Jump to content

Lenovo Vibe P1 Pro


Romanos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νομιζω δεν θελουμε αλλη αποδειξη!! Το xda αυτη την διαδικασια δινει ως λυση, και αφου λες οτι δεν επιανες 4g πριν ενω τωρα πιανεις ειμαστε κομπλε νομιζω. Πλεον τα c72 ειναι η πιο συμφερουσα αγορα αφου παιρνουν και ξεχωριστη καρτα sd.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σκεφτομαι να αγορασω το παρακατω στικακι που κουμπωνει κ στο λενοβο.Επειδη εχω ηδη μια εξωτερικη καρτα μνημης θα τα βλεπει κ τις δυο ταυτοχρονα;;;Εχει καποιος κατι παρομοιο;;

 

http://www.gearbest.com/usb-flash-drives/pp_260124.html

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω δεν θελουμε αλλη αποδειξη!! Το xda αυτη την διαδικασια δινει ως λυση, και αφου λες οτι δεν επιανες 4g πριν ενω τωρα πιανεις ειμαστε κομπλε νομιζω. Πλεον τα c72 ειναι η πιο συμφερουσα αγορα αφου παιρνουν και ξεχωριστη καρτα sd.

 

Για να μην πάρω κόσμο στο λαιμό μου δεν λέω οτι δεν έπιανα καθόλου ..έπιανα αλλα γύριζε συνέχεια σε edge..Τωρα ειμαι στην μια ωρα απο την αλλαγή και είναι συνέχεια 4g χωρίς να αλλάξει..99% μαλλον τα καταφέραμε αλλά πρέπει να το διασταυρωσουμε με κάποιον που σίγουρα ξέρει οτι πιάνει απο 800.

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να αγορασω το παρακατω στικακι που κουμπωνει κ στο λενοβο.Επειδη εχω ηδη μια εξωτερικη καρτα μνημης θα τα βλεπει κ τις δυο ταυτοχρονα;;;Εχει καποιος κατι παρομοιο;;

 

http://www.gearbest.com/usb-flash-drives/pp_260124.html

 

Θα το βλέπει κανονικά. Εγώ που κουμπώνω στικάκι κανονικό με OTG καλώδιο βλεπει όλες τις μνήμες,

και την εσωτερική και την micro sd και το στικάκι!

Link to comment
Share on other sites

Θα το βλέπει κανονικά. Εγώ που κουμπώνω στικάκι κανονικό με OTG καλώδιο βλεπει όλες τις μνήμες,

και την εσωτερική και την micro sd και το στικάκι!

 

Εμένα δυο 64ρια στικάκια που έχω δεν τα βλέπει. Όλα τα μικρότερα τα βλέπει. Επίσης δεν βλέπει δυο δίσκους 1GB που έχω (500ρηδες βλέπει)

Δεν ξέρω γιατί....

Link to comment
Share on other sites

Φιλε gerstavros2 θα μας διαφωτισεις ή μας κανεις κουιζ?

Αφού το βρήκατε. Ρουμανία. Δοκιμασμένο από πελάτη μου πιάνει την 800άρα με Wind σ επαρχία που άλλη συσκευή δεν έπιανε, ο ίδιος δεν το χω δοκιμάσει καθώς βρίσκομαι Αθήνα.

Link to comment
Share on other sites

Αφού το βρήκατε. Ρουμανία. Δοκιμασμένο από πελάτη μου πιάνει την 800άρα με Wind σ επαρχία που άλλη συσκευή δεν έπιανε, ο ίδιος δεν το χω δοκιμάσει καθώς βρίσκομαι Αθήνα.

Αρα να ξανακανω την ιδια διαδικασια και να θεσω και παλι το RO.....

Thanks !!!

High End valve amplifiers.....

ΝΟΚΙΑ Ν8 - ΝΟΚΙΑ 9 PureView

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιο παιδί που ξεκλείδωσε την b20 να γράψει έναν οδηγό το πώς το έκανε ώστε να διαφωτιστουμε όλοι? Θα ήταν σούπερ! Οπότε τώρα που βρήκατε πως ξεκλειδώνει αυτή η μπάντα είναι πλέον κομπλέ σωστά?
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την μπάντα την 800άρα έχει νοημα να το κάνω αφού έχω Vodafone?

