ειλικρινά ... πιστεύετε ότι σκέφτομαι κάτι λάθος ???? :(

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω πως στα μηνύματα δεν κρατάει την επιλογή που έχεις κάνει για το στυλ που γραφεις. κάθε φορά πρέπει να το ρυθμίζεις...

τα λογισμικά γενικά στην ελλάδα δεν είναι ότι καλύτερο, εγώ όλα τα κινητά που έχω πάρει NOKIA SE SAMSUNG όλα ήθελαν αναβάθμιση. μάλλον δεν κάνουν τον κόπο να εξετάσουν όλες τις λειτουργίες, απλά τις πιο βασικές....

επίσης όταν πήρα την vodafone για να μου ενεργοποιήσει τα mms μου είπαν ότι δεν υπάρχουν οδηγίες ακόμα για αυτό το κινητό και θα έχουν την αίτησή μου σε εκκρεμότητα μέχρι να βρουν τις ρυθμίσεις!!! αντε να δουμε..

πάντως αν κάποιος ξέρει για αναβάθμιση ας πει καμιά κουβέντα να το φτιάξουμε γιατί είναι κρίμα να έχεις τόσο ωραίο κινητό και να ξέρεις ότι κάτι πάει στραβά από την πρώτη μέρα (πάντα όμως και με όλες τις εταιρείες... τουλάχιστον για μένα, μήπως είμαι γκαντέμω??!!!!)

Link to comment
Share on other sites

annoula αν θες τις ρυθμισεις των mms μπες στο site αυτο http://www.vodafone.gr/live1/page.jsp?pid=0001011000&vars=0000000000κα βαλε του τις ρυθμισεις του d-500 χειροκινητα,παιζουν αψογα,εγω αυτες ειχα βαλει οταν το ειχα. :)

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Παίζει mp3 σαν ήχους κλήσης? :O

φυσικα και παιζει φιλε μου. ;)

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά επειδή καίγεται ένα φιλαράκι με νοκια εδώ και χρόνια να το πάρει, πως ακριβώς είναι ταξινομημένα τα κουμπιά στο Τ9; ΑΒΓ, ΔΕΖ όπως στα νοκια ή στα αντίστοιχα με τ' αγγλικά (πχ το Γ στο G) όπως στα siemens& ericsson;;

Επίσης το Τ9 είναι πλούσιο;; Τέλος όταν λέτε δε βγαίνει ο ήχος από τα πλήκτρα, εννοείται το σπαστικό κλικ όταν πατάς τα πλήκτρα; Είναι δυνατό;;

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Τα γράμματα είναι όπως σε Nokia δηλαδη ΑΒΓ, ΔΕΖ, κτλ!!!

Τώρα στα πλήκτρα αυτό που δεν αλλάζει είναι η χροιά του ήχου!!!

Δηλαδή μπιπ, τόνοι, αθόρυβο.Δεν μπορείς να το αλλάξεις είναι συνεχώς στο μπιπ.

Ο ήχος δεν είναι δύνατος ή ενοχλητικός απλά εγώ προτιμούσα τους τόνους.

Το Τ9 μου φαίνεται επαρκές!Όχι και το τέλειο, απλά επαρκές!!!

 

Υ.Γ.:Ξέρει κανείς πως θα βρούμε αν έχει κυκλοφορήσει νέο software για τηνΕλλάδα;;

Ο καλύτερος τρόπος να βρείς διέξοδο είναι να περάσεις από μέσα.

 

Robert Frost

Link to comment
Share on other sites

kalhsmera se olous paidia .shmera agorasa to kinito kai epidi eimai tosa xronia me nokia me psilomperdepse to e720 ! kai idietera stous eixous klisis ,den ginete na exei donisi kai eixo mazi ? exei epilogi mono prota donisi kai meta eixo !! den mporo na katalabw giati :(
[/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έται είναι το κινητό!!!

Θα έχεις ή μόνο ήχο, ή μόνο δόνηση, ή ήχο και δόνηση μαζί(αλλά δεν δονείται και παίζει μουσική μαζί, πρώτα το ένα και μετά το άλλο)!

Η μπαταρία έχει χωρητικότητα 800mΑ.

 

Από ακουστική πως πάει;;;

Ο καλύτερος τρόπος να βρείς διέξοδο είναι να περάσεις από μέσα.

 

Robert Frost

Link to comment
Share on other sites

Έται είναι το κινητό!!!

Θα έχεις ή μόνο ήχο, ή μόνο δόνηση, ή ήχο και δόνηση μαζί(αλλά δεν δονείται και παίζει μουσική μαζί, πρώτα το ένα και μετά το άλλο)!

Η μπαταρία έχει χωρητικότητα 800mΑ.

 

Από ακουστική οως πάει;;;

apo akoustiki 8a elega metria giati eimai sini8ismenos apo to 6230i pou exw kai pezi poli pio dinata to mp3 pou exw kai san eixo klisis .pantos exei poli ka8aro eixo otan pezei ta mp3 ligo kalitero apo to 6230i 8a elega . pistebw na kanoune kati gia na dior8osoune thn entasi :O

[/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

HI GUYZ!!!mporei kapoios na me voithisei??na parw e720 , K 750 h M 430???

:worry:

 

Φιλε μου,

Ανοιξε ενα καινουργιο θεμα στους "διαξιφισμους" και κανε την ερωτηση σου, για να σου γραψουμε ολοι την αποψη μας! ;) :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...