Ή ισχύει μόνο για Wind?

 

Καποια χρονικη στιγμη θα παει και η Vodafone / Cosmote σε αυτην την μπαντα (Β20) οποτε

καντο και αστο. Και εγω Voda/Cosmo εχω.

High End valve amplifiers.....

ΝΟΚΙΑ Ν8 - ΝΟΚΙΑ 9 PureView

Link to comment
Share on other sites

Καποια χρονικη στιγμη θα παει και η Vodafone / Cosmote σε αυτην την μπαντα (Β20) οποτε

καντο και αστο. Και εγω Voda/Cosmo εχω.

 

Ωραία. Όπως είπε και ο Athens16 πιο πάνω ας βάλει κάποιος ένα link με το αρχείο και μαζί ακριβείς οδηγίες

για να το κάνουμε όλοι. Ευχαριστούμε!

Link to comment
Share on other sites

Ολοι πρεπει να το κανουμε οσοι εχουμε κινεζικες εκδοσεις. Εχω δωσει λινκ πιο πισω με τους κωδικους εντολων και λινκ με το αρχειο που ειναι απαραιτητο να εγκατασταθει στην sd. Πεταει η ομαδα λεμε!!
Link to comment
Share on other sites

αρα αποκταει "ανταγωνιστη" value for money συσκευης το Xiaomi redmi note 3 pro international.

εαν καποιος το αγόραζε λοιπόν τωρα, από ποιο (κινεζικο) μαγαζι θα το προτιμουσε?

και ποια εκδοση ?

 

μηπως θα ηταν "σοφο" να προτιμησουμε την εκδοση 2/16, ωστε να μεινουμε κατω από τα 150ευρω αξιας, ωστε να αποφυγουμε το τελωνειο ακομα κι αν φανουμε ατυχοι και ανοιχτει το δεματακι μας οταν με το καλο θα ερχεται ?

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Ολοι πρεπει να το κανουμε οσοι εχουμε κινεζικες εκδοσεις. Εχω δωσει λινκ πιο πισω με τους κωδικους εντολων και λινκ με το αρχειο που ειναι απαραιτητο να εγκατασταθει στην sd. Πεταει η ομαδα λεμε!!

 

Το θέμα είναι να μάθουμε με σιγουριά ποιο κωδικό χώρας πρέπει να επιλέξεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 99 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ολοι πρεπει να το κανουμε οσοι εχουμε κινεζικες εκδοσεις. Εχω δωσει λινκ πιο πισω με τους κωδικους εντολων και λινκ με το αρχειο που ειναι απαραιτητο να εγκατασταθει στην sd. Πεταει η ομαδα λεμε!!

 

Οταν αναρωτιόμουν πριν από κάτι μήνες αν υπάρχει τρόπος με αλλαγή id η κάτι άλλο ώστε να υπάρχει υποστήριξη της 20 κάποιο εδώ μέσα ψιλομανούριασαν με το ότι είμαι κουραστικός και με τι κάθομαι και ασχολούμαι , τώρα δικαιώνομαι εν΄μέρει :)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Η απαντηση δοθηκε λιγο πιο πανω, Ρουμανια επιλεγουμε.

Κι εμενα με ετρωγε οτι δεν μπορει οι κινεζοι να κατασκευαζουν διαφορετικες μητρικες αναλογα την εκδοση για μενα ηταν ξεκαθαρα θεμα λογισμικου η σχετικης ρυθμισης και ηταν θεμα χρονου να ανακαλυφθει.

Link to comment
Share on other sites

Ολοι πρεπει να το κανουμε οσοι εχουμε κινεζικες εκδοσεις. Εχω δωσει λινκ πιο πισω με τους κωδικους εντολων και λινκ με το αρχειο που ειναι απαραιτητο να εγκατασταθει στην sd. Πεταει η ομαδα λεμε!!

Εχουν δοθει τα λινκ σελιδα 86 #1288

Αφού το βρήκατε. Ρουμανία. Δοκιμασμένο από πελάτη μου πιάνει την 800άρα με Wind σ επαρχία που άλλη συσκευή δεν έπιανε, ο ίδιος δεν το χω δοκιμάσει καθώς βρίσκομαι Αθήνα.

Το λεει εδω ο ποιητης πια επιλογη θα κανουμε.

 

Τα πραματα ειναι απλα

Σελιδα 87 #1294 τι πρεπει να κανουμε

High End valve amplifiers.....

ΝΟΚΙΑ Ν8 - ΝΟΚΙΑ 9 PureView

Link to comment
Share on other sites

Εγω έβαλα το en που μάλλον ειναι Αγγλία και νομίζω και αυτο δουλεύει μια χαρά οπως το ro.Κατι αλλο απο οταν εκανα την αλλαγή μου εγκατέστησε 5-6 εφαρμογες που δεν ειχα οπως το cam scanner,ενα cam card,ενα gamestore και 2-3 άλλες..Ενω σε αφήνει να τις διαγραψεις μετα απο επανεκκίνηση τις εμφανίζει παλι..Το έκανε σε καποιο αλλον που εχει αλλάξει το region?
Link to comment
Share on other sites

αρα αποκταει "ανταγωνιστη" value for money συσκευης το Xiaomi redmi note 3 pro international.

εαν καποιος το αγόραζε λοιπόν τωρα, από ποιο (κινεζικο) μαγαζι θα το προτιμουσε?

και ποια εκδοση ?

 

μηπως θα ηταν "σοφο" να προτιμησουμε την εκδοση 2/16, ωστε να μεινουμε κατω από τα 150ευρω αξιας, ωστε να αποφυγουμε το τελωνειο ακομα κι αν φανουμε ατυχοι και ανοιχτει το δεματακι μας οταν με το καλο θα ερχεται ?

 

Φιλτατε πρακτορα 000, θα σου πω τα εξης:

διαβαζοντας πολυ προσεκτικα το νημα, απο την αρχη, επελεξα να παω στην λυση του 2/16. Ο λογος ειναι οτι διαβασα πως εχει γινει πολυ σωστη διαχειριση στη ραμ, με αποτελεσμα να μενει αρκετη ελευθερη, σε καποιο ποστ ειχα διαβασει καπου 1,2 - 1,3 ελευθερα, αλλα και λιγοτερο να ειναι δεν εχει να κανει (εκτος και θελεις να τρεχουν 3254276 εφαρμογες ταυτοχρονα), οπως επισης διαβασα οτι η συσκευη γενικως ειναι πολυ γρηγορη και το λεει το ποιημα νερακι. Επισης καποιος χρηστης εγραψε οτι τρεχει to real racing 3 απροβληματιστα, μια εφαρμογη που ειναι πολυ απαιτητικη τοσο σε ραμ, οσο σε γραφικα, ιδιαιτερα σε αυτα. Και εγω ταλαντευομουν αναμεσα σε αυτο και στο RN3, το οποιο το εχω αγορασει για φιλο παλιοτερα και το εχω σε πολυ μεγαλη εκτιμηση (οπως ολα τα xiaomi αλλωστε), αλλα επελεξα τελικα το λενοβο για τους εξης λογους: πιο μεγαλη μπαταρια, ετοιμο, απροβληματιστο ανδροιδ 6 το οποιο παιρνει ΟΤΑ κανονικα και επιπλεον ακουγεται οτι παιζει να παρει και nougat μεχρι την ανοιξη, και το πλεον σημαντικο για εμενα, υπαρξη ξεχωριστου sd slot, καθως στην συσκευη θα τρεχουν 2 σιμ, μια για κλησεις και μια για data, θα του ριξω και μια 64αρα καρτα για φοτο και βιντεο και θα ειμαι κομπλε. Για την δε ποιοτητα κατασκευης δεν το συζηταμε, μιλαμε για lenovo, ειναι δεδομενη, ειναι σκυλια, το γραφω απο προσωπικη προηγουμενη εμπειρια σε συσκευες της εταιριας. Το δε κερασακι στην τουρτα ηταν το ανοιγμα της 20αρας μπαντας για το 4τζι, (αυτο το εμαθα φυσικα κατοπιν εορτης και με χαροποιησε ιδιαιτερα, χωρις να ειναι ακομα απαραιτητη γιατι Σαλονικη εχει) που γινεται πολυ απλα και ευκολα οπως περιγραφηκε λιγο πιο πανω.

Οσων αφορα το τελωνειο, δεν υπαρχει "σοφη" επιλογη, μην εχεις την εντυπωση οτι το 2/16 θα περασει εναντι του 3/16. Τελωνειο περνουν κανονικα ολα ανω των 22€. Συνεπως ειναι καθαρα θεμα τυχης αν θα ανοιχτει το πακετο. Εγω και ενας "συναδελφος" Σαλονικιος παραγγειλαμε την ιδια εκδοση, την 2/16, σε πολυ κοντινες ημερομηνιες. Ο συναδελφος συμφορουμιτης ηταν ατυχος και πληρωσε κανα 40αρι απ οτι διαβασα. Εγω παραλαμβανω αυριο και ημουν τυχερος, περασε χωρις να το τσιμπησουν τα τελώνεια (και εννοειται οτι μετα πηγα και αγορασα λαχεια, επαιξα τζοκερ κλπ κλπ, γιατι ειδικα Θεσσαλονικη τον τελευταιο καιρο δεν περναει τιποτα). Αν μπορεις να το βρεις απο ευρωπαικη αποθηκη σε καλη τιμη, νομιζω πως ειναι η καλυτερη λυση.

Ελπιζω να σε καλυψα, εχω ενα τεταρτο που γραφω :lol: :lol: :lol::p :p :p

 

Υ.Γ.: Η αγορα εγινε απο vickmall, καθως ειναι το μοναδικο που στελνει με ετοιμη την τελευταια rom ανδροιδ 6, νομιζω πως ολα τα υπολοιπα εχουν 5,1.

Edited by Alfakias74
Αλλο πράγμα η Alfa...
Link to comment
Share on other sites

Καποια χρονικη στιγμη θα παει και η Vodafone / Cosmote σε αυτην την μπαντα (Β20) οποτε

καντο και αστο. Και εγω Voda/Cosmo εχω.

 

Μαγκες ολες οι εταιρειες την β20 800αρα μπαντα εχουν αλλα σε αλλες συχνοτητες με πιο χειροτερη της wind σε θεμα καλυψης σας παραθετω στοιχεια.

ΟΙ οποιες οι χρηση τους ληγει το 2030.

Πρωτα να πληροφορηστε και μετα να εχετε αποριες ελπιζω να σας βοηθησα.:)

 

Πάροχος

 

Φάσμα Downlink (ΜΗz)

 

Φάσμα Uplink (MHz)

Τεχνολογία

Ημερομηνία Έναρξης Δικαιώματος Χρήσης

Ημερομηνία Λήξης Δικαιώματος Χρήσης

800

ΜΗΖ

COSMOTE

811-821

852-862

χωρίς περιορισμούς

1/11/2014

28/2/2030

VODAFONE

801-811

842-852

χωρίς περιορισμούς

1/11/2014

28/2/2030

WIND

791-801

832-842

χωρίς περιορισμούς

1/11/2014

28/2/2030

 

 

 

Στην Ελλάδα το 4G το παίρναμε στις συχνότητες 1800 και 2600. Από την 1/11/2014 και μέχρι 28/2/2030 οι πάροχοι αγόρασαν τα διακαιώματα χρήσης της μπάντας Β20 στη συχνότητα 800 ΜΗΖ, που μέχρι τώρα τη χρησιμποποιούσαν τα αναλογικά τηλεοπτικά κανάλια, τα οποία εκπέμπουν πλέον ψηφιακά σε άλλες συχνότητες.

 

Οι πάροχοι και περισσότερο η WIND άρχισαν να στήνουν δίκτυα στα 800MHz ειδικά έξω από τα αστικά κέντρα.

 

Το πρόβλημα που θα έχουμε στο μέλλον, όσοι διαθέτουμε κινέζικες συσκευές, είναι ότι δεν θα έχουμε 4G σήμα σε όλες τις περιοχές της Ελλάδας και κυρίως στην επαρχία, διότι οι συγκεκριμένες συσκευές δεν λαμβάνουν στα 800MHz παρά μόνο στα 1800 και 2600 και εφόσον διαθέτουν δέκτη FDD-LTE και όχι TDD-LTE.

 

Άρα προσοχή όταν αγοράζετε κινητά από Κίνα να προσέχετε αν μπορούν να λαμβάνουν στις παραπάνω συχνότητες FDD-LTE (έστω στις Β3/1800 και Β7/2600)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλημερες.

Λοιπον κατεβασα το εν λογο αρχειο.

Το εκανα αντιγραφη στην SD Card μετα πατησα ####682#

Αυτοματα σου ανοιγει ενα παραθυρο και σε ρωταει ποιο region θελεις να σεταρεις.

Δοκιμαστικα εβαλα το RO (Ρουμανια πρεπει να ειναι φυσιολογικα ) μιας και δεν καταφερα να

καταλαβω και πολλα λογο του οτι διπλα σε καθε χωρα ειχε κινεζογραμματα .

Εκανε επανεκινηση και οταν πατησα ####5993# μου εβγαλε P1a42_USR_S288........_ROW_ro

Οποτε δεν χρειαζεται να εισαι ROOT για να το αλλαξεις.

Τωρα εγω εχω VODAFONE & COSMOTE οποτε δεν ξερω αν εχει ανοιξει η Β20.

Αν καποιος ξερει ποια χωρα εχει Β20 ας το πει.

Θα δοκιμασω και το easyimage_S285.zip να δω αν εχει κατι αλλο μεσα.

Αυτα προς το παρον.

EDIT : Δεν μου κανει αντιγραφη το S285....οποτε ακυρη η δοκιμη.

 

Σου εγκατέστησε και εσένα εφαρμογές έξτρα τις οποίες δεν μπορείς να αφαιρέσεις; όπως στον άλλο φίλο που το έκανε;

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Φιλτατε πρακτορα 000, θα σου πω τα εξης:

διαβαζοντας πολυ προσεκτικα το νημα, απο την αρχη, επελεξα να παω στην λυση του 2/16. Ο λογος ειναι οτι διαβασα πως εχει γινει πολυ σωστη διαχειριση στη ραμ, με αποτελεσμα να μενει αρκετη ελευθερη, σε καποιο ποστ ειχα διαβασει καπου 1,2 - 1,3 ελευθερα, αλλα και λιγοτερο να ειναι δεν εχει να κανει (εκτος και θελεις να τρεχουν 3254276 εφαρμογες ταυτοχρονα), οπως επισης διαβασα οτι η συσκευη γενικως ειναι πολυ γρηγορη και το λεει το ποιημα νερακι. Επισης καποιος χρηστης εγραψε οτι τρεχει to real racing 3 απροβληματιστα, μια εφαρμογη που ειναι πολυ απαιτητικη τοσο σε ραμ, οσο σε γραφικα, ιδιαιτερα σε αυτα. Και εγω ταλαντευομουν αναμεσα σε αυτο και στο RN3, το οποιο το εχω αγορασει για φιλο παλιοτερα και το εχω σε πολυ μεγαλη εκτιμηση (οπως ολα τα xiaomi αλλωστε), αλλα επελεξα τελικα το λενοβο για τους εξης λογους: πιο μεγαλη μπαταρια, ετοιμο, απροβληματιστο ανδροιδ 6 το οποιο παιρνει ΟΤΑ κανονικα και επιπλεον ακουγεται οτι παιζει να παρει και nougat μεχρι την ανοιξη, και το πλεον σημαντικο για εμενα, υπαρξη ξεχωριστου sd slot, καθως στην συσκευη θα τρεχουν 2 σιμ, μια για κλησεις και μια για data, θα του ριξω και μια 64αρα καρτα για φοτο και βιντεο και θα ειμαι κομπλε. Για την δε ποιοτητα κατασκευης δεν το συζηταμε, μιλαμε για lenovo, ειναι δεδομενη, ειναι σκυλια, το γραφω απο προσωπικη προηγουμενη εμπειρια σε συσκευες της εταιριας. Το δε κερασακι στην τουρτα ηταν το ανοιγμα της 20αρας μπαντας για το 4τζι, (αυτο το εμαθα φυσικα κατοπιν εορτης και με χαροποιησε ιδιαιτερα, χωρις να ειναι ακομα απαραιτητη γιατι Σαλονικη εχει) που γινεται πολυ απλα και ευκολα οπως περιγραφηκε λιγο πιο πανω.

Οσων αφορα το τελωνειο, δεν υπαρχει "σοφη" επιλογη, μην εχεις την εντυπωση οτι το 2/16 θα περασει εναντι του 3/16. Τελωνειο περνουν κανονικα ολα ανω των 22€. Συνεπως ειναι καθαρα θεμα τυχης αν θα ανοιχτει το πακετο. Εγω και ενας "συναδελφος" Σαλονικιος παραγγειλαμε την ιδια εκδοση, την 2/16, σε πολυ κοντινες ημερομηνιες. Ο συναδελφος συμφορουμιτης ηταν ατυχος και πληρωσε κανα 40αρι απ οτι διαβασα. Εγω παραλαμβανω αυριο και ημουν τυχερος, περασε χωρις να το τσιμπησουν τα τελώνεια (και εννοειται οτι μετα πηγα και αγορασα λαχεια, επαιξα τζοκερ κλπ κλπ, γιατι ειδικα Θεσσαλονικη τον τελευταιο καιρο δεν περναει τιποτα). Αν μπορεις να το βρεις απο ευρωπαικη αποθηκη σε καλη τιμη, νομιζω πως ειναι η καλυτερη λυση.

Ελπιζω να σε καλυψα, εχω ενα τεταρτο που γραφω :lol: :lol: :lol::p :p :p

 

Υ.Γ.: Η αγορα εγινε απο vickmall, καθως ειναι το μοναδικο που στελνει με ετοιμη την τελευταια rom ανδροιδ 6, νομιζω πως ολα τα υπολοιπα εχουν 5,1.

 

να'σαι καλα φιλε Alfakia, Hondakias εδώ !

 

με υπερ-καλυψες θα ελεγα.

κι εγω τελικα στο 2/16 "ειχα" καταληξει από το βικμολ, 140usd . αλλα σε διπλανο φορουμ, βρηκα το 3/16 P1a42 (NFC αν και δε το χρησιμοποιώ) σε τιμη 175 ευρω. και λεω τελικα να παρω εκεινο εκει, αν και χρυσο χρώμα (θα προτιμουσα το μαυρο-γκρι, αλλα ετσι κι αλλιως θα τοε χω εντος θηκης τυπου βιβλιο μονιμα). με το ρισκο του κινεζικου και πιθανου τελωνειου, θα μου ερθει μια ή αλλη.

ιδανικά θα προτιμουσα το 3/32 σε γκρί μαυρο, αλλα η τιμή θα πηγαινε αλλου...ελπίζω το χρυσό χρωμα να μην παρα-ειναι γυναικειο.

 

Υγ το xiaomi redmi note 3 pro gold international 3/32 το εχω παρει δωρακι στο έτερον ήμισυ και ειναι (ειμαστε) υπερευχαριστημενοι, αν και λιγο η μπαταρια εξαντλείται καπως συντομα).

 

Υγ2. επισης υπερευχαριστημενος από lenovo, εχω το Phab plus 6.8ιντσο τερατακι που δε περναει απαρατηρητο με τιποτα και καλυπτει/ζεσταινει τωρα με τα κρυα το μισο προσωπο εν ωρα ομιλιας.

 

Υγ3. θα παω κι εγω για τζοκερ λαχεια κτλ αν περασει χωρις τελωνειο το αλλο xiaomi rn3pro gold που αναμενω για δωρακι (από 18-12-2016 εφτασε ΕλλαδΑ).

Edited by Thou_Bou

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Πως καταλαβαινουμε τη διαφορα ?

Δοκιμασα το αρχειακι και εβαλα ro

Δειχνει 4g

Εκανα speed test και πιανει 7down και 7 up

Πριν ειχα πιασει και 9 -9

Link to comment
Share on other sites

Άντε πάλι.

Λοιπόν, συνοπτικά : Η διαφορά του "φθηνού" κινέζικου Ρ1c58(2/16GB) με το "ακριβό" P1c72(3/16GB) είναι στην RAM (+1GB) και στο NFC(υπάρχει μόνον στο ακριβό). Απ'όσο εγώ γνωρίζω δεν έχουν άλλη διαφορά στο hardware.

Αμφότερα έχουν (απ' όσο ξέρω) "κλειδωμένη" την Β20.

Το "Κινέζικο" P1c72(3/16GB) με το Ευρωπαϊκό P1 Pro (P1a42 3/32GB) διαφέρουν μόνον στην ROM (+16GB για το Ευρωπαϊκό)

και στην Β20 που είναι "ανοιχτή" στο Ευρωπαϊκό.

Και βέβαια στην τιμή όπως θα έχεις ήδη διαπιστώσει (+110€ περίπου).

 

Για το ASUS δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη - δεν το γνωρίζω καθόλου. Ίσως κάποιος άλλος συμφορουμίτης να σε βοηθήσει.

 

Και κάτι τελευταίο. Πρόσεχε από πιο κινεζομάγαζο θα ψωνίσεις γιατί κάποια πουλάνε φθηνότερα με Android 5.1 (χρειάζεται root για να του "φορέσεις" την πιο πρόσφατη ROM με Android 6.0 καθώς δεν έχει ΟΤΑ) και κάποια με Android 6.0 κατ'ευθείαν.

 

1)οπότε η διαφορά είναι στο b20,αυτή η χρησιμότητα της b20 είναι υποχρεωτική στην wind?σωστά?επίσης για Αθήνα δεν θα έχω πρόβλημα με cosmote και vodafone σωστά μέχρι εδώ?την b20 θα την χρειαστώ στο μέλλον για την vodafone και cosmote?wind δε χρησιμοποιώ πότε γιατί στο χωριό μου με αλλά κινητά η wind έχει μόνο 2g(ποτε 3g h 4g).ενώ με τα ίδια κινητά του χωριού μου η cosmote και η vodafone έχουν 4g.και επίσης wind δεν πρόκειται να βάλω ποτέ!

ΤΟ nfc δεν μου ειναι χρησιμό.το κινεζικο μοντελο με vodafone Και cosmote εχουν θέμα με 4g και 3g?απο την στιγμη που δεν εχουν B20?

2)το ερωτημα ειναι χωρις b20 σε αθηνα και χωριό μου με vodafone και cosmote θα εχω 4g ή 3γg?(και με το 3g την δουλεια μου την κάνω)

3επίσης επειδη είμαι apo colpad f1 νήμα ξέρω να φλασαρω και να κανω unbrick! πιστεψέ με :heat:

4)και τελευταίο θα ηθελα να ξερω αν πάρω το φθηνο κινεζικο υπαρχει ρομ που να φτιάχνει το B20?

ευχαριστω πολυ φιλέ συγνωμη αλλα είναι το μονο κινητο που δεν καταλαβαίνω την τύφλα μου.

σευχαριστω για τον χρονο σου και για την πολυτιμη βοηθεια σου!

Edited by markosch
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να κανει εγκατασταση και να δοκιμασει το παρακατω παιχνιδι να μου πει αν παιζει;

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.kabam.marvelbattle&hl=el

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...